Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
    Raczej nie licz, że będę wyjaśniał dlaczego Konfa jakoś zagłosowała, bo to wie Konfa, a nie ja, a w takich istotnych głosowaniach, jak wybór Marszałka Sejmu, że w ogóle je będę komentował. Gdybyś o tym nie napisał, to bym się pewnie dowiedział o tym z jakiegoś Saloniku Politycznego, o ile kogokolwiek do czasu nagrania jeszcze by to interesowało. Jedyne dlaczego w ogóle się odezwałem to chęć zwrócenia uwagi, że swego czasu raczej nikt tu nie tracił czasu na wklejanie obrazków z jedzenia drugiego śniadania przez Pawłowicz, bo to poziom sokuzburaka. Ale widzę, że panta rhei...
    Ciekawe porównanie, Żeby było śmieszniej, do wklejenia fotki po informacji o takim, a nie innym powodzie głosowania Konfy, o którym info tu się nie znalazło zainspirowała mnie gruba afera, która się wcześniej pojawiła:
    http://forum.legionisci.com/showthre...=1#post1665409

Zamieszczone przez Taź Zobacz posta
    A kim jest Witek w oczach Konfederacji, że mieliby na nią głosować?
    Nikim. Istotny jest powód takiego głosowania w kontekście pewnych parlamentarnych zwyczajów.

Zamieszczone przez Taź Zobacz posta
    I jak odniesiesz się do głosowania na wicemarszałka przez tych co najgłośniej ze wszystkich krzyczą "precz z komuną"?
    Dotąd to PO, gdy rządziła, próbowała wymuszać na mniejszych klubach, kto ma je reprezentować uwalając kandydatów wystawianych na różne funkcje parlamentarne. Niżej pakiecik info o całej wczorajszej sytuacji.

– Szanujemy prawa większości sejmowej, szanujemy demokratyczny werdykt, szanujemy konstytucję. Dlatego jako klub Koalicji Obywatelskiej nie wystawimy swojego kandydata na marszałka Sejmu, a także nie zagłosujemy przeciwko kandydaturze poseł Elżbiety Witek – powiedział podczas pierwszego posiedzenia Sejmu poseł KO, Borys Budka. Chwilę później głos zabrał też polityk Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Krzysztof Gawkowski. Jak wskazał, lewica także nie wyznaczy swojego kandydata na marszałka i poprze kandydaturę Elżbiety Witek. (...)

Władysław Kosiniak-Kamysz w imieniu klubu Koalicji Polskiej również zapowiedział, że jego ugrupowanie poprze kandydaturę Elżbiety Witek. – Z szacunkiem odnosimy się do werdyktu wyborczego, w którym partia Prawo i Sprawiedliwość wygrała wybory i ma prawo zgłosił kandydata na marszałka Sejmu. Ma prawo utworzyć rząd i ma taki obowiązek, bo to jest zobowiązanie. Dlatego szanując ten werdykt wyborczy, wierząc, że jest możliwa lepsza debata parlamentarna, jest możliwa lepsza dyskusja, przez to jest możliwa lepsza Polska dla nas wszystkich, naszych rodaków, poprzemy kandydaturę pani marszałek Witek – mówił szef ludowców.

Przeciwko kandydaturze Elżbiety Witek zagłosowali natomiast posłowie Konfederacji. "Przed głosowaniem w sprawie marszałka Sejmu Jakub Kulesza zapytał kandydatkę na marszałka poseł Elżbietę Witek czy Konfederacja będzie uwzględniona przy rozdziale funkcji w Sejmie. Żadnej odpowiedzi nie uzyskaliśmy więc głosowaliśmy przeciw tej kandydaturze. Inne partie udają odwilż" – pisze na Twitterze Krzysztof Bosak.
    https://dorzeczy.pl/kraj/120212/elzb...-opozycji.html

Jednym słowem jako jedyni pytali o stołki jeszcze przed wyborem władz Sejmu. Teraz mogą spać spokojnie
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• To nie afera. To mem. Wrzucony w temat z memami. Rozumiem że reakcja to jakiś zamiennik kwiku. No i znamienne że tak Cię striggerowało uwiecznianie Piotrowicza którym przecież gardzisz podobno...

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
      Ostatnio edytowany przez bloniaq; [ARG:4 UNDEFINED].
      Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
      -------------
      Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

No i znamienne że tak Cię striggerowało uwiecznianie Piotrowicza którym przecież gardzisz podobno...
        I to nie pierwszy raz, dodajmy

http://forum.legionisci.com/showthre...=1#post1662328

Komentarz

To nie afera. To mem. Wrzucony w temat z memami. Rozumiem że reakcja to jakiś zamiennik kwiku.
          Reakcja na brak info o zabiegach związanych z próbą przedpremierowej korupcji politycznej podbitego memowym mieleniem przemielonego - zamiennikiem kwiku? Skoro tak rozumiesz

Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
          No i znamienne że tak Cię striggerowało uwiecznianie Piotrowicza którym przecież gardzisz podobno...
          "Striggerowało"? Bardzo znamienne. Rzecz dotyczy bieżących kwestii politycznych wrzucanych na forumkę. W kwestii Piotrowicza wszystko tu zostało napisane. Miękkie insynuacje są tu więc [i]podobnoi/i] trafione.
          My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• "Reakcja na brak info"? Podoba mi się to. W sensie że ktoś nas zawiódł i nie umieścił o tym wydarzeniu info na forumce więc wrzuciles w temat Polityka obrazek ze śpiącym Korwinem zainspirowany dodatkowo wyznaniem Piotrowicza? Jest gdzieś jakiś rejestr żeby takie manko wychwycić? Może też zacznę reagować na "braki" info.

No i pomimo wszystko, nie każdy obrazek wrzucony w tamtym temacie Cię tak "inspiruje" jak obrazek z Piotrowiczem. Dodając jeszcze to co wrzucił Peace - może nie wszystko zostało napisane. Ale żeby nie było - nic nie insynuuję.

-------------

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Gdyby to był poseł Kutasiński z 12 garnituru PiS to by to było dopiero afera i temat do kręcenia beki, ale, że jest to tylko Korwin to lecimy dalej Piotrowiczem.

Żeby nie było to dla mnie głównym i w sumie jedynym wygranym (oczywiście oprócz tego nołnejmowego Grodzkiego) wczorajszego dnia jest właśnie Konfederacja - która praktycznie zerowym wysiłkiem, mocno przebiła się ze swoim przekazem (realnie to koło ***** lata 90% polskiego społeczeństwa o co realnie im chodziło)
              Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Ależ z Korwina też jest beka. Chyba widać że nawet w Konfederacji traktują go z przymrużeniem oka. Tylko spanie Korwina to wątek mimo wszystko co najwyzej humorystyczny. A wydmuszkowaty antykomunizm PiSu objawiajacy się Piotrowiczem, to jednak inny system walutowy. No chyba że wszyscy się zgodzą że to tylko takie pierdolenie z tą całą wielopoziomową narracją.

A co do watku wygranych dnia to jest to, i pewnie będzie, uniwersalna odpowiedź na wszelkie pytania o motywacje w rodzaju: "dlaczego Konfa zagłosowała..." itp. z tym oczywiscie rezultaty będą różne. Wczoraj może bardziej wygrali niż nie. Ale generalnie nie można odmówić im że grają w te grę. Co jeszcze nie tak dawno byłoby tu kwestionowane.

-------------

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
                  Żeby nie było to dla mnie głównym i w sumie jedynym wygranym (oczywiście oprócz tego nołnejmowego Grodzkiego) wczorajszego dnia jest właśnie Konfederacja - która praktycznie zerowym wysiłkiem, mocno przebiła się ze swoim przekazem (realnie to koło ***** lata 90% polskiego społeczeństwa o co realnie im chodziło)

Uważam podobnie. Ten jeden vicemarszałek (przy pozostałych z „bandy czworga”) by ich nie zbawił, a z prezentu ustawiania ich jako jedynych spoza „układu” (i co więcej: nie jako przystawki PiS-u, ale jedynych głosujących przeciwko PiS-owi) skrzętnie skorzystali. Tak jak wcześniej z projektem ustawy dekomunizującej sędziów TK.
                  Zaraz pewnie gdzieś się poślizgną, ale jak na razie wykorzystują te 11 (bodajże) mandatów rozważnie i efektywnie (patrząc z punktu widzenia ich interesów).
                  Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
                  St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

"Reakcja na brak info"? Podoba mi się to. W sensie że ktoś nas zawiódł i nie umieścił o tym wydarzeniu info na forumce więc wrzuciles w temat Polityka obrazek ze śpiącym Korwinem zainspirowany dodatkowo wyznaniem Piotrowicza? Jest gdzieś jakiś rejestr żeby takie manko wychwycić? Może też zacznę reagować na "braki" info.
                    Banał - sytuacja, w której dzieje się coś nowego na bieżąco, a na forumce zmielone mielone

No i pomimo wszystko, nie każdy obrazek wrzucony w tamtym temacie Cię tak "inspiruje" jak obrazek z Piotrowiczem.
                    j.w.

Dodając jeszcze to co wrzucił Peace - może nie wszystko zostało napisane. Ale żeby nie było - nic nie insynuuję.
                    Oczywiście, że nie Po prostu wprowadzasz tu emocje, pisząc np. o jakiejś mojej rzekomej nienawiści do Piotrowicza

Tymczasem wyraźnie pisałem, że w odróżnieniu od sympatyków POKO najzwyczajniej nie akceptuję byłych komunistycznych aparatczyków w partii, na którą głosuję. Pisałem już o tym w 2008:

https://www.salon24.pl/u/foxx/18402,...pis-slow-kilka

Piotrowicz nie ma tu żadnego znaczenia - chodzi o zasadę. Ta różnica między mną, a wyborcami POKO jest też oczywistym kontekstem mojego komentarza z lnka Peace. Jako inteligentni Panowie wklejając mi miękko Piotrowicza, prawdopodobnie świadomie przyprawiacie Jachirze uszy. Ale żeby nie było - nic nie insynuuję.

Komentarz

• Dla rozluźnienia :

Komentarz

• Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
                        Uważam podobnie. Ten jeden vicemarszałek (przy pozostałych z „bandy czworga”) by ich nie zbawił
                        Ale przecież oni nie mieli żadnych szans na vice - i nie chodzi mi o układ sił w Parlamencie, tylko o to, że historycznie koła poselskie nie dostawały tych funkcji.
                        Równie dobrze poseł z mniejszości niemieckiej mógłby się o to sadzić
                        Tylko, że oni dobrze to wiedzieli i grali tylko i wyłącznie na rozkręcenie gówno afery. Dla mnie politycznie ważniejsze były ostatnie zdania z wypowiedzi Brauna, które pokazują jaki kurs obiera Konfa
                        Lieber tot als rot!!

Komentarz

To nie afera. To mem. Wrzucony w temat z memami. Rozumiem że reakcja to jakiś zamiennik kwiku. No i znamienne że tak Cię striggerowało uwiecznianie Piotrowicza którym przecież gardzisz podobno...

Lewaki- kwiczą.
                          PiSowcy- kwiczą, ale zamiennie.
                          Godni i oświeceni-...?
                          Chciałbym się naumieć deklinacji na miarę naszych czasów. Umrę spełniony.
                          btw: że co straponowało @Foxxa?? Aby nie przesada, kolega @bloniaq do tej pory taki wyważony i merytoryczny, a tu nagle atak "na biedronia"? Nie pochwalam

Komentarz

• Pomijając uszczypliwości w rodzinie:
                            https://www.youtube.com/watch?v=plug6OIrxRM

Komentarz

• Zamieszczone przez szaka Zobacz posta
                              Lewaki- kwiczą.
                              PiSowcy- kwiczą, ale zamiennie.
                              Godni i oświeceni-...?
                              Chciałbym się naumieć deklinacji na miarę naszych czasów. Umrę spełniony.
                              Było. Czytaj uważniej.

btw: że co straponowało @Foxxa?? Aby nie przesada, kolega @bloniaq do tej pory taki wyważony i merytoryczny, a tu nagle atak "na biedronia"? Nie pochwalam
                              J.w. Czytaj uważniej.

Ostatnio edytowany przez bloniaq; [ARG:4 UNDEFINED].
                              -------------

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Zniesienie limitu 30-krotności już w sejmie.

Przypominam w skrócie, że limit jest po to, aby w przyszłości ZUS nie wypłacał gigantycznych emerytur, natomiast rząd potrzebuje hajsu na dzisiaj, więc przyszłość średnio go interesuje (zwłaszcza, że może ona sięgać kilku dekad w przód),

Komentarz

Pracuję...
                                X