Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
  NBP zajmuje się polityką pieniężną i utrzymywaniem inflacji na odpowiednim poziomie przez np. ustalanie odpowiednich stóp procentowych. Przez sztuczne zaniżanie stóp dla celów politycznych Polska wyleciała z celu inflacyjnego NBP.

  Samouczek:
  https://www.nbportal.pl/wiedza/artyk...-jest-inflacja

  Argument "spójrzmy na inne wskaźniki" jest nie na miejscu, bo to nie jest celem NBP. Inna sprawa, że i takie spojrzenie się nie broni, bo PKB rośnie wolniej niż inflacja, dodatkowo przestaje się opłacać oszczędzać (czego ja systemowo nie popieram i uważam za szkodliwe).
  Z tego co pokazuje powyższa tabelka, to tylko prognozowane, natomiast w ubiegłym roku, co jest jakby faktem, było na odwrót.

  Komentarz


  • Polecam porównywać wzrost PKB ze wzrostem agregatu M3. Różnica pokaże nam czy realnie jest u nas inflacja czy też deflacja. Koszyk GUSowski to jedynie takie subiektywne dość proxy inflacji.

   Komentarz


   • W sprawie Kamińskiego onuce ramię w ramię z POniemieckimi,komuchami,sodomitami i gumofilcami.Jak pięknie maski spadają.Oczywiście pozdrowienia dla sympatyków Konfident...Konfederacji.

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Lord of the Depths Zobacz posta
     W sprawie Kamińskiego onuce ramię w ramię z POniemieckimi,komuchami,sodomitami i gumofilcami.Jak pięknie maski spadają.Oczywiście pozdrowienia dla sympatyków Konfident...Konfederacji.
     W sprawie podnoszenia podatków PiS ramię w ramię z komuchami,sodomitami .Jak pięknie maski spadają.Oczywiście pozdrowienia dla sympatyków...

     Komentarz


     • Zamieszczone przez Lord of the Depths Zobacz posta
      W sprawie Kamińskiego onuce ramię w ramię z POniemieckimi,komuchami,sodomitami i gumofilcami.Jak pięknie maski spadają.Oczywiście pozdrowienia dla sympatyków Konfident...Konfederacji.
      Dla Ciebie konfidenctwem czy jak to sobie nazywasz fakt, że Konfederacja może mieć podobne zdanie na dany temat co lewica?
      Mi się wydaje, że posłowie powinni głosować zgodnie z tym co mają w programie, oraz z tym co obiecali swoim wyborcom.
      Idąc Twoim tokiem myślenia jak nazwiesz to gdy PiS ramię w ramię z SLD chciał odwołać np ministra Grabarczyka w 2011?
      Albo jak niedawno szukali koalicji z Razem w sprawie 40krotnosci?
      Sprzedając przy tym stołek przewodniczącej komisji ds rodziny młodej komuszcze.

      Komentarz


      • Konfederacja uzasadniła w jakiś logiczny sposób głosowanie za wotum dla Kamińskiego czy na zasadzie NIE BO NIE?
       Za kibicowski trud, za święte barwy Twe...

       Komentarz


       • Zamieszczone przez Alek Zobacz posta
        Dla Ciebie konfidenctwem czy jak to sobie nazywasz fakt, że Konfederacja może mieć podobne zdanie na dany temat co lewica?
        Ależ skąd.Mnie to w ogóle nie dziwi że Konfederacja ma podobne zdanie co tzw."opozycja".Tylko,że nie "na dany temat",a na praktycznie wszystkie tematy.Natomiast głównym punktem programu jest bardzo merytoryczne hasło "antyPIS".

        Sprzedając przy tym stołek przewodniczącej komisji ds rodziny młodej komuszcze.
        Pomijając,że ta"komuszka" na tym stołku mogłaby tyle co nic,to podobno Konfederacja miała mieć inne standardy?Czy jak PIS z SLD chciał odwołać Grabarczyka to źle,ale jak Konfederacja z Lewicą chce odwołać Kamińskiego to już dobrze?

        Komentarz


        • [QUOTE=Alek;1674362]Dla Ciebie konfidenctwem czy jak to sobie nazywasz fakt, że Konfederacja może mieć podobne zdanie na dany temat co lewica?

         Ależ mnie to w ogóle nie dziwi,że Konfederacja ma podobne zdanie jak lewica i ogólnie cała tzw."opozycja".Tylko,że nie "na dany temat",a na praktycznie wszystkie tematy,zaś głównym spoiwem jest jakże merytoryczne hasło "antyPIS".

         Komentarz


         • Zamieszczone przez Mayhe(L) Zobacz posta
          Konfederacja uzasadniła w jakiś logiczny sposób głosowanie za wotum dla Kamińskiego czy na zasadzie NIE BO NIE?
          Kurwin-Mycka zaraz Ci wybełkocze w "logiczny" sposób,dlaczego "nie".Nieważne co powie,kuce i tak będą zachwycone.

          Komentarz


          • Zamieszczone przez Mayhe(L) Zobacz posta
           Konfederacja uzasadniła w jakiś logiczny sposób głosowanie za wotum dla Kamińskiego czy na zasadzie NIE BO NIE?
           Niestety tylko pejsbukowym linkiem dysponuję: https://www.facebook.com/KONFEDERACJ...1224121482877/

           W skrócie: nieudolność, nieskuteczność llub pozorowanie działań, bałagan w służbach. Winnicki powiedział, że Gawkowski kajdanki które pokazywał powinien mieć na rękach. Argumenty z zupełnie przeciwnej strony niż kodziarze.

           Komentarz


           • Do tego dodam:

            No cóż. Znamy te sprawy z pierwszej ręki. Po pierwsze przy okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości ABW przede wszystkim zatrzymywało polskich narodowców, którym stawiano irracjonalne zarzuty posiadania materiałów wybuchowych. Zatrzymanymi osobami nie były działacze powiązani z zagraniczną agenturą – jak sugerował Kamiński. Nie były nimi osoby promujące ustrój totalitarny. Byli to zwykli polscy narodowcy, dla których Polska jest świętością, a nie partyjnym wychodkiem. Słowa Kamińskiego są tym bardziej żałosne, że jego walka z wyimaginowanym neonazizmem, to także wtargnięcie do mojego domu, a zarazem siedziby naszej redakcji. Pierwotnie pod pretekstem poszukiwania materiałów wybuchowych. Przypomnę, że 13 grudnia 2019 do mojego domu wtargnęło ponad 20 funkcjonariuszy ABW, którzy zabrali komputery redakcyjne, telefony komórkowe oraz odzież patriotyczną (148 koszulek, bluzy oraz smycze z hasłem „Śmierć wrogom Ojczyzny”) o wartości 11 tysięcy złotych. Tak, to na tym polega Kamińskiego walka o z neonazizmem. Na wtargnięciu do domów pod zarzutem posiadania materiałów wybuchowych, które kończy się zarekwirowaniem patriotycznej odzieży i sprzętu elektronicznego. Czy Kamińskiemu nie jest wstyd z mównicy sejmowej pleść takie androny? Czy nie ma świadomości, że mówiąc takie brednie publicznie się ośmiesza?
            wprawo.pl

            Ja nie mam problemu z tym, że PiS i Lewica głosowali za jakimś projektem / odwołaniem. Tym bardziej, jeśli pobudki są słuszne.

            " Ależ mnie to w ogóle nie dziwi,że Konfederacja ma podobne zdanie jak lewica i ogólnie cała tzw."opozycja".Tylko,że nie "na dany temat",a na praktycznie wszystkie tematy,zaś głównym spoiwem jest jakże merytoryczne hasło "antyPIS". "

            co do tego rzucisz jakiś konkret?

            Komentarz


            • Zamieszczone przez ZwykłyCzłowiek Zobacz posta
             Niestety tylko pejsbukowym linkiem dysponuję:

             W skrócie: nieudolność, nieskuteczność llub pozorowanie działań, bałagan w służbach. Winnicki powiedział, że Gawkowski kajdanki które pokazywał powinien mieć na rękach.
             No właśnie. Typowa dla niego demagogia. Podobnie jak w sprawie 447. Oczywiście głośno nie powie, że Gawkowskiego chroni immunitet, a "happening" z kajdankami był elementem jego działalności politycznej, więc Kamiński nic do tego nie ma. Tak samo, jak nie mówią, że uchwalanie ustawy "w kontrze" do ustawy obcego państwa to prawnie martwa parodia dowcipu. Ale za to wprowadzająca do polskiego systemu prawnego pojęcie "dziedziczenia mienia bezspadkowego", które dzisiaj w żadnym cywilizowanym państwie nie istnieje.

             Zamieszczone przez ZwykłyCzłowiek Zobacz posta
             Argumenty z zupełnie przeciwnej strony niż kodziarze.
             "Argumenty"? Raczej po raz milionpincetósmy "syndrom Napoleona".

             Z linka:
             Przekonaliśmy się, że cały czas obowiązuje naczelna zasada tego postPRL-u: my nie ruszamy waszych, wy nie ruszacie naszych.
             Ktoś udaje, że nie widzi wielu rzeczy. Od ukręconej przez PO-wską jeszcze prokuraturę sprawy willi Kwaśniewskich po aktualną próbę obalenia post-PRL-owskiej sędziowskiej kasty. Czyszczenia kadr np. wojskowych z czerwonych złogów. BTW - dlaczego PiS musiało wygrać i zrestrukturyzować kilka pionów, by było możliwe coś takiego...

             Departament Stanu USA zaakceptował sprzedaż do Polski kolejnej partii rakiet powietrze-powietrze AIM-120C-7 AMRAAM. Zakup 150 pocisków może kosztować maksymalnie 250 mln USD.

             Rząd Polski wnioskował o zakup 150 pocisków AIM-120C-7 AMRAAM (Advanced Medium-Range Air-to-Air Missiles) wraz z kontenerami, częściami zamiennymi, wyposażeniem zabezpieczającym, wsparciem logistycznym, dokumentacją techniczną oraz szkoleniem personelu. Agencja DSCA szacuje maksymalną wartość kontraktu na 250 mln USD. Jak w każdym wypadku transakcji w systemie Foreign Military Sales, dokument określa maksymalne zakresy i kwoty kontraktu, realna cena może być więc znacznie niższa.
             https://www.defence24.pl/150-rakiet-...-polskich-f-16

             Może jakiś związek...

             Oficerowie rosyjskiej FSB przez kilka miesięcy rozpracowywali Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Przyjechali do naszego kraju legalnie, zaprosił ich nasz kontrwywiad. Pretekstem było zwalczanie grup przestępczych, ale zamiast nich FSB poznało sekrety działalności ABW.
             https://www.tvp.info/34915232/oficer...operacji-wolga

             Zaskakujące informacje o gabinecie pułkownika Piotra Duszy rzecznik MON i pełnomocnik resortu ds. utworzenia Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu, Bartłomiej Misiewicz, podał w poniedziałek rano. Ma on złożyć doniesienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa. Jak zauważył, w CEK NATO dochodziło do niepokojących zachowań i scen. Działo się to w czasie, gdy Dusza kierował instytucją.

             - To było państwo w państwie - cieszę się, że mogliśmy to rozbić. Zrobiliśmy kolejny krok w celu zabezpieczenia Polski i Polaków – powiedział Misiewicz przypominając, że CEK NATO nie ma z Sojuszem Północnoatlantyckim nic wspólnego. Poza nazwą.

             - Bardzo ciekawym jest fakt, że gdy weszliśmy do biura dyrektora płk. Duszy, to godło polskie było za żaluzjami, a w centralnym miejscu wisiał herb Federacji Służby Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej. To bardzo ciekawa informacja. Zabezpieczyliśmy dokumenty o klauzulach od zastrzeżonej, przez poufne, po tajne i ściśle tajne
             – poinformował rzecznik MON szokując w ten sposób opinię publiczną.
             https://www.pch24.pl/herb-rosyjskich...e,40101,i.html

             ... i tu znów wracamy do przypomnianego przeze mnie dzisiaj filmu.

             Można tylko przypomnieć postawę samego Kamińskiego w kontekście takiego zarzutu:

             http://foxx-news.blogspot.com/2009/1...iao-dojsc.html


             PS Nie podoba mi się akcja służb w sprawie Międlara... ale jego relacji ufam umiarkowanie.
             My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

             Komentarz


             • Ciekawe, że demagogia jednych przeszkadza Ci bardziej, innych dużo mniej. Co kto lubi. Pozdrawiam.

              Komentarz


              • Ciekawe, że nie jesteś w stanie podać jednego przykładu dającego pretekst do zamknięcia w takim stylu dyskusji o konkretnych merytorycznych kwestiach. Pozdrawiam również.
               My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

               Komentarz


               • Foxx,podziwiam że chce Ci się z nimi dyskutować.Mi szkoda zdrowia i czasu,nie potrzebnie wdałem się w dyskusję w sumie nie mając takiego zamiaru.Na temat onuc napisałem wszystko co miałem do przekazania w pierwszym poście.Jak ktoś tego nie rozumie,jego problem.Musiałbym cały dzień spędzić na dyskusjach,a i tak nic by nie dotarło.

                Komentarz

                Pracuję...
                X