Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Foxxie, na super lotnisko wydano 300 baniek i tez nie wiadomo gdzie będzie.
    A u pancernego wyjdzie ze trzeba zreformować sady bo on sprzedał dawno, tylko KW sa nieodświezone
    "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
    „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

Komentarz

• Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
      Foxxie, na super lotnisko wydano 300 baniek i tez nie wiadomo gdzie będzie.
      Po pierwsze to wątek poboczny i wypasiona kasa dla Grada za nic w porównaniu z resztą wałków PO to margines. Pozostaje kwestia, jak oni by się zachowali w sytuacji awarii zarządzanej przez ich ludzi elektrowni atomowej.

Po drugie zaś...

Data publikacji:
      2018-05-23

Na spotkaniu z mieszkańcami gminy Baranów minister Mikołaj Wild zaprezentował dziś (23 maja) zawężony obszar, poza który nie wyjdzie budowa CPK. Port Lotniczy zajmie około połowy tego obszaru.

Jak poinformował przedstawiciel doradcy technicznego, firmy Arup, która za pomocą wielokryterialnej analizy wskazała najlepszy obszar do budowy centralnego portu, pod uwagę brane były trzy lokalizacje, w okolicach Baranowa, Grodziska Mazowieckiego i Tarczyna. Lokalizacją spełniającą najlepiej założenia projektu, w tym dotyczące utworzenia tu centralnego punktu przesiadkowego dla Polski, była właśnie gmina Baranów.

Przesunięcie na zachód

Na dzisiejszym spotkaniu zaprezentowano obszar o powierzchni 66 km kw. (powierzchnia całej gminy Baranów to 75,4 km kw.), poza którym na pewno nie powstanie lotnisko. Ograniczony jest on od południa autostradą A2, a od zachodu drogą wojewódzką nr 50 i w największej części leży na terenie gminy Wiskitki, a także na terenach Baranowa i Teresina. To zmiana o tyle, że Stanisławów w gminie Baranów, wskazywany wcześniej jako lokalizacja CPK, leży na wschodniej granicy wyznaczonego terenu.

Zaprezentowany obszar zostanie wprowadzony do dokumentów rządowych za pomocą rozporządzenia Rady Ministrów. Bezpośrednio ograniczy on możliwości planistyczne gmin. Właściciele nieruchomości położonych na tym terenie mogą – na razie – prowadzić działalność w nieograniczony sposób. Obszar znajduje się nie tylko na terenie trzech gmin, ale jednocześnie w trzech różnych powiatach.

Będzie procedura dla dwóch lokalizacji

Jak poinformował minister, na terenie tego obszaru po konsultacjach społecznych zostaną wskazane dwie, prawdopodobnie częściowo zachodzące na siebie, lokalizacje lotniska, które zostaną poddane badaniom środowiskowym. Port komunikacyjny zajmie około 30 km kw. (dla porównania, lotnisko Chopina zajmuje około 800 hektarów). Na terenie tych dwóch lokalizacji nie będą już mogły być wydawane warunki zabudowy czy podział nieruchomości – zostaną one zarezerwowane pod przyszły port.
      https://www.rynek-lotniczy.pl/wiadom...renu-3663.html

Data publikacji:
      2019-05-29

Dzisiaj wchodzi w życie nowelizacja rozporządzenia, zawierającego wykaz linii o znaczeniu państwowym. Zostały w nim uwzględnione tzw. szprychy programu CPK, czyli nowe linie kolejowe. Łączna długość dodanych odcinków istniejących linii kolejowych wynosi 889 km. Łączna długość nowych linii kolejowych to 1720 km, przy czym dokładna ich długość będzie znana po zakończeniu prac projektowych. Łączna długość pajęczyny szprych CPK wpisanych do rozporządzenia to ponad 2609 km. CMK Północ otrzymała, zgodnie z planami sprzed dekad, numer 5.
      https://www.rynek-lotniczy.pl/wiadom...iera-6070.html

Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
      A u pancernego wyjdzie ze trzeba zreformować sady bo on sprzedał dawno, tylko KW sa nieodświezone
      Grunt, że został "trafiony"
      My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
        Po pierwsze to wątek poboczny
        . To dajesz z kolejnym dzisiejszym granym kotletem: sok z buraka
        „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

Komentarz

• Tylko na tyle was stać lol
          Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
            . To dajesz z kolejnym dzisiejszym granym kotletem: sok z buraka
            O, kolejna wrzutka z heheszkowym przekazem dnia Jak może zauważyłeś, ja nic o tej trollowni nie pisałem. Jak masz coś do napisania - sam dawaj. Swoją drogą, w niektórych miejscach Warszawy od kilku miesięcy się mówiło, że farma powiązana jest z ludźmi Halickiego. Ani to nowe, ani ciekawe, ani sensacyjne. Kolejny przykład szturmu PO na internety. Niech Bób będzie z nimi.
            My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zamieszczone przez szaka Zobacz posta
              Mieciu, idź se gdzie indziej zrobić dobrze, ok?
              Mierzisz...
              Chyba się nie zrozumieliśmy skoro wkurrwiłem. Ale nie ma co ciągnąć wątku, bez urazy.
              „Na gruzach starego świata powstał nowy, znacznie gorszy, skażony anglosaskim cynizmem, zakłamaniem i podłością. Bez porównania więcej zła wyrządzili na świecie anglosascy mężowie stanu niż Hitler i Stalin razem wzięci. Tamci zabili ciała, ci zabili dusze milionów.” Zbigniew Blichewicz "Szczerba".

Komentarz

• Muppet powinien dostać swoją kolumnę, do czasu wyborów
                Chociaż przydałby się ktoś na wyższym poziomie, midzi był fajnie orany, z zakresu ekonomii i gospodarki, a to ważne punkty programu wyborczego. Ktoś wie, co się z nim dzieje?
                Lewactwo nie jest cool!

Komentarz

• Nie wytrzymał słynnego wiosennego przesilenia chyba
                  Lieber tot als rot!!

Komentarz

• -Puk puk!
                    -Kto tam?
                    -To ja, kryzys!
                    - Jaki kryzys? Ja mam socjal!!!

* PMI w Niemczech najniżej od 2009
                    Kiedyś sprawie sobie zajebistą sygnaturkę.

Komentarz

• Zamieszczone przez Złoty_Orzeł Zobacz posta
                      -Puk puk!
                      -Kto tam?
                      -To ja, kryzys!
                      - Jaki kryzys? Ja mam socjal!!!
                      Odpowiedziała chórem wielopokoleniowa rodzina Achmeda - 30 osób na zasiłku.

Tymczasem:

Polska jest liderem wśród państw OECD pod względem napływu imigrantów zarobkowych, wyprzedzając nawet USA – pokazuje najnowszy raport organizacji. Z kolei ostatnie nieoficjalne dane Eurostatu podane przez „Rzeczpospolitą” wskazują, że Polska jest największym rynkiem imigracyjnym wśród państw członkowskich UE.
                      https://kresy.pl/wydarzenia/oecd-pol...w-zarobkowych/

Zamieszczone przez Złoty_Orzeł Zobacz posta
                      * PMI w Niemczech najniżej od 2009

Szef PO Grzegorz Schetyna zapowiedział, że jego partia nie zamierza ustawać w promowaniu idei rozlokowania w Polsce islamskich imigrantów. Dla przewodniczącego Platformy nie liczy się zdanie Polaków, którzy w sondażach deklarują, że nie życzą sobie takich przybyszów.
                      https://www.pch24.pl/platforma-nie-u...c,52510,i.html

Mówimy jasno: Nic co było dane, nie zostanie odebrane! Potrzebujemy 500 zł na każde dziecko, nie do wyborów, tylko po wyborach. Będziemy walczyć także o to, aby emerytura zawsze była wolna od dodatkowego opodatkowania - podkreślał dziś przewodniczący PO Grzegorz Schetyna.
                      https://dorzeczy.pl/kraj/106447/Sche...-odebrane.html

Komentarz

Szef PO Grzegorz Schetyna zapowiedział, że jego partia nie zamierza ustawać w promowaniu idei rozlokowania w Polsce islamskich imigrantów. Dla przewodniczącego Platformy nie liczy się zdanie Polaków, którzy w sondażach deklarują, że nie życzą sobie takich przybyszów.
                        Nie potrafię ogarnąć ich zajadłości w chęci sprowadzania tu na siłę tego gowna. Nie widzę żeby jakoś specjalnie wybierali się do Polski, nie widzę marszu na naszą granicę czy ataki muzułmańskich tłumów na przejścia graniczne. Schetyna to by chyba chciał łapać ich w siatki i siłą zrzucać nocą z samolotów na teren RP żeby zrobili tu rozpiździach. Chory człowiek tak jak cała reszta jego kolegów i koleżanek.

Komentarz

• Tymczasem kampania wyborcza idzie w prawidłowym kierunku:
                          Poseł PO Marcin Kierwiński przeprosił wicepremiera prof. Piotra Glińskiego. Wcześniej parlamentarzysta sugerował, że minister kultury chce wprowadzenia karty, bez wydania której artyści nie będą mogli występować publicznie. "Faktycznie użyłem cytatu który funkcjonował w Internecie i na Twitterze. Cytat ten okazał się nieprawdziwy. Natychmiast po sprawdzeniu tweet który cytat ten zawierał skasowałem. Za niezamierzoną pomyłkę przepraszam" napisał Kierwiński na Twitterze.
                          "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                          Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                          Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                          Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                          "
                          Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

Grunt, że został "trafiony"
                            i coraz niżej dna...
                            Kamienice dostał od żołnierza AK i "wyremontował" za dotację na centrum hotelowo-szkoleniowe

mimo kół ratunkowych idzie na dno.

Komentarz

• Zamieszczone przez Mieczysław Zobacz posta
                              Chyba się nie zrozumieliśmy skoro wkurrwiłem. Ale nie ma co ciągnąć wątku, bez urazy.
                              Sorki Mieczysław, mea culpa, źle odczytałem Na swoje usprawiedliwienie mam tylko to, że gwoli eksperymentu naukowego zapewne, postanowiłem zbadać, czy można funkcjonować z IQ obniżonym do poziomu mapetów i innych orzełów.
                              Można. Pytanie po co...
                              Jeszcze raz przepraszam i Pax między krześcijany!

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
                                Nie wytrzymał słynnego wiosennego przesilenia chyba

Może miał jakieś objawienie dwutlenku węgla i zaniemógł?
                                Łyk trzaskowianki chybcikiem by go postawił na nogi.

Komentarz

Pracuję...
                                X