Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Mam nieodparte wrażenie, że w niektórych sytuacjach ludzie, którym zwróci się uwagę na niepoprawne lub niefortunne zbitki słów, reagują normalnie, tj. starają się unikać takich zbitek. A w niektórych starają się dorobić do tego ideologię oraz gębę tym, co im uwagę zwrócili. Biorąc pod uwagę, w jakim kontekście zazwyczaj funkcjonuje zbitka "ten kraj", wolno uznać ją za niefortunną i nie ma tu znaczenia opcja polityczna. Tyle.
    A czy wolno jej używać? Oczywiście, podobnie jak wolno nie używać wielkich liter i znaków przestankowych. Tylko ja to traktuję jako brak szacunku dla czytelnika i brak szacunku dla języka ojczystego. Mimo że nie wynika to ze złej woli (celowe działanie) tylko najczęściej z lenistwa (czasem niewiedzy). Wolno mi?
    Si possides amicum, in tentatione posside eum et non facile credas illi. (Sir 6:7)
    Ceterum censeo Unionem Europaeam esse delendam. (EyeQueue)
    ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмº

Komentarz

• Zamieszczone przez EyeQueue Zobacz posta
      Mam nieodparte wrażenie, że w niektórych sytuacjach ludzie, którym zwróci się uwagę na niepoprawne lub niefortunne zbitki słów, reagują normalnie, tj. starają się unikać takich zbitek. A w niektórych starają się dorobić do tego ideologię oraz gębę tym, co im uwagę zwrócili. Biorąc pod uwagę, w jakim kontekście zazwyczaj funkcjonuje zbitka "ten kraj", wolno uznać ją za niefortunną i nie ma tu znaczenia opcja polityczna. Tyle.
      A czy wolno jej używać? Oczywiście, podobnie jak wolno nie używać wielkich liter i znaków przestankowych. Tylko ja to traktuję jako brak szacunku dla czytelnika i brak szacunku dla języka ojczystego. Mimo że nie wynika to ze złej woli (celowe działanie) tylko najczęściej z lenistwa (czasem niewiedzy). Wolno mi?
      W sumie wkładanie polskiej flagi w psie gówna też idzie jakoś uzasadnić...
      Lieber tot als rot!!

Komentarz

Mam nieodparte wrażenie, że w niektórych sytuacjach ludzie, którym zwróci się uwagę na niepoprawne lub niefortunne zbitki słów, reagują normalnie, tj. starają się unikać takich zbitek. A w niektórych starają się dorobić do tego ideologię oraz gębę tym, co im uwagę zwrócili. Biorąc pod uwagę, w jakim kontekście zazwyczaj funkcjonuje zbitka "ten kraj", wolno uznać ją za niefortunną i nie ma tu znaczenia opcja polityczna. Tyle.
        No właśnie. Tylko, że uwagę zwrócono nie zazwyczaj, ale w konkretnej sytuacji, zupełnie bez takiego kontekstu moim zdaniem. Co by wskazywało na obecność ideologii.

A co do szacunku do czytelnika - wczoraj już się popisałeś z wmawaniem nienawiści do dziadków więc oszczędź tych frazesów.

Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta

W sumie wkładanie polskiej flagi w psie gówna też idzie jakoś uzasadnić...
        A kto to przyszedł? Pan hiberbola, niszczyciel rzeczowej dyskusji, szermierz absurdu.
        Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
        -------------
        Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta

No właśnie. Tylko, że uwagę zwrócono nie zazwyczaj, ale w konkretnej sytuacji, zupełnie bez takiego kontekstu moim zdaniem. Co by wskazywało na obecność ideologii.

A co do szacunku do czytelnika - wczoraj już się popisałeś z wmawaniem nienawiści do dziadków więc oszczędź tych frazesów.
          Ano właśnie.

"Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
          Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
          Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
          Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
          "
          Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Warzechowanie na dłuższą mete jest niestrawne.

Komentarz

• Siebie uważam za patriotę, znam wiele osób, które uważam, za patriotów, a którym zdarzyło się powiedzieć "w tym kraju"...
              Tak, to stanowczo i ostatecznie wyczerpuje kwestię. Kuba Wojewódzki przyklaśnie, za to Arystoteles przewróci się w grobie, ale to nic - w końcu nie po raz pierwszy i nie ostatni.
              Przypomina się "Gorgiasz" i ukazane tam postawy. Za Voegelinem wypada zaś powtórzyć: nie immanentyzujcie eschatonu, towarzysze.
              "Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
              "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
              Up the Anchor!

Komentarz

• Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
                Ano właśnie.
                Skoro ustaliliśmy wspólnymi siłami, że "zwyczajowy kontekst" miałby być taki, że używający (e: JAKBY) wyrzeka się swojego kraju stosując tę zbitkę ("A jeśli wytykam go palcem, zazwyczaj przy tym narzekając, to jakby nie jest mój."), to napiszesz wprost, że tak odebrałeś post, kolegi mski, że on się wyrzekł swojego kraju, nie traktuje Polski jako czegoś o co się troszczy, czy spasujesz?

gizo
                Za to jebanie Hazardzisty demagogicznymi hasłami to sól tej ziemi. Edit. Ups. Chyba obraziłem forum.
                sarinosoman
                Gdyby wyczerpywało kwestię to bym nie pisał nic więcej. To wyczerpuje tylko taką kwestię, że nie umiem na tej podstawie wykluczyć bycia patriotą. I strzelam, że w niektórych przypadkach, mogę mieć na myśli wspólnych znajomych z Legii, a w niektórych, rozmówcy też znają kogoś, kto użył takiej zbitki, a jednak mają go za patriotę. Skoro nie ma testu na patriotyzm, to zawsze jest względny.
                Ostatnio edytowany przez bloniaq; [ARG:4 UNDEFINED].
                -------------

Józef Mackiewicz

Komentarz

Skoro ustaliliśmy wspólnymi siłami,
                  Ja niczego z nikim nie ustalałem. Wyraziłem swoje zdanie na temat zwrotu "w tym kraju", zamiast "w moim kraju". The end.

"
                  Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Teraz będzie kijkologia stosowana:
                    Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
                    Skoro ustaliliśmy wspólnymi siłami, że "zwyczajowy kontekst" miałby być taki, że używający wyrzeka się swojego kraju stosując tę zbitkę ("A jeśli wytykam go palcem, zazwyczaj przy tym narzekając, to jakby nie jest mój."), to napiszesz wprost, że tak odebrałeś post, kolegi mski, że on się wyrzekł swojego kraju, nie traktuje Polski jako czegoś o co się troszczy, czy spasujesz?
                    Kto i gdzie napisał (oprócz Ciebie), że "używający wyrzeka się swojego kraju"? I co oznacza słowo "jakby" w moim cytacie? Bo moim zdaniem wytłuszczony fragment (mój), co czyni tę dyskusję bezprzedmiotową, oznacza: "to można odnieść wrażenie, że nie jest mój". Gdybym nie chciał użyć słowa "jakby", to bym go nie użył.
                    Si possides amicum, in tentatione posside eum et non facile credas illi. (Sir 6:7)
                    ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмº

Komentarz

• Przecież jak zamiast "wyrzeka" napiszę "jakby wyrzeka", to sens się nie zmienia. Nadal nie taki jest konteskt rzeczonej wypowiedzi. Do tego się nie odniesiesz?
                      -------------

Józef Mackiewicz

Komentarz

Kto i gdzie napisał (oprócz Ciebie), że "używający wyrzeka się swojego kraju"? I co oznacza słowo "jakby" w moim cytacie? Bo moim zdaniem wytłuszczony fragment (mój), co czyni tę dyskusję bezprzedmiotową, oznacza: "to można odnieść wrażenie, że nie jest mój". Gdybym nie chciał użyć słowa "jakby", to bym go nie użył.
                        W sedno.

"
                        Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Zamieszczone przez mski Zobacz posta
                          Te dwa poprzednie posty tntp i b. to jest najpiękniejszy i najtrafniejszy obraz polskiej polityki i społeczeństwa jakie się poprzez nią wykształciło.

Nie jesteś z nami to na pewno z nimi i przeciwko nam. Co jest najgorsze w tym wszystkim to fakt, że większość z was stała się (a może od zawsze była) fanami polityków, ich ugrupowań a nie ich działań i realnych efektów ich pracy i w dupie ma dobro ogółu, chyba ze dotyczy to własnej dupy.
                          W ten sposób w moim kraju nawet za tysiąc lat nie będzie lepiej jak społeczeństwo będzie tak funkcjonować i szczuć jeden na drugiego.
                          Chyba trochę odeszliśmy od meritum posta, z którym się w 100% zgadzam. Ja rozumiem, że kibicem klubu jest się na całe życie w szczęściu i nieszczęściu ale niestety mam wrażenie, że wiele osób taki system myślienia stosuje do parti politycznych. A każdy krytyk poczynań jednego plemienia staje się automatycznie zwolennikiem drugiego. Czsem myślę, że fajne były lata 90 nie tylko ze względu na kibicowanie. Wtedy wszyscy równo jebaliśmy polityków i wiedzieliśmy, że to sami krętacze no bo kto inny pcha się do polityki. A dziś nagle świat stał się czarno biały.

Komentarz

• Zamieszczone przez wklepack Zobacz posta

Chyba trochę odeszliśmy od meritum posta, z którym się w 100% zgadzam. Ja rozumiem, że kibicem klubu jest się na całe życie w szczęściu i nieszczęściu ale niestety mam wrażenie, że wiele osób taki system myślienia stosuje do parti politycznych. A każdy krytyk poczynań jednego plemienia staje się automatycznie zwolennikiem drugiego. Czsem myślę, że fajne były lata 90 nie tylko ze względu na kibicowanie. Wtedy wszyscy równo jebaliśmy polityków i wiedzieliśmy, że to sami krętacze no bo kto inny pcha się do polityki. A dziś nagle świat stał się czarno biały.
                            Niektórzy jebali niektórych polityków już w latach 70-tych. Musisz się pogodzić z tym, że nie zmienili swoich poglądów do dziś, młody człowieku.
                            "
                            Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• To jest właśnie jeden z fundamentalnych problemów tego mojego kraju. Kiedy ci niektórzy się pogodzą z tym, że są kolejne pokolenia, które nie chcą i nigdy nie będą widzieć świata w takich samych kategoriach jak niektórzy?
                              -------------

Józef Mackiewicz

Komentarz

Przecież jak zamiast "wyrzeka" napiszę "jakby wyrzeka", to sens się nie zmienia. Nadal nie taki jest konteskt rzeczonej wypowiedzi. Do tego się nie odniesiesz?
                                Ale przecież nie napisałeś "jakby wyrzeka", ja też nie, więc do czego się odnosić?

Jednak by nie ciągnąć takiej jałowej przepychanki:
                                jakby
                                1. partykuła osłabiająca dosłowność wyrazu, wyrażenia, do którego się odnosi; niby;
                                https://sjp.pl/jakby
                                ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмº

Komentarz

Pracuję...
                                X