Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• My tu gadu-gadu, a sprawa jako rzekł TW Bolek jest poważna

Na innych galaktykach są 3 poziomy rozwoju intelektualnego. My jesteśmy najniżej. Wyższa cywilizacja przyjeżdża i przygląda się, co oni tu wyprawiają. Jak zagrozimy destabilizacją (…) Putinem, oni nam przeszkodzą, przetną na pół, ziemia się zwinie, wszystkich nas zgniecie, przytrzymają nas 5 tys. lat
    Chociaż potem oczywiście ma być lepiej:

Przyślą nam Adama i Ewę i od nowa będziemy budować. To też musimy brać pod uwagę
    https://wpolityce.pl/polityka/439807...mia-sie-zwinie

Szkoda, że ten wafelek nie chce tu sobie z nami czasem popisać…

OLD FASHION MAN CLUB

Komentarz

• Bardzo źle jest z polskim narodem, jeżeli trzeba go przekupować, żeby nie głosował na zdrajców.
      Ostatnio edytowany przez sephrioth; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez sephrioth Zobacz posta
        Bardzo źle jest z polskim narodem, (...)
        W tym fragmencie się zgodzę.

Od września 1939 roku licząc:
        - rzeź elit
        - sowiecka degeneracja
        - postkomunistyczne odmóżdżanie

To nie mogło zadziałać pozytywnie.
        OLD FASHION MAN CLUB

Komentarz

• Pojawiają się pierwsze pomysły na hajs na socjal+, rząd bierze pod lupę samozatrudnionych. Powiem szczerze, że sam niezbyt jestem fanem JDG, które często są zwykłym UoPem bez płacenia podatków i z przywilejami odliczania sobie kosztów życia (laptop/sprzęt/samochód). Pytanie jednak brzmi: czemu tak robią? Może dlatego, że nikt nie wierzy w emeryturę z ZUS, a składki np. zdrowotne to zwykły podatek bez profitów?

Komentarz

• Na ZUS nie ma co liczyć. Teraz stosunek emerytów do pracujących to 1do 2. W 2050 będzie to 1do1. Koszty emerytur i opieki medycznej zeżrą budżet.
            Edit. Co do ograniczeń w JDG: IT, prawnicy, inżynierowie, lekarze, wyższa kadra zarządzająca to nie jest potencjalny elektorat PIS, więc jakiś geniusz wpadł na to, że można sięgnąć do ich kieszeni. Tylko, że część z tych ludzi wyemigruje, a młodzi , którzy się dopiero kształcą, zobaczą, że nie ma po co wiązać swojej przyszłości z Polską.
            Ostatnio edytowany przez grodzisk1; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez grodzisk1 Zobacz posta
              Na ZUS nie ma co liczyć. Teraz stosunek emerytów do pracujących to 1do 2. W 2050 będzie to 1do1. Koszty emerytur i opieki medycznej zeżrą budżet.
              Edit. Co do ograniczeń w JDG: IT, prawnicy, inżynierowie, lekarze, wyższa kadra zarządzająca to nie jest potencjalny elektorat PIS, więc jakiś geniusz wpadł na to, że można sięgnąć do ich kieszeni. Tylko, że część z tych ludzi wyemigruje, a młodzi , którzy się dopiero kształcą, zobaczą, że nie ma po co wiązać swojej przyszłości z Polską.
              Nie rusza tego. Strzał w kolano dla służby zdrowia. Większość lekarzy jest na kontraktach, a wiec nie obowiązuje ich liczba godzin pracy jak na etacie. Stad jeszcze jako tako idzie poskładać zespoły które nas leczą. Inaczej wrócą na etat, wypowiedzą opt-out i kwiczymy. To samo pielęgniarki i ratownicy.

LOT już nie byłby tak dochodowy, większość zatrudnienia to również fakturki małych DG.

I tak wielu innych.
              "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
              „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

Komentarz

• Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
                Nie rusza tego. Strzał w kolano dla służby zdrowia. Większość lekarzy jest na kontraktach, a wiec nie obowiązuje ich liczba godzin pracy jak na etacie. Stad jeszcze jako tako idzie poskładać zespoły które nas leczą. Inaczej wrócą na etat, wypowiedzą opt-out i kwiczymy. To samo pielęgniarki i ratownicy.

LOT już nie byłby tak dochodowy, większość zatrudnienia to również fakturki małych DG.

I tak wielu innych.
                Nie zrozumiałeś, że w tym temacie juz nikt nie będzie z tobą rozmawiał?
                OLD FASHION MAN CLUB

Komentarz

• Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
                  Pojawiają się pierwsze pomysły na hajs na socjal+, rząd bierze pod lupę samozatrudnionych. Powiem szczerze, że sam niezbyt jestem fanem JDG, które często są zwykłym UoPem bez płacenia podatków i z przywilejami odliczania sobie kosztów życia (laptop/sprzęt/samochód). Pytanie jednak brzmi: czemu tak robią? Może dlatego, że nikt nie wierzy w emeryturę z ZUS, a składki np. zdrowotne to zwykły podatek bez profitów?
                  A jak wyglada „przywilej” sprzedaży takiego laptopa/ samochodu itd ?

Komentarz

• Zamieszczone przez Runi Zobacz posta
                    A jak wyglada „przywilej” sprzedaży takiego laptopa/ samochodu itd ?
                    Możesz opisać Z tego co pamiętam to jesteś „zablokowany” na 5 lat przy samochodzie, łatwo wyliczyć kiedy kumple auta wymieniają
                    Ostatnio edytowany przez Peace; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
                      Pojawiają się pierwsze pomysły na hajs na socjal+, rząd bierze pod lupę samozatrudnionych. Powiem szczerze, że sam niezbyt jestem fanem JDG, które często są zwykłym UoPem bez płacenia podatków i z przywilejami odliczania sobie kosztów życia (laptop/sprzęt/samochód). Pytanie jednak brzmi: czemu tak robią? Może dlatego, że nikt nie wierzy w emeryturę z ZUS, a składki np. zdrowotne to zwykły podatek bez profitów?
                      Głównie dlatego, że więcej im w kieszeni zostaje. Czyli ja jestem za nie ruszać

P.S. Runi nie przesadzaj, i tak się opłaca. Np. najtańszym sposobem kupienia samochodu jest bezsprzecznie leasing
                      Ostatnio edytowany przez BlackAdder; [ARG:4 UNDEFINED].
                      "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Komentarz

• Zamieszczone przez BlackAdder Zobacz posta

P.S. Runi nie przesadzaj, i tak się opłaca. Np. najtańszym sposobem kupienia samochodu jest bezsprzecznie leasing
                        w dzisiejszych czasach kupowanie auta to abstrakcja. Najem, smart leasing - bierzesz na 3 lata, oddajesz i wybierasz kolejny.
                        "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
                        „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

Komentarz

• Zamieszczone przez BlackAdder Zobacz posta

Ależ oczywiście że się opłaca. Druga sprawa to charakter pracy ( w moim przypadku IT) , w skrócie Projekty , terminy , charakter zleceń wymagający prace w weekendy. Jedna droga jest umowa o prace gdzie albo Będą się wysypywały projekty za brak terminowości , albo firma będzie mnie jeb*ała na hajs za prace po godzinach.
                          Druga opcja jest JDG gdzie sam dyktuje sobie w jakimś stopniu godziny pracy . Pracuje tyle ile potrzebuje na wykonanie zadania , z terminami które sam sobie ustalę , za jakieś stawki projektowe które mam .

Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
                          Możesz opisać Z tego co pamiętam to jesteś „zablokowany” na 5 lat przy samochodzie, łatwo wyliczyć kiedy kumple auta wymieniają
                          Nie wiem szczerze o jakiej blokadzie mówisz. Jedyne "ograniczenie" to zabawy z korektami VATu naliczonego jeżeli w ciągu 60 miesięcy sprzedałeś pojazd lub zmieniłeś jego przeznaczenie ( ale tu szczegóły to znają księgowi). Obojętnie w jakim czasie sprzedajesz samochód i tak będziesz musiał odprowadzić podatki jako, że sprzedaż zwiększy Twoje przychody. Dotyczy to także innych sprzętów np. laptopów ale tu jeżeli miałbyś odprowadzić podatki to bardziej się opłaca taki przedmiot zutylizować ( lub załatwić papierek o utylizacji i usunąć ze środków firmy).

Wracając do samochodu to furtką jest rzecz jasna leasing. Bierzesz jako JDG, spłacasz te 3-5 lat , po tym czasie wykupujesz jako osoba prywatna i teoretycznie masz samochód po mniejszej cenie.
                          Ostatnio edytowany przez Runi; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2...N-OX1JtNkw19Ik

To teraz jak kogoś zawiną i zwolnią bez postawienie zarzutów można się powołać na ten wyrok

Komentarz

• RAZ:

https://fakty.interia.pl/opinie/ziem...wa,nId,2909293
                              My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Kontaktowałem się z jednym z dostawców energii elektrycznej (nie wymieniam nazwy, bo nie chcę robić reklamy) i dostałe taką oto ofertę:

Do końca 2019r Od początku 2020r

Netto 0,235 zł 0,469 zł

Brutto 0,289 zł 0,576 zł

Widać, że etatystyczny rząd wprowadzi podwyżki dopiero po wyborach.

Przepraszam za złe formatowanie tabeli.

Komentarz

Pracuję...
                                X