Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Moriarty Zobacz posta
    Za Gierka też na początku było fajnie, a jak się skończyło wszyscy wiemy. Dziwi mnie ta krótkowzroczność niektórych.
    No właśnie jak się skończyło ? Ty wiesz o czym piszesz ?

Zamieszczone przez grodzisk1 Zobacz posta
    Zrozumiałbym, że rząd pożycza dodatkowe 50 mld i buduje za nie elektrownię atomową, albo modernizuje sieci elektroenergetyczne. Przejadanie takich pieniędzy prowadzi donikąd. Kto to będzie spłacać? Powojenne wyże demograficzne przechodzą na emeryturę, a na rynek pracy wchodzą o połowę mniej liczne roczniki.
    A w sumie faktycznie mogło to zabrzmieć mało precyzyjnie.
    Chodziło mi o pieniądze które już są w obiegu i nie trzeba ich ani kreować, ani pożyczać

Zaś co do wydatkowania to już wielokrotnie było o tym mowa i nie chcę się powtarzać, bo w sumie nie mam na to czasu, ale zarówno atom ma być grany (chociaż obstawiam, że z tym będzie cyrk ) jak i niby coś tam się ruszyło z siecią przesyłową (ale z tym to imho będą mega cyrki,bo mam wrażenie, że przyszła dekada będzie niezależnie od tego kto będzie rządził "zielona" co siłą rzeczy wymusza zupełnie inne podjeście to kwestii przesyłu)
    Ostatnio edytowany przez TNTP; [ARG:4 UNDEFINED].
    Lieber tot als rot!!

Komentarz

• [QUOTE=TNTP;1635686]No właśnie jak się skończyło ? Ty wiesz o czym piszesz ?

Wielkim zadłużeniem, które skończyliśmy spłacać wcale nie tak dawno temu (o umorzeniach długu w tzw. międzyczasie nie wspomnę). A ludzie byli tak zadowoleni, że z tej radości zaczęli strajkować. Tak więc co nieco tam wiem.
      Jeśli w czasach ogólnej koniunktury zadłużamy się do maksymalnego poziomu, to ja nie mam pytań. Żeby to jeszcze chociaż szło na inwestycje, nowe technologie, no chociaż służbę zdrowia....
      Bazinga!
      Przecież i im i mnie chodzi tylko o dobro naszego klubu.

Komentarz

• [QUOTE=Moriarty;1635690]
        Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
        No właśnie jak się skończyło ? Ty wiesz o czym piszesz ?

Wielkim zadłużeniem, które skończyliśmy spłacać wcale nie tak dawno temu (o umorzeniach długu w tzw. międzyczasie nie wspomnę). A ludzie byli tak zadowoleni, że z tej radości zaczęli strajkować. Tak więc co nieco tam wiem.
        Jeśli w czasach ogólnej koniunktury zadłużamy się do maksymalnego poziomu, to ja nie mam pytań. Żeby to jeszcze chociaż szło na inwestycje, nowe technologie, no chociaż służbę zdrowia....
        zaczeli strajkować bo było zadłużenie. o czym 99% z tych strajkujących nie miało pojęcia.
        oj widzę, że brednie wciskane przez Balcerka i spółkę wiecznie żywe.
        A teraz sprawdzam na ile zadłużono Polskę za Gierka, a na ile za Tuska ?
        co gorsze pytanie ma drugie dno, ale z chęcią poczekam na odpowiedź

A i jeszcze jedno dług publiczny na nieszczęście dyrdymałów które piszesz realnie SPADA #smuteczek
        Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Tak, ludzie zaczęli strajkować, bo nie mieli co do garnka włożyć. O zadłużeniu oczywiście nie mieli pojęcia, bo niby skąd, działała przecież TVP Urbana. Także analogii jest całkiem sporo.
          A porównywanie zadłużenia w czasach PRL i RP to jak mieszanie dwóch różnych systemów walutowych.
          Ale co tam, grunt, żeby było po naszemu.
          Bazinga!

Komentarz

Tak, ludzie zaczęli strajkować, bo nie mieli co do garnka włożyć. O zadłużeniu oczywiście nie mieli pojęcia, bo niby skąd, działała przecież TVP Urbana. Także analogii jest całkiem sporo.
            A porównywanie zadłużenia w czasach PRL i RP to jak mieszanie dwóch różnych systemów walutowych.
            Ale co tam, grunt, żeby było po naszemu.
            hahahahahaahhaahahhahaha
            no właśnie proste, najprostsze pytanie i **** nie odpowiedź.
            Rozumiem że pojęcie wartość realna długu też jest Ci obce ?
            Także wracając do mojego pytania odpowiesz na nie (pi razy drzwi jest to całe 20 stuknięć w klawiaturę) czy wygodniej będzie Ci pitupitu o Urbanie, systemach walutowych itp. itd.
            Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
              hahahahahaahhaahahhahaha
              no właśnie proste, najprostsze pytanie i **** nie odpowiedź.
              Rozumiem że pojęcie wartość realna długu też jest Ci obce ?
              Także wracając do mojego pytania odpowiesz na nie (pi razy drzwi jest to całe 20 stuknięć w klawiaturę) czy wygodniej będzie Ci pitupitu o Urbanie, systemach walutowych itp. itd.
              Czy ja gdzieś napisałem, że zadłużanie kraju przez kogokolwiek było dobre? No ale jeśli Ty wolisz wybielać politykę komunisty Gierka tylko po to, żeby udowodnić (skądinąd oczywistą) winę Tuska i jesteś ślepy na ewidentne zadłużenie kraju w imię bieżącej polityki przez obecny rząd no to ja nie mam więcej pytań. Są przyjemniejsze rzeczy do robienia w ten piękny słoneczny dzień.
              Bazinga!

Komentarz

Czy ja gdzieś napisałem, że zadłużanie kraju przez kogokolwiek było dobre? No ale jeśli Ty wolisz wybielać politykę komunisty Gierka tylko po to, żeby udowodnić (skądinąd oczywistą) winę Tuska i jesteś ślepy na ewidentne zadłużenie kraju w imię bieżącej polityki przez obecny rząd no to ja nie mam więcej pytań. Są przyjemniejsze rzeczy do robienia w ten piękny słoneczny dzień.
                Ty oprócz braku pytań, przede wszystkim masz problem z odpowiedzią na nie. Ale niczego innego się akurat po Tobie nie spodziewałem.
                I te jakieś figury retoryczne "Są przyjemniejsze rzeczy do robienia w ten piękny słoneczny dzień."
                Wszak pisząc to zdanie więcej literek stuknąłeś niż pisząc Gierek 10lat ~ 200mld PLN, Tusk 8 lat ~400mld PLN
                zaś pisząc
                "Żeby to jeszcze chociaż szło na inwestycje, nowe technologie"
                chyba przeczysz
                "zadłużanie kraju przez kogokolwiek było dobre"

I JESZCZE RAZ WIELKIMI LITERKAMI, DŁUG PUBLICZNY REALNIE SPADA

ale **** z rzeczywistością, czy tam jakimikolwiek danymi
                "zadłużenie kraju w imię bieżącej polityki przez obecny rząd "
                ciężki jest ludzki żywot
                Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Gierek utopił kasę np. W Hucie Katowice, która miałaby sens gdybyśmy mieli pokłady rud żelaza na poziomie Szwecji. Megalomania, zadłużenie i ręcznie sterowana gospodarka socjalistyczna. Kolejki po mięso, wódkę i papier do dupy. Bawi mnie ta krótka pamięć niektórych. Po 1989 mieliśmy praktycznie ciągły wzrost gospodarczy, nieraz minimalny, ale zawsze. Kiedyś jednak,przyjdzie kryzys, który nie będzie dla nas tak łaskawy i co wtedy? Spadek dochodów budżetu i wychodzi premier i mówi: Rodacy, wykupcie nasze obligacje na kwotę 100 mld, żebyśmy mogli wam dać to co obiecałem. Ciekawe czy wtedy, ludzie ztzumieliby, że rząd nie swoich pieniędzy, że rząd jedynie rozdziela to co wcześniej od nas ściągnął.
                  @TNTP Napisałeś o 50mld, które są już w obiegu, rozwiń proszę, bo czytałem w tygodniu wypowiedź Morawieckiego, że grosza nie mają na kolejne programy socjalne.

Edit: a Czesi realnie spłacają swoje zadłużenie, zamiast przejadać kasę. Ciekawe kto lepeij wyjdzie na swojej polityce?
                  Ostatnio edytowany przez grodzisk1; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Ty oprócz braku pytań, przede wszystkim masz problem z odpowiedzią na nie. Ale niczego innego się akurat po Tobie nie spodziewałem.
                    I te jakieś figury retoryczne "Są przyjemniejsze rzeczy do robienia w ten piękny słoneczny dzień."
                    Wszak pisząc to zdanie więcej literek stuknąłeś niż pisząc Gierek 10lat ~ 200mld PLN, Tusk 8 lat ~400mld PLN
                    zaś pisząc
                    "Żeby to jeszcze chociaż szło na inwestycje, nowe technologie"
                    chyba przeczysz
                    "zadłużanie kraju przez kogokolwiek było dobre"

I JESZCZE RAZ WIELKIMI LITERKAMI, DŁUG PUBLICZNY REALNIE SPADA

ale **** z rzeczywistością, czy tam jakimikolwiek danymi
                    "zadłużenie kraju w imię bieżącej polityki przez obecny rząd "
                    ciężki jest ludzki żywot
                    Spada wyłącznie dlatego ze mamy światowa koniunkturę i rozwijamy się z PKB na 5+. Niestwty tenże PKB jest dmuchany jedynie przez konsumpcje napędzana socjalem z 500+. Jak ludzie pokupuja pralki, zmywarki i telewizory, przyjdzie spowolnienie światowe to ludzie nie będą już tak chetni do wydawania, wiec zaczną kitrac kasę w skarpecie. I będzie dramat, bo nic innego nie pcha nam rozwoju. Zero inwestycji, ani publicznych ani prywatnych. Będą za pare lat chcieli robić CPK czy mierzeje właśnie po to aby w kryzysie pompować kasę w gospodarkę i stymulować tym gospodarkę do wzrostu tylko może nie byc skad brać ta kasę, bo pójdzie na socjal i nie wróci w vacie z konsumpcji.
                    "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
                    „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

Komentarz

• Zamieszczone przez grodzisk1 Zobacz posta
                      Gierek utopił kasę np. W Hucie Katowice, która miałaby sens gdybyśmy mieli pokłady rud żelaza na poziomie Szwecji. Megalomania, zadłużenie i ręcznie sterowana gospodarka socjalistyczna. Kolejki po mięso, wódkę i papier do dupy. Bawi mnie ta krótka pamięć niektórych. Po 1989 mieliśmy praktycznie ciągły wzrost gospodarczy, nieraz minimalny, ale zawsze. Kiedyś jednak,przyjdzie kryzys, który nie będzie dla nas tak łaskawy i co wtedy? Spadek dochodów budżetu i wychodzi premier i mówi: Rodacy, wykupcie nasze obligacje na kwotę 100 mld, żebyśmy mogli wam dać to co obiecałem. Ciekawe czy wtedy, ludzie ztzumieliby, że rząd nie swoich pieniędzy, że rząd jedynie rozdziela to co wcześniej od nas ściągnął.
                      @TNTP Napisałeś o 50mld, które są już w obiegu, rozwiń proszę, bo czytałem w tygodniu wypowiedź Morawieckiego, że grosza nie mają na kolejne programy socjalne.

Edit: a Czesi realnie spłacają swoje zadłużenie, zamiast przejadać kasę. Ciekawe kto lepeij wyjdzie na swojej polityce?
                      Ja się na chwilę wybijam także więcej napiszę później, ale tak to już czasami jest, że ludzi piszą co im na język, palce przyjdzie bez żadnego pomyślunku, a później jest weryfikacja z faktami.

gdybyśmy mieli pokłady rud żelaza na poziomie Szwecji...
                      Pytanie
                      Czy wiesz ile rudy żelaza wydobywa się w Szwecji, a ile w Polsce ?

Czy Ty znasz się na rynku surowców ?
                      Ja akurat na samym wydobyciu znam się średnio, ale na złomie co nieco i to co piszesz o sensowności Huty Katowice to po prostu bezsens.
                      Tym bardziej, że Mittal chce ją rozbudować.
                      Przecież to co piszesz Ty i kilku innych użytkowników to są BREDNIE, czego najlepszym przykładem są Twoje przemyślenia o rzeczonej hucie.

O i w międzyczasie pojawił się kolejny kwiatuszek.
                      Ta ta zerowe inwestycje, światowa koniunktura, trzynaście lat i ***** przeżyć tyle, co wy ***** możecie szczyle, pompowanie kasy w gospodarkę.

Zasadniczo po takich wpisach nie dziwię się, że Platforma jebała Polaków po kiermanie
                      Lieber tot als rot!!

Komentarz

Ja się na chwilę wybijam także więcej napiszę później, ale tak to już czasami jest, że ludzi piszą co im na język, palce przyjdzie bez żadnego pomyślunku, a później jest weryfikacja z faktami.

gdybyśmy mieli pokłady rud żelaza na poziomie Szwecji...
                        Pytanie
                        Czy wiesz ile rudy żelaza wydobywa się w Szwecji, a ile w Polsce ?

Czy Ty znasz się na rynku surowców ?
                        Ja akurat na samym wydobyciu znam się średnio, ale na złomie co nieco i to co piszesz o sensowności Huty Katowice to po prostu bezsens.
                        Tym bardziej, że Mittal chce ją rozbudować.
                        Przecież to co piszesz Ty i kilku innych użytkowników to są BREDNIE, czego najlepszym przykładem są Twoje przemyślenia o rzeczonej hucie.
                        Strasznie jesteś pewny siebie, a wszystko co napiszą inni uzytkownicy którzy odważą się skrytykować beznadziejną politykę gospodarczą rządu nazywasz bredniami.

Szkoda czasu na dyskutowanie.
                        Ostatnio edytowany przez Beziooo; [ARG:4 UNDEFINED].
                        Zamieszczone przez księciuniu
                        Bo umieć opierdolić (Czerczesow), a nie tylko się drzeć (Hasi), to też jest sztuka.

Komentarz

• Zamieszczone przez Beziooo Zobacz posta
                          Strasznie jesteś pewny siebie, a wszystko co napiszą inni uzytkownicy którzy odważą się skrytykować beznadziejną politykę gospodarczą rządu nazywasz bredniami.

Szkoda czasu na dyskutowanie.
                          Jestem pewny siebie bo mam zarówno wiedzę (co więcej weryfikowalną rynkowo) jak i jakieś tam doświadczenie.
                          A o twym poziomie świadczy daleki od beznadziejnego poziom argumentów.
                          Dodakowo zaliuczasz się do grona osób które mają poważny problem z
                          - językiem polskim
                          - lub logiką

Jak ktoś do kurwy nędzy pisze nieprawdę vide Szwecja i Huta Katowice to nie mam problemów żeby nazwać to brednią.
                          Tylko problem jest taki, że używam tego określenie do wątków KTÓRE SĄ WERYFIKOWANE
                          Jeśli Ty z kolegami będziecie pisać pierdoły w stylu krowy za pis się nie cielą to niestety będziesz zmuszony czytać moje komentarze WPROST ADEKWATNE do bezmiaru głupoty który jest między innymi Twojego autorstwa.

Także
                          - zablokuj mnie
                          - zgłoś mnie do moda
                          - pogódź się z tym
                          nie zapomnij tylko w ramach osobistej vendetty zagłosować na Cimoszewicza
                          Lieber tot als rot!!

Komentarz

• TNTP dziś ewidentnie skacowany.
                            Radzę ważyć każdy wpis, lemingi.
                            "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                            Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                            Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                            Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                            "
                            Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
                              TNTP dziś ewidentnie skacowany.
                              Radzę ważyć każdy wpis, lemingi.
                              Jako, że jest to wątek jak najbardziej WERYFIKOWALNY nie nazwę tego brednią...a chciałbym
                              Lieber tot als rot!!

Komentarz

Jako, że jest to wątek jak najbardziej WERYFIKOWALNY nie nazwę tego brednią...a chciałbym
                                Wódka tylko z Polmosu Bielsko-Biała.
                                "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                                Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                                Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                                Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                                "
                                Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

Pracuję...
                                X