Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez wklepack Zobacz posta

Jeżeli 60+ ma dostać ułatwienia w głosowaniu to dlaczego ja mam nie dostać? Tego w tej poprawce nie rozumiem. Obecnie wygląda ona jak zapewnienie grupie społecznej, w której ma się największe poparcie możliwości bezproblemowego głosowania.
    No właśnie widzę, że nie rozumiesz. Ja na przykład nie rozumiem, dlaczego mam ustępować miejsce babom w ciąży ? Aż chciało by się krzyknąć KONSTYTUCJA.
    selekcji na bramkach też nie rozumiem, dyskryminowania mnie że mam 3 promile i chcę wejść na mecz też nie rozumiem. Tego że nie mogę najebać się wódką u Ciebie na klatce schodowej też nie jestem w stanie pojąć.
    Tego, że 15 latek nie ma prawa głosu też nie bardzo.
    Dziwny jest ten świat....taki jakiś niesprawiedliwy.
    Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez sephrioth1916 Zobacz posta

Problem jest tylko taki, że jesienią 2020 Pan Prezydent Andrzej Duda prawdopodobnie nie wygra wyborów, a wiosną 2021 na pewno nie wygra wyborów. Każde inne wytłumaczenie imho to mydlenie oczu.
      Bo Ty znasz przyszłość + ani chybi masz swoje źródła na Nowogrodzkiej
      Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez wklepack Zobacz posta
        Takie problemy powinno roziwązać Ministerstwo Cyfryzacji a nie moja skromna osoba na forum w 5 minut Może coś w stylu wygenerowanie 30+ milionow unikalnych numerow z hasłami, Kwestia odebrania/dostarczenia do obywatela do obgadania/wymyślenia. Oczywiście po drodze na pewno jest masa innych problemów, które należałoby rozwiązać. Jest to na pewno temat do ogarnięcia. Prędzej czy później tak się stanie i do tego należy dążyć.
        Warto byłoby wrócić do tego zagadnienia w momencie, gdy przekonasz wszystkich rodziców w klasie Twojego dziecka, by korzystali z dziennika elektronicznego. A to tylko 20-30 osób. Moja mama miała długo problem, żeby skorzystać z karty do automatu telefonicznego (pamięta ktoś jeszcze), a później z bankomatu, a jako emerytowana nauczycielka matematyki do głąbów nie należy. Po prostu bywa "nietechniczna". Dziś śmiga po Internecie, ale ten pomysł bez dłuższego przygotowania byłby wykluczeniem dużej grupy wyborców, czyli pozbawieniem ich prawa do głosowania. A co z ludźmi ubogimi? Czy państwo powinno im fundnąć komórki? A jaki plan taryfowy? Z drugiej strony, jakie to stwarza możliwości... Kolejny przetarg na Caracale... Tylko to nie ta ekipa, zdaje się.
        Si possides amicum, in tentatione posside eum et non facile credas illi. (Sir 6:7)
        Ceterum censeo Unionem Europaeam esse delendam. (EyeQueue)
        ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмº

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta

No właśnie widzę, że nie rozumiesz. Ja na przykład nie rozumiem, dlaczego mam ustępować miejsce babom w ciąży ? Aż chciało by się krzyknąć KONSTYTUCJA.
          selekcji na bramkach też nie rozumiem, dyskryminowania mnie że mam 3 promile i chcę wejść na mecz też nie rozumiem. Tego że nie mogę najebać się wódką u Ciebie na klatce schodowej też nie jestem w stanie pojąć.

I Ty komuś zwracasz uwagę na niezrozumienie systemu prawnego, a porównujesz takie sytuacje?

Ogólnie jednym słowem - niezły burdel. Całe szczęście, że państwo przygotowuje się od miesięcy, bo dopiero by było, jakby nas pandemia wzięła z zaskoczenia...

Ciekawe ile minie od otwarcia lokali do pierwszego debila, który już w środku powie, że podejrzewa u siebie koronowirusa. I co przewiduje rząd na taką sytuację.
          Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
          -------------
          Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

Pomieszałeś tutaj dużo, różnych tematów. To co ustala właściciel klubu, sklepu, spółdzielnia mieszkaniowa to ich sprawa, ich biznesy, ich decyzje. 15-latkowie nie wiem co mają tutaj to rzeczy. Zresztą jakby było 9 milionów kobiet w ciąży to stałyby w kolejce

Ja bije to tego że w Polsce prawa wyborcze ma 30 mln mieszkańców a dla 1/3 właśnie wprowadzono ułatwienia w głosowaniu. 9.5 mln obywateli dostało ułatwienia, według mnie według kalkulacji politycznej. Chyba mogę się z tym nie zgadzać i oczekiwać, że dla mnie takie/inne ułatwienia również zostaną wprowadzone? Oczywiście, że dla mnie to nie sprawiedliwe, że ja będę musiał dymać do komisji wyborczej pełnej ludzi i zależnie od sytuacji mogę odpuścić pierwszy raz w życiu wybory a 9.5 miliona ludzi nie musi dymać i bezpiecznie może ogarnąć temat z domu.
            Ostatnio edytowany przez wklepack; 60004.

Komentarz

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta

I Ty komuś zwracasz uwagę na niezrozumienie systemu prawnego, a porównujesz takie sytuacje?

Ogólnie jednym słowem - niezły burdel. Całe szczęście, że państwo przygotowuje się od miesięcy, bo dopiero by było, jakby nas pandemia wzięła z zaskoczenia...

Ciekawe ile minie od otwarcia lokali do pierwszego debila, który już w środku powie, że podejrzewa u siebie koronowirusa. I co przewiduje rząd na taką sytuację.
              Twój kolega L już mnie ładnie podsumował w innym wątku najwidoczniej jakiś głupi jestem, ale to pewnie dlatego, że skłaniam się do Koncepcji Zasad Prawa Ronalda Dworkina.

Ale naprawdę miodem na moje zgorzkniałe serduszko jest sytuacja w której liberał taki haj Ty swobodnie podchodzi do sytuacji, że w sytuacjach które mu pasują cenzus wieku, jest ok, ale w tam gdzie mu już nie koniecznie mu się to podoba to już nie można "porównywać takich sytuacji"

Proponuję Wam schorowani 59 latkowie, pójść o krok dalej i powołać się na konstytucję - a konkretnie Artykuł 32 (wszak już jedna osoba powoływała się na konstytucyjną "wolność poruszania się po terytorium Rzeczypospolitej Polskiej" odnośnie tego, że nie można wprowadzić kwarantanny i chyba ta samo osoba nawoływała do niewpuszczania Polaków mieszkających zagranicą...najwidoczniej nie potrafiąc doczytać następnego ustępu mówiącego "Obywatela polskiego nie można wydalić z kraju ani zakazać mu powrotu do kraju." ot prawnicy)
              Ale tak jest to ja nierozumem sytemu prawnego
              Lieber tot als rot!!

Komentarz

Bo Ty znasz przyszłość + ani chybi masz swoje źródła na Nowogrodzkiej
                Albo ludzie uwierzą w narrację hiPOkrytów, iż cały ten bałagan związany z covidem oraz wywaloną na plecy gospodarką, to wina obecnie rządzących, bo przecież mogli to całe gôwno zatrzymać na granicy
                Ostatnio edytowany przez Budyń_70; 126028.

Komentarz

Ale naprawdę miodem na moje zgorzkniałe serduszko jest sytuacja w której liberał taki haj Ty swobodnie podchodzi do sytuacji, że w sytuacjach które mu pasują cenzus wieku, jest ok, ale w tam gdzie mu już nie koniecznie mu się to podoba to już nie można "porównywać takich sytuacji"
                  Jak zawsze. Dlaczego uważasz, że akurat to cenzus wieku był dla mnie wyznacznikiem nieporównywania spraw? Wklepack zdążył Ci wyjaśnić na czym polega problem, a Ty dalej uznajesz, że jest sens świrować pawiana. Przecież Ty sobie człowieku wymyślasz z czym chcesz dyskutować, a potem trąbisz fanfary, że "wygrałeś". Nie mówię że ciągle, ale naprawdę momentami to jest po prostu żenada, ten sposób prowadzenia "dyskusji". Jesteś na kijkowej ścieżce. I piszę, to jako dobrą radę na poczet opamiętania się, a nie pocisk.

-------------

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Bardzo dużo straci PiS na tej nachalnej próbie przeprowadzenia wyborów.
                    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Komentarz

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta

Jak zawsze. Dlaczego uważasz, że akurat to cenzus wieku był dla mnie wyznacznikiem nieporównywania spraw? Wklepack zdążył Ci wyjaśnić na czym polega problem, a Ty dalej uznajesz, że jest sens świrować pawiana. Przecież Ty sobie człowieku wymyślasz z czym chcesz dyskutować, a potem trąbisz fanfary, że "wygrałeś". Nie mówię że ciągle, ale naprawdę momentami to jest po prostu żenada, ten sposób prowadzenia "dyskusji". Jesteś na kijkowej ścieżce. I piszę, to jako dobrą radę na poczet opamiętania się, a nie pocisk.

ahahahahahahahahah
                      Problem według wklepacka polega na "Ja bije to tego że w Polsce prawa wyborcze ma 30 mln mieszkańców a dla 1/3 właśnie wprowadzono ułatwienia w głosowaniu. 9.5 mln obywateli dostało ułatwienia, według mnie według kalkulacji politycznej."

Tak jest to jaki jest wyznacznik nieporównywania spraw skoro 1/3 dostała prawo do głosowania TYLKO I WYŁĄCZNIE ZE WZGLĘDU NA WIEK ??

I tak pewne grupy osób - mam je wymieniać ? mają pewne korzyści, czy tam przywileje w różnych dziedzinach życia społecznego (mam podać katalog ?) dla mnie jest to zrozumiałe.
                      Dla Was jak widzę nie.
                      Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez Runi Zobacz posta
                        Wybory powinny się odbyć w momencie gdy każdy obywatel posiadający prawo wyborcze będzie mógł zagłosować, czytaj. "Państwo nie zabroni Ci zagłosować".
                        Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
                        Ja na przykład nie rozumiem, dlaczego mam ustępować miejsce babom w ciąży ? Aż chciało by się krzyknąć KONSTYTUCJA.
                        Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
                        Zamieszczone przez wklepack Zobacz posta
                        Pomieszałeś tutaj dużo, różnych tematów. To co ustala właściciel klubu, sklepu, spółdzielnia mieszkaniowa to ich sprawa, ich biznesy, ich decyzje. 15-latkowie nie wiem co mają tutaj to rzeczy. Zresztą jakby było 9 milionów kobiet w ciąży to stałyby w kolejce
                        Naprawdę coraz częściej budzisz podobne impresje co Kijek. Nie wiadomo, czy Ty tak serio nie pojmujesz co ktoś inny ma na myśli (to wtedy należy dopytać), czy po prostu rżniesz głupa na bezczela i tworzysz tę farsę z odpowiadaniem samemu sobie.
                        -------------

Józef Mackiewicz

Komentarz

• co ja się będę i wy przejmować jakimś Adrianem co sieoderwac od koryta nie chce, czy szeregowym posłem co to drugi raz w życiu naraża życie swoich obywateli

To poniższe to jest ***** dramat i zesramy się szybciej niż dożyjemy do 10 maja

​​​​​​

Aby utrzymać miejsca pracy w czasach pandemii państwo zapłaci pracownikom:
                          Francja: 100% dla zarabiających płacę minimalną i 70% dla pozostałych
                          Hiszpania: 70% wynagrodzenia
                          Czechy: 100% (zwrot firmom 80%)
                          U nas
                          Polska : 40% a 40% ma zapłacić pracodawca.
                          Ostatnio edytowany przez Hazardzista; 151974.
                          "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
                          „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

Komentarz

A miało być merytorycznie

Nie mam za bardzo czasu żeby się nad tym pochylać...ale
                            Sorry, ale ten argument - zderzenie 60 latka, z 59 latkiem to szczerze nawet nie populizm, ale jakiś około prawny bełkot.

W ten sposób to KAŻDĄ NORMĘ PRAWNĄ można podważać.
                            Jak to jest, że 17 letni laureat olimpiady z wiedzy o społeczeństwie nie może głosować, a 19 letni menel może ?

Jak to jest, że facet który będzie miał 0,21 ‰ alko we krwi mimo tego, że jechał zgodnie z przepisami będzie odpowiadał karnie za jazdę pod wpływem alkoholu.
                            A gość który będzie miał 0,19 ‰ i zabije faceta na pasach już nie ?

Jak to jest, że chłopak 20 lat który będzie posuwał dojrzałą seksualnie dziewczynę lat 14 dni 355 będzie wedle prawa "pedofilem"
                            Ale już 70 latek dymający jej starszą o 2 dni koleżankę, bez pierwszych objaw pokwitania będzie robił to zgodnie z prawem.

I tak dalej i tak dalej.

Argument który podałeś oznacza tylko i wyłącznie, że nie do końca kminisz w jaki sposób jest skonstruowany cały system prawny.
                            Już tak słowem zakończenia, ciężko się z Tobą dyskutuje, bo często piszesz, że nie masz czasu, nie pisząc konkretów, łącznie z tym dlaczego to nie było merytoryczne
                            A co do tego co napisałeś, to oczywiście we wszystkim można stosować relatywizm i jak najbardziej zgadzam się z Foxxem, który w innym poście pisze, że nie żyjemy w państwie prawa tylko państwie prawników.
                            A co do przykładów, które wskazałeś w kontekście wyborów, to jak kulą w płot, jedynie ten o laureacie olimpiady jest sensowny, bo jest tematycznie właściwie skierowany i akurat nad tym bym się pochylił, bo cenzus wieku nie do końca moim zdaniem zdaje egzamin.
                            Przykłady o procentach we krwi, czy " pedofilu " nijak się ma to do kwestii wyborów, bo na wybory może iść 59-letni chory na astmę prawiczek, bo ma do tego prawo i nie musi go interesować kwestia picia alkoholu albo seksu/gwałtu/pedofilii.

I tak, rozumiem, że wszystko wszystkie unormowania prawne są kwestią jakiegoś konsensusu społecznego czy też mówiąc wprost większości parlamentarnej, co nie zmienia mojego podejścia do tego, że takie unormowanie jakie zostało uchwalone jest po prostu bublem, bo pomija wiele osób, które zwyczajnie będą się bały wyjść z domu w obawie o własne zdrowie.

A na przyszłość, ja jak najbardziej jestem za tym, żeby na wzór szwajcarski iść w stronę modernizacji społeczeństwa na tyle, by móc głosować zdalnie. Z każdym kolejnym rokiem, będzie przybywało pokoleń i roczników, które będą umiały obsługiwać komputer. Może jeszcze nie teraz, ale za 10-15 lat powinno to już być standardem i to wielkie wyzwanie dla kolejnych ministrów cyfryzacji, by to należycie ogarnąć.

Co do formuły Radbrucha, to chyba nietrafione porównanie, żeby porównywać normatywizm III Rzeszy do normatywizmu państwa, które nie wprowadziło nawet stanu nadzwyczajnego albo nie jest wybitnie opresyjne (nawet dla lewaków i platformiarzy ).

Foxx, to, że ktoś złamał trójpodział władzy, to nie znaczy, że trzeba brać z tego przykład i zachowywać się tak samo. Już wystarczy tych argumentów " my robimy tak, ale wy kiedyś tak robiliście ", bo kiedyś PiS nie będzie przy władzy i następni będą mówić " no my możemy robić źle, ale PiS wtedy też robił źle ". To błędne koło
                            A co do braku opcji na wypadek epidemii, to fakt jest to duży problem i uważam, że powinno to być w najbliższym czasie procedowane z myślą o przyszłości, ale teraz chyba powinno się jednak rozpatrywać na zasadach ogólnych, ale nie wiem, nie jestem konstytucjonalistą.
                            Drwi sobie z nas pyszny nieprzyjaciel i odważny jest, bo za rzeką stoi. Przeszedł morze, żeby Polskę uciemiężyć, pokażę mu więc, że i Polakom rzeki nie przeszkadzają wypędzić najeźdźcy. Bracia! Dla odważnych droga na drugi brzeg taka sama jest przez most, co przez wodę. Komu Ojczyzna miła, za mną!

Komentarz

• Zamieszczone przez R. Zobacz posta
                              Bardzo dużo straci PiS na tej nachalnej próbie przeprowadzenia wyborów.
                              Niestety też takie wrażenie odnoszę. Jeśli PiS rzeczywiście chce wybory przepchnąć w obecnej sytuacji (na potrzeby przykładu przyjmuję, że 10 maja sytuacja będzie porównywalna do obecnej - za górką, ale daleko od realnego zakończenia problemu), to będzie to bardzo duży zawód dla mnie - wieloletniego wyborcy tej partii. Myślę, że ci bardziej umiarkowani odbiorą to jeszcze mocniej. Jeśli natomiast PiS nie zamierza realizować tego scenariusza, już dawno powinien pójść czysty przekaz w rodzaju "jeśli sytuacja nie ulegnie znacznej poprawie, to..". Niestety wywiad udzielony przez Jarosława skłania mnie ku opcji nr 1.

Komentarz

• Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta

​​​​​​
                                Lubię takie wrzutki. Mam pytanie - wszystkim pracownikom i bez żadnych warunków ma być niby ta pomoc?

Komentarz

Pracuję...
                                X