Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Stop lewackiej ekologii!

  "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
  „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

  Komentarz


  • Ale wiesz, apogeum czyich rządów przypadało w 2012 i co z problemem robiono?

   Poza tym mapka jak zwykle w lewackim stylu

   2018.

   Trujący benzoapiren jest w całym województwie śląskim. Wszyscy mówią o zatrważających danych z raportu "Jakość powietrza w Europie" Europejskiej Agencji Środowiska. Czy to prawda, że 19 miast w Polsce jest w czołówce najbardziej zatrutych miast Europy? Nie do końca, bo normy benzopirenu przekroczone są niemal w całym regionie i całej Polsce, więc tych miast jest więcej. Oto co trzeba wiedzieć o rakotwórczym benzopirenie.

   Kiedy Europejska Agencja Środowiska opublikowała 29 października 2018 swój najnowszy raport na temat stanu środowiska w Europie (raport z roku 2018 zawiera tak naprawdę dane z 2016), polskie media obiegła informacja: 19 na 20 miast w Europie z najgorszym powietrzem, jeśli chodzi o stężenie rakotwórczego benzoapirenu, jest w Polsce!

   Zobaczcie mapki z raportu EEA i WIOŚ:
   W Nowej Rudzie, która jest na pierwszym miejscu rankingu, poziom benzoapirenu BaP wynosi blisko 18 nanogramów na metr sześcienny. W Tomaszowie Mazowieckim - 15 nanogramów, a w Rybniku - 13.

   Zresztą, spójrzcie na pierwszą mapkę: miasta, zaznaczone na fioletowo, mają wg. raportu EEA normy benzopiernu przekroczone. Widzicie woj. śląskie? Przypomnijmy: europejskie normy mówią, by benzopiren nie przekraczał 1 nanograma na metr sześcienny. Czas zacząć naprawdę bać się benzopirenu. Tak, to jeden z najbardziej toksycznych składników smogu. Jest rakotwórczy. Tylko czy najlepiej bać się go na podstawie raportu europejskiej agencji środowiska? Oto, co warto wiedzieć o tej rakotwórczej substancji i raporcie.

   Andrzej Szczygieł, naczelnik wydziału monitoringu środowiska w Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Środowiska w Katowicach zastrzega, by do raportu podchodzić ostrożnie.

   - Dane dla miast są prawdziwe, ale nie powinno się robić rankingu, bo w miastach, gdzie nie ma stacji, również są przekroczone stężenia benzopirenu - mówi. - Ustalamy to na podstawie modelowania, obejmującego cale województwo śląskie.

   Zresztą - benzopiren jest wysoki w całej niemal Polsce.

   I tu dobrych wieści nie ma, bo stężenie benzoapirenu jest w sezonie grzewczym przy niekorzystnych warunkach pogodowych (o tym za chwilę) przekroczone w całym województwie. Niewielkie wyjątki to miejsca wysoko w górach i skraj województwa na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

   Chcecie sprawdzić, jakie stężenie benzopirenu jest obecnie w powietrzu? Będzie z tym kłopot. Nie znajdziemy bowiem ani danych dobowych, ani "na teraz".
   https://gk24.pl/benzopiren-nad-polsk...18/ar/13630778

   Problem oczywiście jest, ale odpowiedzi na różne kwestie lewackiej ekologii są niekończącym się pasmem sukcesów...

   Być może ekologia była kiedyś nauką, ale obecne jej pojmowanie to raczej zwykła ideologia. Ekologowie to wyznawcy kultu natury. Tej samej, której – według ekologów - już nie ma, bo człowiek zmienił klimat na całej planecie.

   Właśnie pojawiła się informacja, że już 25 proc. świerków w Puszczy Białowieskiej jest martwa. A będzie gorzej. To oznacza, że ten rok lub ewentualnie następny jest ostatnim, kiedy będzie można zobaczyć jeszcze w miarę żywą Puszczę Białowieską. Potem każdy, kto pojedzie w tamte okolice, zobaczy cmentarzysko martwych drzew, największe osiągnięcie ekologii w Polsce w XXI wieku.
   https://wgospodarce.pl/opinie/60649-...ie-nie-odrodzi
   My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

   Komentarz


   • Najważniejsze, że w Warszawskim Ratuszu uważają, że wszystko pod tym względem robią bez zarzutu, a wieloletnie zaniedbania oraz zaniechania, to wina aktualnie rządzących

    Komentarz


    • foxxie a co ma do tego apogeum rządów PO w 2012?
     Trąbią sukces Morawieckiego. Sukces byłby gdyby wywalczył olbrzymią kasę na zmianę miksu i oczyszczenie powietrza. A tak cieszymy się, że jako jedynie nie wpisujemy się w projekt 2050 bo mamy inne założenia gospodarczo-społeczne.
     "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
     „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

     Komentarz


     • Także ten,tego.....
      "Lubię sobie jebnąć piwo"

      Komentarz


      • Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
       foxxie a co ma do tego apogeum rządów PO w 2012?
       Panie @Foxx
       A dla ciebie, bawołku amazoński, Mistrzu Yoda!

       Komentarz


       • W sobotę Drewnica, czy Tworki nieczynne?

        Zabierzcie w końcu tych błaznów stąd.

        Komentarz


        • Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
         W sobotę Drewnica, czy Tworki nieczynne?

         Zabierzcie w końcu tych błaznów stąd.
         Nie wykorzystujcie nadmiernie, kodomici, mojej słabości do koncesjonowanych zje.bów.
         Creme de la creme:
         https://www.youtube.com/watch?v=raE1LOsACZ0

         Komentarz


         • Foxx, ale coś Ty wkleił? Z artykułu wynika, że nie może być 19 polskich miast wśród najbardziej zasmogowanych w Europie, bo w Polsce jest takich znacznie więcej niż 19
          Po drugie, wypowiedź pana z WIOŚ (czyli organu który ma walczyć o czyste powietrze i sobie z tym - powiedzmy - średnio radzi) jest raczej mocno ograniczonej wiarygodności.
          Po trzecie, dane są z 2012 owszem, tylko że dziś jest pewnie jeszcze gorzej. Wynika to z tego, że... ludzie mają więcej pieniędzy. Relatywnie zwłaszcza na wsiach i w małych miasteczkach, gdzie jest największy problem smogu. A jak się biednym ludziom nagle da więcej pieniędzy to palą nimi w piecu. Dosłownie.

          Mapa którą wkleiłeś Stout dotyczy tlenków azotu, które po pierwsze są gazami (a jeśli mówimy o smogu, to raczej mamy na myśli formy stałe, czyli pyły, bo to jest największy syf), po drugie powstają głównie z samochodów. Samochody to jest maksymalnie 15% zanieczyszczenia powietrza. Więc mapa obrazuje problem w 15%.

          Komentarz


          • Zamieszczone przez Tuzin Zobacz posta
           Foxx, ale coś Ty wkleił? (...)
           Zamiast pytać, wystarczyło jeszcze raz (mój komentarz) przeczytać

           - zwróciłem uwagę na to, że - jak się okazało - w reakcji na uzyskanie możliwości realizacji własnego modelu transformacji struktury produkcji energii dostaliśmy mapkę z 2012 plus wykrzyknik

           - że odzwierciedla ona sytuację z czasów, gdy politycznie byliśmy protektoratem niemieckim, a jednak nic w temacie nie było robione

           - że mapka została sporządzona w sposób równomiernie prezentujący zanieczyszczenie na terytorium całych państw (uogólnianie), więc wkleiłem opracowanie punktowe

           - z tego co wkleiłem wynika, że dzisiaj jest gorzej

           - podsumowałem więc, że problem jest, dodając jednak przykład efektów działań lewackiej ekologii jako umiarkowanie godnych naśladowania

           My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

           Komentarz


           • https://www.money.pl/gospodarka/mate...41862785a.html

            Szykują się " atrakcje " dla kierowców od premiera.

            Komentarz


            • Zamieszczone przez Alek Zobacz posta
             https://www.money.pl/gospodarka/mate...41862785a.html

             Szykują się " atrakcje " dla kierowców od premiera.
             Niestety, prędzej czy później będziemy mieli tak zjebane prawo drogowe jak w Stanach a gdy podjedziesz za blisko innego samochodu to dostaniesz mandat za naruszenie prywatności. Co lepsze ? Nie wiem, wszystkim nie dogodzi.
             „Na gruzach starego świata powstał nowy, znacznie gorszy, skażony anglosaskim cynizmem, zakłamaniem i podłością. Bez porównania więcej zła wyrządzili na świecie anglosascy mężowie stanu niż Hitler i Stalin razem wzięci. Tamci zabili ciała, ci zabili dusze milionów.” Zbigniew Blichewicz "Szczerba".

             Komentarz


             • Standardowe wylewanie dziecka razem z kąpielą, zakazać wszystko i nie będzie niczego.

              Pierwszeństwo pieszego przed przejściem to idiotyzm który spowoduję jeszcze większą ilość zdarzeń, gdy pieszy podobnie jak teraz niektórzy rowerzyści zbliżając się do przejścia będzie czuć się nietykalny i nawet nie zwolni kroku by ocenić prędkość zbliżających się pojazdów.
              Może lepiej byłoby zainwestować w lepiej doświetlone przejścia, zakazać wytyczania miejsc postojowych w pobliżu przejść by poprawić ich widoczność a do tego wprowadzić obowiązek poruszania się pieszego w odblasku również w terenie zabudowanym (podczas gdy nie poruszą się chodnikiem) ile takich nietoperków staję się ofiarami wypadków szczególnie o tej porze roku.
              O tym przepisie nawet rzecznik WRD KSP wypowiadał się jako idiotyczny, ale po co słuchać tych co się znają na przyczynach i statystykach ważne że coś się dzieję, a skutki jakie będą to się zobaczy.

              Komentarz


              • Po zmianie - zgodnie z nowymi przepisami - kierowca będzie zobowiązany "ustąpić pierwszeństwa pieszemu wchodzącemu na przejście albo znajdującemu się na przejściu". Oczywiście jest też zobowiązany zachować szczególną ostrożność i ograniczyć prędkość.
               Najbardziej idiotyczna zmiana. Będą gwałtowne hamowania przed przejściem, aby ustąpić pierwszeństwa pieszemu, a pojazd z tyłu będzie pięknie wjeżdżał w pojazd hamujący.

               Komentarz


               • Ło panie, a jak czerwone światło się na drodze zapala to dopiero trzeba gwałtownie hamować.

                Dobrze że rząd się za to bierze. Chwalą się i ich media że w Polsce tak bezpiecznie, nie ma zamachów,ale co z tego jak mieszkaniec Polski ma kilkukrotnie większe szanse że wjedzie w niego jakiś *****, niż mieszkaniec zachodu żeby go pocięła jakaś ciapata *****. Statystyki drogowe na poziomie jakiejś Tajlandii nie przystoją krajowi w środku Europy.

                Komentarz

                Pracuję...
                X