Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta

A ten znowu niczego nie sprawdził i jedzie na krzyżówce obrazków z narracją oka, czy innego soka

https://www.arslege.pl/immunitet-prezesa-nik/k15/a5441/

Jest tu może coś o przeprowadzaniu wobec niego czynności śledczych, np. rewizji w lokalach? No właśnie.

KON-STY-TU-CJA
    A widziałeś mój komentarz?
    Dla poprawy humoru:

Człowiek Roku Gazety Polskiej z 2007 roku aresztował Człowieka Roku Gazety Polskiej z 2009 roku na zlecenie Człowieka Roku Gazety Polskiej z 2015 i 2019 roku. Wszystko to się dzieje w momencie, gdy premierem RP jest Człowiek Roku Gazety Polskiej z 2016, 2017 i 2018 roku
    "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
    „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

Komentarz

• Przytaczasz coś o "bezprawnych działaniach", wklejasz obrazki... a Bejdzie skończyła się kadencja zgodnie z harmonogramem, więc... co z tym wszystkim ma "Gazeta Polska"?
      My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

Jest tu może coś o przeprowadzaniu wobec niego czynności śledczych, np. rewizji w lokalach? No właśnie.

KON-STY-TU-CJA
        To nie jest takie proste jakbyś chciał. Pierwszy lepszy komentarz do 206:

[b]Pojęcie odpowiedzialności karnej – użyte w art. 206 Konstytucji RP – zastosowano również w innych przepisach konstytucyjnych wprowadzających instytucję immunitetu formalnego, czyli w art. 105 ust. 2, art. 181, art. 196, art. 200 oraz art. 211 Konstytucji RP. Chociaż więc nie zostało ono zdefiniowane w żadnym z powołanych przepisów, to jednocześnie należy je – w tym zakresie – interpretować podobnie i zachować tożsamość znaczeniową tego samego pojęcia w ramach jednego aktu normatywnego. Uwzględniając to założenie, trzeba powiedzieć, że pojęcie odpowiedzialności karnej – powinno być na gruncie konstytucyjnym rozumiane w sposób szeroki (zob. L. Garlicki, Artykuł 181, w: Garlicki, Konstytucja, t. 4, s. 4, uw. 8 ). Dotyczyć ma każdej odpowiedzialności o charakterze represyjnym, odnoszącej się do wszystkich obywateli oraz realizowanej przez odpowiednie organy władzy publicznej posługujące się w tym zakresie przymusem państwowym. Chodzi tu – w pierwszej kolejności – o odpowiedzialność karną sensu stricto, jak również o odpowiedzialność karnoskarbową, odpowiedzialność za wykroczenia i wykroczenia skarbowe. Oprócz tego zakresem immunitetu formalnego objęte są również wszelkie postępowania zmierzające do ustalenia odpowiedzialności oraz zastosowania sankcji wywołujących skutek represyjny.
        Jest przecież oczywiste, że postępowanie CBA prowadzone w sprawie zmierza do prowadzenia go przeciwko konkretnej osobie. Jakiej? Wystarczy rzucić okiem co jest przedmiotem badania.
        Ostatnio edytowany przez Z.; [ARG:4 UNDEFINED].
        "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
          A widziałeś mój komentarz?
          Dla poprawy humoru:

Człowiek Roku Gazety Polskiej z 2007 roku aresztował Człowieka Roku Gazety Polskiej z 2009 roku na zlecenie Człowieka Roku Gazety Polskiej z 2015 i 2019 roku. Wszystko to się dzieje w momencie, gdy premierem RP jest Człowiek Roku Gazety Polskiej z 2016, 2017 i 2018 roku
          Hitler był człowiekiem roku tygodnika „Time” w 1938 r., a Stalin w 1939 r. i 1942 r. - tylko co to ma do rzeczy?
          Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
          St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

https://www.arslege.pl/immunitet-prezesa-nik/k15/a5441/

KON-STY-TU-CJA
            Na pewno jest, w odpowiedniej interpretacji odpowiednio niezależnych fachowców
            A rękę dam sobie ujeb...!
            Albowiem jest i prawda czasu i prawda ekranu
            Ostatnio edytowany przez szaka; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
              Jest przecież oczywiste, że postępowanie CBA prowadzone w sprawie zmierza do prowadzenia go przeciwko konkretnej osobie. Jakiej? Wystarczy rzucić okiem co jest przedmiotem badania.
              I to pisze absolwent prawa? Otóż do momentu, gdy postępowanie jest prowadzone "w sprawie", nie jest przeciwko konkretnej osobie.
              My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

I to pisze absolwent prawa? Otóż do momentu, gdy postępowanie jest prowadzone "w sprawie", nie jest przeciwko konkretnej osobie.
                No, przecież napisałem że postępowanie jest prowadzone w sprawie. I jest oczywiste, że ma - jak każde takie postępowanie - charakter "postępowania zmierzającego do ustalenia odpowiedzialności".Podjęte czynności wskazują zaś w sposób oczywisty, że ewentualne zarzuty mogą być postawione osobie objętej immunitetem.

W konsekwencji możliwość podejmowania takich działań budzi bardzo poważne wątpliwości.
                "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
                  Hitler był człowiekiem roku tygodnika „Time” w 1938 r., a Stalin w 1939 r. i 1942 r. - tylko co to ma do rzeczy?
                  Chyba jednak zbyt daleko idące porównanie
                  Bazinga!
                  Przecież i im i mnie chodzi tylko o dobro naszego klubu.

Komentarz

• Ja nic nie porównuję, tylko też chciałem się pochwalić wiedzą o wynikach konkursów gazetowych

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno

Komentarz

• Zamieszczone przez Moriarty Zobacz posta
                      Chyba jednak zbyt daleko idące porównanie
                      Zważywszy ze to była szyderka w stronę ze kolega koledze zgotował taki los.
                      Ja mam pompkę bo to afera którą sami sobie zgotowali i która może mieć różne konsekwencje. Sami sobie
                      "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
                      „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

Komentarz

Ja mam pompkę bo to afera którą sami sobie zgotowali i która może mieć różne konsekwencje. Sami sobie
                        Szkoda tylko, że do prywatnej wojenki wykorzystują instytucje państwowe.

P.S. W 2005 człowiekiem roku GP był Sikorski
                        Bazinga!

Komentarz

• Myślę, że cytat nadaje się tu doskonale

”Jedynym ich źródłem informacji o świecie i o Polsce jest tzw. Telewizja Publiczna. Jedynym źródłem. Te osoby nie czytają gazet, nie korzystają z internetu – ta trucizna jest sączona do głowy codziennie” - mówiła Małgorzata Kidawa-Błońska o wyborcach Prawa i Sprawiedliwości na spotkaniu w Piasecznie.

Komentarz

A tak na marginesie, nie kwestionując ewentualnych osobistych relacji bohaterów tej konkretnej "afery", to czy fakt, że jakaś gazeta wybierze pana X człowiekiem roku, a za dwa lata przyzna ten tytuł panu Y, czyni automatycznie panów X i Y kolegami? Chyba nie bardzo.

Komentarz

• Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
                              A tak na marginesie, nie kwestionując ewentualnych osobistych relacji bohaterów tej konkretnej "afery", to czy fakt, że jakaś gazeta wybierze pana X człowiekiem roku, a za dwa lata przyzna ten tytuł panu Y, czyni automatycznie panów X i Y kolegami? Chyba nie bardzo.
                              Jasne, że nie. Trzeba by się zagłębić w kryteria wyboru. Pojęcie "człowiek roku" jest dość pojemne.
                              Bazinga!

Komentarz

• Taka sytuacja:

Uszczelnienie VAT na papierze - sukcesy rządu w zwalczaniu oszustw podatkowych to dużym stopniu fikcja
                                Kwota zaległości w ściąganiu VAT przekroczyła już 92 mld zł. To przeczy mitowi skutecznej skarbówki, która miała zwalczać mafie podatkowe.
                                Z analizy oficjalnych danych o realizacji budżetu wynika, że sukcesy rządu w zwalczaniu przestępczości podatkowej są w dużym stopniu fikcją. Okazuje się bowiem, że zaległości w VAT rosną szybciej niż wpływy z tego podatku. Co więcej – dane o działalności kontroli sugerują, że skarbówka wydaje bardzo dużo decyzji, których po prostu nie da się wyegzekwować.
                                https://www.rp.pl/VAT/302269901-Uszc...tedBy=preview&

Nie wierzę, że nasz wspaniałomyślny rząd może kłamać, ale na szczęście przewija się nazwisko legendarnego Mariana B.
                                Jeśli obiecujemy, że Wam damy to Wam damy.
                                I to bez względu na to, ile będziecie musieli za to wszystko zapłacić

Komentarz

Pracuję...
                                X