Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
  Ja się pytam czy takie są plany. Bo biorę pod uwagę że parlament to przepchnie a potem Duda to podpisze.
  Równie dobrze może być odwrotnie. Czas pokaże.
  "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
  Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
  Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
  Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
  "
  Janusz Waluś - czekaMY!

  Komentarz


  • Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
   Ja się pytam czy takie są plany. Bo biorę pod uwagę że parlament to przepchnie a potem Duda to podpisze.
   A ja myślę (a sorry wiem i akurat na tym się znam pewnie najlepiej z forumowiczów, także niech źródłem będę tu ja ), że zwyczajnie orają środowisko tego kraju (od wyborów dyrektorów parków narodowych - ostatnio Magurski, po decyzje dotyczące rozwoju energetyki), a tak to rzucą ochłap często lewicującym fanatyczkom kochającym zwierzątka i będą mówić, że przecież oni tacy proeko...do tego dorzucą jeszcze premiera, który jak Jan III przybył z odsieczą i wybudował dwie rurki plus zrobią głośne (jeśli coś wykryją) lub ciche (jeśli nie wykryją nic) śledztwo w sprawie budowanej na szybko Czajki. Zrobią zapominając jednak o największym przekręcie związanym z oczyszczalnią dla miasta, czyli przekręcie "nieróbstwa", które dotknęło tą jak się ostatnio okazało bardzo ważną, wręcz narodową, inwestycję w pierwszych latach po millennium. A co z tego wynika odpowiedzialnych za przekręt "nieróbstwa" z tamtego okresu nie rozliczą....

   Także myślę, że nie musimy się martwić, że "niezależny" prezydent stojący na straży demokracji i wolności zawetuje....uffff norki będą bezpieczne. Chociaż z drugiej strony, jak zawetuje to można upiec dwie pieczenie na jednym ogniu(próbowaliśmy, ale przecież prezydent nam nie pozwolił)
   Ostatnio edytowany przez Barto(L)d; 4194.

   Komentarz


   • No, skoro mamy fachowca, to poproszę o szczegóły. Czy "oranie środowiska" polega na mianowaniu myśliwego dyrektorem parku narodowego? Utrzymaniu korzystania z węgla kamiennego w sytuacji, gdy z jednej strony Niemcy planują konsumpcję brunatnego (na razie) do 2050, a z drugiej Czechy, Ukraina i Rosja jadą na kamiennym i antracycie? Rozbudowie gazoportu w Świnoujściu? No i o co chodzi z "nieróbstwem w pierwszych latach po millennium" związanym z "Czajką"?

    Dla odmiany, żeby wskazać najbardziej prawdopodobną przyczynę wrzutki o tej kretyńskiej nowelizacji nie trzeba być fachowcem od środowiska. Słabość Kaczyńskiego do zwierzaków jest powszechnie znana i raczej chodzi (tak jak w przypadku poprzedniej inicjatywy w tej sprawie) o ruch którejś z frakcji PiS, by zyskać przychylność prezesa. Mam nadzieję, że jak niemal setka podobnych zapowiedzi, utonie w komisjach sejmowych lub "ustaleniach międzyresortowych".

    Zamieszczone przez Barto(L)d Zobacz posta
    Także myślę, że nie musimy się martwić, że "niezależny" prezydent stojący na straży demokracji i wolności zawetuje....uffff norki będą bezpieczne. Chociaż z drugiej strony, jak zawetuje to można upiec dwie pieczenie na jednym ogniu(próbowaliśmy, ale przecież prezydent nam nie pozwolił)
    Czyli tak, czy inaczej "zaorane"
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
     No, skoro mamy fachowca, to poproszę o szczegóły. Czy "oranie środowiska" polega na mianowaniu myśliwego dyrektorem parku narodowego?
     Tak Poprzedniego dyrektora znam osobiście - jak najbardziej był merytorycznie przygotowany do pełnienia swojej funkcji i co najważnieżjsze, jego pierwszym celem było dbanie o dobro zarządanej przez siebie instytucji, a nie o wszystko inne. Zresztą powtórzyła się sytuacja z Tatrzańskim PN przy okazji kadencji sprzed kilkunastu lat....i z Białowieskim nie wiem ile już razy.

     Dalej odpowiem po kawałku w wolnych chwilach, bo klawiatura odmawia posłuszeństęwa Oczywiście na tą część merytoryczną, a nie retoryczne osobiste żarciki użyte w celu deprecjacji współdyskutanta, jak na kibicnetowni.

     Komentarz


     • Zamieszczone przez Barto(L)d Zobacz posta
      Dalej odpowiem po kawałku w wolnych chwilach, bo klawiatura odmawia posłuszeństęwa
      Dzięki.

      Zamieszczone przez Barto(L)d Zobacz posta
      Oczywiście na tą część merytoryczną, a nie retoryczne osobiste żarciki użyte w celu deprecjacji współdyskutanta, jak na kibicnetowni.
      Celem uwagi, że nie trzeba być fachowcem od środowiska, by z dużym prawdopodobieństwem wskazać kotłowanie się partyjnych frakcji w PiS jako źródło wrzutki nie był żaden motyw personalny.
      My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

      Komentarz


      • Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
       No, skoro mamy fachowca, to poproszę o szczegóły. Czy "oranie środowiska" polega na mianowaniu myśliwego dyrektorem parku narodowego? Utrzymaniu korzystania z węgla kamiennego w sytuacji, gdy z jednej strony Niemcy planują konsumpcję brunatnego (na razie) do 2050, a z drugiej Czechy, Ukraina i Rosja jadą na kamiennym i antracycie? Rozbudowie gazoportu w Świnoujściu? No i o co chodzi z "nieróbstwem w pierwszych latach po millennium" związanym z "Czajką"?
       Naprawdę?
       Słowacja...za głupią wikipedią https://pl.wikipedia.org/wiki/Gospodarka_S%C5%82owacji - podpowiem, że "Pozostałe źródła energii elektrycznej to elektrownie na gaz lub węgiel 29%". No a nie zapominajmy, że gaz węglowi nierówny...
       Niemcy....mam nadzieję, że rzepa forumowo akceptowalna https://www.rp.pl/Energetyka/1901097...al-klimat.html
       Czechy...kurna tu nie wiem, za jaką opcją polityczną jest ten portal (szukałem na szybko) https://eko-unia.org.pl/rton-o-proje...ja-w-czechach/ -> oba węgle (głównie brunatny) 51%, bezemisyjny atom 35%, odnawialne (bez spalarni) 11%

       No i "innowacyjna" Polska https://pl.wikipedia.org/wiki/Odnawi...C5%82a_energii - odnawialne stanowią prawie 11%, ale atom zaledwie 4,4%, a reszta? No właśnie.

       Rosję i Ukrainę pozwól, że przemilczę...no bo bez jajec.

       Swoją drogą węgiel w Polsce to wiór, a jego wydobycie nie broni się kompletnie ekonomicznie (wiatr jest tańszy, a słońce polskie na tym samym poziomie finansowym - nie zapominajmy, że następuje tu bardzo szybki rozwój technologii i sytuacja szybko się zmieni na korzyść słońca). Ba...nawet były badania nad porównaniem jakości naszego z importowanym rosyjskim - wnioski nie były oczekiwane, to i wyniki zostały w szufladach (infa z dwóch źródeł - oba nazwijmy infami z drugiej ręki). Slowo "wiór" oznacza mniej uzyskanej energii plus więcej zanieczyszczeń. Co by nie mówić poprzedni rząd (zgadzam się, że był przechvjowy i proszę co bardziej fanatycznych forumowiczów o wstrzymanie koni i nie wyskakiwanie z tvn-ami) inwestował w odnawialne, czego swoją droga (zwłaszcza w przypadku wiatru) efekty mamy dzisiaj.

       Żeby nie było...https://airly.eu/map/pl/ - radzę sobie pośledzić przez najbliższe kilka miesięcy. Dzisiaj nasz kraj wygląda wyjątkowo rewelacyjnie, a średnio Kijów wygląda lepiej od Warszawy. O tych "syfiarzach" Niemcach nie ma co mówić. Zresztą podsumowania mówią, że z UE tylko Bułgaria do nas się zbliża (chętni znajdą raporty).

       A teraz? Propagandowe teksty o polskim złocie i jakieś poronione plany na Lubelszczyźnie. Znowu można przejść na poziom lokalny w kwestii Poleskiego Parku Narodowego i braku oficjalnego negatywnego stanowiska rady "naukowej" w sprawie planowanej tam kopalnii - na to jakie możliwości ma ten rejon ekonomiczne (plus kilka historyjek związanych z ich "patologicznym" wykorzystaniem) może znajdę czas kiedys, by napisać. Kopalnia oczywiście zaora je na zawsze. Celowo wrzucam tu wtręty o kasie, nie środowisku, ale tak się sprawa ma, że za środowiskiem często kasa (dla ludzi, jeśli tylko chcą sobie na nią zapracować) może stać.

       Oczywiście...znowu dochodzimy do frakcji (i tu wbrew pozorom trochę optymizmu) - oczywistym jest, że ogólnie rzecz pojęta "młodzież" PIS by raczej poszła za moim sposobem rozumowania (info z pierwszej ręki, a nie moje domysły), ale jest starszyzna. Ba...była gotowa ustawa dotycząca zanieczyszczeń (nic wiecej napisać nie mogę, jedynie tyle, że bardzo dobra), której "porażka w komisjach" polegała na tym, że przyszedł Jarek i powiedział, że nie (nawet nie napiszę konretnie co powiedział, bo to było dobre ).

       Tymczasem Polska "wstaje z kolan" i blokuje głos Europy na arenie ogólnoswiatowej (oczywiście razem z Czechami, bo nie Niemcami). Jedyny głos, który może mieć znaczenie w alternatywie wobec Chińczyków i Amerykańcow (swoją dorgą Trump piszący, że za zmiany klimatu nie odpowiada człowiek to już szczyt patologii komunikacyjnej w świecie - odsyłam do google.schoolar czy konkretnych wyszukiwarek czasopism naukowych, takich jak elsvier albo balckwell). Chińczyków, ktorzy mocno zainwestowali w bezemisyjna energię i chcieli dalej w to iść, a brak stanowiska Europy dał punkty frakcji "emisyjnej" - także zdecydowanie mamy wpływ na politykę światową. Bo to Europa w skali czasowo-globalnej jest główną odpowiedialną za zanieczyszczenia i zmiany klimatu (oszczędźcie prosze te absurdalne teksty upolityczniające tą naukową oczywistość) Mniej więcej w tymczasie głównym newsem w tvpis jest akcja 300 niemieckich ekologów (ci bronieni w telewizji ekolodzy mieli zapewne dosyć mocne powiązania ze środowiskami LGBT...domysł - żadne info ). Mniej więcej w tym samym czasie 250 tys ludzi pikietowało na ulicach Pragi w manifestacjach antyrządowych, o czym na tle 300 ekologów było bardzo cicho....

       Świnoujście - bardzo fajnie, ale to chyba nie jest tylko działanie aktualnego rządu?

       Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
       No i o co chodzi z "nieróbstwem w pierwszych latach po millennium" związanym z "Czajką"?
       Chodzi o to, o co chodzi z energetyką teraz. Oczywistym było, że trzeba priorytetowo i konkretnie zająć się tym, że gro Warszawy zrzuca latami gówno do głównej rzeki kraju bez jakiegokolwiek oczyszczenia. W XXI wieku w kraju tak naprawdę o wysokim (na tle świata) stopniu rozwoju. Nie robiono nic, a czas tykał...Za jakiś czas też zacznie tykać w sprawach o których piszę powyżej - czy tego chcemy, czy nie. I tu nie chodzi o przepisy unijne, ale racjonalne myślenie.

       A teraz? No powiedz górnikom, żeby sie przebranżowili, albo ludziom z Polesia, żeby inwestowali w agroturystykę. Przecież zmiana systemu energetycznego to jest kierwa ogromne przedsięwzięcie wymagające dużej liczby rąk do pracy. Nie - oni ani nie chcą się przebranżowić, ani rozwijać i samodzilenie radzić sobie w życiu. Chcą, żeby dało państwo to państwo daje, bo partia chcę wygrać następne wybory.

       Już te kotki olejmy, bo jak to napisałes każdy wie, że chodzi o Jarka. Nie wyklucza to jednak tego co napisałem ja.

       Ale podsumowując....używanie słowa "innowacja" obok słowa "węgiel" to...
       Ostatnio edytowany przez Barto(L)d; 4194.

       Komentarz
       • Zamieszczone przez Barto(L)d Zobacz posta
        Naprawdę?
        Naprawdę.

        Zamieszczone przez Barto(L)d Zobacz posta
        Słowacja...
        Nie wymieniłem tego państwa.

        Zamieszczone przez Barto(L)d Zobacz posta
        Niemcy
        Czechy... (...)

        No i "innowacyjna" Polska (...)
        Widzisz, jest dostępne co najmniej jedno źródło ilustrujące sytuację netto (o "innowacyjnej Polsce" w tym kontekście nic nie pisałem, spytałem po prostu na czym polega "oranie środowiska" przez akurat tę ekipę)

        Według statystyk Eurostatu Polska i Niemcy to prawdziwi węglowi liderzy Europy. W krajach tych produkuje się odpowiednio 86% europejskiego węgla kamiennego i 45% węgla brunatnego. W tych dwóch krajach spalono też ponad połowę węgla zużytego w UE w 2018 roku.

        W ubiegłym tygodniu Eurostat opublikował statystyki dotyczące wydobycia i zużycia węgla w Unii Europejskiej. Wynika z nich, że unijna konsumpcja tych dwóch rodzajów węgla sięgnęła w 2018 roku poziomu 596,46 mln ton. Zestawiając te dane z aktualnymi wskaźnikami Euracoal, można oszacować, że 35% z tego wolumenu zostało spalone w Niemczech (ok. 211 mln ton, największy konsument w UE), a ok. 22% - w Polsce (131 mln ton). Oznacza to również, że te dwa kraje odpowiadają za ponad połowę unijnej konsumpcji węgla. (...)

        Jeżeli zaś chodzi o unijną konsumpcję węgla brunatnego, to w 2018 roku wyniosła ona 369,96 mln ton. Eurostat nie podaje statystyk wydobycia tego surowca za rok 2018; w tym temacie można posiłkować się danymi Euracoal. Według nich najwięcej tego węgla wydobyto w Niemczech (45%, największy producent w UE i na świecie), Polsce (16%) i Czechach (10%). Warto jednak dodać, że Euracoal szacuje wydobycie węgla brunatnego w Unii na poziom 367 mln ton, a więc o prawie 3 mln ton mniej niż Eurostat.
        https://www.energetyka24.com/nowe-st...ropy-komentarz

        Niemcy - największy globalny konsument węgla brunatnego, największy europejski emitent dwutlenku węgla, państwo ociągające się z dekarbonizacją i walczące z praktycznie bezemisyjną energetyką jądrową – zdołały przekonać świat, że są "zielone". Wszystko dzięki "wyśmienitej propagandzie" - czytamy w obszernej analizie portalu energetyka24.com.
        https://www.polskieradio.pl/399/7975...-ze-sa-zielone

        Czechy:
        http://journals.pan.pl/Content/10852...df?handler=pdf

        Zamieszczone przez Barto(L)d Zobacz posta
        Rosję i Ukrainę pozwól, że przemilczę...no bo bez jajec.
        Ciekawe dlaczego? Liczy się zarówno skala zużycia (wpływ na eko), jak i wydobycia - sprzedaż zainteresowanym po eliminacji konkurencji w najbliższym sąsiedztwie.

        Zamieszczone przez Barto(L)d Zobacz posta
        A teraz? Propagandowe teksty o polskim złocie i jakieś poronione plany na Lubelszczyźnie. Znowu można przejść na poziom lokalny w kwestii Poleskiego Parku Narodowego i braku oficjalnego negatywnego stanowiska rady "naukowej" w sprawie planowanej tam kopalnii - na to jakie możliwości ma ten rejon ekonomiczne (plus kilka historyjek związanych z ich "patologicznym" wykorzystaniem) może znajdę czas kiedys, by napisać. Kopalnia oczywiście zaora je na zawsze. Celowo wrzucam tu wtręty o kasie, nie środowisku, ale tak się sprawa ma, że za środowiskiem często kasa (dla ludzi, jeśli tylko chcą sobie na nią zapracować) może stać.
        Rozumiem, że to specyfika aktualnej kadencji?

        Zamieszczone przez Barto(L)d Zobacz posta
        Oczywiście...znowu dochodzimy do frakcji (i tu wbrew pozorom trochę optymizmu) - oczywistym jest, że ogólnie rzecz pojęta "młodzież" PIS by raczej poszła za moim sposobem rozumowania (info z pierwszej ręki, a nie moje domysły), ale jest starszyzna. Ba...była gotowa ustawa dotycząca zanieczyszczeń (nic wiecej napisać nie mogę, jedynie tyle, że bardzo dobra), której "porażka w komisjach" polegała na tym, że przyszedł Jarek i powiedział, że nie (nawet nie napiszę konretnie co powiedział, bo to było dobre ).
        Frakcje dzielą się tam według innego klucza. Jarek powiedział, że nie bo ogólnie boją się związkowców z "Solidarności", a sprawy toczyły się jeszcze w czasie prób "odpalenia ulicy" przez totalną opozycję.

        Zamieszczone przez Barto(L)d Zobacz posta
        Tymczasem Polska "wstaje z kolan" i blokuje głos Europy na arenie ogólnoswiatowej (oczywiście razem z Czechami, bo nie Niemcami).
        O Niemczech wyżej.

        Zamieszczone przez Barto(L)d Zobacz posta
        Jedyny głos, który może mieć znaczenie w alternatywie wobec Chińczyków i Amerykańcow (swoją dorgą Trump piszący, że za zmiany klimatu nie odpowiada człowiek to już szczyt patologii komunikacyjnej w świecie - odsyłam do google.schoolar czy konkretnych wyszukiwarek czasopism naukowych, takich jak elsvier albo balckwell).
        Dla mnie to nie jest takie oczywiste. Nie znam się, więc się nie wypowiadam. Zetknąłem się jednak z wieloma argumentami podważającymi liniową "zieloną" logikę. Swoją drogą zabawne, że do największych promotorów walki z emisją CO2 należą globalne koncerny masowo produkujące napoje gazowane. No i...

        Średniowieczne optimum klimatyczne – okres ocieplenia znany głównie z rejonu północnego Atlantyku (Europa, Ameryka Północna), które miało miejsce ok. 800–1300 n.e. Nastąpiło ono po chłodnym okresie tzw. średniowiecznej wędrówki ludów w Europie, czyli wczesnośredniowiecznym ochłodzeniu. Kończy ten okres mała epoka lodowa. Ocieplenie to jest jednym z wielu tej rangi ociepleń w holocenie (np. optimum klimatyczne epoki brązu i epoki rzymskiej)[1]. Autorem pojęcia „średniowiecznego optimum klimatycznego” jest Hubert Lamb[2]. Obecnie w nauce tego terminu raczej się nie używa, bo ocieplenie miało miejsce tylko w niektórych częściach świata. Mówi się więc raczej o „średniowiecznej anomalii klimatycznej”[2].
        https://pl.wikipedia.org/wiki/Dwutlenek_w%C4%99gla

        ... później dla odmiany...

        (...) Na pierwsze wzmianki możemy natrafić w średniowiecznych kronikach niemieckich, w których lakonicznie po raz pierwszy opisano to zjawisko:

        „W czasie od świętego Andrzeja aż do półpościa był tak wielki mróz, że kupcy wozami wozili swoje towary z Norwegii do Szwecji i z powrotem, a na morzu były gospody i szynki, gdzie pożywali swoje piwo i jadło” (zima 1323-1324 r.)

        Także kroniki lubeckie z tego samego okresu:

        „Było bowiem między Danią, Słowiańskim Krajem i Jutlandią zamarznięte całe Morze Bałtyckie, tak że rozbójnicy przychodzący ze Słowiańskiego Kraju splądrowali niektóre okolice Danii, a pośrodku morza na lodzie były założone gospody dla przyjezdnych”.
        http://strefahistorii.pl/article/305...ach-na-baltyku

        Zamieszczone przez Barto(L)d Zobacz posta
        Świnoujście - bardzo fajnie, ale to chyba nie jest tylko działanie aktualnego rządu?
        Zależy, co rozumiesz przez "działanie". Możemy porównać dynamikę rozwoju tego projektu - od decyzji o budowie gazoportu, przez kolejne kadencje.

        Zamieszczone przez Barto(L)d Zobacz posta
        Chodzi o to, o co chodzi z energetyką teraz. Oczywistym było, że trzeba priorytetowo i konkretnie zająć się tym, że gro Warszawy zrzuca latami gówno do głównej rzeki kraju bez jakiegokolwiek oczyszczenia. W XXI wieku w kraju tak naprawdę o wysokim (na tle świata) stopniu rozwoju. Nie robiono nic, a czas tykał...Za jakiś czas też zacznie tykać w sprawach o których piszę powyżej - czy tego chcemy, czy nie. I tu nie chodzi o przepisy unijne, ale racjonalne myślenie.
        No dobrze, a w czyjej gestii jest "Czajka"?

        Zamieszczone przez Barto(L)d Zobacz posta
        A teraz? No powiedz górnikom, żeby sie przebranżowili, albo ludziom z Polesia, żeby inwestowali w agroturystykę. Przecież zmiana systemu energetycznego to jest kierwa ogromne przedsięwzięcie wymagające dużej liczby rąk do pracy. Nie - oni ani nie chcą się przebranżowić, ani rozwijać i samodzilenie radzić sobie w życiu. Chcą, żeby dało państwo to państwo daje, bo partia chcę wygrać następne wybory.
        Podobnych sfer w państwie jest od cholery. Opór materii wszędzie podobny, a z "fachowcami", którymi PiS dysponuje przecież też bywa mocno rozmaicie.

        Kwestia oceny, czy sprawy idą w dobrym kierunku, czy niekoniecznie oraz jakie alternatywy "leżą na stole".
        Ostatnio edytowany przez Foxx; 739.
        My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

        Komentarz


        • W tej opowieści brakuje zauważenia takiego małego szczegółu, że Niemcy wydobywają węgiel brunatny, a zlikwidowali kompletnie wydobywanie węgla kamiennego. Polska natomiast stoi węglem kamiennym. Węgiel kamienny wydobywa się metodą głębinową i czym eksploatacja trwa dłużej tym jest to droższe i bardziej nieopłacalne. Węgiel brunatny wydobywa się metodą odkrywkową i koszt wydobycia jest niski.

         Podejście Niemiec do zamykania kopalń ze złożem kamiennym, a eksploatacji tylko złóż węgla brunatnego ma sens. Podejście Polski do sztucznego utrzymywania mocno wyeksploatowanych kopalń węgla kamiennego sensu nie ma.

         I w ogóle pomijam fakt, że jak się podaje dane to trzeba patrzeć ile % stanowi to w danym kraju, a nie lecieć z tytułami, że ktoś jest jakimś liderem, bo Niemcy są największe w UE, mają wysoko rozwinięty przemysł i już sam ten fakt, powoduje, że w statystykach produkcji zawsze będą wysoko. Natomiast procentowo mają 47% energii odnawialnej, a my mamy gdzieś koło 20%.
         Ostatnio edytowany przez Peace; 4401.

         Komentarz


         • Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
          W tej opowieści brakuje zauważenia takiego małego szczegółu, że Niemcy wydobywają węgiel brunatny, a zlikwidowali kompletnie wydobywanie węgla kamiennego.
          Nie brakuje - wszystko jest w cytatach i linkach. Chociaż ciekaw byłem komentarzy.

          W przeciwieństwie do węgla kamiennego, wydobywanego podziemną metodą górniczą, węgiel brunatny wydobywa się na powierzchni, odkrywając kolejno pokłady tego surowca. Wydobycie węgla brunatnego jest dużo tańsze niż węgla kamiennego, jednak straty środowiska naturalnego przy wydobyciu węgla metodą odkrywkową są znacznie większe.

          Z powodu sporej wilgotności węgla brunatnego i trudności z jego transportem, większość elektrowni zasilanych tym surowcem jest umiejscowiona w bliskim otoczeniu kopalń. Wiąże się to nie tylko ze zniszczeniem środowiska naturalnego przez hektary wyrobisk, jakie tworzą kopalnie, ale też z zanieczyszczeniem powietrza w tym regionie dwutlenkiem węgla, dwutlenkiem siarki, tlenkiem azotu oraz pyłami.
          https://globalna.ceo.org.pl/wiedza-o...ow-naturalnych

          Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
          Podejście Niemiec do zamykania kopalń ze złożem kamiennym, a eksploatacji tylko złóż węgla brunatnego ma sens. Podejście Polski do sztucznego utrzymywania mocno wyeksploatowanych kopalń węgla kamiennego sensu nie ma.
          Skoro tak stanowczo ferujesz taką opinię - z pewnością tak jest. No problemo

          Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
          I w ogóle pomijam fakt, że jak się podaje dane to trzeba patrzeć ile % stanowi to w danym kraju, a nie lecieć z tytułami, że ktoś jest jakimś liderem
          Jak trzeba to trzeba, co robić.
          My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

          Komentarz


          • Kurna Foxx czy Twoją pracą jest reprezentowanie Legii w internecie? Skąd Ty chłopie masz czas? Jak najbardziej nie odbieraj tego negatywnie

           Dziękuję Peace - także na tą część już odpowiadać nie będę, bo ja naprawdę...nie mam czasu i mógłbym dodać jedynie szczegóły (w moim poprzednim poście wprowadziłem rozróżnienie dwóch rodzajów węgla). W czarnym Zagłębiu Ruhry jest zagłebie, ale biznesu.

           Na resztę odpowiam tradycyjnie "po kawałku"...w wolnej chwili.

           Komentarz


           • Zamieszczone przez Barto(L)d Zobacz posta
            Kurna Foxx czy Twoją pracą jest reprezentowanie Legii w internecie? Skąd Ty chłopie masz czas? Jak najbardziej nie odbieraj tego negatywnie
            Nie odbieram Kiedy i z jaką częstotliwością zarejestrowałeś ostatnio "reprezentowanie Legii w internecie"? Odpowiedź na Twój poprzedni wpis zajęła mi ok. 20 min... przy porannej kawie plus późniejsza edycja literówek

            Zamieszczone przez Barto(L)d Zobacz posta
            także na tą część już odpowiadać nie będę, bo ja naprawdę...nie mam czasu (...)


            Zamieszczone przez Barto(L)d Zobacz posta
            Na resztę odpowiam tradycyjnie "po kawałku"...w wolnej chwili.
            My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

            Komentarz


            • Zamieszczone przez Barto(L)d Zobacz posta             Tymczasem Polska "wstaje z kolan" i blokuje głos Europy na arenie ogólnoswiatowej (oczywiście razem z Czechami, bo nie Niemcami). Jedyny głos, który może mieć znaczenie w alternatywie wobec Chińczyków i Amerykańcow (swoją dorgą Trump piszący, że za zmiany klimatu nie odpowiada człowiek to już szczyt patologii komunikacyjnej w świecie - odsyłam do google.schoolar czy konkretnych wyszukiwarek czasopism naukowych, takich jak elsvier albo balckwell).
             Streść te źródła, szczujnio. Podaj argumenty. Panie konfederat.

             Komentarz


             • Zamieszczone przez szaka Zobacz posta
              Streść te źródła, szczujnio. Podaj argumenty. Panie konfederat.
              Nie nakręcaj się tak fanatyku i nie obrażaj ludzi

              Komentarz


              • Zamieszczone przez L.. Zobacz posta
               Nie nakręcaj się tak fanatyku i nie obrażaj ludzi
               Dozwolona praca zbiorowa. A i pomodlę się za was. Szczerze.

               Komentarz


               • Zamieszczone przez szaka Zobacz posta
                A i pomodlę się za was. Szczerze.
                Modlisz się za niego, bo mu życzysz zdrowia i szczęścia, czy żeby zmienił poglądy?

                Komentarz

                Pracuję...
                X