Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Ty tylko pytasz. Próbujesz coś od innych wyciągnąć a sama chowasz się za debilnymi wrzutkami milicyjna .... Masz własne zdanie ?

Edytka: Powiedz! Czy boli ?
    Ostatnio edytowany przez THC81; [ARG:4 UNDEFINED].
    Musimy strząsnąć ze zdrowego drzewa naszego państwa tęczową szarańczę !

Komentarz

• Bełkot nie boli

Komentarz

• Czy mnie boli że nie potrafisz w moich wypowiedziach znaleźć oznajmującego zdania, które mógłbyś dumnie zacytować i ogłosić że się mylę? No nieszczególnie. Czy boli mnie że w zamian oferujesz jakieś internetowe przezywanki? No też nieszczególnie. Polecam wejść na twittera, znaleźć hashtag #SilniRazem i tam już będą czekać ludzie, którzy chętnie podyskutują na tym poziomie. Pozdrawiam. [emoji38]2:

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
        Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
        -------------
        Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Zamieszczone przez b. Zobacz posta

Taaaak, bo najczestsza przyczyną wypadków jest zły stan techniczny pojazdów.
          Gdzie napisałem, że to najczęstsza przyczyna?

Zamieszczone przez b. Zobacz posta
          Zarzucasz komuś (w tym wypadku rządzącym), że nie potrafią przeprowadzić procesów myślowych, a sam nawet nie popatrzysz w statystyki

A te mówią, że najczestsza przyczyną wypadków w PL są:

-niedostosowanie prędkości do warunków na drodze ~25%

-nieprzestrzeganie pierwszeństwa przejazdu ~25%

-nie udzielenie pierwszeństwa pieszemu na przejściu ~12%

- nie trzymania bezpiecznej odległości ~9%

-niebezpieczne zachowanie pieszego ~8%

-nieprawidłowy manewr wyprzedzania ~5%
          Skąd pochodzą te statystyki i jaka jest metodologia ich zbierania? Nie jest przypadkiem tak, że policjant na ósmej godzinie służby przyjeżdża do wypadku i wpisuje jako przyczynę to co mu przyszło akurat wtedy na myśl?

To że kibole na kibolskim forum popierają niejasne przepisy, które zwiększają władzę i interpretację policji to powiem szczerze, że to lekka hipokryzja.
          Jeśli obiecujemy, że Wam damy to Wam damy.
          I to bez względu na to, ile będziecie musieli za to wszystko zapłacić

Komentarz

• Nie ma powodów, by wznawiać postępowania tylko dlatego, że orzekał w nim sędzia wybrany z udziałem nowej KRS. To decyzja głowy państwa - uznał NSA i oddalił skargę małżeństwa D.

Zniecierpliwione małżeństwo D. postanowiło złożyć skargę na przewlekłe postępowanie prowadzone przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Ich zażalenie zostało jednak oddalone. W maju 2019 r. D. złożyło do NSA kolejną skargę, tym razem o wznowienie postępowania w swojej sprawie. Powód?

W ich poprzedniej sprawie (jednoosobowo) orzekał sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego Przemysław Szustakiewicz. Objął on urząd po złożeniu przysięgi przed prezydentem 20 lutego 2019 r., który powołał go na wniosek Krajowej Rady Sądownictwa wyrażony w uchwale z 8 listopada 2018 r.
            https://www.rp.pl/Sedziowie-i-sady/1...nowej-KRS.html

Orzeczenie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego o sygnaturze II SA/Wa 1029/19 to ważny głos w dyskusji o rzekomo zbyt represyjnej ustawie dezubekizacyjnej, która ograniczyła emerytury byłym funkcjonariuszom służb PRL. Sąd oddalił skargę mężczyzny na decyzje ministra spraw wewnętrznych, wykazując, że były funkcjonariusz pełnił służbę przez okres niemal dwóch lat. To jednak nie koniec. W uzasadnieniu zawarł ważną kwestię dotyczącą stosowania konstytucji. Słusznie uznał, ze sąd powinien orzekać w granicach i ramach prawnych, a nie wykorzystywać abstrakcyjne zapisy, które ponoć wynikają „wprost z konstytucji”. Z uzasadnienia wynika też ważna zasada, zgodnie z którą, sąd jest zobowiązany do indywidualnego zbadania sprawy, a nie oceny władzy ustawodawczej i wykonawczej, które ustawę dezubekizacyjną przygotowały i wprowadziły w życie.
            https://wpolityce.pl/polityka/478147...-dezubekizacji
            Ostatnio edytowany przez Foxx; [ARG:4 UNDEFINED].
            My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zamieszczone przez sephrioth1916 Zobacz posta
              Gdzie napisałem, że to najczęstsza przyczyna?

Skąd pochodzą te statystyki i jaka jest metodologia ich zbierania? Nie jest przypadkiem tak, że policjant na ósmej godzinie służby przyjeżdża do wypadku i wpisuje jako przyczynę to co mu przyszło akurat wtedy na myśl?

To że kibole na kibolskim forum popierają niejasne przepisy, które zwiększają władzę i interpretację policji to powiem szczerze, że to lekka hipokryzja.
              Nigdzie nie napisałeś, że to najczęstsza przyczyna, ale napisałeś, że "chcąc poprawić bezpieczeństwo trzeba wyeliminować 20 letnie gruzy z dróg", czyli według twojej pokretnej logiki to bardzo duży problem.

Statystyki brałem stąd: https://www.motofakty.pl/artykul/wyp...przyczyny.html

Ale na stronie psiarskich masz dokladniejsze:

Za rok 2018:

-nieustapienie pierwszeństwa przejazdu ~7100
              -niedostosowanie prędkości do warunków ~5800
              -nieustapienie pierwszeństwa pieszemu ~2800
              -niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami ~2000
              -nieprawidlowe wyprzedzanie ~1700

Oczywiscie, w swojej pokretnej logice możesz twierdzić, że te wszystkie sytuacje wynikają z tego, że znajomy Marian podbił przegląd, a 20 letni trup nie ma hamulców.

Jednak większość z nas ma samochody, widzi jakie też jeżdżą po drogach, mają znajomych którzy mieli dzwony i mniej więcej orientują się jak to wygląda. Jak dla mnie mniej więcej tak jak na tych psiarskich statystykach. Ja sam miałem jednego dzwonią i właśnie przez niedostosowanie prędkości do warunków, bo zapierdalalem na szklance, dziś widziałem stluczke, bo typ wymusił pierwszeństwo, a w czw lub w pt baba omal nie jebla drugiej na pasach, w ostatniej chwili odbiła.

A co do drugiej kwestii - raz, że napisałem, że nie mam zdania na temat tego nowego prawa, a dwa rozumiem, że jesteś taki sztywny, że jak ci jebnie ktoś fure albo opierdoli kwadrat to nie wydzwonisz psów?

Komentarz

Nigdzie nie napisałeś, że to najczęstsza przyczyna, ale napisałeś, że "chcąc poprawić bezpieczeństwo trzeba wyeliminować 20 letnie gruzy z dróg", czyli według twojej pokretnej logiki to bardzo duży problem.

Statystyki brałem stąd: https://www.motofakty.pl/artykul/wyp...przyczyny.html

Ale na stronie psiarskich masz dokladniejsze:

Za rok 2018:

-nieustapienie pierwszeństwa przejazdu ~7100
                -niedostosowanie prędkości do warunków ~5800
                -nieustapienie pierwszeństwa pieszemu ~2800
                -niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami ~2000
                -nieprawidlowe wyprzedzanie ~1700

Oczywiscie, w swojej pokretnej logice możesz twierdzić, że te wszystkie sytuacje wynikają z tego, że znajomy Marian podbił przegląd, a 20 letni trup nie ma hamulców.

Jednak większość z nas ma samochody, widzi jakie też jeżdżą po drogach, mają znajomych którzy mieli dzwony i mniej więcej orientują się jak to wygląda. Jak dla mnie mniej więcej tak jak na tych psiarskich statystykach. Ja sam miałem jednego dzwonią i właśnie przez niedostosowanie prędkości do warunków, bo zapierdalalem na szklance, dziś widziałem stluczke, bo typ wymusił pierwszeństwo, a w czw lub w pt baba omal nie jebla drugiej na pasach, w ostatniej chwili odbiła.
                Spoko, Ty uważasz, że dopisanie trzech paragrafów bardziej zmniejszy liczbę wypadków/kolizji niż wyeliminowanie złomów z dróg. Kto tu ma pokrętną logikę?

A co do drugiej kwestii - raz, że napisałem, że nie mam zdania na temat tego nowego prawa, a dwa rozumiem, że jesteś taki sztywny, że jak ci jebnie ktoś fure albo opierdoli kwadrat to nie wydzwonisz psów?
                Zupełnie nie o to chodzi. Tylko nie potrafię sobie wyobrazić jak ten przepis miałby wyglądać. Załóżmy sytuację, że samochód przejedzie przez pasy, a policjant zatrzyma kierowcę i powie, że nie ustąpił on pierwszeństwa pieszemu. Wlepi mu mandat, bo do końca miesiąca musi jeszcze 20 wlepić. Kierowca nie przyjmie mandatu i pójdzie do sądu i dostanie wyrok za 7 lat.

Na kilometr śmierdzi to próbą wyciągnięcia kasy od kierowców. Przecież burżuazję stać, bo ma samochód.

Komentarz

• Według twojej logiki: za kradzież grozi:

-obciecie rak
                  -od 3 miesięcy do 5 lat (tak jak jest teraz)
                  -grzywna 200 zł

W którym przypadku będzie mniej doliniarzy?

Oczywiście nie wyeliminuje to problemu, bo i tak kradzieże będą, ale chyba są zależne od konsekwencji, nie?

Jeśliby chodziło o hajs, to zwiększyliby taryfikator kar.

Chodzi o to, żeby wyeliminować takich baranów jak na poniższym filmie, nagranie z Białołęki:

https://m.youtube.com/watch?v=DRNF9uWm1aQ
                  Ostatnio edytowany przez b.; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Powyższy film prezentuję złamanie istniejącego już przepisu, do którego nikt z tu wypowiadających się nie ma uwag, tak mi się wydaję.
                    Problemem jest to że propozycja rządu wg mnie spowoduje pojawienie się większej ilości tego typu przypadków a zakaz wyprzedzania przed przejściem i tak będzie łamany tak jak się to dzieję dzisiaj:

https://www.youtube.com/watch?v=nhV7Jd5Qql4

Za spowodowanie tego zdarzenie została ukarana piesza.

Komentarz

Według twojej logiki: za kradzież grozi:

-obciecie rak
                      -grzywna 200 zł

Oczywiście nie wyeliminuje to problemu, bo i tak kradzieże będą, ale chyba są zależne od konsekwencji, nie?
                      Jakiej mojej logiki? W jaki sposób wyciągnąłeś te wnioski?

Chodzi o to, żeby wyeliminować takich baranów jak na poniższym filmie, nagranie z Białołęki:

Idealny przykład, który potwierdza to co napisałem. O ile mi wiadomo wyprzedzanie na pasach jest już teraz wykroczeniem, a mimo to ci debile to robią. Uważasz, że dodanie kolejnego przepisu, który to będzie penalizował spowoduje, że ci debile przestaną to robić?

Komentarz

Mógłbyś uściślić jak zmiana przepisów zmieni tę sytuację? Dzieciak wszedł na przejście, a kierowcy wymuszali na nim pierwszeństwo. Chociaż przepisy nakładały na nich obowiązek zatrzymania się. Twoim zdaniem, kiedy wejdzie nowe prawo, a dzieciak będzie robił dokładniue to samo (wchodził na pasy, lub stał na chodniku obok), to ci sami kierowcy, którzy łamali dotychczasowe przepisy, do nowych się zastosują?
                        -------------

Józef Mackiewicz

Komentarz

Według twojej logiki: za kradzież grozi:

-obcięcie rąk
                          -grzywna 200 zł

Jeśliby chodziło o hajs, to zwiększyliby taryfikator kar.

#Sędziowie bez rąk.

Komentarz

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
                            Mógłbyś uściślić jak zmiana przepisów zmieni tę sytuację?
                            Kilka wyroków załatwi sprawę ! Uściślisz ty ?

Komentarz

• Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
                              Bełkot nie boli
                              Pierw zadałem dwa (2) pytania w tym jedno nie moje a ona nie raczyła odpowiedzieć !

Komentarz

• Zamieszczone przez THC81 Zobacz posta
                                Kilka wyroków załatwi sprawę ! Uściślisz ty ?
                                I Ty kogoś od milicyjnych wyzywasz? Przecież Ty się mogłabyś podpisywać jako ich kibic.
                                -------------

Józef Mackiewicz

Komentarz

Pracuję...
                                X