Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
    Może dlatego, że wybory są tajne?
    Takie problemy powinno roziwązać Ministerstwo Cyfryzacji a nie moja skromna osoba na forum w 5 minut Może coś w stylu wygenerowanie 30+ milionow unikalnych numerow z hasłami, Kwestia odebrania/dostarczenia do obywatela do obgadania/wymyślenia. Oczywiście po drodze na pewno jest masa innych problemów, które należałoby rozwiązać. Jest to na pewno temat do ogarnięcia. Prędzej czy później tak się stanie i do tego należy dążyć.

Jeżeli 60+ ma dostać ułatwienia w głosowaniu to dlaczego ja mam nie dostać? Tego w tej poprawce nie rozumiem. Obecnie wygląda ona jak zapewnienie grupie społecznej, w której ma się największe poparcie możliwości bezproblemowego głosowania.

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta

Kolejny przykład kompletnego mhhh nie zrozumienia sytuacji w której się znajdujemy .
      Doskonale wiemy w jakieś sytuacji się znajdujemy. Wystarczy spojrzeć "za okno". Na dzień dzisiejszy nie ma możliwości przeprowadzenia wyborów tak aby każda uprawniona osoba do głosowania miała taką możliwość.
      Duża część zakazów/nakazów wynika ze stanu wyjątkowego, ale nie wprowadzamy go z wiadomych względów.

Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
      Ale zacznę od końca - PiS STARA SIĘ (co w żaden sposób nie oznacza, że to ZREALIZUJE) przeprowadzić wybory z...WIELU POWODÓW które dla kogoś co cokolwiek kuma co się dzieje w polityce powinny być one oczywiste. Są one wielorakiej natury, ale tak jak już pisałem bodaj w tym wątku są one tak banalne, że szkoda mi czasu, żeby je wymieniać.
      Oczywiście , że tak i stawiając się po stronie partii rządzącej w pełni takie zachowanie rozumiem.

Ale do sedna

W Twoim wirtualnym przypadku sytuacja ma się tak

1) Zawsze są przypadki losowe - takim jest ***** COVID-19.

Chce iść na wybory . Dwa dni przed wyborami samolot z Kuala Lumpur został odwołany, przez ten czas nie zdążę dojechać do Sanoka. Dlaczego w takim razie nie mogę zagłosować pomimo posiadanie czynnego prawa wyborczego ?Tylko merytorycznie .

Chce iść na wybory . Dwa dni przed wyborami złapałem gruźlicę. Dlaczego w takim razie nie mogę zagłosować pomimo posiadanie czynnego prawa wyborczego ?Tylko merytorycznie .

Chce iść na wybory . Dwa dni przed wyborami na weselu wuja spierdoliłem się po pijaku ze schodów i leżę w Szpitalu Powiatowym w Lesku. Dlaczego w takim razie nie mogę zagłosować pomimo posiadanie czynnego prawa wyborczego ?Tylko merytorycznie .
      Umiejętnie albo i nie manipulujesz przykładami.
      Ale do sedna.
      W każdym z wymienionych przez Ciebie przypadków Państwo umożliwiło Ci możliwość głosowania. W moim przypadku uniemożliwia.

2) Bez zmian w prawie wyborczym też mogłeś/Twoja partnerka złapać Koronę i siedzieć w domu.

Tylko, że teraz - będziesz miał możliwość zagłosowania z tejże kwarantanny (termin 5 dni to kwestia natury technicznej). Też źle
      Jasne , że źle. Powtórzę raz jeszcze. Państwo powinno umożliwić głosowanie każdej osobie posiadającej czynne prawo wyborcze.
      Zanim zaczniesz rzucać przykładami o locie Kuala Lumbur lub powrocie z działki na Mazurach i korku na S7 to są błędne przykłady, bo jeden i drugi podróżnik takie prawo posiadali

3) I teraz najlepsze na koniec...nie chcę nikogo straszyć, bo co ja się tam znam...ale podobno, no nie wiem jak to przekazać, ok będzie prosto z mostu
      W październiku może być 30000 zarażonych, w lipcu 2021 123000, w grudniu 2022 48000, a w maju 2023 307000.
      I teraz tak są trzy opcje
      1) Robimy wybory teraz kiedy jest teoretycznie możliwość, że da radę to ogarnąć (stan na 28/03, imho 15/04 nie będzie to wyglądało to tak kolorowo...)
      2) Robimy to za pół roku/rok i wtedy potencjalna liczba zarażonych nie będzie nam przeszkadzała
      3) Koronujemy Andrzeja Dudę

Wybieraj...tylko jeżeli czystym przypadkiem wybrałeś bramkę numer dwa...to poproszę Cię o odpowiedź dlaczego w marcu 2021 nie będą Ci przeszkadzali Ci zakażenia, a dziś Ci przeszkadzają...
      Po raz kolejny.
      Wybory powinny się odbyć w momencie gdy każdy obywatel posiadający prawo wyborcze będzie mógł zagłosować, czytaj. "Państwo nie zabroni Ci zagłosować".
      Do tego momentu prezydentem zostaje Pan Prezydent Andrzej Duda.
      A czy to będzie jesień 20, czy wiosna 21 to będziemy mądrzejsi za jakiś czas.

Komentarz

• Zamieszczone przez Runi Zobacz posta

Doskonale wiemy w jakieś sytuacji się znajdujemy. Wystarczy spojrzeć "za okno". Na dzień dzisiejszy nie ma możliwości przeprowadzenia wyborów tak aby każda uprawniona osoba do głosowania miała taką możliwość.
        Duża część zakazów/nakazów wynika ze stanu wyjątkowego, ale nie wprowadzamy go z wiadomych względów.

Oczywiście , że tak i stawiając się po stronie partii rządzącej w pełni takie zachowanie rozumiem.

Umiejętnie albo i nie manipulujesz przykładami.
        Ale do sedna.
        W każdym z wymienionych przez Ciebie przypadków Państwo umożliwiło Ci możliwość głosowania. W moim przypadku uniemożliwia.

Jasne , że źle. Powtórzę raz jeszcze. Państwo powinno umożliwić głosowanie każdej osobie posiadającej czynne prawo wyborcze.
        Zanim zaczniesz rzucać przykładami o locie Kuala Lumbur lub powrocie z działki na Mazurach i korku na S7 to są błędne przykłady, bo jeden i drugi podróżnik takie prawo posiadali

Po raz kolejny.
        Wybory powinny się odbyć w momencie gdy każdy obywatel posiadający prawo wyborcze będzie mógł zagłosować, czytaj. "Państwo nie zabroni Ci zagłosować".
        Ale przykład 2 jest ANALOGICZNY DO COVID-19
        Rozumiem, że jak 13 października ileś osób leżało na izolacji z Odrą i nie mogło głosować to było ok, teraz jak takim osobom państwo umożliwiło oddać głos jest już nie ok ?

"Wybory powinny się odbyć w momencie gdy każdy obywatel posiadający prawo wyborcze będzie mógł zagłosować, czytaj. "Państwo nie zabroni Ci zagłosować"." To jest jakaś kolejna mrzonka. Tak jak pisałem wszędzie na świecie są przypadki losowe - rozumiem, że jak dostaniesz udaru o 6 rano w dniu wyborów to "Wybory powinny się odbyć w momencie gdy każdy obywatel posiadający prawo wyborcze będzie mógł zagłosować" ?
        Co to ma wspólnego, że Państwo "zabrania Ci głosować"
        Rozumiem, też, że jak zjeżdżasz na dołek to też wybory nie powinny się odbywać, bo mają czekać do końca 48 ? Czy jak ?
        Lieber tot als rot!!

Komentarz

Po raz kolejny.
          Problem jest tylko taki, że jesienią 2020 Pan Prezydent Andrzej Duda prawdopodobnie nie wygra wyborów, a wiosną 2021 na pewno nie wygra wyborów. Każde inne wytłumaczenie imho to mydlenie oczu.
          Jeśli obiecujemy, że Wam damy to Wam damy.
          I to bez względu na to, ile będziecie musieli za to wszystko zapłacić

Komentarz

• Zamieszczone przez wklepack Zobacz posta

Jeżeli 60+ ma dostać ułatwienia w głosowaniu to dlaczego ja mam nie dostać? Tego w tej poprawce nie rozumiem. Obecnie wygląda ona jak zapewnienie grupie społecznej, w której ma się największe poparcie możliwości bezproblemowego głosowania.
            No właśnie widzę, że nie rozumiesz. Ja na przykład nie rozumiem, dlaczego mam ustępować miejsce babom w ciąży ? Aż chciało by się krzyknąć KONSTYTUCJA.
            selekcji na bramkach też nie rozumiem, dyskryminowania mnie że mam 3 promile i chcę wejść na mecz też nie rozumiem. Tego że nie mogę najebać się wódką u Ciebie na klatce schodowej też nie jestem w stanie pojąć.
            Tego, że 15 latek nie ma prawa głosu też nie bardzo.
            Dziwny jest ten świat....taki jakiś niesprawiedliwy.
            Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez sephrioth1916 Zobacz posta

Problem jest tylko taki, że jesienią 2020 Pan Prezydent Andrzej Duda prawdopodobnie nie wygra wyborów, a wiosną 2021 na pewno nie wygra wyborów. Każde inne wytłumaczenie imho to mydlenie oczu.
              Bo Ty znasz przyszłość + ani chybi masz swoje źródła na Nowogrodzkiej
              Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez wklepack Zobacz posta
                Takie problemy powinno roziwązać Ministerstwo Cyfryzacji a nie moja skromna osoba na forum w 5 minut Może coś w stylu wygenerowanie 30+ milionow unikalnych numerow z hasłami, Kwestia odebrania/dostarczenia do obywatela do obgadania/wymyślenia. Oczywiście po drodze na pewno jest masa innych problemów, które należałoby rozwiązać. Jest to na pewno temat do ogarnięcia. Prędzej czy później tak się stanie i do tego należy dążyć.
                Warto byłoby wrócić do tego zagadnienia w momencie, gdy przekonasz wszystkich rodziców w klasie Twojego dziecka, by korzystali z dziennika elektronicznego. A to tylko 20-30 osób. Moja mama miała długo problem, żeby skorzystać z karty do automatu telefonicznego (pamięta ktoś jeszcze), a później z bankomatu, a jako emerytowana nauczycielka matematyki do głąbów nie należy. Po prostu bywa "nietechniczna". Dziś śmiga po Internecie, ale ten pomysł bez dłuższego przygotowania byłby wykluczeniem dużej grupy wyborców, czyli pozbawieniem ich prawa do głosowania. A co z ludźmi ubogimi? Czy państwo powinno im fundnąć komórki? A jaki plan taryfowy? Z drugiej strony, jakie to stwarza możliwości... Kolejny przetarg na Caracale... Tylko to nie ta ekipa, zdaje się.
                Si possides amicum, in tentatione posside eum et non facile credas illi. (Sir 6:7)
                Ceterum censeo Unionem Europaeam esse delendam. (EyeQueue)
                ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмº

Komentarz

No właśnie widzę, że nie rozumiesz. Ja na przykład nie rozumiem, dlaczego mam ustępować miejsce babom w ciąży ? Aż chciało by się krzyknąć KONSTYTUCJA.
                  selekcji na bramkach też nie rozumiem, dyskryminowania mnie że mam 3 promile i chcę wejść na mecz też nie rozumiem. Tego że nie mogę najebać się wódką u Ciebie na klatce schodowej też nie jestem w stanie pojąć.

I Ty komuś zwracasz uwagę na niezrozumienie systemu prawnego, a porównujesz takie sytuacje?

Ogólnie jednym słowem - niezły burdel. Całe szczęście, że państwo przygotowuje się od miesięcy, bo dopiero by było, jakby nas pandemia wzięła z zaskoczenia...

Ciekawe ile minie od otwarcia lokali do pierwszego debila, który już w środku powie, że podejrzewa u siebie koronowirusa. I co przewiduje rząd na taką sytuację.
                  Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
                  -------------
                  Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

Pomieszałeś tutaj dużo, różnych tematów. To co ustala właściciel klubu, sklepu, spółdzielnia mieszkaniowa to ich sprawa, ich biznesy, ich decyzje. 15-latkowie nie wiem co mają tutaj to rzeczy. Zresztą jakby było 9 milionów kobiet w ciąży to stałyby w kolejce

Ja bije to tego że w Polsce prawa wyborcze ma 30 mln mieszkańców a dla 1/3 właśnie wprowadzono ułatwienia w głosowaniu. 9.5 mln obywateli dostało ułatwienia, według mnie według kalkulacji politycznej. Chyba mogę się z tym nie zgadzać i oczekiwać, że dla mnie takie/inne ułatwienia również zostaną wprowadzone? Oczywiście, że dla mnie to nie sprawiedliwe, że ja będę musiał dymać do komisji wyborczej pełnej ludzi i zależnie od sytuacji mogę odpuścić pierwszy raz w życiu wybory a 9.5 miliona ludzi nie musi dymać i bezpiecznie może ogarnąć temat z domu.
                    Ostatnio edytowany przez wklepack; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta

I Ty komuś zwracasz uwagę na niezrozumienie systemu prawnego, a porównujesz takie sytuacje?

Ogólnie jednym słowem - niezły burdel. Całe szczęście, że państwo przygotowuje się od miesięcy, bo dopiero by było, jakby nas pandemia wzięła z zaskoczenia...

Ciekawe ile minie od otwarcia lokali do pierwszego debila, który już w środku powie, że podejrzewa u siebie koronowirusa. I co przewiduje rząd na taką sytuację.
                      Twój kolega L już mnie ładnie podsumował w innym wątku najwidoczniej jakiś głupi jestem, ale to pewnie dlatego, że skłaniam się do Koncepcji Zasad Prawa Ronalda Dworkina.

Ale naprawdę miodem na moje zgorzkniałe serduszko jest sytuacja w której liberał taki haj Ty swobodnie podchodzi do sytuacji, że w sytuacjach które mu pasują cenzus wieku, jest ok, ale w tam gdzie mu już nie koniecznie mu się to podoba to już nie można "porównywać takich sytuacji"

Proponuję Wam schorowani 59 latkowie, pójść o krok dalej i powołać się na konstytucję - a konkretnie Artykuł 32 (wszak już jedna osoba powoływała się na konstytucyjną "wolność poruszania się po terytorium Rzeczypospolitej Polskiej" odnośnie tego, że nie można wprowadzić kwarantanny i chyba ta samo osoba nawoływała do niewpuszczania Polaków mieszkających zagranicą...najwidoczniej nie potrafiąc doczytać następnego ustępu mówiącego "Obywatela polskiego nie można wydalić z kraju ani zakazać mu powrotu do kraju." ot prawnicy)
                      Ale tak jest to ja nierozumem sytemu prawnego
                      Lieber tot als rot!!

Komentarz

Bo Ty znasz przyszłość + ani chybi masz swoje źródła na Nowogrodzkiej
                        Albo ludzie uwierzą w narrację hiPOkrytów, iż cały ten bałagan związany z covidem oraz wywaloną na plecy gospodarką, to wina obecnie rządzących, bo przecież mogli to całe gôwno zatrzymać na granicy
                        Ostatnio edytowany przez Budyń_70; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Ale naprawdę miodem na moje zgorzkniałe serduszko jest sytuacja w której liberał taki haj Ty swobodnie podchodzi do sytuacji, że w sytuacjach które mu pasują cenzus wieku, jest ok, ale w tam gdzie mu już nie koniecznie mu się to podoba to już nie można "porównywać takich sytuacji"
                          Jak zawsze. Dlaczego uważasz, że akurat to cenzus wieku był dla mnie wyznacznikiem nieporównywania spraw? Wklepack zdążył Ci wyjaśnić na czym polega problem, a Ty dalej uznajesz, że jest sens świrować pawiana. Przecież Ty sobie człowieku wymyślasz z czym chcesz dyskutować, a potem trąbisz fanfary, że "wygrałeś". Nie mówię że ciągle, ale naprawdę momentami to jest po prostu żenada, ten sposób prowadzenia "dyskusji". Jesteś na kijkowej ścieżce. I piszę, to jako dobrą radę na poczet opamiętania się, a nie pocisk.

-------------

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Bardzo dużo straci PiS na tej nachalnej próbie przeprowadzenia wyborów.
                            Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Komentarz

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta

Jak zawsze. Dlaczego uważasz, że akurat to cenzus wieku był dla mnie wyznacznikiem nieporównywania spraw? Wklepack zdążył Ci wyjaśnić na czym polega problem, a Ty dalej uznajesz, że jest sens świrować pawiana. Przecież Ty sobie człowieku wymyślasz z czym chcesz dyskutować, a potem trąbisz fanfary, że "wygrałeś". Nie mówię że ciągle, ale naprawdę momentami to jest po prostu żenada, ten sposób prowadzenia "dyskusji". Jesteś na kijkowej ścieżce. I piszę, to jako dobrą radę na poczet opamiętania się, a nie pocisk.

ahahahahahahahahah
                              Problem według wklepacka polega na "Ja bije to tego że w Polsce prawa wyborcze ma 30 mln mieszkańców a dla 1/3 właśnie wprowadzono ułatwienia w głosowaniu. 9.5 mln obywateli dostało ułatwienia, według mnie według kalkulacji politycznej."

Tak jest to jaki jest wyznacznik nieporównywania spraw skoro 1/3 dostała prawo do głosowania TYLKO I WYŁĄCZNIE ZE WZGLĘDU NA WIEK ??

I tak pewne grupy osób - mam je wymieniać ? mają pewne korzyści, czy tam przywileje w różnych dziedzinach życia społecznego (mam podać katalog ?) dla mnie jest to zrozumiałe.
                              Dla Was jak widzę nie.
                              Lieber tot als rot!!

Komentarz

Ja na przykład nie rozumiem, dlaczego mam ustępować miejsce babom w ciąży ? Aż chciało by się krzyknąć KONSTYTUCJA.
                                Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
                                Zamieszczone przez wklepack Zobacz posta
                                Pomieszałeś tutaj dużo, różnych tematów. To co ustala właściciel klubu, sklepu, spółdzielnia mieszkaniowa to ich sprawa, ich biznesy, ich decyzje. 15-latkowie nie wiem co mają tutaj to rzeczy. Zresztą jakby było 9 milionów kobiet w ciąży to stałyby w kolejce
                                Naprawdę coraz częściej budzisz podobne impresje co Kijek. Nie wiadomo, czy Ty tak serio nie pojmujesz co ktoś inny ma na myśli (to wtedy należy dopytać), czy po prostu rżniesz głupa na bezczela i tworzysz tę farsę z odpowiadaniem samemu sobie.
                                -------------

Józef Mackiewicz

Komentarz

Pracuję...
                                X