Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
    Nie no, ale Ty tak na poważnie? Można w telewizji finansowanej z podatków pomijać wyniki sondażowe jednego z ogólnopolskich komitetów, bo Platforma też robiła co chciała? Głosujesz na partię co do której przyznajesz że działa jak PO? To Ci wyszło jeszcze lepiej niż te apele o trzymanie poziomu...
    Przecież dla nich nie ma znaczenia że Pis robi to samo co PO...Ot taka hipokryzja

Komentarz

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
      Nie no, ale Ty tak na poważnie? Można w telewizji finansowanej z podatków pomijać wyniki sondażowe jednego z ogólnopolskich komitetów, bo Platforma też robiła co chciała? Głosujesz na partię co do której przyznajesz że działa jak PO? To Ci wyszło jeszcze lepiej niż te apele o trzymanie poziomu...
      W którym miejscu napisałem, że można? Wyjaśniłem, że tak działa system medialny w Polsce. Udaje te zagraniczne, jak demokratycznego korporacjonizmu, a tak naprawdę to zalatuje sam nie wiem czym. Pewnie, że wolałbym model północnoatlantycki, gdzie widz ma sobie wyrobić zdanie, bo przekaz jest obiektywny, a jeśli jest nacechowany emocjonalnie to jest to komentarz.
      Tylko PiS dostawał po głowie zewsząd. Wszystkie środki masowego przekazu robiły i robią dobrze PO i ich kamratom. Jak ma się zachowywać TVP? Jak rycerz na białym koniu? To jest wojna, z totalną opozycją, z matrixem, o dusze Polaków.
      Odpowiadając na Twoje pytanie, nie powinno się pomijać. Wielu rzeczy nie powinno się robić. Jak na wojnie.
      Co było złego w apelu, o trzymanie fasonu wypowiedzi w kierunku do Foxxa? **** mnie strzela, jak te wszystkie muppety piszą "nie bredz, xDDD, pierdolisz itp"
      Pozdrawiam i liczę, że jednak udasz się do urn
      Lewactwo nie jest cool!

Komentarz

• Zamieszczone przez boss_corleone Zobacz posta
        W którym miejscu napisałem, że można? Wyjaśniłem, że tak działa system medialny w Polsce. Udaje te zagraniczne, jak demokratycznego korporacjonizmu, a tak naprawdę to zalatuje sam nie wiem czym. Pewnie, że wolałbym model północnoatlantycki, gdzie widz ma sobie wyrobić zdanie, bo przekaz jest obiektywny, a jeśli jest nacechowany emocjonalnie to jest to komentarz.
        Tylko PiS dostawał po głowie zewsząd. Wszystkie środki masowego przekazu robiły i robią dobrze PO i ich kamratom. Jak ma się zachowywać TVP? Jak rycerz na białym koniu? To jest wojna, z totalną opozycją, z matrixem, o dusze Polaków.
        Odpowiadając na Twoje pytanie, nie powinno się pomijać. Wielu rzeczy nie powinno się robić. Jak na wojnie.
        Co było złego w apelu, o trzymanie fasonu wypowiedzi w kierunku do Foxxa? **** mnie strzela, jak te wszystkie muppety piszą "nie bredz, xDDD, pierdolisz itp"
        Apelujesz o trzymanie fasonu a nazywasz innych mapetami?

Komentarz

• Zamieszczone przez L.. Zobacz posta
          Apelujesz o trzymanie fasonu a nazywasz innych mapetami?
          Walcz Mario..la la la la la la
          Musimy strząsnąć ze zdrowego drzewa naszego państwa tęczową szarańczę !

Komentarz

• Zamieszczone przez boss_corleone Zobacz posta
            Na wstępie zacznę od tego, że ta akcja to prawdopodobnie bardziej promowała Konfederację niż jej szkodziła, bo przede odbiornikami nie siedzą jej zwolennicy, za to siedzą przed fejsbukiem i są raczej dobrze mobilizowani przekazem o zamilczaniu ich przez system.

Skoro PiS moze na wojnie robic to wszystko co PO to znaczy ze jest tak samo dobry jak PO. A jak na potrzeby wojny zapierdolą jak Tusk reszte kasy z emerytur, albo na potrzeby wojny jakiś syn Sasina będzie pracował w piramidzie finansowej, albo na potrzeby wojny ktoś omówi przy śmietniku komu sprzedać prywatną gazetę to też wszystko będzie dobrze?

Nie zdziwię się jak na forum tak będzie. Dlatego że interes PiSu utożsamia się tu z interesem Polski. Moim zdaniem to błąd - to jest technicznie niemożliwe.

Jak dla mnie to mogą sobie sprywatyzować TVP Kurskiemu w stylu balcerowiczowskim. Albo niech PiS przeprowadzi zbiórkę publiczną i weźmie pieniądze od wszystkich dobrych ludzi, którzy się w patriotycznym obowiązku dorzucą na tę wojnę. Ale niech sobie toczą swoją wojnę za swoje pieniądze, a od moich niech się odpierdolą. A jak biorą pieniądze od wszystkich to niech robią telewizję dla wszystkich - jak nie to nie są lepsi od PO. Za którymś razem do władzy dojdzie syn Schetyny i powie że przez ostatnie 32 lata PiS bral pieniadze wszystkich na swoją telewizję to ja też mogę.

Zamieszczone przez boss_corleone Zobacz posta
            To złego, że moim zdaniem jest tak jak Ci wyjaśnił: fasonem dostosował się poziomem do Foxxa. Po czym w odpowiedzi, zamiast go wypunktowac napisałeś post na takim poziomie jakiego sam nie chcesz i ani Foxx ani ten cały Ordo nie prezentowali - uznając ot tak sobie na podstawie niczego, że mapety i że każdy głosuje na Cimoszewicza. Ani Foxx tego nie robił, ani typ nie czynił jakichś uwag o pisiorach itp, tylko trzymał się tematu. No jak dla mnie to słabe w chvj w kontekście apelowania o poziom. A tak się składa, że Foxx to akurat w toku tej dyskusji z nim pisał głupoty.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
            Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
            -------------
            Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

• https://m.youtube.com/watch?v=k2NCClto6OA
              Taśmy Neumana

Komentarz

• Zamieszczone przez Alek Zobacz posta
                Cała prawda, całą dobę o dwulicowości tych POpaprańców, którzy by powrócić do koryta nie cofną się przed NICZYM.

Komentarz

• Zamieszczone przez bloniaq;1660765A
                  tak się składa, że Foxx to akurat w toku tej dyskusji z nim pisał głupoty.
                  Merytoryczną krytykę z fasonem zawsze miło poczytać. A jakież to?

PS "Protokół 3%" vol. 2019 odpalony:
                  Korwin-Mikke stwierdził, że nasz kraj powinien zawrzeć „dwustronny sojusz” ze Stanami Zjednoczonymi podobny do porozumienia zawartego między USA a Izraelem. Dziennikarz prowadzący rozmowę zauważył, że jest to scenariusz niemożliwy do zrealizowania, na co polityk odparł, że „w takim razie Polska powinna zawrzeć sojusz z Rosją”. Dopytywany, czy Polska powinna opuścić nie tylko NATO, ale również Unię Europejską, lider Konfederacji odpowiedział „oczywiście”. – Ale niekoniecznie należałoby od razu wchodzić do strefy rublowej – dodał.
                  https://www.wprost.pl/kraj/10257272/...z-z-rosja.html
                  My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Nie zrozumieliśmy się, apelowałem o poziom wypowiedzi w stosunku do jednego, konkretnego użytkownika, który takowy w rozmowach z KODem trzyma. Do mnie można słać co kto lubi, ja poziomu nie trzymam. Jestem małomiasteczkowym chamem
                    Lewactwo nie jest cool!

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
                      Merytoryczną krytykę z fasonem zawsze miło poczytać. A jakież to?
                      Niedawno wspominałem, zreszta po dyskusji z Toba, że "merytoryczne" dyskusje tutaj sobie odpuszczam. Zreszta forumka nie jest fanem merytorycznych krytyk, skoro jest tyle głosów pt. "skończcie już". Ale ten meteor napisał dużo krytyki do której możesz się odnieść. Jeśli chodzi o technikalia to z wiekszoscia sie w sumie z nim zgadzam jak na mój stan wiedzy (ale ja mam tylko absolutorium na PW IŚ - PDK). Co prawda mało pisał o kwantyfikatorach a dużo o oczyszczaniu ścieków, ale chętnie poczytam jak go wyjasniasz...

Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
                      PS "Protokół 3%" vol. 2019 odpalony:

https://www.wprost.pl/kraj/10257272/...z-z-rosja.html
                      No cóż. Kto by się spodziewał...

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
                      Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
                      -------------
                      Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Tu nie chodzi o "wyjaśnianie", bo o technikaliach wiem tyle, ile wyczytam w źródłach, które podaję. Jak zawsze.

Z tematu wyborczego poleciał m.in. mój post, w którym napisałem, że każdy na własną rękę może sobie odpowiedzieć, czy pisałem o jakichś ogólnych kwestiach dotyczących "przeciętnej" polskiej oczyszczalni (co mi zarzuca), czy o konkretnej, najnowocześniejszej. Czy prawdą jest, że miasto ukrywało przed mieszkańcami informacje o wycieku rtęci, która po przetworzeniu przez organizmy wodne staje się metylortęcią i awariach spalarni, czy nie (on twierdzi, że pisałem o oczyszczaniu ścieków w "Czajce" z rtęci, co swoją drogą jest do dyskusji, bo małe ilości czyszczą, ale akurat o tym nie pisałem), czy prawdą jest, że brak informacji o awarii kolektorów zwiększa ryzyko biologiczne, czy nie. Czy skład i stężenie szkodliwych substancji w umownym litrze jest w 2019 większe, niż w 2008. Czy ich spust w wyniku awarii powoduje większe zanieczyszczenie, niż bieżące odprowadzanie bez oczyszczania dekadę wcześniej. Czy w "Czajce" jest używana technologia tlenowa w bioreaktorach, czy nie. W końcu, czy Główny Inspektorat Ochrony Środowiska uznał całą sytuację za rozwojową katastrofę ekologiczną, czy nie. W zestawieniu z tymi wszystkimi kwestiami popełniłem jeden błąd, sztywno powtarzając za dyskutującymi w telewizorze "fachowcami od ekologii" kwestię dot. farmaceutyków, w tym hormonalnych. Podtrzymuję jednak, że w takim miksie, jaki został "zrzucony" wchodząc w reakcje z tablicą Mendelejewa stanowią większe zagrożenie, niż po przejściu przez oczyszczalnię. Czyli również ten punkt łapie się do zagrożeń będących konsekwencją ukrywania informacji o awarii.

Wymieniłem mój błąd. Po drugiej stronie mamy ton jaki mamy oraz oczywiste kłamstwa:

- że pisałem o "przeciętnej" oczyszczalni

- że pisałem o usuwaniu w oczyszczalni ze ścieków rtęci/metylortęci

- że nie podaję źródeł

Ot, i wszystkie moje głupoty.
                        My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Nowa zagadka wyborcza. Jaki wynik KO osiągnie w Tczewie

Komentarz

• Zamieszczone przez zie(L)ak Zobacz posta
                            Nowa zagadka wyborcza. Jaki wynik KO osiągnie w Tczewie
                            Zebys się nie zdziwił.

Przecież ten elektorat POKO to w 50% antyPIS karmiony propaganda pedałenu i Gówna.

Wielu z tych wyborców zaglosowalobo na Neumann, nawet jeśliby przyszedłby im do chałupy, wyruchal babe, zesral się na stole i jeszcze zajebal hajs

Bo przecież PiS to faszysci, dyktatura a Kaczyński to Kim Dzong ul

Choć w skali kraju faktycznie mogą z 1-2 pkt procentowe stracić przez Slawusia

Komentarz

• Rozumiem, że źródła to jest coś, na co kładziesz największy nacisk. Skupię się więc na nich.

napisałem, że każdy na własną rękę może sobie odpowiedzieć, czy pisałem o jakichś ogólnych kwestiach dotyczących "przeciętnej" polskiej oczyszczalni (co mi zarzuca), czy o konkretnej, najnowocześniejszej.
                              Ta najnowocześniejsza oczyszczalnia działa na tych samych zasadach co przeciętna. Ma najnowocześniejsze reaktory biologiczne, które usuwają ten sam azot i fosfor w takich samych procesach chemicznych co w przeciętnej oczyszczalni, czy najnowocześniejsze piaskowniki, które odbierają taką samą pulpę piaskową. Jeśli jest tam jakaś ponadprzeciętna technologia (jaką byłoby AOP) czy nietypowe urządzenia (np filtry węglowe na oczyszczalni komunalnej) to zwykle pisze się o niej na każdej broszurze czy chwali w każdym filmiku promocyjnym produkowanym przez MPWiK. Nie podałeś źródła na to, że najnowocześniejsza oczyszczalnia czymś się technologicznie różni od przeciętnej, poza tym, że nazywa się ją najnowocześniejszą.

https://www.youtube.com/watch?v=F_xLcKl8STM
                              Tutaj jest link do takiego promocyjnego materiału. Aż obrzydliwy pod względem słodzenia sobie przez MPWiK. Może znajdziesz tam coś co wyróżnia proces oczyszczania ścieków w najnowocześniejszej Czajce od oczyszczania w oczyszczalni przeciętnej (o której oczywiście nie pisałeś). Bo według mojej wiedzy układ kraty-piaskownik-osadnik wstępny-reaktor biologiczny-osadnik wtórny-odbiornik to układ taki sam jak na przeciętnej oczyszczalni.

Czy prawdą jest, że miasto ukrywało przed mieszkańcami informacje o wycieku rtęci, która po przetworzeniu przez organizmy wodne staje się metylortęcią i awariach spalarni, czy nie (on twierdzi, że pisałem o oczyszczaniu ścieków w "Czajce" z rtęci, co swoją drogą jest do dyskusji, bo małe ilości czyszczą, ale akurat o tym nie pisałem)
                              czy prawdą jest, że brak informacji o awarii kolektorów zwiększa ryzyko biologiczne, czy nie.
                              Zamieszczone przez OrdoIurisLL Zobacz posta
                              W linku jest wypowiedź Bugaja z MPWiK. No to chyba jakaś informacja o rtęci istnieje. Poza tym, jeśli miasto w którymś momencie nie informowało o rtęci, awariach spalarni, opóźniało informacje o awarii kolektora, itd, i Ty o tym piszesz, to ja z tym nie dyskutuję - jest to niedopuszczalne, karygodne.
                              Czy skład i stężenie szkodliwych substancji w umownym litrze jest w 2019 większe, niż w 2008.
                              W linku który swego czasu wrzuciłem jest oznaczony skład ścieków z 2008. Wystarczy że podasz źródło, które opisuje ścieki z 2019. Nie podałeś.

Czy ich spust w wyniku awarii powoduje większe zanieczyszczenie, niż bieżące odprowadzanie bez oczyszczania dekadę wcześniej.
                              Nie kojarzę źródła na to, że jest jakaś różnica czy to w wyniku awarii czy na bieżąco. Nie rozumiem z czego miałoby to wynikać. Może chociaż bez źródła napisz związek przyczynowo skutkowy, bo gdybym nawet chciał wrzucić źródło, które dowodzi czegoś przeciwnego, to nie mam pojęcia czemu ma zaprzeczyć.

Czy w "Czajce" jest używana technologia tlenowa w bioreaktorach, czy nie.
                              W KAŻDYM BIOREAKTORZE JEST UŻYWANA "TECHNOLOGIA TLENOWA". W przeciętnym i w najnowocześniejszym. Nie da się usunąć azotu beztlenowo.

W końcu, czy Główny Inspektorat Ochrony Środowiska uznał całą sytuację za rozwojową katastrofę ekologiczną, czy nie.
                              Kilka tygodni przed wyborami, powoływany przez premiera, GIOŚ powiedział, że sytuację spowodowaną przez instytucje podległe opozycyjnej partii, traktuje jak katastrofę ekologiczną. Tu się zgadzam - niech każdy to oceni sam.

Tu przypominam też, że Twoim źródłem w tej kwestii był nie tylko GIOŚ, ale też homolobbysta - ambasador Szwecji.

W zestawieniu z tymi wszystkimi kwestiami popełniłem jeden błąd, sztywno powtarzając za dyskutującymi w telewizorze "fachowcami od ekologii" kwestię dot. farmaceutyków, w tym hormonalnych. Podtrzymuję jednak, że w takim miksie, jaki został "zrzucony" wchodząc w reakcje z tablicą Mendelejewa stanowią większe zagrożenie, niż po przejściu przez oczyszczalnię. Czyli również ten punkt łapie się do zagrożeń będących konsekwencją ukrywania informacji o awarii.

Wymieniłem mój błąd.
                              Doceniam przyznanie się do błędu. Natomiast na tezę o większym zagrożeniu źródła nie widzę.

Po drugiej stronie mamy ton jaki mamy oraz oczywiste kłamstwa:

- że pisałem o "przeciętnej" oczyszczalni
                              Nie napisałem, że piszesz o przeciętnej. Ciągle powtarzam, że w kwestiach o których dyskutujemy nie ma znaczenia czy piszesz o najnowocześniejszej czy o przeciętnej bo różnice tematu średnio dotyczą.

- że pisałem o usuwaniu w oczyszczalni ze ścieków rtęci/metylortęci
                              NIGDZIE niczego takiego nie napisałem. Napisałem, że z tego co piszesz ktoś mógłby to wywnioskować. Po tym jak zdążyłem przeczytać tu bzdury o "niesraniu prosto do Wisły". Odpisałeś że nie odpowiadasz za idiotyczne wnioski. Teraz mi wmawiasz coś czego nie pisałem.

- że nie podaję źródeł
                              Twoją pracę ze źródłami wystarczająco skrytykowałem wcześniej, żeby teraz nie wypadało napisać tylko, że to kłamstwo, bez odniesienia się do tego co napisałem. Plus w tym poście zaznaczyłem do czego nie podałeś źródeł. Mam nadzieję, że docenisz moje starania, żeby było z fasonem.
                              Ostatnio edytowany przez OrdoIurisLL; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• http://forum.legionisci.com/showthread.php?t=17964
                                Literówkę w tytule wątków też proszę poprawić.
                                "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                                Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                                Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                                Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                                "
                                Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

Pracuję...
                                X