Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
    haah
    najpierw te same mózgi krzyczały, że markiety
    - pobankrutują
    - odbiją sobie na klientach
    - pozwalniają pracowników

teraz ultra wnikliwe analizy wykazują, że to sklepy otwarte w niedzielę, tracą przez to, że są otwarte.
    Przecież te wszystkie "analizy" są mniej więcej tyle warte co raporty EY o Ekstraklasie.

Ja za darmo dam dwie mądrości
    - dla rynku handlu w Polsce jako takiego "wolne niedziele" nie mają praktycznie żadnego wpływu (aczkolwiek dla pewnych jego gałęzi - bardziej nawet w sektorze usług może to być problematyczne)
    - osiedlowe sklepy warzywne/księgarnie/sklepy obuwnicze będą upadać, tak jak upadły firmy produkujące krosna tkackie i powozy.
    Ależ nie dyskutuj z "tymi samymi mózgami", tylko dyskutuj z danymi dotyczącymi zwiększania przychodów przez sieci, których PiS nie potrafi opodatkować od początku kadencji, pozwalając na wywożenie zysków na zachód.
    Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
    -------------
    Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Zamieszczone przez Piwosz1916 Zobacz posta
      A Gwiazdorski i jego Polska Fair Play? Są jakieś "kwity" na niego?
      Gwiazdowski jest ekspertem przytoczonego przez Błoniaqa WEI, zarządzanym przez Cezarego Kaźmierczaka i Tomasza Wróblewskiego. Obiektywizm 100%.

Zamieszczone przez Piwosz1916 Zobacz posta
      Rząd chce pozyskać miliard z netfliksów. Spoko, a pozostałe 40 miliardów?
      https://fakty.interia.pl/polska/news...tu,nId,2861312
      "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
      Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
      Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
      Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
      "
      Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Zamieszczone przez Beziooo Zobacz posta
        Porównanie przemytu wódy i szlugów przez jakieś grupki przemytnicze do opodatkowywania gigantycznych, światowych korporacji z całymi sztabami prawników wyspecjalizowanych w unikaniu tego - naprawdę mistrzostwo świata
        Mistrzostwem Świata jest to, że Ty nie masz pojęcia o czym piszesz. Te "drobne grupki" od szlugów w samej Polsce robią kilka razy więcej sianka niż Netflix na całym świecie. I uwierz mi na słowo, że znacznie łatwiej przyblokować treści cyfrowe niż starą babkę z torbą bazarową
        Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez Maksi Zobacz posta
          Czyli co? prywatyzacja wszystkiego i państwo wyłącznie dla najbardziej "zaradnych" (chociaż można użyć kilku mniej przyjemnych przymiotników) i zdrowych?

Co do pozyskiwania środków to dokładnie te same pytania stawiała opozycja po wygranych wyborach a jednak nie dość że udało się zorganizować pieniądze to jeszcze deficyt budżetowy zmniejszył się ok 4-krotnie
          Państwo właśnie takie powinno być - dla najbardziej zaradnych. Propozycje większości polityków natomiast koncentrują się na jak największemu obciążeniu właśnie tej grupy aby zadowolić te grupy, których członkowie w wielu przypadkach tacy nie są. Dlaczego ci, którzy dzięki swojej ciężkiej pracy i umiejętnościom mają ponosić coraz to większe daniny na rzecz tych, którym w wielu przypadkach (nie wliczam tu ludzi nie mający możliwości wykonywania pracy z powodów zdrowotnych) się zwyczajnie nie chce?
          Zamieszczone przez księciuniu
          Bo umieć opierdolić (Czerczesow), a nie tylko się drzeć (Hasi), to też jest sztuka.

Komentarz

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
            Jakie zmiany liberalne zaproponowało PO?

Kibice, uczestnicy MN są określani jako faszyści. Kaczyński jest określany jako dyktator. To też jest dla Ciebie wiążące?
            "- Naczelną polityką mojego rządu będzie stopniowe obniżanie podatków i innych danin publicznych. Dotyczy to wszystkich - tych mniej zamożnych i tych bogatszych - mówił premier w swoim pierwszym expose wygłoszonym w 2007 roku"

Nie jest dla mnie wiążące, próbuję jedynie przekazać że poza obietnicami liczy się też stopień ich realizacji a w tym aspekcie akurat (pomijając czy nam się z obietnicami zgadzamy czy nie) PiS ma dużą przewagę nad konkurencją

Komentarz

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
              Ależ nie dyskutuj z "tymi samymi mózgami", tylko dyskutuj z danymi dotyczącymi zwiększania przychodów przez sieci, których PiS nie potrafi opodatkować od początku kadencji, pozwalając na wywożenie zysków na zachód.
              http://wyborcza.pl/7,155287,23175951...sie-pis-u.html

hahahaha

ale szczerze Bloniaq Ty znasz proces legislacyjny związany z opodatkowaniem wielkiej powierzchni ? Czy tak nie bałdzo ?

Zamieszczone przez Beziooo Zobacz posta
              Państwo właśnie takie powinno być - dla najbardziej zaradnych.
              To Ci najbardziej zaradni są mocno upośledzeni skoro do czegokolwiek jest im Państwo potrzebne...chyba, że chodzi Ci o takich zaradnych co tutaj miliard z przetargu, tutaj miliard z koncesji, a tutaj miliard z prywatyzacji. No faktycznie tacy do bez Państwa Twoich marzeń to się nie obędą
              Ostatnio edytowany przez TNTP; [ARG:4 UNDEFINED].
              Lieber tot als rot!!

Komentarz

Mistrzostwem Świata jest to, że Ty nie masz pojęcia o czym piszesz. Te "drobne grupki" od szlugów w samej Polsce robią kilka razy więcej sianka niż Netflix na całym świecie. I uwierz mi na słowo, że znacznie łatwiej przyblokować treści cyfrowe niż starą babkę z torbą bazarową
                To są właśnie Ci najbardziej "zaradni"

Komentarz

To są właśnie Ci najbardziej "zaradni"
                  Zaradni, czyli według mnie przedsiębiorcy, szczególnie mali i średni oraz spora część społeczeństwa, która całkiem przyzwoicie zarabia i nie łapie się na żaden z obecnych programów. I to właśnie oni to wszystko finansują.
                  Bo umieć opierdolić (Czerczesow), a nie tylko się drzeć (Hasi), to też jest sztuka.

Komentarz

Zaradni, czyli według mnie przedsiębiorcy, szczególnie mali i średni oraz spora część społeczeństwa, która całkiem przyzwoicie zarabia i nie łapie się na żaden z obecnych programów. I to właśnie oni to wszystko finansują.
                    Wytłuściłem najważniejsze.
                    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                    "
                    Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

Państwo właśnie takie powinno być - dla najbardziej zaradnych. Propozycje większości polityków natomiast koncentrują się na jak największemu obciążeniu właśnie tej grupy aby zadowolić te grupy, których członkowie w wielu przypadkach tacy nie są. Dlaczego ci, którzy dzięki swojej ciężkiej pracy i umiejętnościom mają ponosić coraz to większe daniny na rzecz tych, którym w wielu przypadkach (nie wliczam tu ludzi nie mający możliwości wykonywania pracy z powodów zdrowotnych) się zwyczajnie nie chce?
                      U mnie np więcej współczucia i podziwu budzi matka wychowująca samotnie dzieci, która poświęciła się rodzinie niż jej były mąż, który prowadząc jednoosobową działalność gospodarczą zarabiał krocie a odliczał proszek do prania, znalazł sobie nową ładniejszą kobietę i unika płacenia alimentów....

To hiperbola ale powinieneś zrozumieć o co mi chodzi

Komentarz

U mnie np więcej współczucia i podziwu budzi matka wychowująca samotnie dzieci, która poświęciła się rodzinie niż jej były mąż, który prowadząc jednoosobową działalność gospodarczą zarabiał krocie a odliczał proszek do prania, znalazł sobie nową ładniejszą kobietę i unika płacenia alimentów....

To hiperbola ale powinieneś zrozumieć o co mi chodzi
                        Dlatego rząd poprzez swoje działania powinien umożliwić takiej samotnej matce zarobić jak najwięcej, aby mogła zapewnić swoim dzieciom godne życie

Komentarz

Co finansują ? Czemu się nie łapią ? O czym Ty w ogóle piszesz ?
                          Według Ciebie nie powinno być w ogóle podatków ? Bo na chwilę obecną to ja nie bardzo łapię ocb

Zamieszczone przez Beziooo Zobacz posta
                          Dlatego rząd poprzez swoje działania powinien umożliwić takiej samotnej matce zarobić jak najwięcej, aby mogła zapewnić swoim dzieciom godne życie

Mi rząd przez swoje działania powinien umożliwić kupno Ferrari, czekam tylko kto da więcej
                          Ostatnio edytowany przez TNTP; [ARG:4 UNDEFINED].
                          Lieber tot als rot!!

Komentarz

Co finansują ? Czemu się nie łapią ? O czym Ty w ogóle piszesz ?
                            Według Ciebie nie powinno być w ogóle podatków ? Bo na chwilę obecną to ja nie bardzo łapię ocb
                            Nie powiedziałem tego, ale uważam że powinny być sprawiedliwiej skonstruowane i możliwie jak najmniejsze. Właśnie podany tutaj jako przykład Gwiazdowski ma dość sensowne pomysły w tej kwestii.

Wszystko jest kwestią podejścia do tematu, ja uważam że nie należy dawać komuś pieniędzy w formie programów socjalnych (a jest to wymysł lewicy) tylko należy po prostu dać ludziom więcej zarobić poprzez obniżenie podatków.
                            Ostatnio edytowany przez Beziooo; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

OK, no ale to nie jest tak że ich sytuacja zmieniła się diametralnie w stosunku do rządów poprzedników za to sytuacja tych najbiedniejszych zmieniła się diametralnie i to jest ta różnica - przejmując państwo po rządach PO gdzie "pieniędzy nie ma i nie będzie" chyba żadna partia nie byłaby w stanie w ciągu jednej kadencji zaspokoić potrzeby wszystkich więc mnie to nie dziwi (chociaż sam nie korzystam z żadnego wsparcia rządowego) że zączeli od nabiedniejszych - mam nadzieję, że będą mieli szansę wykazać się również w sektorach przez Ciebie wymienionych (co już powoli jest zapowiadane)

PS. Przedsiębiorcy dostali zwolnienie z ZUS na pół roku, obniżony CIT czy ulgę na startupy także nie jest tak że nic dla nich nie zrobiono ale faktycznie nie byli głównym obszarem zainteresowania - może gdyby poprzednicy zadbali o rozwiązanie podstawowych problemów egzystencjonalnych to nie trzebaby było od tego zaczynać w 2016 roku....

Komentarz

Muszę kończyć ale napisz jeszcze w jaki sposób miałby to zrobić skoro ona zamiast rozwijać się zawodowo poświęciła się gospodarstwu domowemu i nie ma odpowiednich kwalifikacji za to ma 2-3 dzieci do "ogarnięcia"? Na wolnym rynku może zarobi na przedszkole dla dzieci...

Komentarz

Pracuję...
                                X