Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez ZwykłyCzłowiek Zobacz posta
    Niestety tylko pejsbukowym linkiem dysponuję:

W skrócie: nieudolność, nieskuteczność llub pozorowanie działań, bałagan w służbach. Winnicki powiedział, że Gawkowski kajdanki które pokazywał powinien mieć na rękach.
    No właśnie. Typowa dla niego demagogia. Podobnie jak w sprawie 447. Oczywiście głośno nie powie, że Gawkowskiego chroni immunitet, a "happening" z kajdankami był elementem jego działalności politycznej, więc Kamiński nic do tego nie ma. Tak samo, jak nie mówią, że uchwalanie ustawy "w kontrze" do ustawy obcego państwa to prawnie martwa parodia dowcipu. Ale za to wprowadzająca do polskiego systemu prawnego pojęcie "dziedziczenia mienia bezspadkowego", które dzisiaj w żadnym cywilizowanym państwie nie istnieje.

Zamieszczone przez ZwykłyCzłowiek Zobacz posta
    Argumenty z zupełnie przeciwnej strony niż kodziarze.
    "Argumenty"? Raczej po raz milionpincetósmy "syndrom Napoleona".

Z linka:
    Przekonaliśmy się, że cały czas obowiązuje naczelna zasada tego postPRL-u: my nie ruszamy waszych, wy nie ruszacie naszych.
    Ktoś udaje, że nie widzi wielu rzeczy. Od ukręconej przez PO-wską jeszcze prokuraturę sprawy willi Kwaśniewskich po aktualną próbę obalenia post-PRL-owskiej sędziowskiej kasty. Czyszczenia kadr np. wojskowych z czerwonych złogów. BTW - dlaczego PiS musiało wygrać i zrestrukturyzować kilka pionów, by było możliwe coś takiego...

Departament Stanu USA zaakceptował sprzedaż do Polski kolejnej partii rakiet powietrze-powietrze AIM-120C-7 AMRAAM. Zakup 150 pocisków może kosztować maksymalnie 250 mln USD.

Rząd Polski wnioskował o zakup 150 pocisków AIM-120C-7 AMRAAM (Advanced Medium-Range Air-to-Air Missiles) wraz z kontenerami, częściami zamiennymi, wyposażeniem zabezpieczającym, wsparciem logistycznym, dokumentacją techniczną oraz szkoleniem personelu. Agencja DSCA szacuje maksymalną wartość kontraktu na 250 mln USD. Jak w każdym wypadku transakcji w systemie Foreign Military Sales, dokument określa maksymalne zakresy i kwoty kontraktu, realna cena może być więc znacznie niższa.
    https://www.defence24.pl/150-rakiet-...-polskich-f-16

Może jakiś związek...

Oficerowie rosyjskiej FSB przez kilka miesięcy rozpracowywali Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Przyjechali do naszego kraju legalnie, zaprosił ich nasz kontrwywiad. Pretekstem było zwalczanie grup przestępczych, ale zamiast nich FSB poznało sekrety działalności ABW.
    https://www.tvp.info/34915232/oficer...operacji-wolga

Zaskakujące informacje o gabinecie pułkownika Piotra Duszy rzecznik MON i pełnomocnik resortu ds. utworzenia Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu, Bartłomiej Misiewicz, podał w poniedziałek rano. Ma on złożyć doniesienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa. Jak zauważył, w CEK NATO dochodziło do niepokojących zachowań i scen. Działo się to w czasie, gdy Dusza kierował instytucją.

- To było państwo w państwie - cieszę się, że mogliśmy to rozbić. Zrobiliśmy kolejny krok w celu zabezpieczenia Polski i Polaków – powiedział Misiewicz przypominając, że CEK NATO nie ma z Sojuszem Północnoatlantyckim nic wspólnego. Poza nazwą.

- Bardzo ciekawym jest fakt, że gdy weszliśmy do biura dyrektora płk. Duszy, to godło polskie było za żaluzjami, a w centralnym miejscu wisiał herb Federacji Służby Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej. To bardzo ciekawa informacja. Zabezpieczyliśmy dokumenty o klauzulach od zastrzeżonej, przez poufne, po tajne i ściśle tajne
    – poinformował rzecznik MON szokując w ten sposób opinię publiczną.
    https://www.pch24.pl/herb-rosyjskich...e,40101,i.html

... i tu znów wracamy do przypomnianego przeze mnie dzisiaj filmu.

Można tylko przypomnieć postawę samego Kamińskiego w kontekście takiego zarzutu:

http://foxx-news.blogspot.com/2009/1...iao-dojsc.html

PS Nie podoba mi się akcja służb w sprawie Międlara... ale jego relacji ufam umiarkowanie.
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Ciekawe, że demagogia jednych przeszkadza Ci bardziej, innych dużo mniej. Co kto lubi. Pozdrawiam.

Komentarz

• Ciekawe, że nie jesteś w stanie podać jednego przykładu dającego pretekst do zamknięcia w takim stylu dyskusji o konkretnych merytorycznych kwestiach. Pozdrawiam również.
        My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Foxx,podziwiam że chce Ci się z nimi dyskutować.Mi szkoda zdrowia i czasu,nie potrzebnie wdałem się w dyskusję w sumie nie mając takiego zamiaru.Na temat onuc napisałem wszystko co miałem do przekazania w pierwszym poście.Jak ktoś tego nie rozumie,jego problem.Musiałbym cały dzień spędzić na dyskusjach,a i tak nic by nie dotarło.

Komentarz

• Zamieszczone przez Lord of the Depths Zobacz posta
            Na temat onuc napisałem wszystko co miałem do przekazania w pierwszym poście.Jak ktoś tego nie rozumie,jego problem.Musiałbym cały dzień spędzić na dyskusjach,a i tak nic by nie dotarło.
            Słusznie. Zamiast tego spędź ten czas ze słownikiem. Wszystkim wyjdzie to na dobre.

Komentarz

Foxx,podziwiam że chce Ci się z nimi dyskutować.Mi szkoda zdrowia i czasu
              Dzięki, ale nie mam problemów ani z jednym, ani z drugim, a dyskutować lubię

Komentarz

• Dzienks za przypomnienie paru faktów o których zapomniano. Przypomniało mi się jeszcze za co Tusk wywalił Kamińskiego, licząc pewnie że skoro go zostawił to nie będzie bruździł. A ten wyskoczył z tzw aferą hazardową hehe. Podsumowując. Chodzi o bieżącą walkę polityczną w kontekście wyborów. Słabe to i krótkowzroczne. W ramach ćwiczeń w podgrupach (ulubione swego czasu sformułowanie Brauna) proponuję sobie wyobrazić lub dokonać symulacji w następującym temacie: jak Konfederacja mając cały aparat jaki miał/ma PiS radzi sobie z takimi Gawłowskimi, Żurkami, Grasiami czy Jankami Burymi.
                Za kibicowski trud, za święte barwy Twe...

Komentarz

• Zamieszczone przez ZwykłyCzłowiek Zobacz posta
                  Słusznie. Zamiast tego spędź ten czas ze słownikiem. Wszystkim wyjdzie to na dobre.
                  Typowe.Pisanie o słowniku,jak się nie ma argumentów.Poza tym nie zrobiłem żadnego błędu.

Komentarz

• Zamieszczone przez Mayhe(L) Zobacz posta
                    W ramach ćwiczeń w podgrupach (ulubione swego czasu sformułowanie Brauna) proponuję sobie wyobrazić lub dokonać symulacji w następującym temacie: jak Konfederacja mając cały aparat jaki miał/ma PiS radzi sobie z takimi Gawłowskimi, Żurkami, Grasiami czy Jankami Burymi.
                    Nijak. Nie ma tam nikogo, absolutnie nikogo z jakimkolwiek doświadczeniem w rządzeniu czymkolwiek. Ot, grupa chłopaczków z ideami, ale kompletnie bez praktyki, nawet samorządowej.
                    Poza tym, jak wielokrotnie wspominałem, najgłośniejsza postać tego ruchu, czy co tam to jest, czyli Korwin, nigdy nie był zainteresowany wpływem na władzę, a jedynie możliwością głoszenia swoich jedynie słusznych poglądów. Od zawsze i na zawsze, a przynajmniej dopóki demencja go nie dopadnie...
                    Si possides amicum, in tentatione posside eum et non facile credas illi. (Sir 6:7)
                    Ceterum censeo Unionem Europaeam esse delendam. (EyeQueue)
                    ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмº

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta

"Argumenty"? Raczej po raz milionpincetósmy "syndrom Napoleona"
                      W punkt!

Polecam, nie tylko zwolennikom krula, jego świeże (sprzed 3 dni) mądrości w przyjaznej telewizji.
                      https://www.youtube.com/watch?v=q2UJVWem7AI
                      Polecam, z rozwiązań patykiem na wodzie pisanych i tworzonych ad hoc (żeby było haha śmisznie i nieskomplikowanie, jak w tefałenach) szczególnie skrupulatny, przemyślany i logicznie spójny plan "systemowej reformy sądownictwa".

Komentarz

Foxx,podziwiam że chce Ci się z nimi dyskutować.Mi szkoda zdrowia i czasu,nie potrzebnie wdałem się w dyskusję w sumie nie mając takiego zamiaru.Na temat onuc napisałem wszystko co miałem do przekazania w pierwszym poście.Jak ktoś tego nie rozumie,jego problem.Musiałbym cały dzień spędzić na dyskusjach,a i tak nic by nie dotarło.
                        Dlaczego masz nie pisać? To jest Twój punkt widzenia, masz do niego prawo, jak widać argumenty. Nie poddawaj się...

Komentarz

Typowe.Pisanie o słowniku,jak się nie ma argumentów.Poza tym nie zrobiłem żadnego błędu.
                          Podsumowując wpadłeś na forumkę oburzony, że Konfa głosowała za odwołaniem Kamińskiego podobnie jak totalni zarzucając, że stosują kodziarską retorykę.
                          Kiedy zostały Ci przedstawione wypowiedzi członków Konfy czemu chcieli go odwołać i żebyś się do nich ustosunkował, albo napisał jakie masz konkrety za tym, że Konfa jest tylko antypisem napisałeś, że nie masz czasu na dyskusję, bo swoje wiesz i już nie masz czasu
                          Do tego koledze zarzucasz, że to on nie ma argumentow mimo, że wrzucił Ci link do poczytania

Komentarz

• Drobiazg polega na tym, że jak wykazałem wyżej tam nie ma argumentów

Komentarz

• Czy mógłby ktoś w krótkich słowach wyjaśnić o co chodzi z tymi 2 mld na TVp ? Faktycznie kasa mogła iść na Onkologię czy to tylko pieprzenie opozycji ?
                              349meczów*
                              71 goli*
                              58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Komentarz

• Pieprzenie opozycji. Po odrzuceniu tych pieniędzy w senacie, Grodzki sobie wymyślił żeby pisiory przeznaczyły te pieniądze na onkologię

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Komentarz

Pracuję...
                                X