Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
  A czego Ty?
  Mea culpa, nie zauważyłem, że to było nawiązanie do wcześniejszej dyskusji z Foxxem. Nie widząc wcześniejszych postów spodziewałem się, że to taka luźna wrzutka mająca pokazać, że Sasin miota się z odpowiedzią bojąc się przyznać, że Czerwińska odeszła z rządu na własną prośbę Nie dziwi mnie też, że tak rozsądna babka jak Czerwińska nie chciała firmować tego swoim nazwiskiem.

  Komentarz


  • Komentarz


   • Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
    Oczywiście nikt Ci nie broni opisać jak było naprawdę
    Ależ ja nie muszę niczego opisywać

    Obniżenie podatku do 17 proc. dla wszystkich i rozszerzenie prawa do „PIT zero dla młodych” także na umowy o dzieło – taki będzie bezpośredni skutek odejścia minister finansów.

    – Zmiany w podatkach zostaną zrealizowane w wersji zapowiedzianej pierwotnie przez premiera Morawieckiego – twierdzi w rozmowie z DGP szef Stałego Komitetu Rady Ministrów Jacek Sasin. A to oznacza, że wariant zmian zaproponowany w połowie kwietnia przez MF idzie do kosza.

    Konsekwencje? Najważniejsza to wyższe koszty. Nawet w okrojonej wersji proponowanej przez Teresę Czerwińską wszystkie zmiany w PIT oznaczają ubytek w przyszłorocznych dochodach budżetu na poziomie 10 mld zł. W wersji zaproponowanej przez premiera uszczerbek w finansach publicznych będzie o kilka miliardów wyższy. (...)

    Wstrzemięźliwość w opublikowaniu konkretnych projektów bierze się ze spekulacji o dymisji szefowej MF, które wróciły ze zdwojoną siłą po niedzielnych wyborach. Gdyby doszło do jej odejścia z resortu, wówczas wariantem bazowym byłby rozszerzony plan zmian w PIT.

    Mocnym argumentem za przyjęciem wersji premiera może być jednak utrzymująca się stabilna sytuacja w budżecie. Po kwietniu niemal nie było w nim deficytu.
    Obniżenie podatku do 17 proc. dla wszystkich i rozszerzenie prawa do „PIT zero dla młodych” także na umowy o dzieło – taki będzie


    No, straszne rzeczy. Ciekawe, kiedy niektórzy się zdecydują, czy są za obniżaniem podatków... a nawet przeciw
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

    Komentarz


    • Myślałem, że coś nowego się pojawiło Przecież ta sprawa to raczej skutek, a nie przyczyna. MF dużo wcześniej puszczało baloniki próbne do mediów z informacjami, że dodatkowe wydatki socjalne niewiele dadzą, a potem Czerwińska dostała „piątkę Kaczyńskiego”.

     Wersja Czerwińskiej, a wersja Morawieckiego to w sumie ciekawa różnica w polityce państwa. Pani minister przyświecał głównie cel zwiększania atrakcyjności umowy o pracę. Premierowi natomiast zależy na obniżce podatków wszystkim niezależnie od umowy.

     Tak jak mi się nie podobał 3 próg podatkowy i w tej części jestem za Morawieckim, tak z drugiej strony uważam, że promowanie umowy o pracę w dłuższej perspektywie to dobry pomysł.

     Komentarz


     • Moim zdaniem istotną różnicą w porównaniu z popularną narracją jest wskazanie konkretnej kwestii - różnicy koncepcji na obniżkę PIT - a nie jechanie z jakąś ogólną "piątką Kaczyńskiego". Morawiecki jest szefem. Po liczeniu na bieżąco możliwości budżetu decyduje o wdrożeniu rozwiązania, które sam firmuje. Dzieje się to w ciągu ostatnich 10 dni, a ostateczne przesilenie następuje po wyborach 26.05.

      Całość leży więc w pewnej odległości od narracji z "rozdawnictwem/kiełbasą wyborczą, którego/ej Czerwińska nie chciała firmować"
      My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

      Komentarz


      • Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
       Moim zdaniem istotną różnicą
       Przecież to jest powiązane. Dowalili jej bez porozumienia kilkadziesiąt miliardów sztywnych wydatków socjalnych i jeszcze uszczuplają dochody wprowadzając swoją wersje obniżki podatków. Babka w swoim resorcie odpowiada za budżet a przychodzi ktoś z zewnątrz i jej to rozwala. Oczywiście, Morawiecki jako szef ma do tego prawo, a ona ma prawo się z tym nie zgodzić i rzucić papierami. Co zrobiła.
       "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
       „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

       Komentarz


       • Kiedy?
        My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

        Komentarz


        • Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
         Kiedy?
         Jak dowiedział się portal wPolityce.pl, minister finansów Teresa Czerwińska pod koniec lutego w rozmowie z premierem Mateuszem Morawieckim podała się do dymisji. Szef rządu jej jednak nie przyjął. Zdarzenie miało miejsce kilka dni po ogłoszeniu przez Jarosława Kaczyńskiego tzw. "€žnowej piątki PiS"€, czyli prospołecznych propozycji Prawa i Sprawiedliwości, m.in. rozszerzenia programu 500+ na pierwsze dziecko, trzynastej emerytury, czy zwolnienia z PIT osób przed 25 rokiem życia.
         https://wpolityce.pl/polityka/438768...ister-finansow
         Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
         Chyba nie trzeba wiele intelektualnego wysiłku, aby dojść do wniosku, że Czerwińska chciała odejść po "piątce Kaczyńskiego", aby tego nie firmować, a że polityka/korporacjonizm wygląda tak jak wygląda, więc poczekała do maja i odeszła w białych rękawiczkach dostając pewnie za to - w najbliższym czasie - jakąś ciepłą posadkę (mówi się o NBP).

         Można oczywiście walić głupa i pisać "nie było dymisji" tak jak można wierzyć w odejścia prezesów, którzy pragną nowych wyzwań, droga wolna.

         Komentarz


         • Przewijanie tego samego, jednego źródła z bonusem w rodzaju wrzucanych epitetów, na które samemu jest się tak wrażliwym niewiele zmienia

          Teresa Czerwińska dementuje pogłoski o dymisji
          24-03-2019

          "Pogłoski o mojej dymisji są mocno przesadzone. Poza tym, wszystko co było do powiedzenia, jest powiedziane, pan premier zabrał głos, w związku z czym rozumiem temat jest zamknięty" - powiedziała Czerwińska.
          "Pogłoski o mojej dymisji są mocno przesadzone. Poza tym, wszystko co było do powiedzenia, jest powiedziane, pan premier zabrał głos, w związku z czym rozumiem temat jest zamknięty" - powiedziała Czerwińska.


          Plotki o dymisji Teresy Czerwińskiej. Minister przerywa milczenie
          7 maja 2019

          – Praca każdego ministra podlega ocenie premiera Mateusza Morawieckiego. Jestem w każdej chwili do jego dyspozycji. To wszystko, co mam do powiedzenia w tej kwestii. Wydaje mi się, że już tyle spekulacji i wypowiedzi na ten temat się pojawiło, że komentowanie z mojej strony jest bezprzedmiotowe – powiedziała w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" Czerwińska.

          O możliwej rezygnacji szefowej MF media pisały w marcu. Według nieoficjalnych doniesień Czerwińska miała postawić weto w sprawie dodatkowych wydatków związanych z realizacją "piątki Kaczyńskiego" i złożyć na ręce Morawieckiego dymisję. Zarówno resort finansów, jak i sam premier, zdementowali te informacje.

          Minister zapytano w wywiadzie m.in. o "piątkę" i kontrowersje wokół finansowania projektów zawartych w tym pakiecie (500 plus na każde dziecko, trzynasta emerytura, niższy PIT dla młodych, obniżenie kosztów pracy i reaktywacja PKS-ów).

          – Dyskusje dotyczące finansowania projektów z budżetu państwa zawsze są trudne. Żaden minister finansów nie jest szczególnie zachwycony, jeśli pojawia się wymagające wyzwanie do sfinansowania, zwłaszcza w trakcie roku budżetowego – przyznała Czerwińska.

          Jednocześnie podkreśliła, że nowe wydatki budżetowe mają w dużej mierze systemowe źródła finansowania. Jak tłumaczyła szefowa MF, rolą ministra finansów jest umożliwienie finansowania flagowych projektów, czy to gospodarczych, czy społecznych.
          Jestem w każdej chwili do dyspozycji premiera. To wszystko, co mam do powiedzenia – oświadczyła minister finansów Teresa Czerwińska, pytana o pogłoski na temat swojej dymisji.
          Ostatnio edytowany przez Foxx; 739.
          My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

          Komentarz


          • Wrażliwym na epitety? Te o Kwaśniewskim, patriotyzmie, czy homoseksualnym lobby w parku Disneya?

           Twój cytat tak naprawdę niczego nie wnosi, jak napisałem wyżej - typowe odejście w białych rękawiczkach. Zwykły korporacjonizm (swoją drogą to nic złego).

           Komentarz


           • Na różne epitety . A cytaty wnoszą sedno. Poza dyskusją jest zaistnienie napięcia na tle "Piątki Kaczyńskiego". Reszta to tylko trzy punkty:

            1. Najmniejszy dowód, że Czerwińska "rzuciła papierami", czy jednak "pogłoski o dymisji"

            2. Istnienie źródeł finansowania nowych propozycji, czy brak takich źródeł

            3. Istotą napięcia niekonsultowane rozdawnictwo, czy preferowana wersja obniżki PIT.

            Tyle.
            My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

            Komentarz


            • 1. Dostarczenie dowodów jest niemożliwe, chyba że ktoś ich nagrał.
             2. Przy dymisjach zawsze robi się to w białych rękawiczkach zaprzeczając wszelkim pogłoskom, więc cytowanie Czerwińskiej jest bezcelowe.
             3. Piątka Kaczyńskiego - 40 miliardów, meandry PITu - kilka miliardów.
             4. Propozycje obniżek podatków wypuszczane do mediów (MF), niekonsultowana z MF "piątka Kaczyńskiego" psująca wizję MF, zaprzyjaźniony z władzą portal wypuszcza informacje o złożeniu dymisji przez Czerwińską, dymisja ministra w pierwszym możliwym terminie.
             5. Prztyczki na linii Morawiecki-Czerwińska związane z meandrami PIT jako skutek, a nie przyczyna braku współpracy (różnice w reformie PIT nie są tak duże, aby nie mogli się dogadać).

             Nie ma co dalej tego ciągnąć.

             Komentarz


             • Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
              1. Dostarczenie dowodów jest niemożliwe, chyba że ktoś ich nagrał.
              A tak wiele dymisji w ostatnich latach było po prostu ogłaszanych i nikt nikogo nie musiał nagrywać, bawić się w korporacjonizm, ani mielić pogłosek przez pół roku. I to dlatego nie ma co tego ciągnąć.
              My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
               A tak wiele dymisji w ostatnich latach było po prostu ogłaszanych i nikt nikogo nie musiał nagrywać, bawić się w korporacjonizm, ani mielić pogłosek przez pół roku. I to dlatego nie ma co tego ciągnąć.
               Naprawdę wyobrażasz sobie sytuację, gdzie minister finansów rezygnuje po tym jak rząd ogłasza socjalny program warty 40 miliardów złotych mówiąc, że odchodzi, bo mu się ten program nie podoba?

               Komentarz


               • Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
                Naprawdę wyobrażasz sobie sytuację, gdzie minister finansów rezygnuje po tym jak rząd ogłasza socjalny program warty 40 miliardów złotych mówiąc, że odchodzi, bo mu się ten program nie podoba?
                No właśnie - nie wyobrażam, stąd taki tryb od początku uważałem za najmniej prawdopodobny.
                My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

                Komentarz

                Pracuję...
                X