Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Huxley Zobacz posta

Kolejna rzecz to senat i jego 30 dni na procedowanie, jestem przekonany, że teraz nie będzie zmiłuj i tyle tam to będzie trwało.
    Za co na pewno podziękują rodacy przy urnach. Tam też nie będzie zmiłuj się. Czekam tylko na komisarzy w wielkich miastach oj będzie skowyt
    Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta

https://www.money.pl/gospodarka/wiad...0,2405970.html

Na 50 tys. przedsiębiorstw nieco ponad 10 tys. było w ubiegłym roku na minusie - wynika z danych GUS. Prawie połowa z nich to duże przedsiębiorstwa

Dodatkowo handel, warsztaty samochodowe. Czyli klasyczna szara strefa. Wśród wielkich - górnictwo.

Dlaczego tak jest to rozumiem nie trzeba Ci tłumaczyć.
      Ja zaraz do tego poważniej przysiądę bo teraz mam młyn w robocie.
      Ale tak szczerze -

A - jeśli jesteś przedsiębiorcą to dokonaj rachunku sumienia i ->
      B- jeśli nie to przyjrzyj się 10 przedsiębiorcom których najlepiej znasz i ->

-> przeanalizuj jakie masz/mieli
      - auto
      - ciuch w szafie
      - flaszkę w barku
      - destynacje wakacyjną
      - mieszkanie/dom
      - laskę na boku

TNTP - nie rozumiem. To, że jeżdżę dobrym samochodem, stać mnie na dobry alkohol i latam w fajne miejsca na świecie to teraz mam dostawać po dupie? Bo inni tego nie mają? I Ty piszesz o socjalizmie?

Bo póki co to imho dyskutujesz ze swoimi projekcjami w myśl "PiS nie dał nic przedsiębiorcom" (rozumiem, że w tym wypadku "dawanie" komuś to nie jest socjal/socjalizm tylko jest ok bo...dotyka to Ciebie ) albo jakimś fantasmagoriom 90% zapierdala na budżet (czyli za PO nie zapierdalało czy ocb ?)

Tutaj się mega rozmijamy. Ja nie chcę od rządu kasy. Chcę żeby w momencie gdy zamknął mi biznes zniósł daniny publiczne - bo skoro nie daje mi możliwości pracy to dlaczego mam płacić obciążenia. Niech da mi możliwości podniesienia firmy po kryzysie - serio dobre samopoczucie banków jest ważniejsze od kilku milionów przedsiębiorców, którzy żeby ratować biznesy wzięli by preferencyjne kredyty?
      Ja to przetrwam - na szczęście turystyka to tylko "jedna noga" mojej kariery zawodowej. Ale szlag mnie trafia jak rząd pozwala na to żeby fajny, perspektywiczny biznes upadł nawet nie próbując go wesprzeć. Jak myślisz co będzie z ludźmi, którzy od kilkunastu dni dostają wypowiedzenia? Gdzie znajdą pracę?
      Jestem w stanie zrozumieć Twoje argumenty dotyczące czarnego scenariusza - uj strzeli większość gospodarki i rząd trzyma kasę żeby po tym wszystkim wystartować od nowa. Zagranie All Inn - inne państwa w tym samym czasie ratują swoje gospodarki. Po resecie będziemy świadkami, które zagranie było właściwe. Sęk w tym, że jeśli gra się All Inn to przegrywając odchodzi się od stołu.

Napiszę więcej ostatnie kilka lat to być może najlepszy okres w HISTORII POLSKI, ale tu może kogoś zakoszę nie jest to zasługa PiS - ale
      Koniunktury światowej ->polskim przedsiębiorcom którzy wykorzystali tą szansę->rządowi który swoje dołożył (jak wyśmiewany przez Midziego wzrost konsumpcji i popytu wewnętrznego - będącego immanentną cechą państw rozwiniętych.
      Sorry, że w ten sposób ale nie za bardzo ogarniam te cytowanie

Komentarz

• Zamieszczone przez PeCe Zobacz posta
        Tak ad vocem do profilu zaufanego. Są banki, które nie mają go w swojej ofercie
        Fakt, wszystkie moje 3 banki oferują, ale nie wszystkie na rynku. Podczas logowania mogę wybrać takie opcje:

Z 8 największych pod względem liczby klientów banków jest tu 7 (nie ma BNP Paribas). Przy czym na powyższym obrazku jest 27 mln rachunków osobistych. Oczywiście mogą być duble, ale w sumie nie jest chyba tak źle jak na proponowane przeze mnie dodatkowe narzędzie do głosowania.
        Si possides amicum, in tentatione posside eum et non facile credas illi. (Sir 6:7)
        Ceterum censeo Unionem Europaeam esse delendam. (EyeQueue)
        ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмº

Komentarz

Za co na pewno podziękują rodacy przy urnach. Tam też nie będzie zmiłuj się. Czekam tylko na komisarzy w wielkich miastach oj będzie skowyt
          Będzie, już jest, co pokazują tutejsze posty, a do tego dojdzie najważniejsze - przeprowadzenie wyborów on-line
          Bo co by nie mówić (za bądź przeciw) to obecna sytuacja jest na tyle skomplikowana i bez precedensu, że czas najwyższy skorzystać z szeroko dostępnych zdobyczy techniki szerokopasmowej.
          Ten projekt zapewne wytrąci wszelkie argumenty opozycji torpedującej pomysł i obnaży prawdziwe intencje oraz pokaże, że im zupełnie nie zależy na zdrowiu rodaków, czemu miało służyć przesunięcie terminu, a tylko na bezwzględnym obaleniu Prezydenta Dudy vel Adriana, długopisu, Maliniaka jak to zwykli się o PAD wyrażać jego oponenci.
          Powód powyższego - zupełny niewypał notorycznie ośmieszającej się kandydatki......MKB.

Resume:
          Sam pomysł, który na pewno zostanie storpedowany przez opozycję, został zgłoszony na tyle wcześniej, aby móc go przeprocesować w obliczu 30-dniowej kwarantanny, jaki zapewne spędzi w Senacie

Komentarz

Rozumiesz znaczeni słowa "relatywnie"
            Przy emeryturze minimalnej oni się nie łapią na ubóstwo w sensie badawczym, bo na logikę oprócz samego siebie nie mają nikogo już na utrzymaniu.
            Nie mają też również
            - możliwości samorozwoju
            - możliwości dodatkowego zarobku
            - szara strefa też średnio ich dotyczy

Ale ok żyj dalej w świecie zasobnego polskiego emeryta, którego ani chybi spotkasz na rejsie na Karaibach.
            Znowu ustawiasz sobie tezę rozmówcy jak Ci wygodnie. Ja nie napisałem nigdzie że są zasobni. Ja tylko napisałem, że nie są RELATYWNIE niezasobni. Więc bądź łaskaw nie dyskutować sam ze sobą, skoro cytat w poście jest ze mnie. Koszt ich trzynastki to jest coś co pozwoliło by potraktować poważniej zwolnienia z zusu, a ktoś tę gospodarkę będzie musiał odbudowywać. Ciekawe na ile będzie to fabryka Mercedesa, czy jakieś inne korpo, a na ile polscy janusze biznesu.

Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
            ps. podziwiam Twą roszczeniowość - do wyborów prawie półtorej miesiąca "Czemu tak późno" fakt poczta z tych Karaibów...a właściwie Himalajów (sam sobie dopowiedz czego ) idzie długo
            Roszczeniowość? Bo od państwa oczekuję, że takie tematy jak wybory będą ogarnięte dużo wcześniej, niż moment w zasadzie startu przygotowań? Bo oczekuję, że państwo przygotowujące się od miesięcy będzie wiedziało, że w którymś momencie nastąpi rygor ograniczeń w poruszaniu się, że będzie działała kwarantanna? Że państwo rozumie co oznacza kwarantanna i kojarzy jednocześnie fakt organizowania wyborów w maju, i że to ma na siebie wpływ? To są takie niesłychane wymagania, roszczeniowość? To faktycznie, zasadne jest Twoje pytanie sprzed kilku dni, po chu'j mi oni?

Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
            -------------
            Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

Nawet Ty przeszedłeś na ciemną stronę mocy i sugerujesz, że PiS będzie rządził do 2062 roku. Brawo Ty, Jarosław Kaczyński lubi to.
              No chyba nie muszę Ci przypominać jak Polacy podziękowali takiemu systemowi (który się umacniał jak na powyższym zdjęciu i próbuje się teraz umocnić przy pomocy podobnych forteli łamiących rażąco konstytucję) i jak to się skończyło dla naszej gospodarki...nie wiem czy Jarosław Kaczyński by to polubił
              Mamy Kezmana z Serbii Tarana

Komentarz

• Zamieszczone przez Budyń_70 Zobacz posta

Będzie, już jest, co pokazują tutejsze posty, a do tego dojdzie najważniejsze - przeprowadzenie wyborów on-line
                Bo co by nie mówić (za bądź przeciw) to obecna sytuacja jest na tyle skomplikowana i bez precedensu, że czas najwyższy skorzystać z szeroko dostępnych zdobyczy techniki szerokopasmowej.
                Ten projekt zapewne wytrąci wszelkie argumenty opozycji torpedującej pomysł i obnaży prawdziwe intencje oraz pokaże, że im zupełnie nie zależy na zdrowiu rodaków, czemu miało służyć przesunięcie terminu, a tylko na bezwzględnym obaleniu Prezydenta Dudy vel Adriana, długopisu, Maliniaka jak to zwykli się o PAD wyrażać jego oponenci.
                Powód powyższego - zupełny niewypał notorycznie ośmieszającej się kandydatki......MKB.

Resume:
                Sam pomysł, który na pewno zostanie storpedowany przez opozycję, został zgłoszony na tyle wcześniej, aby móc go przeprocesować w obliczu 30-dniowej kwarantanny, jaki zapewne spędzi w Senacie
                A jesteś przekonany, że Polacy mają, a w szczególności seniorzy powzechny dostęp do technologii szerokopasmowej?

Czy jesteś przekonany, że kapral ze aspirantem dostarczą twój głos w urnie i nic sobie tam nie dorzucą/odejmą...przecież mogą być za PO?

Ponadto logistycznie biorąc na miesiąc przed wyborami jest to totalna bzdura. Ktoś musi wydrukować pakiety wyborcze w wielu milionach egzemplarzy, poczta musi jak najszybciej dostarczyć wnioski chętnych, ktoś musi pakiety wyborcze rozdysponować wdług otrzymanych wniosków, wysłać je do wszystkich chętnych, angażując pocztę na skalę dotąd nieznaną, co stawia pod znakiem zapytania terminowość dostaw. Ta sama poczta musi na czas dostarczyć oddane głosy, potem musi je ktoś policzyć (nie ma przy tym żadnych gwarancji, że część nie zginie po drodze)....Przy 30 dniach procedowania i przeciąganiu rozpoczęcia obrad, wychodzi jakieś 10-14 dni roboczych na całą operację. Nie ma opcji, żeby się udało.

Poza tym 70-80% (różne sondaże) Polaków jest przeciwko wyborom w maju.
                Ostatnio edytowany przez Huxley; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta

Znowu ustawiasz sobie tezę rozmówcy jak Ci wygodnie. Ja nie napisałem nigdzie że są zasobni. Ja tylko napisałem, że nie są RELATYWNIE niezasobni. Więc bądź łaskaw nie dyskutować sam ze sobą, skoro cytat w poście jest ze mnie. Koszt ich trzynastki to jest coś co pozwoliło by potraktować poważniej zwolnienia z zusu, a ktoś tę gospodarkę będzie musiał odbudowywać. Ciekawe na ile będzie to fabryka Mercedesa, czy jakieś inne korpo, a na ile polscy janusze biznesu.

Roszczeniowość? Bo od państwa oczekuję, że takie tematy jak wybory będą ogarnięte dużo wcześniej, niż moment w zasadzie startu przygotowań? Bo oczekuję, że państwo przygotowujące się od miesięcy będzie wiedziało, że w którymś momencie nastąpi rygor ograniczeń w poruszaniu się, że będzie działała kwarantanna? Że państwo rozumie co oznacza kwarantanna i kojarzy jednocześnie fakt organizowania wyborów w maju, i że to ma na siebie wpływ? To są takie niesłychane wymagania, roszczeniowość? To faktycznie, zasadne jest Twoje pytanie sprzed kilku dni, po chu'j mi oni?
                  RELATYWNIE odnosiło się nie do stanu ich portfela - bo jak to mamy w ogóle liczyć
                  Tylko do okresu czasu - o co trwa tutaj burza imho gówno.

To znaczy "Relatywnie najmniej dostali...EMERYCI"
                  Relatywnie czyli w porównaniu do innych grup społecznych, wynikający z upływu czasu.

Co to znaczy, że Wybory mają być ogarnięte wcześniej ?
                  W sensie wynik ma być ogarnięty czy jak ?
                  Co tu się odpierdala to ja nie mam słów

Jaki to ma dla Ciebie wpływ czy nie wiem dajmy na to obsada komisji wyborczej będzie znana 6 kwietnia, czy też może 23 ?
                  Czy to, że długopisy mają być czarne, a nie niebieskie to Ty oczekujesz, że "będą ogarnięte dużo wcześniej" ?
                  Państwo ma zagwarantować w miarę normalnym standardzie, przy zachowaniu środków uniemożliwiających przekręty, dokonanie aktu wyborczego w tym wypadku w dniu 10 maja.
                  Ty traktujesz to jak jakaś walka bokserska, albo atak szczytowy po miesiącu przygotowań.

Jak Ci posłowie sobie w tym Sejmie radzą, że oni zdalnie z dnia na dzień zaczęli głosować, to skandal jest.
                  To co Ty robisz z innymi osobami na forum to jest typowe szukanie dziury w całym

Głosować korespondencyjnie mają powyżej 60 lat - to skandal, dzielenie społeczeństwa
                  Mogą głosować wszyscy - to skandal do wyborów ponad miesiąc nie zdąrzę się mentalnie przygotować - muszę wiedzieć z wyprzedzeniem.
                  Byłoby to zrobione miesiąc temu - to skandal, niepotrzebne straszenie Polaków
                  Byłoby za 3 miesiące - to skandal chcą je sfałszować
                  Będą wybory przełożone o 3 miesiące - to skandal, wtedy będzie jeszcze gorzej
                  Będą za rok - to skandal będzie uzurpator rządził nami bez mandatu społecznego

Lieber tot als rot!!

Komentarz

próbuje się teraz umocnić przy pomocy podobnych forteli łamiących rażąco konstytucjęł
                    A konkretnie to ktore artykuły konstytucji?

Komentarz

No chyba nie muszę Ci przypominać jak Polacy podziękowali takiemu systemowi (który się umacniał jak na powyższym zdjęciu i próbuje się teraz umocnić przy pomocy podobnych forteli łamiących rażąco konstytucję) i jak to się skończyło dla naszej gospodarki...nie wiem czy Jarosław Kaczyński by to polubił
                      Strasznie podziękowali...wysyłając Kwaśniewskiego na narty do Davos, a Millera do Brukseli.

Lieber tot als rot!!

Komentarz

Strasznie podziękowali...wysyłając Kwaśniewskiego na narty do Davos, a Millera do Brukseli.
                        Ale to już demokracja i np. obrady i układy w Magdalence i przy okrągłym stole..A sam PRL formalnie upadł

Komentarz

A jesteś przekonany, że Polacy mają, a w szczególności seniorzy powzechny dostęp do technologii szerokopasmowej?
                          Nie jestem, ale skoro jest próba awaryjnego przeniesienia wyborów do sieci, to być może jest w zanadrzu sposób, aby prawo do wyborów było powszechne.

Zamieszczone przez Huxley Zobacz posta

Czy jesteś przekonany, że kapral ze aspirantem dostarczą twój głos w urnie i nic sobie tam nie dorzucą/odejmą...przecież mogą być za PO?

Trudno
                          Tym bardziej Twoje obawy powinny zmaleć

Zamieszczone przez Huxley Zobacz posta

Poza tym 70-80% (różne sondaże) Polaków jest przeciwko wyborom w maju.
                          Zapodaj odniesienie do strony z takimi sondażami.
                          Ostatnio edytowany przez Budyń_70; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez b. Zobacz posta

A konkretnie to ktore artykuły konstytucji?
                            Konstytucja RP, art. 119 i art. 123

I do tego wykładnia do Art 119

"Konieczne […] powinno być uchwalanie istotnych zmian w prawie wyborczym […] co najmniej sześć miesięcy przed kolejnymi wyborami, rozumianymi nie tylko jako sam akt głosowania, ale jako całość czynności objętych tzw. kalendarzem wyborczym".

Wyrok TK, K 31/06

Następnie Trybunał potwierdził to stanowisko m.in. w wyrokach z października 2009 roku (KP 3/09) i lipca 2011 roku (K 9/11).

Komentarz

• Zamieszczone przez Budyń_70 Zobacz posta

1. W jaki sposób zweryfikujesz , że głosujący to faktycznie głosujący ?
                              2. W jaki sposób udowodnisz , że nad głosującym ktoś nie siedzi ?
                              3. Jak wyeliminujesz kwestię ewentualnego handlowania głosów ?
                              4. Co z tajnością wyborów skoro głosujesz jako Paweł Nowak ?
                              5. Co z kwestią producenta oprogramowania i jego upodobania politycznego ?
                              6. Co z kwestią ewentualnego wpływu osób z zewnątrz, patrz .możliwości hakierskie?

Komentarz

• Twitterowicze bywają dociekliwi:

"Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                                Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                                Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                                Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                                "
                                Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

Pracuję...
                                X