Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
    Prawda to, czy nie?
    Nie wiem, trzeba się Berkowicza zapytać.

Komentarz

• Pytam czy to prawda, że piszesz na forum, celem skompromitowania wolnościowych poglądów.
      Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
      -------------
      Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
        Pytam czy to prawda, że piszesz na forum, celem skompromitowania wolnościowych poglądów.
        Piszę, bo mi się czasami nudzi, więc to nie jest prawda.

Komentarz

• Zamieszczone przez sephrioth Zobacz posta
          Piszę, bo mi się czasami nudzi, więc to nie jest prawda.
          W myśl Berkowiczewskiej logiki nie masz racji, bo opinie o tym dlaczego piszesz na tym forum pojawiły sie w przestrzeni publicznej.

Natomiast wracając do przedmiotu dyskusji to trzeba byc naprawdę naiwnym żeby wierzyć iż
          - JKaczynski wydaje polecenie MBlaszczakowi który zaczyna po godzinach zbierać podpisy po sasaiadach
          - JKaczynski wydaje polecenie x, który przekazuje je y, który podaje je dalej do z, który koniec końców przekazuje je 57 letniej Pani Hani z Tychów, która kompletnie nie wie ocb, ale która z zapałem zaczyna zbierać podpisy pod listę Kukiza

Ja rozumiem walkę polityczną, że liczy sie skuteczność i efekt końcowy, ale mino tego że ideowo bliżej mi Konfederacji, niż Kukiza (bo u tych pierwszych można zdefiniować jakiś trzon światopoglądowy, u tego drugiego juz nie koniecznie) to takie zagrania są czysto po ludzku chujowe.
          Dodatkowo oprócz tego ze my sobie tutaj o tym popiszemy to one nic im nie dają, oprócz tego, że
          - konfliktują ich z potencjalnie tożsamym ideologicznie środowiskiem
          - traktują wyborców jak idiotów (widać nie wszystkim to przeszkadza)
          - jak znam życie doczekają sie retorsji i będzie krzyk PKukiz gra nieuczciwie
          Lieber tot als rot!!

Komentarz

Możesz podać listę sądów, które wydają sprawiedliwe wyroki? Walka PISu ze złogami trochę już trwa i nie ukrywam, że po drodze się zgubiłem.
            Nie mogę, bo jak 99% obywateli nie wiem, jak to na dzisiaj wygląda - stąd generalnie mam dystans do wszystkich. Kraków dla odmiany jest szczególnym i bogato opisanym miejscem, podobnie jak Warszawa ("reprywatyzacja"), czy Gdańsk (ogólna lokalna mafia).
            My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zamieszczone przez Mrugs Zobacz posta
              Prywatne to one będą jeśli zainteresowany zapłaci 15% podatku. Jeśli nie zapłaci kasa trafi do ZUS czyli zostanie przejedzona.
              Tak czy siak uważam, że opłaci się ponieść w/w koszta aby te dotychczas zgromadzone środki przenieść do IKE, tym bardziej, że program zakłada moźliwość dziedziczenia, a więc zawsze ktoś z rodziny z nich prędzej czy później skorzysta.

Komentarz

• Brzmi groźnie

Likwidacja liniowego i jakiś "test przedsiębiorcy" co pewnie w praktyce oznacza zmasowane kontrole

Po co się pierdolić? Nie prościej wprowadzić dodatkowy podatek od wartości nieruchomości zamiast tak rozkułaczać kolejne grupy społeczne celem sfinansowania rozpasanego socjalu?
                Przechodniu, Pochyl Czoło, Wstrzymaj Krok Na Chwilę
                Tu Każda Grudka Ziemi Krwią Męczeńśką Broczy
                To jest Służewiec To są Nasze Termopile
                Tu Leżą Ci, którzy Chcieli Bój Do Końca Toczyć.
                Nie Odprowadzał Nas Tu Kondukt Pogrzebowy
                Nikt Nie Miał Honorowej Salwy Ani Wieńca
                W Mokotowskim Więzieniu Krótki Strzał W Tył Głowy
                A Potem Mały Kucyk Wiózł Nas Do Służewca

Komentarz

• Zamieszczone przez Ursynów1916 Zobacz posta
                  Brzmi groźnie

Likwidacja liniowego i jakiś "test przedsiębiorcy" co pewnie w praktyce oznacza zmasowane kontrole

Po co się pierdolić? Nie prościej wprowadzić dodatkowy podatek od wartości nieruchomości zamiast tak rozkułaczać kolejne grupy społeczne celem sfinansowania rozpasanego socjalu?
                  Jak nie wiesz o co chodzi to po co "pierdolisz" ?

Pomijając fakt iż ten Plan Finansowy ma realnie niewielkie znaczenie (bo bez wchodzenia w szczegóy to jest projekt z MF, a nie KPRM) chodzi tylko o notyfikacje KE, to

- gdzie Ty widzisz likwidacje liniowego ?
                  - test przedsiębiorcy, to przecież realnie realizowanie przepisów istniejących od x lat (osobiście mam nadzieję, że nic z tego nie wyjdzie)
                  - czy Ty rozumiesz znaczenie słowa rozkułaczać ? czy tak piszesz je sobie dla dodania kumatości semantyczno-ekonomicznej
                  - póki co to mamy rząd, który likwiduje jakieś chore użytkowanie wieczyste, co jest asumptem do tego...żeby insynuować jakieś dodatkowe podatki od nieruchomości (co pod względem ekonomicznym jest dyskusyjne, a politycznie to tematu nie chce mnie się ciągnąć)
                  - lecimy dalej mamy obniżenie podatku PIT, podwyższenie kosztów uzyskania przychodu, likwidacja Pit do 26 roku życia - przy pierwszej w "nowożytnej" historii nadwyżce budżetowej, ale nie przeszkadza to forumowych specom od ekonomii pitolić 3 po 3 o "rozkułaczaniu", "rozpasanym socjalu"
                  - co więcej to wszystko jest przy zakładanym mniejszym niż założenia sektora finansowego wzroście PKB.

Realnie co wkurwia w tym projekcie (a co daje 50% na zablokowanie tego) to wzrost akcyzy na fajki i alko (zaznaczam, że pierwszego nie palę, a to drugie od kilku dni ultra ograniczam) - bo jak znam życie to fiskus będzie chciał to co roku podwyższać.

Reasumując i tak założenie z tego Planu pójdą się %$@%$@ we wrześniu
                  Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez Ursynów1916 Zobacz posta
                    Brzmi groźnie
                    Na początek proponuję umyć uszy - już to może pomóc.
                    "Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
                    "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
                    Up the Anchor!

Komentarz

• Dowiedziałem się co to jest ten test przedsiębiorcy:

Jak pisaliśmy w money.pl, z Wieloletniego Planu Finansowego na lata 2019-2022 wynika, że test przedsiębiorcy może pojawić się już 1 stycznia 2020 r. Resort Teresy Czerwińskiej przeprowadził już nawet wstępny egzamin. Okazało się, że problem z jego zdaniem może mieć 80 tys. przedsiębiorców.
                      https://www.money.pl/gospodarka/test...56047489a.html

Ciężko to nawet skomentować. Nawet nie chodzi o to czy to zostanie wprowadzone, ale ważne jest w jaki sposób ci ludzie myślą. Przecież żaden normalnie funkcjonujący umysł nie wpadłby na nic nawet w połowie głupiego. To musiała wymyślić jakaś komisja, pewnie nadzwyczajna.

Komentarz

Dowiedziałem się co to jest ten test przedsiębiorcy:

https://www.money.pl/gospodarka/test...56047489a.html

Ciężko to nawet skomentować. Nawet nie chodzi o to czy to zostanie wprowadzone, ale ważne jest w jaki sposób ci ludzie myślą. Przecież żaden normalnie funkcjonujący umysł nie wpadłby na nic nawet w połowie głupiego. To musiała wymyślić jakaś komisja, pewnie nadzwyczajna.
                        Ciężko skomentować to, że Ty nie bardzo wiesz o czym piszesz. Ale skoro to som debile, to tak wybitnie jednostki jak Ty nie mają się czego bać, wszak bankowo poradzisz sobie w każdych okolicznościach.
                        Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Najpierw pogmerali w leasingu, a teraz się biorą za całokształt JDG. Już niedługo naprawdę bardziej się będzie opłacało być na bezrobociu.

Komentarz

• Zamieszczone przez Mrugs Zobacz posta
                            Najpierw pogmerali w leasingu, a teraz się biorą za całokształt JDG. Już niedługo naprawdę bardziej się będzie opłacało być na bezrobociu.
                            No ba, miliony polskich przedsiębiorców lada dzień zamkną swoje biznesy i pójdą na jakże dochodowe "bezrobocie".

A i jeszcze jedno nie biorą się za JDG, tylko mają zacząć sprawdzać w jaki te sposób te przepisy są przestrzegane/egzekwowane.

Ja osobiście nie wiem jak do tego podchodzić - w sensie, że dla mnie wszystko mogłoby jechać na JDG, tylko nie wiem czy to społecznie jest do utrzymania.

ps. zresztą to jest dobry paradoks, najpierw ludzie jebią, wtedy jeszcze PO za "śmieciówki", teraz jebią PiS za dokręcanie śruby z JDG
                            Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Bo i za "śmieciówki" i za dokręcanie śruby JDG należy się zjeba.

Szczerze nie wierzę aby samo sprawdzenie egzekwowania prawa miało przynieść rzeczone 1,2mld zł do budżetu, będą szły za tym jakieś konsekwencje finansowe. Czytałem o dopłaceniu różnicy w podatku.

Poza tym obecnie nie ma przepisu mówiącego o tym, że JDG nie może utrzymywać się z faktur wystawianych jednemu podmiotowi, był taki pomysł na początku kadencji, ale nie wszedł w życie.
                              Zakładając JDG nie możesz wystawiać faktur poprzedniemu pracodawcy u którego byłeś zatrudniony na umowie w innym przypadku tracisz ulgi przysługujące "na start".

Zmiany w przepisach leasingowych miały ukrócić branie na firmę/JDG aut luksusowych powyżej pewnej wartości - i to wg mnie jest ok.
                              Ale dowalono też tym którzy po prostu wzięli samochód by móc wykonywać swoją pracę i były to często samochody średniej klasy z kilkuletnim stażem.

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
                                A i jeszcze jedno nie biorą się za JDG, tylko mają zacząć sprawdzać w jaki te sposób te przepisy są przestrzegane/egzekwowane.
                                Jakie przepisy ? Albo inaczej . Jaki przepis mówi o wymogu ilości wystawianych faktur ?

Komentarz

Pracuję...
                                X