Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez BlackAdder Zobacz posta
    ... Ale czy w sytuacji rozpadu zachodnia część będzie miała inne wyjście niż przystąpić do NATO I UE. Wątpliwe. Czyli robimy Schengen na Bugu, autostradę Piaski-Lwów, biznesy i akcje kulturalne. I po dwóch pokoleniach Lwów de facto znów będzie polski. Tak to optymistycznie widzę �� ...
    Hmm, jakieś 30 - 25 lat temu dokładnie analogicznie pisali/mówili "niemieccy optymiści" w sprawie zachodnich ziem Polski. No i jaki mamy wynik? Wynik jest taki, że polski żywioł wlewa się na wschodnie tereny Niemiec a niemiecki robi wypad na zachód!
    Obawiam się podobnych skutków u nas na wschodzie, tzn. my na zachód i ukry na zachód
    W tej chwili już Ukraińcy w Warszawie są po prostu wszędzie i są coraz mniej anonimowi. Są w każdym nieco większym sklepie i właśnie wdzierają się do osiedlowych sklepików. Firmy sprzątające i wiele usług budowlanych to już ukry.
    Nie wiem jak się to skończy ale wygląda to coraz słabiej. Wystarczy zajrzeć na chwilę do którejś z warszawskich cerkwi. Najgorsze jest to, że nasi władcy prześpią sprawę i Polska Cerkiew zapewne wpadnie pod zwierzchność którejś ukraińskiej, a w tym momencie bardzo istotna sprawa zostanie zamieciona na naszą niekorzyść, ponieważ Polska Cerkiew bardzo chce sobie zarządzać brazylijską itp.

Kierując się doświadczeniami niemieckimi w naszych sprawach, oczywiste jest, że powinniśmy maksymalnie zaangażować się w gospodarkę zachodniej Ukrainy dla własnych korzyści ale również zapomnieć o jakichkolwiek dyskusjach terytorialnych, no chyba, że bardzo by chcieli ale oni jednak myślą bardziej o dołączeniu do Niemiec - choć jak to by chcieli zrobić to ja nie wiem, trochę daleko.
    Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Komentarz

• Zamieszczone przez Jestem Zobacz posta
      Hmm, jakieś 30 - 25 lat temu dokładnie analogicznie pisa-li/mówili "niemieccy optymiści" w sprawie zachodnich ziem Polski. No i jaki mamy wynik? Wynik jest taki, że polski żywioł wlewa się na wschodnie tereny Niemiec a niemiecki robi wypad na zachód!
      Nie wiem jak tam było w Niemczech, ale jakkolwiek było, to nie są adekwatne sytuacje.
      Zamieszczone przez Jestem Zobacz posta
      W tej chwili już Ukraińcy w Warszawie są po prostu wszędzie i są coraz mniej anonimowi. Są w każdym nieco większym sklepie i właśnie wdzierają się do osiedlowych sklepików. Firmy sprzątające i wiele usług budowlanych to już ukry.
      Nie wiem jak się to skończy ale wygląda to coraz słabiej. Wystarczy zajrzeć na chwilę do którejś z warszawskich cerkwi.
      Wszędzie?
      Ale spox, mnie oni kompletnie nie przeszkadzają. A jak już czasem pod wpływem środków odurzających „na mieście”, „wracają do korzeni”, to nasze Chłopaki skutecznie sprowadzają ich na ziemię, fundując im sparingi życia

Spraw wyznaniowych nie ruszam. Przynajmniej tu i teraz.

Co do tematu ekonomicznego zaangażowania we Wschodniej Małopolsce – zgoda, ale co konkretnie proponujesz?

BA - nie, nie będą mieli wyjścia

Problem tylko, kto ich zaakceptuje z ich Suchewyczem, Kłymem i Banderą. Kolejność nieprzypadkowa.

OLD FASHION MAN CLUB

Komentarz

• Też się pobawię w typerek.

Prawo i Sprawiedliwość - 40

Kukiz i Konfederacja - ciut, ale ponad progiem.

POstsowieci -33 (w nagrodę wyjazd do Berezy Kartuskiej).

Biedronka i Śmiszek, łowcy kiszek -poniżej progu, za zaangażowanie udział w reality show Ukamieniowanie Nierządnic.

Hazard i czekoladowy orzeu - 0 (dowód na to, że ze związku 2 pedaów nie powstaje nowe życie).

Komentarz

• Ja przewiduję różnicę 1-2% pomiędzy PiS a KE. Liczę, że na korzyść PiS-u. Reszta ugrupowań mnie nie interesuje.
          "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
          Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
          Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
          Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
          "
          Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• btw: @baciek @Tomi a u mnie jeszcze ciut inaczej to trzeba było (chyba), ale dzięki Waszym wskazówkom ogarnięte! Dzięki!
            Ostatnio edytowany przez szaka; [ARG:4 UNDEFINED]. Powód: literówka

Komentarz

• Marcin Palade przed chwilą:
              https://twitter.com/MarcinPalade/sta...304941568?s=19
              "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
              Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
              Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
              Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
              "
              Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Od Korwina, sprzed chwili.

Wyjaśnienie - raz jeszcze:
                KONFEDERACJA to jest wehikuł bojowy – pomyślany na walkę z Unią Europejską. Nie zastanawiamy się, kto idzie z nami na tę walkę – byle walił z prawej ręki. Delikatnym sztychem albo na odlew – nie ma to znaczenia. Każda pomoc jest dobra.
                Piękno KONFEDERACJI polega na tym, że każdy może wybrać sobie, kogo popiera. Ktoś chce pozbyć się wszystkich imigrantów – to wybiera Ruch Narodowy; ktoś chce pozbyć się darmozjadów, natomiast ceni pracę np. Ukraińców – głosuje np. na partię KORWiN. Ktoś chce rozdziału Kościoła od państwa – głosuje na partię KORWiN; kto jest zasadniczym katolikiem, głosuje na „Pobudkę” p.Grzegorza Brauna. Komu zależy na walce z aborcją, ma kandydatów z Ruchu p.Kai Godek; kto chce PolExitu, głosuje na Ruch Narodowy; kto chce zniszczenia Unii, głosuje na KORWiNę; a kto chce poprzestać na cofnięciu jej do stanu przedsocjalistycznego – głosuje na Federację dla Rzeczypospolitej p.Marka Jakubiaka (nr 9 na każdej liście – a oprócz tego nr 7 na liście katowickiej i nr 1 na liście kujawskiej; p.Jakubiak startuje z numerem 10 z Warszawy) lub na p.Liroya w Poznaniu. Kto w Katowicach chce eleganckiego adwokata, głosuje na kol. Jacka Wilka z numerem 1, a kto zawziętego bojownika – wybiera kol. Dobromira Sośnierza z numeru 10. Kto jest po prostu OBURZONY na wszystkich polityków, głosuje na ludzi p. dr. Marka Ciesielczyka; komu zależy na zniesieniu przymusu szczepień, głosuje na nr 7 na listach – a kto ma w nosie politykę, ale chce walczyć o prawa najbardziej w Polsce uciśnionej kasty, czyli kierowców – głosuje na ludzi spod numeru 8.
                Ta konkurencja na listach jest BARDZO WAŻNA - od tego zależy, kogo będziemy wystawiać w wyborach do Sejmu! Głosujcie więc Państwo uczciwie na swoich faworytów!
                Jak to był ujął śp. feldmarszałek Helmut Karol Bernard von Moltke: "Osobno maszerować - razem uderzać!"
                Mury Jerycha w końcu padły!

Deja vu.
                Gdzież ja już widziałem taki eklektyzm?
                I przeciwko czemu.
                Awers i rewers?
                Ostatnio edytowany przez szaka; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez Pawełek Zobacz posta
                  ...

Spraw wyznaniowych nie ruszam. Przynajmniej tu i teraz.
                  Błąd. To jest teraz chyba jedna z najpoważniejszych spraw pomiędzy nami a ukrami, tym bardziej, że będzie miała swoje konsekwencje przez dziesięciolecia. Kto trzyma cerkwię ten ma przewagę na dzień dobry, to tak specyfika tego schizmatycznego kościoła.

Co do tematu ekonomicznego zaangażowania we Wschodniej Małopolsce – zgoda, ale co konkretnie proponujesz?
                  Powinniśmy być obecni w każdym sektorze gospodarczym od inwestycji strukturalnych po bazary. Jak? Skoro niegdyś służby sobie radziły na naszym rodzimym rynku to niech spojrzą w archiwa i się zorganizują we Lwowie i okolicach, a chętnych do współpracy jest w bród!

p.s. Nie wierzę, że Wiosna zgarnie ponad 8%, jak osiągną 6-7% to będą mogli być szczęśliwi. Konfederacja natomiast zjada Kukiza i wcale nie zdziwiłbym się ich wynikiem lepszym od Wiosny. Co do głównych rywali to coś koło remisu raczej i zależy dużo od frekwencji.
                  Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Komentarz

Błąd. To jest teraz chyba jedna z najpoważniejszych spraw pomiędzy nami a ukrami, tym bardziej, że będzie miała swoje konsekwencje przez dziesięciolecia. Kto trzyma cerkwię ten ma przewagę na dzień dobry, to tak specyfika tego schizmatycznego kościoła.

Powinniśmy być obecni w każdym sektorze gospodarczym od inwestycji strukturalnych po bazary. Jak? Skoro niegdyś służby sobie radziły na naszym rodzimym rynku to niech spojrzą w archiwa i się zorganizują we Lwowie i okolicach, a chętnych do współpracy jest w bród!

p.s. Nie wierzę, że Wiosna zgarnie ponad 8%, jak osiągną 6-7% to będą mogli być szczęśliwi. Konfederacja natomiast zjada Kukiza i wcale nie zdziwiłbym się ich wynikiem lepszym od Wiosny. Co do głównych rywali to coś koło remisu raczej i zależy dużo od frekwencji.
                    Ale jaką Cerkwię mamy trzymać, my Polacy – jakie to ma znaczenie? Ilu jest cerkiewnych Polaków?
                    Problemy realne już mamy, choćby z kościołem p.w. Matki Boskiej Gromnicznej, przy Czarnieckiego we Lwowie.
                    To żaden błąd. To temat co najwyżej poboczny lub zastępczy.

Co do ekonomii przyklasnę każdemu rozsądnemu przedsięwzięciu. Na razie nie wiele się dzieje. I nie widzę rychłych zmian w przedmiotowej kwestii.
                    OLD FASHION MAN CLUB

Komentarz

Sorry, ale tak stanowczo wypowiadasz się na temat, o którym najwyraźniej masz pojęcie umiarkowane. Dominujący w prawosławiu Patriarchat Moskiewski od wieków jest agenturą - nie tylko wpływu - Rosji. Począwszy od mianowania kolejnych patriarchów przez carów, a nie synody - po fakt, że aktualni liderzy, włącznie z Polskim Prawosławnym Kościołem Autokefalicznym, mają na koncie robotę dla KGB. Stąd tak wroga reakcja tego Kościoła na autokefalię Patriarchatu Kijowskiego. Mimo, iż gdy Ruś Kijowska przyjmowała w 988 chrzest z rąk patriarchy Konstantynopola na terenie dzisiejszej Moskwy panował wzmożony ruch. Po bagnistych terenach skakały żaby i brodziły łosie. Inna rzecz, że za Patriarchatem Kijowskim prawdopodobnie stoi Służba Bezpieczeństwa Ukrainy.

No i został jeszcze Kościół Greckokatolicki. Mimo iż powstał jako próba związania prawosławnych rusinów zajmujących tereny I Rzeczypospolitej z wyznaniem rzymskim, od ponad 100 lat jest rozsadnikiem najbardziej antypolskiej opcji ukraińskiego nacjonalizmu. To wierni tego Kościoła blokują w Lwowie zwrot świątyni, o czym napisał Pawełek.

W takiej sytuacji naprawdę nie wiem, co mogłeś mieć na myśli. Inna rzecz, że jednym z głównych powodów napięć na dawnych Kresach były usilne próby "nawracania" rusinów przez Polaków/spolonizowanych rusinów. Ogniem i mieczem.
                      My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Del
                        Ostatnio edytowany przez Budyń_70; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez Alek Zobacz posta
                          Schetyna z pączkami rozbił bank
                          Moje typy:
                          PiS - 36
                          KE - 34
                          Wiosna -9
                          Konfederacja -8
                          Kukiz - 4
                          Lewica razem - 2
                          Mimo zaciągnięcia pod wspólny sztandar niemal 3/4 sceny politycznej kraju (od POstsowietów przez gejów i lesbijki po zatwardziałych komuchów) nadal na czele ugrupowanie propaństwowe.
                          Pięknie i niech tak pozostanie do końca.

Komentarz

• Zamieszczone przez Budyń_70 Zobacz posta
                            Mimo zaciągnięcia pod wspólny sztandar niemal 3/4 sceny politycznej kraju (od POstsowietów przez gejów i lesbijki po zatwardziałych komuchów) nadal na czele ugrupowanie propaństwowe.
                            Pięknie i niech tak pozostanie do końca.
                            Taką piosenkę dziś zasłyszałem:

Wygramy wygramy wygramy!!!
                            Ku.rwy pokonamy!!!
                            Pałę im podamy!!!
                            W dupę wyruchamy!!!

O kim to mogło być, orientuje się może ktoś?

OLD FASHION MAN CLUB

Komentarz

• Zamieszczone przez Pawełek Zobacz posta
                              Taką piosenkę dziś zasłyszałem:

Wygramy wygramy wygramy!!!
                              Ku.rwy pokonamy!!!
                              Pałę im podamy!!!
                              W dupę wyruchamy!!!

O kim to mogło być, orientuje się może ktoś?

O ku.rwach. Pokracznych. Poebanych. Dla których Już Pożegnania nadszedł czas.

Dobra nuta, wpada w ucho

Gdzie strumyk płynie z wolna,
                              Rozsiewa zioła maj,
                              Stokrotka siedzi smutna,
                              masowy będzie gwałt!

Komentarz

• Wyciąłem z tematu "Muza klubowa"

Zamieszczone przez Pawełek Zobacz posta
                                Ale nuda. Wkłady nie grają, do tego ta absurdalna cisza wyborcza, niech chociaż coś podudni
                                absurdalna?
                                Mi tam się to podoba. Włączam wczoraj jedno radio, drugie, trzecie itd. A tam muza leci, jedna, druga, trzecia, i tak dalej, a jak coś już pierdoolili to o podróżach, kulinariach, pogodzie i tak dalej. Głowa mi odpoczęła, szczególnie dzień z wieczorem późnym zayebiście spędzonyz ziomkami bez grama polityki, i teraz jakoś sobie przypominam, że nie było nic powiedziane wcześniej, że "zakaz gadania o polityce" czy cuś tylko tak wyszło.

Komentarz

Pracuję...
                                X