Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Zamieszczone przez Alek Zobacz posta
  PiS ma projekt wg którego u nowego pracodawcy na L4, żeby było płatne można iść dopiero od 90 dnia pracy. W sensie zwolnieni z pracy jesteśmy, ale za czas spędzony na zwolnieniu nikt nam nie zapłaci. I tym samym do budżetu ma wpaść 500 mln zł.
  Strach chorować
  Zasłyszane na przystanku?

  Komentarz


  • Zamieszczone przez gizo Zobacz posta
   Zasłyszane na przystanku?
   Google nie działa?

   https://superbiz.se.pl/wiadomosci/pi...5cDR-L33k.html

   Komentarz


   • Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
    Pytałem się o rzekomy projekt a nie wynurzenia Muchy, zasłyszane przez dziennikarza SE.
    Tego typu pomysłów są setki a 99,99% z mich ginie zaraz po napisaniu przez nadgorliwego urzędnika.
    No ale limit docinek dziennych wykonany

    Komentarz


    • A teraz trochę o faktach nie mitach.
     Ten to umie się wypromować na "zagranicznych" rynkach
     Polecam obowiązkowo komentarz pod zdjęciem towarzyszki Agnieszki ze Sputnika.

     https://twitter.com/lostson_/status/1198690880229715968

     Komentarz


     • Zamieszczone przez gizo Zobacz posta
      Pytałem się o rzekomy projekt a nie wynurzenia Muchy, zasłyszane przez dziennikarza SE.
      Tego typu pomysłów są setki a 99,99% z mich ginie zaraz po napisaniu przez nadgorliwego urzędnika.
      No ale limit docinek dziennych wykonany
      A co ma Mucha do tego? Ona tylko złożyła interpelację na którą odpowiedziało Ministerstwo Finansów.

      Możesz sobie wpisać w Google i znajdziesz inne strony bez posłanki w tekście, ciekawa wyszukiwarka, jak nie znasz to polecam!

      A co do ustawy, generalnie popieram

      Komentarz


      • Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
       Możesz napisać, jak wyrok TSUE ma wpłynąć na ten proces? Latem były już takie przypadki i wtedy równiez pojawiły się komentarze, że to będzie eskalować.
       Mogę, bo już to widać ("polecam obsługę google "):

       Zgromadzenia sędziów z Białegostoku, Gdańska, Poznania i Wrocławia podjęły uchwały dotyczące wstrzymania się z opiniowaniem kandydatów na sędziów. Ma to związek z ubiegłotygodniowym orzeczeniem TSUE.
       Sąd Okręgowy w Olsztynie, rozpatrujący apelację w sprawie, w której orzekał sędzia nominowany przez nową Krajową Radę Sądownictwa, chce sprawdzić po wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, czy sędzia spełnia wymogi niezależności i niezawisłości


       A przecież nie ma jeszcze nawet orzeczenia SN. Dopiero po nim rokosz wejdzie na wyższy poziom i dopiero wtedy oberwie zwykły Kowalski.

       Pytanie postawiłem już poprzednio - co rząd na to? Chaos będzie coraz większy.


       Co do netflixa - nigdzie nie pisałem, że kwestia listu została pominięta przez zagraniczne media. Napisałem tylko, że trudno powiedzieć czy te informacje były przedstawione na 2-3 stronie danego medium czy na 25. Same linki na to pytanie nie odpowiadają.

       A netflix chyba nadal w serialu żadnych zmian nie wprowadził. Tymczasem premier zdążył już netflixowi "podziękować" za "rozwiązanie" problemu.

       Milusio.

       Zamieszczone przez Foxx
       lolcontent
       Hmmm, to może chociaż pozwą pana Gideona Meira (były ambasador Izraela we Włoszech) za tekst, że obozy koncentracyjne nie zostałby stworzone przez Niemców bez pomocy Polaków?

       Zresztą w sprawie netflixa, Kaleta przebąkiwał coś o pozwie, ale bez "tłustych odszkodowań" (). W każdym razie zlecił IPN analizę czy się da coś z tym zrobić

       Czekamy

       Zamieszczone przez Foxx
       Naprawdę zabawne, że nie potrafisz uznać najskuteczniejszej, jeżeli chodzi o forsowanie prawdy, formy działania.
       Po prostu nie lubię kitów. A jak się wycofywali z nowelizacji to pięknie opowiadali o wielkich wpływach z pozwów cywilnych. Oczywiście gówno z tego wyszło.


       Co tam u Wyrembaka, bo przemilczałeś..

       Chyba, że nadal aktualne jest hasło "brak krytyki na forumce = zgoda".
       Ostatnio edytowany przez Z.; [ARG:4 UNDEFINED].
       "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

       Komentarz


       • Pasy zapięte?Kto ma słabe nerwy niech nie czyta. Oficjalny szacunek wysokości emerytur w przyszłości jaki dostałem z @zus_pl Teraz dostajemy 53,8% ostatniej pensji (ok. 2,2tys.zł). W 2045 będzie 32%,w 2060-24,9%,a 2080-23,1%. To będzie ok.1 tys. zł na mc (na dzisiejsze pieniądze)
        https://twitter.com/BartoszMarczuk/s...85937770881024

        Bartosz Maciej Marczuk w latach 2015–2018 podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
        https://pl.wikipedia.org/wiki/Bartosz_Marczuk

        Były wiceminister pracy Bartosz Marczuk w zaskakująco szczerym wpisie przyznaje, że jeśli na emeryturze nie chcemy przymierać głodem, to musimy się przygotować na to, że szybko na nią nie pójdziemy. To ciekawe słowa z ust członka rządu z czasów, gdy ten wycofywał się z podwyższenia wieku emerytalnego przeprowadzonego przez rząd PO-PSL.

        Kiedy w czerwcu Komisja Europejska zarekomendowała Polsce podniesienie wieku emerytalnego zwracając uwagę, że decyzja rządu PiS będzie miała negatywny wpływ na wysokość emerytur w Polsce, wicepremier Jacek Sasin stwierdził, że "€žpodnoszenie wieku emerytalnego Polakom to nie jest dobra droga, stąd wycofaliśmy się ze złych decyzji, które podjęli nasi poprzednicy i nie zamierzamy nic w tej sprawie zmieniać"€. Wcześniej politycy PIS wielokrotnie nazywali błędem decyzję rządu PO-PSL ws. wieku emerytalnego i podkreślali, że chcą dać wybór Polakom jak długo mają pracować. Na papierze wszystko wyglądało pięknie: źli liberałowie chcieli, abyśmy pracowali do śmierci, podczas gdy wrażliwi społecznie politycy PiS zrzucają z Polaków kajdany katorżniczej pracy w podeszłym wieku. Diabeł tkwi jednak w szczegółach.

        Wiek emerytalny na poziomie 65 lat (wówczas zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn) wprowadzono, jeszcze w II RP, rozporządzeniem prezydenta z 1927 roku (kobiety mogły jednak przechodzić na emeryturę już w wieku 55 lat jeśli odprowadzały składki ubezpieczeniowe z tytułu zatrudnienia przez 35 lat, mężczyźni mogli przejść na emeryturę w wieku 60 lat po odprowadzaniu składek przez 40 lat). Sęk w tym, że 1931 na początku lat 30-tych prognozowana średnia długość życia mieszkańca Polski wynosiła ok. 48,2 lat (mężczyźni) i 51,4 (kobiety) a liczba urodzeń przewyższała liczbę zgonów o niemal 500 tysięcy. Oznaczało to, że statystyczny Polak miał niewielką szansę na dożycie do emerytury, a jednocześnie liczba płacących składki systematycznie się zwiększała. Przy takich parametrach system emerytalny był bezpieczny.

        W Polsce AD 2019 średnia wieku dla mężczyzn wynosi nieco ponad 73,8 roku, dla kobiet - 81,7. Oznacza to, że statystyczny Polak może spędzić na emeryturze niemal dziewięć, a statystyczna Polka -€“ ponad dwadzieścia lat. Jednocześnie od lat notujemy ujemny przyrost naturalny -€“ co oznacza, że płacących składki będzie coraz mniej. Przy takich parametrach system emerytalny przypomina piramidę finansową, w której rozpaczliwie wypłacamy składki od obecnie zatrudnionych tym, którzy są już na emeryturze licząc na cud w przyszłości. Ale z wpisu Marczuka wynika i z danych ZUS-u wynika, że cudu nie będzie.
        Obecna sytuacja nie jest winą PiS-u -€“ ale winą PiS-u jest to, że dyskusję o systemie emerytalnym wtłoczyła w dobrze sobie znaną narrację o dobrym PiS-ie i złej Platformie. Doszło do tego, że dziś sama PO odżegnuje się na wszelkie sposoby od własnej decyzji, która -€“ jak wskazują powyższe wskaźniki - była decyzją słuszną. Kiedy Bogdan Zdrojewski zapowiedział, że po powrocie do władzy Platforma powinna znów podwyższyć wiek emerytalny, jego własne ugrupowanie szybko się od niego odcięło. I jeśli rząd PO-PSL zrobił za mało, by wyjaśnić Polakom dlaczego muszą pracować dłużej, to rząd PiS sprawił, że jakakolwiek polityczna dyskusja na ten temat jest niemożliwa -€“ bo dla tego, kto ją podejmie, będzie politycznym samobójstwem. A efektem są dane z wpisu Marczuka i jego rada - dbajcie o zdrowie, pracujcie dłużej, płódźcie dzieci. To też jest jakiś pomysł na system emerytalny -€“ szkoda jednak, że nie wyartykułowano go w czasie, gdy podejmowano decyzję o wycofaniu się z reformy PO-PSL. Debata na ten temat byłaby wtedy uczciwsza.
        https://www.rp.pl/Komentarze/1911296...eryturach.html

        Komentarz


        • Muszę poprosić wnuczkę, żeby za 26 lat dała mi cynk, czy prognoza na 2045 rok się sprawdziła.
         "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
         Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
         Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
         Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
         "
         Janusz Waluś - czekaMY!

         Komentarz


         • Liczy się tu i teraz!
          "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
          „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

          Komentarz


          • Z. - sorry, ale generalnie nie poruszyłeś żadnej sprawy, która oddzielnie albo jako część większego procesu/zjawiska nie była tu dyskutowana.

           Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
           Mogę, bo już to widać ("polecam obsługę google ")
           Przecież to kolejny nawrót fali trwającej od apolitycznego protestu Gersdorf. Najzwyczajniej gra toczy się dalej

           Kamil Zaradkiewicz - sędzia izby cywilnej Sądu Najwyższego - wydał w czwartek postanowienie o przedstawieniu Trybunałowi Konstytucyjnemu pytań prawnych. Dotyczą one m.in. wtorkowego wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

           Pytania zadano na kanwie wniosków Sędziów Sądu Apelacyjnego w Szczecinie o wyłączenie sędziów od rozpoznania apelacji oraz ewentualne rozważenie wyznaczenia innego sądu do rozpoznania sprawy.
           https://www.rp.pl/Sedziowie-i-sady/3...yrok-TSUE.html

           Trzech sędziów z Sądu Okręgowego w Krakowie będzie miało problemy po tym, jak odroczyli rozprawę, by „sprawdzić”, czy asesor sądowy z I instancji został prawidłowo powołany! Rzecznik Dyscyplinarny Sędziów Sądów Powszechnych wszczął postępowania dyscyplinarne przeciwko Rafałowi L., Kazimierzowi W. i Wojciechowi M. To przestroga dla wszystkich zbuntowanych sędziów, którzy chcą dziś samodzielnie i bez żadnej podstawy prawnej decydować sobie kto może, a kto nie może być sędzią.
           https://wpolityce.pl/polityka/474755...po-wyroku-tsue           Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
           A przecież nie ma jeszcze nawet orzeczenia SN. Dopiero po nim rokosz wejdzie na wyższy poziom i dopiero wtedy oberwie zwykły Kowalski.
           Słyszę i czytam to samo od grudnia 2015.

           Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
           Pytanie postawiłem już poprzednio - co rząd na to?
           Ale słyszałeś o trójpodziale władzy?

           Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
           Chaos będzie coraz większy.
           Słyszę i czytam...

           Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
           Co do netflixa - nigdzie nie pisałem, że kwestia listu została pominięta przez zagraniczne media. Napisałem tylko, że trudno powiedzieć czy te informacje były przedstawione na 2-3 stronie danego medium czy na 25. Same linki na to pytanie nie odpowiadają.
           Może Tobie. Wystarczy wpisać odpowiednie frazy, by te linki pojawiały się w czołówce plus anglojęzyczna wiki. Jakby nieco inna skala, niż papierowe wydanie dziennika.

           Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
           Milusio.
           Skutecznie (w sprawie kolejnego kroku na drodze wprowadzania polskiej narracji, a nie pojedynczego "pojedynku" z jednym czy drugim podmiotem).

           Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
           Hmmm, to może chociaż pozwą pana Gideona Meira (były ambasador Izraela we Włoszech) za tekst, że obozy koncentracyjne nie zostałby stworzone przez Niemców bez pomocy Polaków?
           On powiedział coś ostrzejszego. Akurat wersja, którą wrzuciłeś nie jest taka jednoznaczna.

           Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
           Zresztą w sprawie netflixa, Kaleta przebąkiwał coś o pozwie, ale bez "tłustych odszkodowań" (). W każdym razie zlecił IPN analizę czy się da coś z tym zrobić

           Czekamy
           Ja nie czekam

           Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
           Po prostu nie lubię kitów. A jak się wycofywali z nowelizacji to pięknie opowiadali o wielkich wpływach z pozwów cywilnych. Oczywiście gówno z tego wyszło.
           Tyle razy to przewijaliśmy, że już nie wiem po co mam powtarzać. Następstwem wprowadzenia nowelizacji było wzmocnienie antypolskiej narracji na wszystkich kierunkach poza arabskim z taką siłą, że mało się nie udławiliśmy. Frazy dot. "polskich obozów koncentracyjnych" wystąpiły najczęściej w historii wyszukiwarek. W takich okolicznościach 447 wjechałaby w nas jak w masło i nawet życzliwi wobec nas zachodni politycy by milczeli. No i drobiazgi w postaci kontraktów na jankeski gaz, czy jego tranzyt na południowo-wschodnią Europę... To dopiero gówno by wyszło. Morawiecki praktycznie wywrócił stolik (włącznie z opowieściami Sellina) i powoli "od zera" wszystko ustawia po swojemu. Co z tego wychodzi - możemy porównać z sytuacją z 6 miesięcy, które nastąpiły po przyjęciu nowelizacji.

           Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
           Co tam u Wyrembaka, bo przemilczałeś..

           Chyba, że nadal aktualne jest hasło "brak krytyki na forumce = zgoda".
           Nie, uważam to za mało istotne w tym całym bajzlu zamieszanie związane z beznadziejną polityką personalną PiS przy obsadzie stanowisk (w tym w TK). W szerszym kontekście - nic nowego.
           Ostatnio edytowany przez Foxx; [ARG:4 UNDEFINED].
           My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

           Komentarz


           • Niewinny Banaś z ultimatum. Albo się poda do dymisji albo o 6 rano zapukają jutro smutni panowie. Warto zrobić zapasy popcornu na weekend

            Komentarz


            • Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
             Niewinny Banaś z ultimatum. Albo się poda do dymisji albo o 6 rano zapukają jutro smutni panowie. Warto zrobić zapasy popcornu na weekend
             Z jakiej paki zwykły poseł Jarosław Kaczyński wie co jest w raporcie CBA?
             "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
             „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

             Komentarz


             • Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
              Z jakiej paki zwykły poseł Jarosław Kaczyński wie co jest w raporcie CBA?
              Źródełko?
              My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
               Źródełko?
               Obiadki jada z szefową TK - Przyłębska, żoną Wolfganga, więc jak mniemam tutaj była tylko kawka i ciasteczko:

               Radosław Fogiel
               @radekfogiel
               Przed chwilą zakończyło się spotkanie Prezesa @pisorgpl Jarosława Kaczyńskiego oraz wiceprezesa PiS Mariusza Kamińskiego z prezesem Najwyższej Izby Kontroli. Władze partii wyraziły wobec prezesa Banasia oczekiwanie złożenia dymisji z zajmowanej funkcji.

               Kamiński oczywiście był na spotkaniu jako wice partii a nie jako szef CBA znający raport, a Kaczyński odwrócił się po cukier gdy Kamiński recytował mu jaki wpierd.ol dostanie jak się nie poda do dymisji i jakie kwity mają na niego
               "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
               „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

               Komentarz


               • No widzisz, nie tylko nie jesteś w stanie udowodnić tego, co napisałeś, ale nawet nie wiesz kto jest szefem CBA
                My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

                Komentarz

                Pracuję...
                X