Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Do opozycji nigdy nie należałem i należeć nie będę, ale to oczywiste, że chodzi tylko o przejęcie władzy, nie licząc kilku wyjątków, którym chodzi o przewartościowanie, dekompozycję całej sceny politycznej.

Oczywiście ja liczę na to drugie, czyli bardziej na stworzenie alternatywy dla PiS, ale wiem, że na ten moment to będzie trudne ze względu na animozje, polityczne ambicje i ego osób, które tak naprawdę nigdy nie powinny się brać za politykę.

Ale co ja tam mogę, pielęgnuję jabłonki zamiast pociągać za sznurki

Komentarz

• Zamieszczone przez b. Zobacz posta

No więc przyznajcie w końcu w tej opozycji, że z tym przełożeniem wyborów chodzi tylko i wyłącznie o "wyplenienie PiS", a nie wycierajcie sobie mord zdrowiem i bezpieczeństwem Polaków.
      SEDNO!!!! Lepiej nie można było tego ująć.

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta

Niech wydają, co więcej niech oprócz oświadczeń faktycznie niech nie wykonają swojego ustawowego obowiązku.
        Efekt będzie taki
        - wybory odbędą się dla wszystkich...korespondencyjnie i wygra w nich Duda
        - PiS za darmo przejmie kilkadziesiąt miast
        no brawo Wy, to chyba Kidawa maczała palce w tym cwanym planie. Zaiste opozycja to gang Olsena.
        Czy musisz wszystko sprowadzać do walki polityczej? Może Ci ludzie się po prostu boją i nie chcą brać na siebie takiej odpowiedzialności? Niech komisarze przełkną tą żabę.
        Jeśli obiecujemy, że Wam damy to Wam damy.
        I to bez względu na to, ile będziecie musieli za to wszystko zapłacić

Komentarz

• Tyle, że kampanie na zdrowiu Polaków robi zarówno PiS, jak też opozycja. Tylko wyborcy każdej z tych stron widzą to jedynie u przeciwników politycznych, a nie widzą u opcji, którą wspierają.

Mnie osobiście cieszy scenariusz braku wyborów, bo generalnie nie mam na kogo głosować, więc a nuż dojdzie do małego przewrotu wśród kandydatów.

Osobiście twierdzę, że indolencja obecnej władzy w tak kryzysowej sytuacji i tak oznacza brak wyborów w maju. Mogę się jednak przeliczyć.
          Ostatnio edytowany przez midzi; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez b. Zobacz posta

No więc przyznajcie w końcu w tej opozycji, że z tym przełożeniem wyborów chodzi tylko i wyłącznie o "wyplenienie PiS", a nie wycierajcie sobie mord zdrowiem i bezpieczeństwem Polaków.
            Jeżeli ktokolwiek sobie tu wyciera mordę zdrowiem i bezpieczeństwem Polaków to jest to PiS. Kuriozalne jest to co tutaj piszecie. PiS by wiele zyskał w oczach Polaków, a szczególnie Duda, gdyby zrobił orędzie lub oświadczenie i powiedział, że w tej chwili wybory nie są najistotniejsze, zrobimy je w pierwszym bezpiecznym terminie, a tak niestety to wygląda jak " po trupach do celu ".
            Trzymanie się kurczowo wyborów w terminie majowym wygląda na desperację w walce z tak beznadziejnymi głównymi kontrkandydatami w postaci m.in. Kidawy, która w każdym terminie zostać wciągnieta nosem.
            Nie ukrywajmy Duda wygra czy w maju czy w późniejszym terminie.
            Jak ktoś jeszcze porównuje tłok w lokalu wyborczym z tłokiem w sklepie to gratuluję. Do sklepu ludzie chodzić muszą, a tłoczą się tylko z własnej głupoty, ale jest to ich autonomiczny wybór, a wybory są jednak pewnym wymuszeniem do pójścia, bo wiele osób traktuje to jak obywatelski obowiązek.
            Drwi sobie z nas pyszny nieprzyjaciel i odważny jest, bo za rzeką stoi. Przeszedł morze, żeby Polskę uciemiężyć, pokażę mu więc, że i Polakom rzeki nie przeszkadzają wypędzić najeźdźcy. Bracia! Dla odważnych droga na drugi brzeg taka sama jest przez most, co przez wodę. Komu Ojczyzna miła, za mną!

Komentarz

• Nie chce mi się kolejny raz pisać tego samego, na temat wyborów zostało juz wszystko napisane, wiec tylko w skrocie: takie postawienie sprawy, ze po Wielkanocy bedzie decyzja co z wyborami i czy jest mozliwe ich przeprowadzenie w maju jest jak najbardziej ok.

ps. Wczoraj odbyła się druga tura wyborow samorzadowych w Bawarii, w Niemczech aktualnie +50 000 zakazen, 455 zgonow.

Komentarz

• Podobnych oświadczeń będzie dzisiaj jeśli nie naście to dziesiąt:

"Chciałbym, żeby mi ktoś powiedział, kogo i jak mam przekonać do zasiadania w komisjach wyborczych? Kto weźmie odpowiedzialność za zdrowie i życie tych ludzi? Nie można czekać z decyzją o wyborach do maja, bo ich organizacja rozpoczyna się właściwie już! Dzisiaj najważniejsze to zabezpieczyć tych, którzy ratują życie ludzi, a nie lokale wyborcze. Wiemy, że pierwszy front walki to nasze szpitale, tam jest dzisiaj potrzebny sprzęt, a nie w lokalach wyborczych. Mam poczucie, że rząd zmusza mnie do czegoś, co jest dla mnie osobiście niemoralne i nieprzyzwoite. Organizacja wyborów w czasie epidemii jest zagrożeniem dla milionów ludzi w Polsce. Nie będę narażać moich mieszkańców na utratę zdrowia, bądź życia! Przewodniczę Śląskiemu Związkowi Gmin i Powiatów - aktualnie prezydenci, wójtowie i burmistrzowie są w trakcie przyjmowania stanowiska w sprawie przesunięcia terminu wyborów Prezydenta RP" - pisze w mediach społecznościowych prezydent Rybnika Piotr Kuczera.
                - Przeprowadzenie wyborów 10 maja jest niemożliwe - uważa prezydent Lublina Krzysztof Żuk.
                PS. Argument z Bawarii ma przytaczać głupotę najpierw Francji, a później Niemiec?
                Ostatnio edytowany przez midzi; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• No i PiS zamiast „wygrać” na przełożeniu wyborów („życie Polaków jest ważniejsze niż polityka”) zrobi to „przymuszony” przez samorządy-społeczeństwo-opozycję* (każdy może sobie wybrać co chce) albo – nie daj Boże – nie da się „przymusić” i to będzie jeszcze gorsze.
                  Źle to rozegrali i zupełnie nie rozumiem po co tak długo obstają przy czymś co jest nierealne (a przy okazji niesprawiedliwe).
                  Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
                  St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

• Dwa najbliższe dni będą niestety obfitowały w takie informacje:

W związku z zaistniałą sytuacją, mając na uwadze przyszłość Grupy KROSS , Zarząd KROSS S.A., Kross Usługi sp. z o. o. oraz Kross Logistyka sp. z o. o. został zmuszony sięgnąć po zwolnienia grupowe. Niestety zapowiadana przez rząd tzw. Tarcza Antykryzysowa, nie będzie wystarczająca dla krótko sezonowej specyfiki branży rowerowej. Uruchomione zwolnienia dotkną ok. 25 proc. pracowników firmy. Przeprowadzany proces nie jest łatwą decyzją, bo za każdym zwolnieniem kryją się bardzo trudne sytuacje osobiste i rodzinne.
                    https://www.forbes.pl/biznes/kross-p...wirusa/gqf7f8k
                    Jeśli obiecujemy, że Wam damy to Wam damy.
                    I to bez względu na to, ile będziecie musieli za to wszystko zapłacić

Komentarz

• Niech te dzbany z senatu dalej się czają, na pewno będzie lepiej.
                      Kto walczy z potworami, ten niechaj baczy, by przy tym samemu nie stać się potworem.
                      Fryderyk Nietzsche, Poza dobrem i złem

Komentarz

• Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
                        Podobnych oświadczeń będzie dzisiaj jeśli nie naście to dziesiąt
                        No, w końcu totalna opozycja ma kilka stołków w samorządach. Pomijając kwestię samego terminu wyborów, szykuje się podobna szopka, jak przy okazji likwidacji gimnazjów. Najprawdopodobniej z podobnie efektywnym wpływem na rzeczywistość.

My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zamieszczone przez sephrioth1916 Zobacz posta
                          Dwa najbliższe dni będą niestety obfitowały w takie informacje:

https://www.forbes.pl/biznes/kross-p...wirusa/gqf7f8k
                          Pewnie niestety tak i nad tym bardzo ubolewamy, niezależnie od tego, po której stronie sceny politycznej stoimy.

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
                            No, w końcu totalna opozycja ma kilka stołków w samorządach. Pomijając kwestię samego terminu wyborów, szykuje się podobna szopka, jak przy okazji likwidacji gimnazjów. Najprawdopodobniej z podobnie efektywnym wpływem na rzeczywistość.

Im więcej tym lepiej
                            Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
                              No i PiS zamiast „wygrać” na przełożeniu wyborów („życie Polaków jest ważniejsze niż polityka”) zrobi to „przymuszony” przez samorządy-społeczeństwo-opozycję* (każdy może sobie wybrać co chce) albo – nie daj Boże – nie da się „przymusić” i to będzie jeszcze gorsze.
                              Źle to rozegrali i zupełnie nie rozumiem po co tak długo obstają przy czymś co jest nierealne (a przy okazji niesprawiedliwe).
                              Wybory zostaną przełożone. Jarek tylko czeka na dogodny moment, aż opozycja się wykrzyczy. To wybitny polityk i genialny strateg cały czas w obozie przeciwników niedoceniany.
                              Zaraz po tym, jak wybory zostaną przełożone ad calendas graecas, totalsi zaczną gardłować, że Duda nie ma już mandatu do sprawowania urzędu i podpisuje niezgodnie z prawem, konstytucją i wszystkim, na czym świat stoi. Jeszcze tych wyborów będą się domagać, a Jarek pokaże dane, że wirus nie odpuszcza i powie : takiego wała, wyborów nie będzie (pewnie przez lata, bo wirus będzie zawsze).

Komentarz

• Jeżeli są warunki do tego, żeby chodzić normalnie do sklepu, to są i warunki do tego, żeby pójść do lokalu wyborczego, z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności.
                                - powiedział w Q&A na Facebooku prezydent Andrzej Duda

pożałujesz!
                                "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
                                „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

Komentarz

Pracuję...
                                X