Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
    Co to znaczy, że Wybory mają być ogarnięte wcześniej ?
    W sensie wynik ma być ogarnięty czy jak ?
    Co tu się odpierdala to ja nie mam słów

Jaki to ma dla Ciebie wpływ czy nie wiem dajmy na to obsada komisji wyborczej będzie znana 6 kwietnia, czy też może 23 ?
    Czy to, że długopisy mają być czarne, a nie niebieskie to Ty oczekujesz, że "będą ogarnięte dużo wcześniej" ?
    Państwo ma zagwarantować w miarę normalnym standardzie, przy zachowaniu środków uniemożliwiających przekręty, dokonanie aktu wyborczego w tym wypadku w dniu 10 maja.
    Ty traktujesz to jak jakaś walka bokserska, albo atak szczytowy po miesiącu przygotowań.
    To znaczy, że skoro istnieją jakieś regulaminowe przepisy co do zmiany kodeksu wyborczego, to poważne państwo powinno ich przestrzegać. Skoro to taki nie-problem - to w czym rzecz, żeby tego nie umożliwić wcześniej? To ma na mnie tylko i wyłącznie taki wpływ, że coraz większa część ruchów państwa wygląda jak miotanie się w amoku.

Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
    Jak Ci posłowie sobie w tym Sejmie radzą, że oni zdalnie z dnia na dzień zaczęli głosować, to skandal jest.
    To co Ty robisz z innymi osobami na forum to jest typowe szukanie dziury w całym
    To teraz będzie na forum wprowadzona wykładnia czego mogę oczekiwać od państwa, a co jest roszczeniowością i szukaniem dziury w całym? Śmiało, opisz to, byle przejrzyście.

Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
    Głosować korespondencyjnie mają powyżej 60 lat - to skandal, dzielenie społeczeństwa
    Mogą głosować wszyscy - to skandal do wyborów ponad miesiąc nie zdąrzę się mentalnie przygotować - muszę wiedzieć z wyprzedzeniem.
    Byłoby to zrobione miesiąc temu - to skandal, niepotrzebne straszenie Polaków
    Byłoby za 3 miesiące - to skandal chcą je sfałszować
    Będą wybory przełożone o 3 miesiące - to skandal, wtedy będzie jeszcze gorzej
    Będą za rok - to skandal będzie uzurpator rządził nami bez mandatu społecznego
    To do mnie? Jak tak to wskaż moje cytaty do każdego ze zdań, a jak nie to skończ te swoje projekcje. Już mnie zaczyna nużyć ciągłe zwracanie na to uwagi.
    Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
    -------------
    Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Zamieszczone przez Runi Zobacz posta

1. W jaki sposób zweryfikujesz , że głosujący to faktycznie głosujący ?
      2. W jaki sposób udowodnisz , że nad głosującym ktoś nie siedzi ?
      3. Jak wyeliminujesz kwestię ewentualnego handlowania głosów ?
      4. Co z tajnością wyborów skoro głosujesz jako Paweł Nowak ?
      5. Co z kwestią producenta oprogramowania i jego upodobania politycznego ?
      6. Co z kwestią ewentualnego wpływu osób z zewnątrz, patrz .możliwości hakierskie?
      Rozumiem szereg powyższych wątpliwości jak i obaw w obecnej sytuacji wyborczej (ranking kandydatów), nie mniej odpowiem pytaniem, które powinno niejako naświetlić prawdziwe intencje Twoje jak i osób pochwalających powyższe obawy, mianowicie:
      - czy w przypadku gdyby (abstrahując od tego czy jest to realne czy mimo wszystko nie) wszystkie te powyższe kwestie zostały z Twojego punktu widzenia rozwiązane, to byłbyś za przeprowadzeniem wyborów w pierwotnie planowanym terminie czy jednak nie?

Komentarz

• Zamieszczone przez Budyń_70 Zobacz posta

Rozumiem szereg powyższych wątpliwości jak i obaw w obecnej sytuacji wyborczej (ranking kandydatów), nie mniej odpowiem pytaniem, które powinno niejako naświetlić prawdziwe intencje Twoje jak i osób pochwalających powyższe obawy, mianowicie:
        - czy w przypadku gdyby (abstrahując od tego czy jest to realne czy mimo wszystko nie) wszystkie te powyższe kwestie zostały z Twojego punktu widzenia rozwiązane, to byłbyś za przeprowadzeniem wyborów w pierwotnie planowanym terminie czy jednak nie?
        Ale ja nie mam żadnych intencji. Ani w jedną ani w drugą stronę, a irytuje mnie chęć zrobienia czegoś na siłę gdy nie ma do tego warunków.
        Oczywiście odpowiem. Jeżeli wszystkie powyższe kwestie zostałyby rozwiązane to tak powinny się odbyć.

Komentarz

• Zamieszczone przez Runi Zobacz posta

Ale ja nie mam żadnych intencji. Ani w jedną ani w drugą stronę, a irytuje mnie chęć zrobienia czegoś na siłę gdy nie ma do tego warunków.
          Oczywiście odpowiem. Jeżeli wszystkie powyższe kwestie zostałyby rozwiązane to tak powinny się odbyć.
          Ok, dziękuję za odpowiedź.
          PS. Od siebie ad vocem dodam, iż mnie w analogiczny sposób irytuje nieprzejednane stanowisko oPOzycji, która w żadnym wypadku nie dopuszcza możliwości przeprowadzenia wyborów, mimo, że ich wyznaczony i nadchodzący pierwotny termin broni się zapisami Konstytucyjnymi, z oczywistych względów podyktowanych tym, że ich kandydatka oddała walkowera (innymi słowy zeszła ze sceny POKOnana z uwagi na nieoczekiwanie malejące poparcie).
          Oczywiście chodzi mi o jakiekolwiek merytoryczne uzasadnienie, ewentualnie wspólne poszukanie sposobu/rozwiązania, ale dla nich jest tylko jedno - nie i już....i co mi zrobisz
          Ostatnio edytowany przez Budyń_70; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Konstytucja
            Art. 127. Sposób wybierania Prezydenta

1. Prezydent Rzeczypospolitej jest wybierany przez Naród w wyborach powszechnych, równych, bezpośrednich i w głosowaniu tajnym.

Jak to się ma do wyborów korespondencyjnych to ja nie wiem. Oświeci mnie ktoś? Nie podajemy danych? Nie podpisujemy koperty?
            "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
            „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

Komentarz

Nie jestem, ale skoro jest próba awaryjnego przeniesienia wyborów do sieci, to być może jest w zanadrzu sposób, aby prawo do wyborów było powszechne.

Trudno
              Tym bardziej Twoje obawy powinny zmaleć

Zapodaj odniesienie do strony z takimi sondażami.
              Po pierwsze, nie obrażaj mnie (zrównując mnie do wyborców PO), ja Ciebie nie obrażam.

Po drugie nie rzuciło mi się w oczy nic o głosowaniu przez net, jeżeli gdzieś to jest to podrzuć proszę. Sama idea jest ze wszech miar słuszna i ją popieram, ale nie na ponad miesiąc przed głosowaniem, gdzie nie ma praktycznie żadnych procedur, ani technicznych możliwości, ani niczego wypracowanego. To się najpierw przepracowuje na poziomie lokalnych wyborów, a potem coraz wyżej, a nie od razu łup z grubej rury...

Sondaże:
              https://www.rmf24.pl/raporty/raport-...m-,nId,4411315
              https://wiadomosci.wp.pl/wybory-prez...2669638056065a
              https://www.wprost.pl/polityka/10308...ydenckich.html
              https://zdrowie.wprost.pl/medycyna/c...a-wyborow.html

Poza tym, szykuje się rozłam w tej kwestii w ZP:

"W TVN24 sytuację komentuje poseł Kamil Bortniczuk, rzecznik Porozumienia (partia Jarosława Gowina, jeden z koalicjantów PiS w Zjednoczonej Prawicy). Bortniczuk przyznaje, że projekt PiS gwarantujący głosowanie korespondencyjne wszystkim w wyborach prezydenckich był konsultowany z jego formacją "przez ostatnie kilkanaście godzin". - Nasi sojusznicy usłyszeli, że absolutnym warunkiem poparcia takich daleko idących zmian w Kodeksie wyborczym jest uzyskanie konsensusu całej sceny politycznej w Polsce. Mało tego, to jest projekt zaproponowany tak późno, że bez konsensusu i bez tej zgody, nie da się wprowadzić w życie tych przepisów. Wystarczy, że Senat to sobie przeproceduje przez 30 dni, a ma taką możliwość i te przepisy wejdą za późno w życie - mówi.

- To jest uzależnione od zgody całej klasy politycznej. Po to, żeby nikt później, żadna z partii, nie wykorzystywała tego wątku, by podważać wynik wyborów czy podważać mandat prezydenta wybranego w wyniku takich wyborów. To nasz warunek. Jeśli będzie powszechna zgoda, nasza zgoda również będzie. Jak jej nie będzie, to nie zagłosujemy - zapewnia Bortniczuk. Bez głosów Porozumienia, co warto zaznaczyć, PiS nie ma wystarczającej większości, by przyjąć taką ustawę. Ewentualnie musiałoby szukać poparcia u posłów opozycji". Gowin w rozmowie z Kaczyńskim, nie przestraszył się zerwaniem koalicji i twardo stoi przy tym co powyżej....

Mamy Kezmana z Serbii Tarana

Komentarz

• Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
                Konstytucja
                Art. 127. Sposób wybierania Prezydenta

1. Prezydent Rzeczypospolitej jest wybierany przez Naród w wyborach powszechnych, równych, bezpośrednich i w głosowaniu tajnym.

Jak to się ma do wyborów korespondencyjnych to ja nie wiem. Oświeci mnie ktoś? Nie podajemy danych? Nie podpisujemy koperty?
                Tak jak to wyglądało do 2018 roku
                Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Tak tylko to tu zostawie, żeby nie było wątpliwości jaki jest cel obecnej władzy:

Jeśli obiecujemy, że Wam damy to Wam damy.
                  I to bez względu na to, ile będziecie musieli za to wszystko zapłacić

Komentarz

• Co do sondaży, to nie jesteś precyzyjny, ponieważ wszystkie wskazane przez Ciebie zostały przeprowadzone zanim PiS złożył wniosek o projekt ustawy, umożliwiającej głosowanie korespondencyjne wszystkim wyborcom, a więc wówczas, kiedy respondenci nie mieli opcji zastępczej, innymi słowy kierowali się li tylko panującą pandemią jako powodem, zresztą słusznym, braku możliwości przeprowadzenia wyborów w dotychczas znanej im formie.

Zapodaj sondaże aktualne, takie które uwzględniają powyższe.
                    Ale to pewnie za kilka dni, więc w chwili obecnej za wcześnie, więc nic z tego.

Komentarz

• Komentarz

• E tam sondaże. Zróbmy zdalne głosowanie (oczywiście przez zaufane profile), w którym naród wybierze dzień i metodę głosowania na prezydenta
                        Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
                        St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

• Zamieszczone przez Brylancik Zobacz posta
                          I to jest słuszna koncepcja
                          Ostatnio edytowany przez Budyń_70; [ARG:4 UNDEFINED]. Powód: literówka

Komentarz

Co do sondaży, to nie jesteś precyzyjny, ponieważ wszystkie wskazane przez Ciebie zostały przeprowadzone zanim PiS złożył wniosek o projekt ustawy, umożliwiającej głosowanie korespondencyjne wszystkim wyborcom, a więc wówczas, kiedy respondenci nie mieli opcji zastępczej, innymi słowy kierowali się li tylko panującą pandemią jako powodem, zresztą słusznym, braku możliwości przeprowadzenia wyborów w dotychczas znanej im formie.

Zapodaj sondaże aktualne, takie które uwzględniają powyższe.
                            Ale to pewnie za kilka dni, więc w chwili obecnej za wcześnie, więc nic z tego.
                            Czekamy zatem...ale nawet jakby 100% było za czy100% przeciw to do maja na pewno się z tym nie wyrobią. Już nawet delikatnie wspomniał o tym rzecznik rządu.
                            Mamy Kezmana z Serbii Tarana

Komentarz

I tej słuszna koncepcja
                              Alternatywą dla tego rozwiązania jest zawieszenie procesu wyborczego do czasu kiedy choć jeden zarażony będzie na terenie Polski...wchodzicie w to Platfuski ?
                              Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta

Alternatywą dla tego rozwiązania jest zawieszenie procesu wyborczego do czasu kiedy choć jeden zarażony będzie na terenie Polski...wchodzicie w to Platfuski ?
                                Idąc drogą oponentów, to rozwiązanie powinno przypaść im do gustu, ponieważ w 100%-tach wyeliminowało by wszelkie obawy i rozterki.
                                Jestem za.

Komentarz

Pracuję...
                                X