Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
    Zaś co do tego co piszesz/pisałeś to mnie osobiście bardziej u Ciebie "wkurwia" nie Twoje poglądy (które raz, że są jak dupa , a dwa tu może Cię zaskoczę uważam je ogólnie za zdroworozsądkowe) tylko Twoja maniera
    - tworzenia fałszywych/odrealnionych porównań w stylu "ciężko pracująca rodzina dymana przez patologię"
    To bardzo Cię wkurza rzeczywistość, bo jak sam bloniaq pisał życie to gra o sumie zerowej, więc jeśli ktoś dostaje z programu socjal+ więcej niż państwo może mu zabrać z podatków to ktoś inny musi to pokryć, czasem jest to inny Kowalski, czasem większy dług państwa, czasem brak podwyżek w budżetówce, czasem spółki skarbu państwa i tak dalej i tak dalej.

Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
    - kompletnego nie brania pod uwagę szerszego konktetu - czy to ekonomicznego, czy to społecznego.
    Ja jestem przeciwnikiem socjal+ właśnie ze względu na zauważanie szerszego kontekstu ekonomicznego.
    Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
    Bo ja rozumiem ***** biedę (dosłownie i w przenośni) sam jakiejś większej empatii chyba nie posiadam, ale na dłuższą metę, to ta bieda potrafić włożyć nóż pod żebra, zajebać radio z auta (jak to brzmi w 2019roku ) czy też z hasłem śmierć burżujom szturmować pałac zimowy, czy tam prezydencki
    A to zabawne = dawaj haracz ludziom, bo inaczej Cię okradną albo napadną, kto tu tworzy fałszywe i odrealnione historie?

Komentarz

Ale to nie są żadne meandry ekonomii - tylko na poziomie budżetu wręcz jakieś podstawy.
      Ależ ja tego nie neguję, niemniej po doświadczeniach z ekonomią polityczną socjalizmu skutecznie znienawidziłem tą dziedzinę nauki en bloc i podjąłem decyzję o stworzeniu własnej „polityki ekonomicznej”, która zapewni mi w miarę spokojny byt. I to się od ponad ćwierć wieku mnie sprawdza Dlatego nie interesuje mnie czy państwo mi coś da, czy nie – mam poradzić sobie sam – a jak dają to biorę, bo z hajsem jest tak, że lepiej jak jest go więcej

Skupiam się zatem, zgodnie z kompetencjami, na wiadomych sprawach wschodnich, a dla relaksu na tępieniu tych wszystkich czerwonych, postkomuny i wszelkiej maści lewactwa. I wplątując w to wszystko Legię – to jest naprawdę fajny sposób na życie

Zerknij na mój ostatni wpis w tym temacie, może masz jakiś pomysł, to poproszę o priw:
      http://forum.legionisci.com/showthre...=15565&page=53

Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
      Cała pogadanka jest przed tym jak wyleciał z TVP INFO, całkiem możliwe, że właśnie przez tę pogadankę wyleciał.

Wrzuciłem to tylko, aby pokazać jego punkt widzenia i powody, że pół roku później - tak jak to mówił w tym programie - chce głosować na np. Kaję Godek.
      Spoko, może tak, może było coś jeszcze... Niech się już pakuje w te dwadzieścia walizek i wybulwia do jakichś mongołów. Pies go trącał.
      OLD FASHION MAN CLUB

Komentarz

• Zamieszczone przez sarinosoman Zobacz posta
        Roboty, nawet najbardziej tęczowe, Polakami nie będą. Jeżeli trend demograficzny nie zostanie powoli odwrócony, robotyzacja i hajteki świetnie sprawdzą się podczas eutanazji, no chyba że w "międzyczasie" Bemowo stanie się małym Pakistanem, Wola - mini-Indiami, a Jelonki - Kaszmirem - wszystko z mnóstwem śniadych kobiet w ciąży, ale chyba nie o to nam chodzi.
        No to jeśli poszukasz sobie wyników dzietności po wprowadzeniu 500+ możesz zauważyć, że możesz już się szykować na Pakistańczyków, mini-Indian oraz Kaszmir. Oczywiście zakładając, że to co piszesz jest prawdą.

Zamieszczone przez sarinosoman Zobacz posta
        Kto na forum zna osobiście liczne przypadki rodzin mających więcej niż czwórkę dzieci? Wpisywać się miasta i wioski.
        Znam, wpisywać miast i wiosek nie będę. Prezydent i premier też znają i nawet popierali i promowali:
        Prezydent Andrzej Duda oraz wicepremier Beata Szydło wzięli w sobotę udział w chrzcie Zuzanny Marii Nelec - szesnastego dziecka wielodzietnej rodziny z Przeciszowa niedaleko Oświęcimia (Małopolskie). Ceremonii przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz.
        https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/...dynal-dziwisz/

Zamieszczone przez sarinosoman Zobacz posta
        Jeszcze jedno: co się tyczy taniej siły roboczej, to 500+ działa akurat przeciwskutecznie.
        Tak - podczas wprowadzania 500+ nastąpił skokowy wzrost pensji, bo ludzie nie chcieli pracować za grosze i woleli nie pracować jeśli mało płacili. Zbiegło się to jednak również z hossą w Polsce (spadek bezrobocia, brak taniej siły roboczej, rynek pracownika).

Komentarz

• Tymczasem Super Express w dniu dzisiejszym przekroczył skalę kurestwa wręcz w niewyobrażalny sposób...
          Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Komentarz

• A poza swoim kurestwem bardzo bardzo bardzo mocno ocieplił wizerunek premiera, o czym też nie należy zapominać. Szczególnie w kontekście wyborów i uczestnictwa w nich partii, która, jak wspominano na poprzedniej stronie tematu, żeby rządzić musi cynicznie liczyć głosy.
            Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
            -------------
            Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Zamieszczone przez Raffels Zobacz posta
              Tymczasem Super Express w dniu dzisiejszym przekroczył skalę kurestwa wręcz w niewyobrażalny sposób...
              Jutro zdaje się Sekielski wyskoczy z arcyobiektywnym dokumentem o pedofilii w Kościele, a Lisu miał chyba akcję typu „I had a dream” i wieszczy w swojej gadzinówce zwycięstwo KE w najbliższych wyborach.

Mają rozmach s.k.urwysyny, ale zapomnieli, że zanim powie się HOP trzeba powiedzieć HIP
              OLD FASHION MAN CLUB

Komentarz

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
                (...)Szczególnie w kontekście wyborów i uczestnictwa w nich partii, która, jak wspominano na poprzedniej stronie tematu, żeby rządzić musi cynicznie liczyć głosy.
                To jakiś zarzut?
                A która to partia rządząca, w systemie demokratycznym takim jak nasz, żeby utrzymać lub polepszyć swój stan posiadania nie podejmuje takich kroków?
                OLD FASHION MAN CLUB

Komentarz

• Zamieszczone przez Pawełek Zobacz posta
                  Jutro zdaje się Sekielski wyskoczy z arcyobiektywnym dokumentem o pedofilii w Kościele,
                  Rozumiem, że już oglądałeś, skoro formułujesz takie opinie?
                  Bazinga!
                  Przecież i im i mnie chodzi tylko o dobro naszego klubu.

Komentarz

To jakiś zarzut?
                    A która to partia rządząca, w systemie demokratycznym takim jak nasz, żeby utrzymać lub polepszyć swój stan posiadania nie podejmuje takich kroków?
                    Zarzut? W żadnym razie. Z jednej strony przypominam że oprócz percepcji emocjonalnej warto się zastanowić kto zyskuje, zanim się człowiek ostatecznie pogrąży we wspolczuciu. A z drugiej strony taki lekki przytyk w stronę paru osób które tu cynizmu i wyrachowania odmawiały innym uczestnikom walki wyborczej wykazując amoralność czy wręcz oszołomstwo.
                    Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
                    -------------
                    Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Wdepnąłem w gówno. Ochyda!
                      Rozumiem, że już próbowałeś, skoro formułujesz takie opinie?
                      Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
                      St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

• Zamieszczone przez koral Zobacz posta
                        Ekonomicznie takie rozdawnictwa nie da się obronić. Społecznie już prędzej, ale z moich obserwacji, w wielu przypadkach 500+ tę biedę utwardza, a nie zwalcza. Przykład? 2 dorosłych + 9 dzieci = 9x500 + około 9x200 rodzinnego + różne mniejsze dopłaty (na "opał", wyprawki i **** wie co jeszcze).

W sumie mają około 7 koła na miesiąc. Oboje nie pracują. On gotuje od rana do wieczora wielkie gary żarcia, ona albo w biedrze albo wypoczywa no bo... w ciąży nie może się przemęczać... Fajnie, że dzieciaki mają nowe buty. Fajnie, że są czyste. No i fajnie, że oglądają bajki na dużym telewizorze. No i fajnie, że będą miały braciszka choć matka zawiedziona trochę bo "chciałabym żeby w końcu były bliźniaki"...

Na świecie "hajtech", robotyzacja, a my stawiamy na tanią siłę roboczą, która niedługi nikomu nie będzie potrzebna, a za 20 lat przyjdzie po Twoje radio.

P.S. Żeby nie było, że przemawia przeze mnie zazdrość czy zawiść - sam łykam 500+ na dwójkę
                        Ale przecież to jest jakiś skrajny przypadek, który dodatkowo nie wiem co ma dowodzić i co ma on wspólnego z 500plus, gdyż jak wynika z tego co napisałeś oni te dzieci mają jeszcze sprzed tego programu.
                        W związku z powyższym czy uważasz, że bez tego programu ta 9 dzieci miałaby lepszy start w życie, a jeszcze przy okazji ich rodzice ogarnialiby się zawodowo ?
                        Bo mam dziwne wrażenie, że ten przykład jest właśnie najlepszym dowodem na celowość tego programu - "patologia" (mówię ogólnie - a nie o tym konkretnym przypadku którego nie znam) czy jest 500plus, czy go nie ma i tak będzie robić różne, społecznie dziwne rzeczy - w tym dzieciaki na potęgę. Tylko, że imho dzięki tym 500pln miesięcznie jest jakaś szansa, że te dzieciaki się ogarną, bez niego minimalna i wtedy faktycznie przyjdą po radio.

Co do rynku pracy - to kurewsko skomplikowany temat, bo inne są ujęcia lokalne, inne globalne, rozwój technologiczny też robi swoje, ale tutaj zdradzę pewną tajemnicę za którą znienawidzą mnie politycy mianowicie jakby to dziwnie nie zabrzmiało to "zdrowe" społeczeństwo potrzebuje wyrobników/plebsu/mięsa armatniego/proletariatu czy jakby inaczej nazwać niziny społeczne (oczywiście to samo społeczeństwo powinno dawać takim osobom możliwość awansu społecznego - co 500plus jest tego jednym z wyrazów). Oczywiście proces automatyzacji (również w usługach) w perspektywie iluś dziesięcioleci będzie robił swoje - ale my mówimy o programie 500 plus w realiach Polski 2019 roku, a nie Korei w 2072. Na dzień dzisiejszy mamy tykającą bombę demograficzną i albo coś z nią zrobimy, albo jako państwo/naród sami się zmarginalizujemy - nie jest to perspektywa jakoś strasznie odległa (wręcz dziś mierzymy się z jej pewnymi problemami)

Na samo zakończenie dwa wątki
                        - czy jako osoba pobierająca 500 pln uważasz, że te pieniądze wystarczają na utrzymanie dziecka - imho ni *****
                        - nie chcę wchodzić w szczegóły, ale bez 500plus ta rodzina mogłaby przy lekkim kombinowaniu cisnąć budżet na kilkanaście tysięcy pln miesięcznie - więc z punktu "patologi" akurat 500plus nie jest jakimś specjalnym bonusem (jak coć to prv )
                        Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
                          Można. Szczerze mi się wydaje jakoś uzasadniona też taka możliwość, że podanie na wynos to jest dostawa "do lady", zapakowana szamka i cześć kliencie, a podanie do stolika, pozmywanie podłogi i liczenie, że klient rozglądając się weźmie jeszcze coś do picia, albo zamówi deser, jest opodatkowane bardziej. Zresztą co za różnica. Skoro 200 razy urzędnicy wydali taką interpretację, to znaczy, że jakieś to uzasadnienie miało, albo 200 razy dostali łapówkę. Moim zdaniem pomysł jednolitego VATu jest bardziej sensowny bo nie ma pola do takich interpretacji, nie potrzeba urzędników którzy będą to interpretować, doradców podatkowych, których życie polega na śledzeniu takich pierdoł zamiast zająć się czymś pożytecznym, itd.

Bloniaq apeluje nie wchodźmy w szegóły bo ani one nikogo nie przekonają, a zaczynają one dotykać absurdu (tutaj może Ciebie zaskoczę, zgadzam się z tym, że faktycznie w wielu miejscach właśnie taka jest ordynacja podatkowa).
                          Na tej zasadzie co piszesz to każdy posiłek wydany w fast foodzie - to nie usługa gastronomiczna, a dostawa żywności. Ty poważnie tak uważasz ?
                          To idźmy dalej gdyby w restauracji sam musiałbyś iść po zamówione danie to też traktowałbyś jako wzmiankowaną ustawę ? W sumie kelner też dostarcza danie bez przymusu jedzenia na miejscu, więc w sumie też można jechać na 5%. Gdybym nie miał nic innego do roboty to bym się nawet zaintereswoał tymi 200 interpelacjami - bo
                          - albo faktycznie dotyczą one tych cheespburgerów z Maca - więc nie wiem w czym jest problem
                          - albo dotyczą dajmy na to pyszne.pl, czy tam jakiejś budy pod centralnym - a tu jednak widzę pewną różnicę
                          Ja na tym ten wątek kończę bo nie chce dalej brnąć w te niewiele wnoszące rozkminki

Zaś w 100% zgadzam się z Vat - tylko jest to dosyć skomplikowane - nie wchodząc w szczegóły mam nadzieję, że jeśli PiS wygra wybory, to właśnie tym/takimi rzeczami zajmie się w następnej kadencji

Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
                          No Janusz biznesu wolał zarobić parę złotych, wydać na importowane samochody albo szkołę baletu dla córki, zamiast w zębach zanieść państwu, które przecież tak mało nam zabiera, i tak perfekcyjnie dba o nasze interesy. Możliwe, że to kwestia zasad. Ja po prostu uważam że te 3% różnicy w podatkach są lepiej wydane przez Janusza na swoje potrzeby niż przez państwo na potrzeby państwa. No bo jak widzę jak rząd rozdaje łapówki emerytom, to sto razy wolę, żeby Janusz uczył córkę baletu za te pieniądze.
                          No i wisienką na torcie jest też fakt, że rząd może wydać miliardy na łapówkę dla emerytów, ale paru milionów jebanym Januszom biznesu nie odpuści. No po prostu ni chu.ja nie zapłacicie tych 5%, oddacie wszystko kurvva wasz mać co do grosza i to z odsetkami, bo jesteście kurvva Januszami biznesu, a nie jakimiś tam sobie emerytami których sobie przekupimy. Wkurwia mnie to tak po prostu. Że w percepcji rządu, ktoś kto tworzy miejsca pracy, jest odpowiedzialny za jakąś cząstkę pkb, jest traktowany jak oszust/janusz biznesu/dojny cielaczek, np bo ośmielił się chcieć te 3% mieć w kieszeni, zamiast w zębach i podskokach zanosić do US.

Faktycznie teza o tym, że lepiej mieć w kiermanie 100pln niż dać je państwu jest z gatunku tych przełomowych
                          Tylko, że wydawało mi się, że piszemy o tym czy przedsiębiorcy (jako grupa) lecą w ***** z fiskusem - czego sam dałeś najlepszy przykład, a nie o tym
                          - kto i jak wydałby "zaoszczędzone" 3% z Vat
                          - na co fiskus/państwo wydaje to siano
                          Najlepsze w tym wszystkom jest to, że "Kowalski" płaci najczęściej podatki co do grosza i jest ok, Janusz Biznesu leci w ch i jeszcze jak go złapią ciśnie bandę decydentów od złodziei - nie widząc?, że realnie to właśnie biznes jest największym beneficjentem obciążeń fiskalnych - a nie wspomniani "łapownicy emeryci"

A gadka czemu rząd nie odpuści paru baniek McDonalds jest no może ktoś inny dopowie zakończenie
                          Również nie mam pewności, ale ja to widzę tak, że franczyzodawca daje know-how i standardy wyrabiania kanapek tudzież zatrudniania do tego ludzi, a księgową to każdy ma swoją tak jak każdy wypisuje nazwę własnego przedsiębiorstwa na paragonie.
                          Ja lata temu (tak z 15) pracowałem z gościem który robił w ich departamencie prawnym i oprócz jakiś tam korpo anegdotek/bzdetów to wydaje mi się, że zapamiętałem, że oni są dosyć mocno scentralizowani, zatrudniając w centrali sporo osób (w każdym razie w tym departamencie). Ale to jest wątek poboczny - bardziej jako ciekawostkę bym to traktował.
                          Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez Moriarty Zobacz posta
                            Rozumiem, że już oglądałeś, skoro formułujesz takie opinie?
                            A po co to głupie pytanie, skoro oficjalna premiera ma być jutro?
                            Nawet nie mam zamiaru. Po postsowieckim producencie gówna spodziewam się jedynie postsowieckiego gówna. Proste.
                            Zresztą słyszałem już szlochy i jęki „salonu” z pokazów przedpremierowych o siedmiu czy ośmiu poruszających do głębi, tragicznych historiach całkowicie dyskredytujących omawianą Instytucję.
                            To że Kościół jest w tej chwili w mega kryzysie i ma sporo za uszami to bezdyskusyjna prawda, ale jest to opowieść na inne czasy.

Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
                            Coś jakby mniej więcej

Zarzut? W żadnym razie. (...)
                            A, to bardzo się cieszę, nie ma co rozwałkowywać oczywistych oczywistości
                            OLD FASHION MAN CLUB

Komentarz

Ależ ja tego nie neguję, niemniej po doświadczeniach z ekonomią polityczną socjalizmu skutecznie znienawidziłem tą dziedzinę nauki en bloc i podjąłem decyzję o stworzeniu własnej „polityki ekonomicznej”, która zapewni mi w miarę spokojny byt. I to się od ponad ćwierć wieku mnie sprawdza Dlatego nie interesuje mnie czy państwo mi coś da, czy nie – mam poradzić sobie sam – a jak dają to biorę, bo z hajsem jest tak, że lepiej jak jest go więcej

Skupiam się zatem, zgodnie z kompetencjami, na wiadomych sprawach wschodnich, a dla relaksu na tępieniu tych wszystkich czerwonych, postkomuny i wszelkiej maści lewactwa. I wplątując w to wszystko Legię – to jest naprawdę fajny sposób na życie

Zerknij na mój ostatni wpis w tym temacie, może masz jakiś pomysł, to poproszę o priw:
                              http://forum.legionisci.com/showthre...=15565&page=53
                              Mi bardziej chodziło o to, że ja się nie mam za jakiegoś speca od ekonomii - a wręcz przeciwnie, tylko akurat analiza (nawet nie ekonomiczna, tylko bardziej społeczna) budżetu państwa jest relatywnie prosta (mówię oczywiście o perspektywie krótkoterminowej - zresztą ze względu na "chaos deterministyczny" w możliwości badawcze/analityczne tego zagadnienia w dłuższej perspektywie ja nie za bardzo wierzę).
                              Tylko, że i tak to co piszę staram się mniej lub bardziej udolnie przestawić w szerszym kontekście - niekoniecznie ekonomicznym (zresztą jak wrócę z roboty to jeszcze raz zwrócę na to uwagę w poście do Peace)
                              A prv właśnie leci.
                              Lieber tot als rot!!

Komentarz

(...)A prv właśnie leci.
                                Świetnie, dzięki

Czytając Waszą dyskusję uświadomiłem sobie, że niedawno z sentymentu opierdoliłem na Wałbrzyskiej dwa mac royale – i nawet nie wiem ile kosztowały

Smaczne były.

OLD FASHION MAN CLUB

Komentarz

Pracuję...
                                X