Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta

A ten znowu niczego nie sprawdził i jedzie na krzyżówce obrazków z narracją oka, czy innego soka

Art. 206 Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej (Konst.) . Prezes Najwyższej Izby Kontroli nie może być bez uprzedniej zgody Sejmu pociągnięty do odpowiedzialności karnej ani pozbawiony wolności. Prezes Najwyższej Izby Kontroli nie może ...

Jest tu może coś o przeprowadzaniu wobec niego czynności śledczych, np. rewizji w lokalach? No właśnie.

KON-STY-TU-CJA
    A widziałeś mój komentarz?
    Dla poprawy humoru:

Człowiek Roku Gazety Polskiej z 2007 roku aresztował Człowieka Roku Gazety Polskiej z 2009 roku na zlecenie Człowieka Roku Gazety Polskiej z 2015 i 2019 roku. Wszystko to się dzieje w momencie, gdy premierem RP jest Człowiek Roku Gazety Polskiej z 2016, 2017 i 2018 roku
    "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
    „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

Komentarz

• Przytaczasz coś o "bezprawnych działaniach", wklejasz obrazki... a Bejdzie skończyła się kadencja zgodnie z harmonogramem, więc... co z tym wszystkim ma "Gazeta Polska"?
      My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

Jest tu może coś o przeprowadzaniu wobec niego czynności śledczych, np. rewizji w lokalach? No właśnie.

KON-STY-TU-CJA
        To nie jest takie proste jakbyś chciał. Pierwszy lepszy komentarz do 206:

[b]Pojęcie odpowiedzialności karnej – użyte w art. 206 Konstytucji RP – zastosowano również w innych przepisach konstytucyjnych wprowadzających instytucję immunitetu formalnego, czyli w art. 105 ust. 2, art. 181, art. 196, art. 200 oraz art. 211 Konstytucji RP. Chociaż więc nie zostało ono zdefiniowane w żadnym z powołanych przepisów, to jednocześnie należy je – w tym zakresie – interpretować podobnie i zachować tożsamość znaczeniową tego samego pojęcia w ramach jednego aktu normatywnego. Uwzględniając to założenie, trzeba powiedzieć, że pojęcie odpowiedzialności karnej – powinno być na gruncie konstytucyjnym rozumiane w sposób szeroki (zob. L. Garlicki, Artykuł 181, w: Garlicki, Konstytucja, t. 4, s. 4, uw. 8 ). Dotyczyć ma każdej odpowiedzialności o charakterze represyjnym, odnoszącej się do wszystkich obywateli oraz realizowanej przez odpowiednie organy władzy publicznej posługujące się w tym zakresie przymusem państwowym. Chodzi tu – w pierwszej kolejności – o odpowiedzialność karną sensu stricto, jak również o odpowiedzialność karnoskarbową, odpowiedzialność za wykroczenia i wykroczenia skarbowe. Oprócz tego zakresem immunitetu formalnego objęte są również wszelkie postępowania zmierzające do ustalenia odpowiedzialności oraz zastosowania sankcji wywołujących skutek represyjny.
        Jest przecież oczywiste, że postępowanie CBA prowadzone w sprawie zmierza do prowadzenia go przeciwko konkretnej osobie. Jakiej? Wystarczy rzucić okiem co jest przedmiotem badania.
        Ostatnio edytowany przez Z.; 6102.
        "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
          A widziałeś mój komentarz?
          Dla poprawy humoru:

Człowiek Roku Gazety Polskiej z 2007 roku aresztował Człowieka Roku Gazety Polskiej z 2009 roku na zlecenie Człowieka Roku Gazety Polskiej z 2015 i 2019 roku. Wszystko to się dzieje w momencie, gdy premierem RP jest Człowiek Roku Gazety Polskiej z 2016, 2017 i 2018 roku
          Hitler był człowiekiem roku tygodnika „Time” w 1938 r., a Stalin w 1939 r. i 1942 r. - tylko co to ma do rzeczy?
          Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
          St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

Art. 206 Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej (Konst.) . Prezes Najwyższej Izby Kontroli nie może być bez uprzedniej zgody Sejmu pociągnięty do odpowiedzialności karnej ani pozbawiony wolności. Prezes Najwyższej Izby Kontroli nie może ...

KON-STY-TU-CJA
            Na pewno jest, w odpowiedniej interpretacji odpowiednio niezależnych fachowców
            A rękę dam sobie ujeb...!
            Albowiem jest i prawda czasu i prawda ekranu
            Ostatnio edytowany przez szaka; 2273.

Komentarz

• Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
              Jest przecież oczywiste, że postępowanie CBA prowadzone w sprawie zmierza do prowadzenia go przeciwko konkretnej osobie. Jakiej? Wystarczy rzucić okiem co jest przedmiotem badania.
              I to pisze absolwent prawa? Otóż do momentu, gdy postępowanie jest prowadzone "w sprawie", nie jest przeciwko konkretnej osobie.
              My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

I to pisze absolwent prawa? Otóż do momentu, gdy postępowanie jest prowadzone "w sprawie", nie jest przeciwko konkretnej osobie.
                No, przecież napisałem że postępowanie jest prowadzone w sprawie. I jest oczywiste, że ma - jak każde takie postępowanie - charakter "postępowania zmierzającego do ustalenia odpowiedzialności".Podjęte czynności wskazują zaś w sposób oczywisty, że ewentualne zarzuty mogą być postawione osobie objętej immunitetem.

W konsekwencji możliwość podejmowania takich działań budzi bardzo poważne wątpliwości.
                "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
                  Hitler był człowiekiem roku tygodnika „Time” w 1938 r., a Stalin w 1939 r. i 1942 r. - tylko co to ma do rzeczy?
                  Chyba jednak zbyt daleko idące porównanie
                  Bazinga!
                  Przecież i im i mnie chodzi tylko o dobro naszego klubu.

Komentarz

• Ja nic nie porównuję, tylko też chciałem się pochwalić wiedzą o wynikach konkursów gazetowych

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno

Komentarz

• Zamieszczone przez Moriarty Zobacz posta
                      Chyba jednak zbyt daleko idące porównanie
                      Zważywszy ze to była szyderka w stronę ze kolega koledze zgotował taki los.
                      Ja mam pompkę bo to afera którą sami sobie zgotowali i która może mieć różne konsekwencje. Sami sobie
                      "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
                      „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

Komentarz

Ja mam pompkę bo to afera którą sami sobie zgotowali i która może mieć różne konsekwencje. Sami sobie
                        Szkoda tylko, że do prywatnej wojenki wykorzystują instytucje państwowe.

P.S. W 2005 człowiekiem roku GP był Sikorski
                        Bazinga!

Komentarz

• Myślę, że cytat nadaje się tu doskonale

”Jedynym ich źródłem informacji o świecie i o Polsce jest tzw. Telewizja Publiczna. Jedynym źródłem. Te osoby nie czytają gazet, nie korzystają z internetu – ta trucizna jest sączona do głowy codziennie” - mówiła Małgorzata Kidawa-Błońska o wyborcach Prawa i Sprawiedliwości na spotkaniu w Piasecznie.

Komentarz

A tak na marginesie, nie kwestionując ewentualnych osobistych relacji bohaterów tej konkretnej "afery", to czy fakt, że jakaś gazeta wybierze pana X człowiekiem roku, a za dwa lata przyzna ten tytuł panu Y, czyni automatycznie panów X i Y kolegami? Chyba nie bardzo.

Komentarz

• Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
                              A tak na marginesie, nie kwestionując ewentualnych osobistych relacji bohaterów tej konkretnej "afery", to czy fakt, że jakaś gazeta wybierze pana X człowiekiem roku, a za dwa lata przyzna ten tytuł panu Y, czyni automatycznie panów X i Y kolegami? Chyba nie bardzo.
                              Jasne, że nie. Trzeba by się zagłębić w kryteria wyboru. Pojęcie "człowiek roku" jest dość pojemne.
                              Bazinga!

Komentarz

• Taka sytuacja:

Uszczelnienie VAT na papierze - sukcesy rządu w zwalczaniu oszustw podatkowych to dużym stopniu fikcja
                                Kwota zaległości w ściąganiu VAT przekroczyła już 92 mld zł. To przeczy mitowi skutecznej skarbówki, która miała zwalczać mafie podatkowe.
                                Z analizy oficjalnych danych o realizacji budżetu wynika, że sukcesy rządu w zwalczaniu przestępczości podatkowej są w dużym stopniu fikcją. Okazuje się bowiem, że zaległości w VAT rosną szybciej niż wpływy z tego podatku. Co więcej – dane o działalności kontroli sugerują, że skarbówka wydaje bardzo dużo decyzji, których po prostu nie da się wyegzekwować.

Nie wierzę, że nasz wspaniałomyślny rząd może kłamać, ale na szczęście przewija się nazwisko legendarnego Mariana B.
                                Jeśli obiecujemy, że Wam damy to Wam damy.
                                I to bez względu na to, ile będziecie musieli za to wszystko zapłacić

Komentarz

Pracuję...
                                X