Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
    No ale czemu ma służyć to branie słowa liberał w cudzysłów? Bo po mojemu to jest sugerowanie że liberalizm jest szkodliwy, na postawie tego, że PO powiedziała, że są liberałami. Co jest oczywistym błędem poznawczym.

A skąd się biorą chęci, i co powoduje brak możliwości? Czy miarą sukcesów nie powinien być wskaźnik ile ludzi przestało korzystać z programów socjalnych/udogodnień/itp z powodu wyjścia z biedy? Jeśli tak, to jak to się przedstawia, czy dużo jest takich osób?
    Temu ma służyć branie w cudzysłów, że w moim odczuciu to PiS jest partią, która wprowadziła w Polsce najwięcej zmian liberalnych gospodarczo co każe mi powątpiewać w skuteczność ludzi nazywających się liberałami

Chęci biorą się z różnych potrzeb - coś cię może interesować a jednocześnie być nieopłacalne
    Brak możliwości powoduje np sytuacja finansowa na którą jako dziecko masz zerowy wpływ

Miarę sukcesów już niedawno przedstawiłem za pomocą odpowiednich wskaźników - gdyby zostały w miejscu byłbym w stanie przyznać Ci rację

Komentarz

• A co sądzicie o nowych pomysłach rządzących typu zwolnienie z PITu dla wszystkich zatrudnionych poniżej 26. roku życia?
      Moim zdaniem to czysta zagrywka pod publiczkę: jednym dadzą, ale komuś będą musieli zabrać. Ja mam 29 lat i dlaczego mi nie przysługuje żadna ulga, tylko muszę korzystać z pomocy biura rachunkowego https://calendaria.com.pl/ksiegowosc...datku-pit.html żeby łaskawie przyznali jakikolwiek zwrot?
      Ludzie wyjeżdżają z kraju tylko przed 25 r.ż czy co?!?
      Ostatnio edytowany przez Attractive; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta

A skąd się biorą chęci, i co powoduje brak możliwości? Czy miarą sukcesów nie powinien być wskaźnik ile ludzi przestało korzystać z programów socjalnych/udogodnień/itp z powodu wyjścia z biedy? Jeśli tak, to jak to się przedstawia, czy dużo jest takich osób?
        Miarą jakiego sukcesu ? Jakich programów ?

Sukcesem jest taka sytuacja gdy społeczeństwo ->małym kosztem -> likwiduje skrajną nędzę -> a tym samym patologie które się z niej rodzą -> oraz daje szansę dalszego rozwoju jednostkom które wywodzą się z takich patologi.

I tak system który istnieje w Polsce daje takie możliwości -> szczególnie po 2015 roku.
        Oczywiście system całościowo jest
        - nie do końca wydolny
        - nie do końca skuteczny
        - nie do końca efektywny
        ale to nie oznacza, że jest on u swojej podstawy zły.

Wiadomo, że nie będzie on likwidował różnic społecznych (bo jest to mrzonka), ale daje on szansę na awans społeczny.
        Czy lepszą niż (imho nie do końca uprawniona teza) niskie podatki=wyższe płace=wspominany wyżej awans, to kwestia dyskusyjna, w mojej opinii tak.
        Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez Attractive Zobacz posta
          A co sądzicie o nowych pomysłach rządzących typu zwolnienie z PITu dla wszystkich zatrudnionych poniżej 26. roku życia?
          Moim zdaniem to czysta zagrywka pod publiczkę: jednym dadzą, ale komuś będą musieli zabrać. Ja mam 29 lat i dlaczego mi nie przysługuje żadna ulga, tylko muszę korzystać z pomocy biura rachunkowego żeby łaskawie przyznali jakikolwiek zwrot?
          Ludzie wyjeżdżają z kraju tylko przed 25 r.ż czy co?!?
          a ja mam kota i chce 1000+, oszukali mnie banda złodziei polskich decydentów *****
          Lieber tot als rot!!

Komentarz

• O ile program 500 plus rozumiem i popieram to kolejnych rozdawnictw typu zwolnienia z PIT-U nie. Pis idzie w stronę mocnego socjalu co mi się mocno nie podoba.

Komentarz

• Zamieszczone przez Maksi Zobacz posta
              No właśnie wtopa bo mąż okazał się bardziej "zaradny" tylko czy to jest właściwe kryterium oceny człowieka?
              No z Twojej opowieści żona zaradna nie była since day one Dla mnie oboje są postaciami negatywnymi.

Komentarz

• Zamieszczone przez zie(L)ak Zobacz posta
                O ile program 500 plus rozumiem i popieram to kolejnych rozdawnictw typu zwolnienia z PIT-U nie. Pis idzie w stronę mocnego socjalu co mi się mocno nie podoba.
                Przecież zwolnienie z PIT to jest zmiana wolnorynkowa

Komentarz

• Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
                  No z Twojej opowieści żona zaradna nie była since day one Dla mnie oboje są postaciami negatywnymi.
                  No nie do końca jeśli założymy, że faktycznie dbała o dzieci i dom w czasie kiedy mąż zarabiał pieniądze...Właśnie przyszedł mi do głowy lepszy motyw - sprzedawcy garnków (czy innych urządzeń gospodarstwa domowego) i starsze osoby - kto jest "zaradny" ?

Komentarz

Przecież zwolnienie z PIT to jest zmiana wolnorynkowa
                    Dwukrotne podniesienie kosztów uzyskania przychodu również.
                    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                    "
                    Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

No nie do końca jeśli założymy, że faktycznie dbała o dzieci i dom w czasie kiedy mąż zarabiał pieniądze...
                      Jeśli zarabiał pieniądze to po rozwodzie nadal je będzie zarabiał, ba prawie wszystko będzie musiał jej i dzieciom oddawać.

Zamieszczone przez Maksi Zobacz posta
                      Właśnie przyszedł mi do głowy lepszy motyw - sprzedawcy garnków (czy innych urządzeń gospodarstwa domowego) i starsze osoby - kto jest "zaradny" ?
                      Nie rozumiem (?)

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
                        Miarą jakiego sukcesu ? Jakich programów ?

Sukcesem jest taka sytuacja gdy społeczeństwo ->małym kosztem -> likwiduje skrajną nędzę -> a tym samym patologie które się z niej rodzą -> oraz daje szansę dalszego rozwoju jednostkom które wywodzą się z takich patologi.

I tak system który istnieje w Polsce daje takie możliwości -> szczególnie po 2015 roku.
                        Oczywiście system całościowo jest
                        - nie do końca wydolny
                        - nie do końca skuteczny
                        - nie do końca efektywny
                        ale to nie oznacza, że jest on u swojej podstawy zły.

Wiadomo, że nie będzie on likwidował różnic społecznych (bo jest to mrzonka), ale daje on szansę na awans społeczny.
                        Czy lepszą niż (imho nie do końca uprawniona teza) niskie podatki=wyższe płace=wspominany wyżej awans, to kwestia dyskusyjna, w mojej opinii tak.
                        Natomiast ja uważam, że schemat związany z niższym opodatkowaniem daje znacznie większe szanse na poprawę sytuacji całego społeczeństwa w perspektywie czasu, a nie tylko wyciąganie jakiejś tam części z biedy. Zasadniczo powinno nam zależeć właśnie na poprawie sytuacji jak największej liczby osób, a nie tylko wybranej grupy, dodatkowo przy programie 500+ wyjątkowo niejednolitej (oprócz osób potrzebujących faktycznie pomocy wielu otrzymujących bez problemu mogłoby sobie poradzić bez tego).

Mówisz że ludzie krytykują ten program z zawiści czy dlatego że należą do jakichś mniejszości. Ja raczej skłaniałbym się mu tezie, że krytykują to ci którzy widzą tak naprawdę niesprawiedliwość tego programu, ustalonego bez progów dochodowych i jak już wcześniej powiedziałem przyznanego bardzo niejednorodnej grupie. Nie tylko liberałom się to nie podoba.
                        Ostatnio edytowany przez Beziooo; [ARG:4 UNDEFINED].
                        Zamieszczone przez księciuniu
                        Bo umieć opierdolić (Czerczesow), a nie tylko się drzeć (Hasi), to też jest sztuka.

Komentarz

Właśnie przyszedł mi do głowy lepszy motyw - sprzedawcy garnków (czy innych urządzeń gospodarstwa domowego) i starsze osoby - kto jest "zaradny" ?
                          Dobra rozumiem, naprawdę nie wiem co ma to do tematu? Chcesz udowadniać, że każdy kto ma $ jest potencjalnym krętaczem, a kto go nie ma jest ofiarą systemu/krętaczy?

Dałem Ci przykład dwóch kobiet - odpowiedzialnej i nieodpowiedzialnej, wydaje mi się że lepiej on obrazuje dwa systemy oraz drogę, którą trzeba podążać.

Komentarz

Czyli co? prywatyzacja wszystkiego i państwo wyłącznie dla najbardziej "zaradnych" (chociaż można użyć kilku mniej przyjemnych przymiotników) i zdrowych?
                            Chyba pomyliłeś Gwiazdowskiego z Korwinem.

Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
                            Gwiazdowski jest ekspertem przytoczonego przez Błoniaqa WEI, zarządzanym przez Cezarego Kaźmierczaka i Tomasza Wróblewskiego. Obiektywizm 100%.

https://fakty.interia.pl/polska/news...tu,nId,2861312
                            Jakoś nie zauważyłem aby Gwiazdowski nie był obiektywny. Obrywało się każdemu rządowi niezależnie od barw politycznych. Ale nie o tym bo wystartował z nową partią. Z tego co się wywiedziałem to przemilczano to w obydwu nurtach mainstreamu. Już samo to sprawia, że zainteresuję się tą inicjatywą. Jakieś kwity/przemyślnienia? Bez źródła się nie liczy

W skrócie: w tym roku jakoś naruchamy a co do przyszłego to 0 konkretów. Dużo bardziej konkretniejsza jest minister Czerwińska: Ministerstwo Finansów po ostatnich danych PMI dotyczących Polski analizuję sytuację i widzi oznaki pewnego spowolnienia, poinformowała minister finansów Teresa Czerwińska.
                            https://forsal.pl/gospodarka/pkb/art...dzialania.html

Patrząc na to gdzie eksportujemy najwięcej (UE) to prognozy nie są dobre. Niemcy zmierzają do stagnacji, z W. Brytanią nie wiadomo co będzie, Włochy już są w technicznej recesji.

Zamówienia w przemyśle spadają, zapasy rosną...

PiS mniej lub bardziej trzymał finanse w ryzach przez te 3,5 roku. Aż tu nagle wywala 40 miliardów kiełbasy wyborczej do konsumpcji nie mając podwatowania w dolinie. Ja tego nie kupuję.

Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
                            Wiadomo, że nie będzie on likwidował różnic społecznych (bo jest to mrzonka)
                            Powiało Zandbergiem

Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
                            Zaś co konsumentów to właśnie jest największa "tajemnica" 500+, że właśnie taka a nie inna forma transferu pieniądza z jednej strony i tak wraca do budżetu państwa (poprzez podatki pośrednie), ale przede wszystkim rozkręca koniunkturę handel/usługi - czyli to jest realne wsparcie dla tych MSP przedsiębiorców.
                            500+ na pierwsze dziecko będzie miało dużo słabszy wpływ na rozkręcenie koniunktury. Trafi do tych wszystkich którzy i tak odłożą to na konto/zainwestują. Albo wydadzą na dobra luksusowe które w większości importujemy co pogorszy nasz bilans handlowy. Rozwój przez rozdawnictwo był ostatnio testowany w Wenezueli. Taki tam teraz dobrobyt, że aż mają dwóch prezydentów

Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
                            Dwukrotne podniesienie kosztów uzyskania przychodu również.
                            Patrząc jak podniesiono kwotę wolną od podatku to ja się wstrzymam z otwieraniem szampana.

Komentarz

• Zamieszczone przez Piwosz1916 Zobacz posta
                              Powiało Zandbergiem
                              Raczej brakiem zrozumienia tekstu pisanego...
                              Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Morawiecki coś zaczyna szeptać o zmianach w ustawie o zakazie handlu. W TVNie!
                                "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
                                „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

Komentarz

Pracuję...
                                X