Polityka

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • szaka
    Czerwona kartka
    • 05.2004
    • 839

    Zamieszczone przez PTPTPT
    Już to kiedyś chyba tu pisałem, ale się powtórzę, bo w sumie jest dobra okazja.

    Bardzo przykro mi się patrzy na środowisko które mnie kształtowało światopoglądowo. Społeczność która zaszczepiła we mnie naukę samodzielnego myślenia - to aby starać się zawsze patrzeć obiektywnie i podchodzić do spraw sprawiedliwie, w imię prawdy jako najwyższej wartosci* - dziś nawet nie tyle co przemilcza temat wydania gigantycznych państwowych pieniędzy na największą machinę propagandową od czasów PRL, co jeszcze się z niej umiarkowanie cieszy.

    *nawet nie myślcie mnie tu wyzywać od lewaka, kodziarza albo kogokolwiek innego - jako osoba która wychowywała się zgodnie z wyżej wymienionymi wartościami, nie mam prawa być żadnym z nich.
    Masz okres?

    Komentarz

    • szaka
      Czerwona kartka
      • 05.2004
      • 839

      Zamieszczone przez midzi
      Czyżby przesilenie w marcu? Kurski nie lubi tego

      Fajno że wracasz, te twoje gremliny to sam wiesz, co warte

      Komentarz

      • Foxx
        Legionista
        • 08.2003
        • 12025

        Zamieszczone przez PTPTPT
        Już to kiedyś chyba tu pisałem, ale się powtórzę, bo w sumie jest dobra okazja.

        Bardzo przykro mi się patrzy na środowisko które mnie kształtowało światopoglądowo. Społeczność która zaszczepiła we mnie naukę samodzielnego myślenia - to aby starać się zawsze patrzeć obiektywnie i podchodzić do spraw sprawiedliwie, w imię prawdy jako najwyższej wartosci* - dziś nawet nie tyle co przemilcza temat wydania gigantycznych państwowych pieniędzy na największą machinę propagandową od czasów PRL, co jeszcze się z niej umiarkowanie cieszy.
        A co tu jest do przemilczania? Rekompensaty z budżetu za nieściągnięty abonament są wypłacane od 2009... po wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Reprezentujący wtedy prezydenta L. Kaczyńskiego szef jego Kancelarii... A. Duda argumentował, że kolejne wynalazki PO-PSL na rozszczelnienie systemu abonamentowego bez pomysłu na uzupełnienie tej luki doprowadzą do zapaści mediów publicznych. Mimo tamtych rekompensat sama TVP niemal upadła.

        Brak podobnej do dzisiejszej histerii we wcześniejszych latach (nawet rok temu) to hipokryzja level hard.

        Zamieszczone przez PTPTPT
        *nawet nie myślcie mnie tu wyzywać od lewaka, kodziarza albo kogokolwiek innego - jako osoba która wychowywała się zgodnie z wyżej wymienionymi wartościami, nie mam prawa być żadnym z nich.
        Nie chodzi o "wyzywanie". Łykasz jak pelikan ich propagandę włącznie z "nie zauważaniem" zarówno drobiazgu, że pion propagandowy jest jednym z najtańszych w działalności mediów publicznych (bo nie o same "Wiadomości", czy TVP.INFO tu chodzi, a o pakiet wymieniony przez Raczej), jak i faktycznego ładowania państwowych pieniędzy przez dekady w rzeczywistą największą machinę po PRL.

        2916

        Podczas spotkania w Koszalinie z miejscowym Komitetem Obrony Demokracji, Michnik porównywał sytuację swojego dziennika do losów węgierskiej gazety „Nepszabadsag”. W przypadku „GW”, przejawem represji polskiego obozu rządzącego jest ograniczenie jej prenumeraty (podobnie jak „Newsweeka” i „Polityki”) przez państwowe instytucje i firmy oraz rezygnacja z wykupywania ogłoszeń przez spółki Skarbu Państwa. Sęk w tym, że firmy wiosną bieżącego roku wycofały swoje ogłoszenia ze wszystkich tytułów prasowych.

        - To nas straszliwie walnęło po kieszeni. Oni chcą nas zniszczyć metodą najprostszą: jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze - stwierdził Adam Michnik. Jak podał portal wirtualnemedia.pl, redaktor dodał, że wskutek problemów finansowych dziennik zrezygnował z większości swoich korespondentów zagranicznych, a obecnie głównie w jego redakcji trwają zwolnienia grupowe, które w całej Agorze do końca bieżącego roku obejmą maksymalnie 135 osób.
        Oczywiście dzisiejszym "moralizatorom" to też nie przeszkadzało. Nasze środowisko, co niedawno przypomniałem, stanowisko ma konsekwentne

        My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

        Komentarz

        • Hazardzista
          Czerwona kartka
          • 10.2017
          • 3104

          Zamieszczone przez Foxx

          Brak podobnej do dzisiejszej histerii we wcześniejszych latach (nawet rok temu) to hipokryzja [i]level hard
          To chyba najlepsza „gra polityczna” ze strony obecnej opozycji w historii.

          Komentarz

          • AGZI
            Legionista
            • 06.2014
            • 1776

            Uważasz,że to w porządku? Mam zwłaszcza na myśli wykorzystywanie chorych do grania na emocjach.
            #MioduskiOut

            Komentarz

            • Budyń_70
              Legionista
              • 07.2016
              • 9158

              Zamieszczone przez AGZI
              Uważasz,że to w porządku? Mam zwłaszcza na myśli wykorzystywanie chorych do grania na emocjach.
              Granie nowotworem to najgorsze sqrwysyństwo, które kiedykolwiek zostało wykorzystane przez jakąkolwiek partię w "debacie" politycznej

              Komentarz

              • Hazardzista
                Czerwona kartka
                • 10.2017
                • 3104

                Zamieszczone przez AGZI
                Uważasz,że to w porządku? Mam zwłaszcza na myśli wykorzystywanie chorych do grania na emocjach.
                Nie mi oceniać czy w porządku. Na pewno skutecznie. Dzieki temu powołali fundusz medyczny na prawie 3 mld, zbili Dudzie handicap wypracowany wczesnym rajdem po Polsce i dla TVP się znalazło.

                Komentarz

                • EyeQueue
                  Legionista
                  • 06.2015
                  • 514

                  Jak czytać między wierszami:
                  Zamieszczone przez AGZI
                  Uważasz,że to w porządku? Mam zwłaszcza na myśli wykorzystywanie chorych do grania na emocjach.
                  Zamieszczone przez Hazardzista
                  Nie mi oceniać czy w porządku.
                  Czytaj:
                  Tak, wiem, że to skuwrysyństwo, ale mam to w głęboko w duipe, a nawet jestem z niego trochę dumny, bo najważniejszy jest sukces totalsów, a cel uświęca środki.
                  Si possides amicum, in tentatione posside eum et non facile credas illi. (Sir 6:7)
                  Ceterum censeo Unionem Europaeam esse delendam. (EyeQueue)
                  ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмº

                  Komentarz

                  • sarinosoman
                    Legionista
                    • 08.2012
                    • 2168

                    Zamieszczone przez Hazardzista
                    To chyba najlepsza „gra polityczna” ze strony obecnej opozycji w historii.


                    Zaorane i posolone.
                    "Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
                    "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
                    Up the Anchor!

                    Komentarz

                    • Roar
                      Legionista
                      • 05.2015
                      • 1239

                      Pis robi wszystko żeby Duda przegrał te wybory teraz pytanie jest tylko jedno czy opozycja skutecznie im w tym przeszkodzi czy nie.

                      Komentarz

                      • Mayhe(L)
                        Legionista
                        • 10.2016
                        • 1657

                        W starciu Prezes TVP Jacek Kurski vs Prezydent Polski Andrzej Duda, 2:0 dla Kurskiego.

                        Rok temu, pomimo że PAD podpisał miliard rekompensaty dla TVP, wyleciał człowiek prezydenta z zarządu, została wtedy tylko Marzena Paczuska. A teraz na wniosek Łopińskiego (pełniącego obowiązki prezesa po wywaleniu Kurskiego, mówi sie że człowiek PAD, a zarazem wierny kolega Kurskiego), z zarządu TVP wyleciała Marzena Paczuska (rekomendowana PAD, która w sumie i tak nic już nie miała do powiedzenia), a w jej miejsce wsadzono Kurskiego jako "doradcę" . PAD nie ma już żadnego swojego człowieka w zarządzie TVP.
                        Za kibicowski trud, za święte barwy Twe...

                        Komentarz

                        • Roar
                          Legionista
                          • 05.2015
                          • 1239

                          To jest właśnie jeden z większych mankamentów Pisu : dobrze się mają cyniczne cwaniaczki i lizusy.

                          choć oczywiście dotyczy to każdej władzy ale jest to smutne

                          Komentarz

                          • Moriarty
                            Legionista
                            • 02.2017
                            • 2145

                            Pokazali Dudzie gdzie jego miejsce.
                            Bazinga!
                            Przecież i im i mnie chodzi tylko o dobro naszego klubu.

                            Komentarz

                            • Foxx
                              Legionista
                              • 08.2003
                              • 12025

                              To Duda jest długoPISem na telefon Kaczora, czy gra swoje?
                              My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

                              Komentarz

                              • Hazardzista
                                Czerwona kartka
                                • 10.2017
                                • 3104

                                Zamieszczone przez Foxx
                                To Duda jest długoPISem na telefon Kaczora, czy gra swoje?
                                Jedna jaskółka wiosny nie czyni. Jak widać, w PL można skręcić nawet prezydenta.

                                Komentarz

                                Pracuję...