Polityka

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • bloniaq
    Administrator
    • 03.2011
    • 6180

    Zamieszczone przez Jaco
    Ano właśnie.
    Skoro ustaliliśmy wspólnymi siłami, że "zwyczajowy kontekst" miałby być taki, że używający (e: JAKBY) wyrzeka się swojego kraju stosując tę zbitkę ("A jeśli wytykam go palcem, zazwyczaj przy tym narzekając, to jakby nie jest mój."), to napiszesz wprost, że tak odebrałeś post, kolegi mski, że on się wyrzekł swojego kraju, nie traktuje Polski jako czegoś o co się troszczy, czy spasujesz?

    gizo
    Za to jebanie Hazardzisty demagogicznymi hasłami to sól tej ziemi. Edit. Ups. Chyba obraziłem forum.
    sarinosoman
    Gdyby wyczerpywało kwestię to bym nie pisał nic więcej. To wyczerpuje tylko taką kwestię, że nie umiem na tej podstawie wykluczyć bycia patriotą. I strzelam, że w niektórych przypadkach, mogę mieć na myśli wspólnych znajomych z Legii, a w niektórych, rozmówcy też znają kogoś, kto użył takiej zbitki, a jednak mają go za patriotę. Skoro nie ma testu na patriotyzm, to zawsze jest względny.
    Ostatnio edytowany przez bloniaq; 48555.
    Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
    -------------
    Jedynie prawda jest ciekawa

    Józef Mackiewicz

    Komentarz

    • Jaco
      Legionista
      • 10.2003
      • 19648

      Zamieszczone przez bloniaq

      Skoro ustaliliśmy wspólnymi siłami,
      Ja niczego z nikim nie ustalałem. Wyraziłem swoje zdanie na temat zwrotu "w tym kraju", zamiast "w moim kraju". The end.

      "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
      Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
      Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
      Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
      "
      Janusz Waluś - czekaMY!

      Komentarz

      • EyeQueue
        Legionista
        • 06.2015
        • 514

        Teraz będzie kijkologia stosowana:
        Zamieszczone przez bloniaq
        Skoro ustaliliśmy wspólnymi siłami, że "zwyczajowy kontekst" miałby być taki, że używający wyrzeka się swojego kraju stosując tę zbitkę ("A jeśli wytykam go palcem, zazwyczaj przy tym narzekając, to jakby nie jest mój."), to napiszesz wprost, że tak odebrałeś post, kolegi mski, że on się wyrzekł swojego kraju, nie traktuje Polski jako czegoś o co się troszczy, czy spasujesz?
        Kto i gdzie napisał (oprócz Ciebie), że "używający wyrzeka się swojego kraju"? I co oznacza słowo "jakby" w moim cytacie? Bo moim zdaniem wytłuszczony fragment (mój), co czyni tę dyskusję bezprzedmiotową, oznacza: "to można odnieść wrażenie, że nie jest mój". Gdybym nie chciał użyć słowa "jakby", to bym go nie użył.
        Si possides amicum, in tentatione posside eum et non facile credas illi. (Sir 6:7)
        Ceterum censeo Unionem Europaeam esse delendam. (EyeQueue)
        ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмº

        Komentarz

        • bloniaq
          Administrator
          • 03.2011
          • 6180

          Przecież jak zamiast "wyrzeka" napiszę "jakby wyrzeka", to sens się nie zmienia. Nadal nie taki jest konteskt rzeczonej wypowiedzi. Do tego się nie odniesiesz?
          Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
          -------------
          Jedynie prawda jest ciekawa

          Józef Mackiewicz

          Komentarz

          • Jaco
            Legionista
            • 10.2003
            • 19648

            Zamieszczone przez EyeQueue

            Kto i gdzie napisał (oprócz Ciebie), że "używający wyrzeka się swojego kraju"? I co oznacza słowo "jakby" w moim cytacie? Bo moim zdaniem wytłuszczony fragment (mój), co czyni tę dyskusję bezprzedmiotową, oznacza: "to można odnieść wrażenie, że nie jest mój". Gdybym nie chciał użyć słowa "jakby", to bym go nie użył.
            W sedno.

            "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
            Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
            Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
            Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
            "
            Janusz Waluś - czekaMY!

            Komentarz

            • wklepack
              Legionista
              • 08.2012
              • 374

              Zamieszczone przez mski
              Te dwa poprzednie posty tntp i b. to jest najpiękniejszy i najtrafniejszy obraz polskiej polityki i społeczeństwa jakie się poprzez nią wykształciło.

              Nie jesteś z nami to na pewno z nimi i przeciwko nam. Co jest najgorsze w tym wszystkim to fakt, że większość z was stała się (a może od zawsze była) fanami polityków, ich ugrupowań a nie ich działań i realnych efektów ich pracy i w dupie ma dobro ogółu, chyba ze dotyczy to własnej dupy.
              W ten sposób w moim kraju nawet za tysiąc lat nie będzie lepiej jak społeczeństwo będzie tak funkcjonować i szczuć jeden na drugiego.
              Chyba trochę odeszliśmy od meritum posta, z którym się w 100% zgadzam. Ja rozumiem, że kibicem klubu jest się na całe życie w szczęściu i nieszczęściu ale niestety mam wrażenie, że wiele osób taki system myślienia stosuje do parti politycznych. A każdy krytyk poczynań jednego plemienia staje się automatycznie zwolennikiem drugiego. Czsem myślę, że fajne były lata 90 nie tylko ze względu na kibicowanie. Wtedy wszyscy równo jebaliśmy polityków i wiedzieliśmy, że to sami krętacze no bo kto inny pcha się do polityki. A dziś nagle świat stał się czarno biały.

              Komentarz

              • Jaco
                Legionista
                • 10.2003
                • 19648

                Zamieszczone przez wklepack

                Chyba trochę odeszliśmy od meritum posta, z którym się w 100% zgadzam. Ja rozumiem, że kibicem klubu jest się na całe życie w szczęściu i nieszczęściu ale niestety mam wrażenie, że wiele osób taki system myślienia stosuje do parti politycznych. A każdy krytyk poczynań jednego plemienia staje się automatycznie zwolennikiem drugiego. Czsem myślę, że fajne były lata 90 nie tylko ze względu na kibicowanie. Wtedy wszyscy równo jebaliśmy polityków i wiedzieliśmy, że to sami krętacze no bo kto inny pcha się do polityki. A dziś nagle świat stał się czarno biały.
                Niektórzy jebali niektórych polityków już w latach 70-tych. Musisz się pogodzić z tym, że nie zmienili swoich poglądów do dziś, młody człowieku.
                "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                "
                Janusz Waluś - czekaMY!

                Komentarz

                • bloniaq
                  Administrator
                  • 03.2011
                  • 6180

                  To jest właśnie jeden z fundamentalnych problemów tego mojego kraju. Kiedy ci niektórzy się pogodzą z tym, że są kolejne pokolenia, które nie chcą i nigdy nie będą widzieć świata w takich samych kategoriach jak niektórzy?
                  Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
                  -------------
                  Jedynie prawda jest ciekawa

                  Józef Mackiewicz

                  Komentarz

                  • EyeQueue
                    Legionista
                    • 06.2015
                    • 514

                    Zamieszczone przez bloniaq
                    Przecież jak zamiast "wyrzeka" napiszę "jakby wyrzeka", to sens się nie zmienia. Nadal nie taki jest konteskt rzeczonej wypowiedzi. Do tego się nie odniesiesz?
                    Ale przecież nie napisałeś "jakby wyrzeka", ja też nie, więc do czego się odnosić?

                    Jednak by nie ciągnąć takiej jałowej przepychanki:
                    jakby
                    1. partykuła osłabiająca dosłowność wyrazu, wyrażenia, do którego się odnosi; niby;
                    Si possides amicum, in tentatione posside eum et non facile credas illi. (Sir 6:7)
                    Ceterum censeo Unionem Europaeam esse delendam. (EyeQueue)
                    ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмº

                    Komentarz

                    • Jaco
                      Legionista
                      • 10.2003
                      • 19648

                      Zamieszczone przez bloniaq
                      To jest właśnie jeden z fundamentalnych problemów tego mojego kraju. Kiedy ci niektórzy się pogodzą z tym, że są kolejne pokolenia, które nie chcą i nigdy nie będą widzieć świata w takich samych kategoriach jak niektórzy?
                      Chyba nie odmówisz mi niezłego kontaktu z Twoim pokoleniem?
                      Niektórzy z Twojego pokolenia potrafią uszanować siwe włosy mojego pokolenia, które w taki czy inny sposób zapierdalało przez te kilkadziesiąt lat, żeby Polska była Polską. Nawet większość z nich. Pomyśl, chłopaku.
                      "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                      Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                      Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                      Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                      "
                      Janusz Waluś - czekaMY!

                      Komentarz

                      • sarinosoman
                        Legionista
                        • 08.2012
                        • 2157

                        Zamieszczone przez bloniaq
                        USER="60016"]sarinosoman[/USER]
                        Gdyby wyczerpywało kwestię to bym nie pisał nic więcej. To wyczerpuje tylko taką kwestię, że nie umiem na tej podstawie wykluczyć bycia patriotą. I strzelam, że w niektórych przypadkach, mogę mieć na myśli wspólnych znajomych z Legii, a w niektórych, rozmówcy też znają kogoś, kto użył takiej zbitki, a jednak mają go za patriotę. Skoro nie ma testu na patriotyzm, to zawsze jest względny.
                        A czy jest test na "chooya"?

                        "Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
                        "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
                        Up the Anchor!

                        Komentarz

                        • sephrioth1916
                          Legionista
                          • 11.2019
                          • 928

                          Złych wiadomości ciąg dalszy:

                          Ruszyła lawina zawieszonych działalności gospodarczych. Ponad 48 tys. firm powiedziało "stop"

                          Najmniejsi przedsiębiorcy masowo zawieszają działalność gospodarczą - wynika z analizy money.pl. W marcu działalność zawiesiło ponad 48 tys. firm, a tylko w ciągu ostatniego tygodnia ponad 25 tys. - wynika z danych Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Do końca roku może za to przybyć milion bezrobotnych.

                          Co to oznacza? Nie funkcjonują, nie będą płacić podatków dochodowych, nie będą rozliczać się z VAT. Zawieszona działalność gospodarcza to również wyrejestrowanie z ZUS i koniec z płaceniem składek. To jasny sygnał od przedsiębiorcy: biznesu dla nich w tej chwili nie ma. Tak jak i najmniejszej płynności finansowej, która pozwoliłaby przetrwać epidemię koronawirusa w Polsce.

                          A warto podkreślić, że zawiesić działalność gospodarczą w myśl przepisów może przedsiębiorca, który nie zatrudnia żadnych pracowników. Na ten krok decydują się zatem na początku najmniejsi na rynku, często są to samozatrudnieni, którzy stracili jedyne zlecenie. Za chwilę będą mogli to zrobić ci, którzy rozstali się z załogą (zatrudnioną do tej pory na podstawie umowy o pracę) pod koniec marca.
                          https://www.money.pl/gospodarka/rusz...46491265a.html

                          Wydaje mi się, że te dane wskazują, że jednak przedsiębiorcy nie zauważyli w jaki sposób potężna tarcza antykryzysowa ich ochroni. Janusze biznesu.

                          Jeśli obiecujemy, że Wam damy to Wam damy.
                          I to bez względu na to, ile będziecie musieli za to wszystko zapłacić

                          Komentarz

                          • EyeQueue
                            Legionista
                            • 06.2015
                            • 514

                            Zamieszczone przez bloniaq
                            narzędzie plemiennej walki.
                            Zamieszczone przez bloniaq
                            Plemienne.
                            Zamieszczone przez wklepack
                            krytyk poczynań jednego plemienia
                            Nie chce mi się szukać dalej wstecz.

                            O co chodzi? Jaką lekturę przegapiłem? Serio pytam, skąd Wam się to wzięło, bo to nie jest przypadek...
                            Si possides amicum, in tentatione posside eum et non facile credas illi. (Sir 6:7)
                            Ceterum censeo Unionem Europaeam esse delendam. (EyeQueue)
                            ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмº

                            Komentarz

                            • b.
                              Legionista
                              • 03.2009
                              • 6840

                              Zamieszczone przez EyeQueue


                              Nie chce mi się szukać dalej wstecz.

                              O co chodzi? Jaką lekturę przegapiłem? Serio pytam, skąd Wam się to wzięło, bo to nie jest przypadek...
                              RAZ często używa określenia o plemieniach Tutsi i Hutu, by zobrazować naszą scenę polityczną, podejrzewam, że o to chodzi.

                              Ja bym powiedział inaczej: jest plemię Polska i jest plemię tenkraj

                              Komentarz

                              • Alejku Masalama Muhamad
                                Legionista
                                • 06.2011
                                • 489

                                Zamieszczone przez bloniaq

                                Kolego, ludzie ogólnie odbierają negatywnie różne słowa. Np jakaś część społeczeństwa negatywnie odbiera stanowisko, że życie zaczyna się od poczęcia. No jako żywo, płachta na byka. Ich negatywny odbiór nie sprawia, że unikam zajęcia stanowiska, jeśli jest ku temu okazja. Są ludzie, którzy negatywnie odbierają "w tym kraju", są ludzie, którzy nie wyciągają na podstawie użycia tego sformułowania wniosków. Jako, że moim zdaniem wyciąganie wniosków z tego sformułowania jest błędne, nie zamierzam się w normalnej sytuacji dostosowywać do czyichś błędów. To by było nielogiczne.

                                Poza tym:
                                1. Pozytywnych przykładów dostarczył @EyeQueue.
                                2. Jakbym chciał ująć w kontekście jak najlepszym, to pewnie ująłbym to inaczej niż "w tym kraju". Ja tylko mówię, że sugerowanie, że patriota nie może użyć tej zbitki jest po prostu płytkie, dziecinne możnaby rzec. Plemienne.
                                Tak kończąc temat z mojej strony, bo niestety nie mam więcej czasu na nią(nie wiem jak znajdujecie czas, żeby produkować tyle postów, zazdroszczę i nie ma w tym żadnej złośliwości):
                                Zabawne, że rozpocząłeś zdanie od "Kolego". Zabawne, bo w ten sposób stawiasz mnie w roli pouczanego, a nie sądzę żeby sytuacja pozwalała na to. Jeśli to przypadek, to tym gorzej.

                                AD.1. Przykłady odnoszą się do czasów przed nadaniem negatywnego wydźwięku słowom "ten kraj". Poza tym kontekst też jest ważny. Jeśli żyjemy w tym kontekście i trudno było inaczej zrozumieć słowa użytkownika, który wzniecił dyskusję.
                                AD.2. Czym jest patriotyzm w tym kontekście? Może użyć jak najbardziej, tylko czy patriota nie powinien wypowiadać się o ojczyźnie tak, by nie pozostawiać wątpliwości, że chciał powiedzieć o Polsce dobrze? Nawet jeśli organizm trawi rak, to chyba chcemy zwalczyć chorobę, nie atakując przy okazji organizmu.
                                "..Walduś trenuj! Kariera przed tobą, chłopie. Pierdykniesz ze dwie bramki, to cię do Manchesteru wezmą albo do innego Liverpoolu, albo nawet do Legii, synek.."

                                Komentarz

                                Pracuję...