Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
    No ba przed wprowadzeniem tego "złodziejskiego" 500plus miało znacznie lepiej
    Niech PiS wprowadzi 5000+ dogonimy Niemcy nie za 100 a za 10 lat

Komentarz

• Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
      I jak to wyliczyłeś?

Zamiast programu socjal+ mogliby np. zlikwidować całkowicie podatek dochodowy na UoP i nadal był‚oby to 'tańsze' dla budżetu.

Dla przykł‚adu: podatek dochody pł‚acony przez osobę z pensją 6k brutto, rocznie 5 568 zł‚.

Przeciętne małżeństwo w Warszawie, które się wykształciło i ciężko pracuje i ma dwójkę dzieci, przez obniżki podatków miałoby znacznie, znacznie więcej w portfelu gdyby polityka gospodarcza byłaby inna.
      W ogóle nic nie liczyłem. Zawsze wychodziłem z założenia, że „niezależnie od ustroju” mam za zadanie utrzymać rodzinę i ukręcić sobie coś na przyjemności – i jak do tej pory daję radę
      Wyliczenia i opinie pozostawiam fachowcom – ekonomistom. Być może masz racje, ale ekonomia to nie moja branża, nawet nie będę sprawdzał - po prostu ma mi się zgadzać hajs, a ten na razie się zgadza, a 500+ jest przy tym bardzo miłym dodatkiem
      OLD FASHION MAN CLUB

Komentarz

Jak zwykle nie na temat - uchylam się od dyskusji.
        Niczego innego się nie spodziełem po autorze mądrości iż - gdyby polityka państwa odnośnie x, y, z była inna to a, b, c mieli by lepiej.

Ale ok.

Gdyby zamiast pięćset plus dawano ten hajs hodowcom gołębi, to w tej dziedzinie bylibyśmy światową potęgą. Gdyby zaś te pieniądze zostały przeznaczone na obniżenie podatków dla producentów kalafiorów i szparagów to nasze warzywa zalały by Europę.

Bo przecież do tego sprowadzają się te Twoje analizy.
        Dodatkowo uwielbiam te konstrukcje w stylu "przeciętne małżeństwo w Warszawie, które się wykształciło i ciężko pracuje i ma dwójkę dzieci" wprost mnie to rozczula. Dla lepszego efektu mogłeś napisać, że w przeciwieństwie do "przeciętnego konkubinatu w Ozorkowie, bez wykształcenia, pracy i z 10 dzieci (serio na tym forum były osoby które znają takie rodzinY ) które są beneficjentami 500plus.
        Ale ok fetyszyzujcie sobie dalej te "wykształcone rodziny" koniecznie z dwójką dzieci, a ja sobie będę pisał czy po czy o kalafiorach i gołębiach

A i jeszcze jedno, tak jest ja również jak najbardziej uważam, iż to szeroko rozumiani przedsiębiorcy są kluczem do długofalowego rozwoju Polski. Tylko, że
        - realnie jest to grupa społeczna/zawodowa? która ma na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat NAJLEPIEJ zarówno pod względem finansowym, jak i szeroko rozumianym legislacyjno-regulacyjnym
        - jest to również grupa która jest - ultra roszczeniowa, oraz było nie było jadąca po bandzie z szeroko rozumianą optymalizacją podatkową/kosztów
        Ostatnio edytowany przez TNTP; [ARG:4 UNDEFINED].
        Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez Abrams Zobacz posta
          Niech PiS wprowadzi 5000+ dogonimy Niemcy nie za 100 a za 10 lat
          mam nadzieję że jeśli masz znajomych beneficjentów tego programu to agitujesz żeby z niego nie korzystali hyhyhyhy, hy hy hy hy
          Lieber tot als rot!!

Komentarz

- jest to również grupa która jest - ultra roszczeniowa, oraz było nie było jadąca po bandzie z szeroko rozumianą optymalizacją podatkową/kosztów
            Skoro podatki są tak skonstruowane jak są, to owszem, mamy całe tabuny roszczeniowych oszustów/optymalizatorów/malwersantów. Przykład pierwszy z brzegu.
            https://businessinsider.com.pl/twoje...oplaty/e7epwzp

Fiskus domaga się zapłacenia wyższego VAT od hamburgerów na wynos. I to tych sprzedanych kilka lat temu. Przedsiębiorcy alarmują: wsteczne podwyższanie podatku urąga konstytucji dla biznesu - pisze w środę "Rzeczpospolita".
            Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
            -------------
            Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Ja sobie tutaj spokojnie dyskutowałem na poziomie z bloniaqiem i Pawełkiem i jak zwykle muszę czytać teraz jakieś dyrdymały TNTP, który wszystko sprowadza do absurdu i wyśmiewania. Tak jak wcześniej napisałem - uchylam się od dyskusji.

Komentarz

• O, następny kandydat do Konfederacji – TW Bolek:

"Bliżej nam do Moskwy niż do Nowego Jorku". Wałęsa w wywiadzie dla Sputnika chwali Putina
                https://dorzeczy.pl/88172/Blizej-nam...li-Putina.html

Rewolucyjny pomysł Wałęsy. Były prezydent w "Aftonbladet" proponuje likwidację UE
                https://dorzeczy.pl/kraj/102229/Rewo...idacje-UE.html

Koniec świata!

OLD FASHION MAN CLUB

Komentarz

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
                  Skoro podatki są tak skonstruowane jak są, to owszem, mamy całe tabuny roszczeniowych oszustów/optymalizatorów/malwersantów. Przykład pierwszy z brzegu.
                  https://businessinsider.com.pl/twoje...oplaty/e7epwzp
                  oczywiście "oszustwa podatkowe" to domena Polaków - nigdzie indziej na ŚWIECIE nie słyszeli o takim zjawisku
                  zaś co do burgerów to przecież to było jawne jebanie fiskusa i właśnie to oburzenie "przedsiębiorców" jest wypisz wymaluj kwintesencją
                  "- jest to również grupa która jest - ultra roszczeniowa, oraz było nie było jadąca po bandzie z szeroko rozumianą optymalizacją podatkową/kosztów"

Ale żeby nie było że się przypierdalam, to ja również uważam, iż obecnie obowiązująca ordynacja podatkowa to jakieś kuriozum - i faktycznie jest to zaniechanie? PiS, że nic się z tym nie zrobiło.
                  Mam tylko nadzieję, że w tej kwestii dużo pójdzie do przodu w przyszłej kadencji (niby się o tym mówi od dawna)
                  Aczkolwiek są dwa "ale", tylko nie bardzo na publicznym
                  Ostatnio edytowany przez TNTP; [ARG:4 UNDEFINED].
                  Lieber tot als rot!!

Komentarz

Ja sobie tutaj spokojnie dyskutowałem na poziomie z bloniaqiem i Pawełkiem i jak zwykle muszę czytać teraz jakieś dyrdymały TNTP, który wszystko sprowadza do absurdu i wyśmiewania. Tak jak wcześniej napisałem - uchylam się od dyskusji.
                    Raz nie musisz, dwa ja tylko odnoszę się do Twoich tez - skoro są one absurdalne to pogadaj z ich autorem

Przeciętny producent rowerów w Łomży, który inwestował i ciężko pracuje i ma produkcję na poziomie 500 rowerów dziennie, przez obniżki podatków miałby znacznie, znacznie więcej w portfelu gdyby polityka gospodarcza byłaby inna.
                    Lieber tot als rot!!

Komentarz

Raz nie musisz, dwa ja tylko odnoszę się do Twoich tez - skoro są one absurdalne to pogadaj z ich autorem
                      Nie widzę niczego takiego ani merytorycznej próby odnoszenia się, ani grama absurdu w tym co napisałem możesz uważać inaczej, niewiele mnie to obchodzi

Komentarz

Nie widzę niczego takiego ani merytorycznej próby odnoszenia się, ani grama absurdu w tym co napisałem możesz uważać inaczej, niewiele mnie to obchodzi
                        Ale jak mogę odnieść się do tezy która sprowadza się do tego, że 500plus jest złe, bo te pieniądze można było wydać w inny sposób ?
                        No można było - tylko
                        - do tej pory nikt tego nie zrobił
                        - PiS to obiecał i co więcej zrealizował swoją obietnicę
                        - co NAJWAŻNIEJSZE 500plus spełnia kilka konkretnych funkcji (demograficzna/socjalna/społeczna), a jest on odpowiedzią na konkretny zdefiniowany przez tą partię problem i tyle.

To co Ty proponujesz nie rozwiązuje tego problemu - za to robi dobrze/lepiej przeciętnemu małżeństwu w Warszawie, które się wykształciło i ciężko pracuje i ma dwójkę dzieci.

Imho w sensie społecznym/państwowym 500plus ma większy pozytywny wpływ na rozwój państwa niż to co Ty proponujesz.

No chyba, że wszystko sprowadzasz do interesu swojej dupy, no tylko, że mhhh to mocno karkołomne
                        Lieber tot als rot!!

Komentarz

• No faktycznie, moje rozwiązanie nie rozwiązuje problemu dofinansowywania ludzi, którzy mało zarabiają i mają dużo dzieci, a wspiera ludzi zaradnych i pracowitych. Wolisz opcje numer 1 i uważasz, że ma społeczny/państwowy większy pozytywny wpływ - ok droga wolna. Ja tej opinii nie podzielam, bo uważam, że dzięki takiemu systemowi: a) nagradza się nieróbstwo i błędy, a każe się b) pracowitość i mądrość, w imię sprawiedliwości społecznej. Uważam również, że 'moja opinia' ma większy pozytywny wpływ na państwo, a mój interes jest tylko tego skromną pochodną.

Zwykła różnica między osobą o socjalnej czy bardziej liberalnej duszy. Nie dojdziemy w tym do konsensusu.

Komentarz

zaś co do burgerów to przecież to było jawne jebanie fiskusa i właśnie to oburzenie "przedsiębiorców" jest wypisz wymaluj kwintesencją
                            "- jest to również grupa która jest - ultra roszczeniowa, oraz było nie było jadąca po bandzie z szeroko rozumianą optymalizacją podatkową/kosztów"
                            Co było jawnym jebaniem fiskusa, skoro podobno istnieje około 200 interpretacji indywidualnych sprzed 2016, że 5% podatku jest ok i jeszcze zwracano nadpłatę tym którzy zapłacili te 8%? Fiskus sam się jawnie je.bał czy jak? Może jakiś urzędnik straci pracę, za to, że wydał taką interpretację, albo że bezprawnie zwrócił nadpłatę, czym naraził SP na straty, a przedsiębiorce na naliczenie teraz odsetek przez swoją pomyłkę/niewiedzę?
                            Ostatnio edytowany przez bloniaq; [ARG:4 UNDEFINED].
                            Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
                            -------------
                            Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

• PIS ze względu na realizacje radosnego, beztroskiego przyjmowania mieszkańców wschodu jak i coraz większego niepohamowania w rozdawaniu socjalu mojego głosu pierwszy raz od 2005 roku nie uzyska.

Komentarz

- co NAJWAŻNIEJSZE 500plus spełnia kilka konkretnych funkcji (demograficzna/socjalna/społeczna), a jest on odpowiedzią na konkretny zdefiniowany przez tą partię problem i tyle.
                                O właśnie, coś słabo im idzie podanie danych o urodzeniach za I kwartał 2019. Rok temu były. Czyżby efekt demograficzny był jeszcze bardziej żenujący niż rok temu?

Komentarz

Pracuję...
                                X