Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
    Nic dodać, nic ująć.
    Natomiast niektórym oczu nie otworzysz. Z gówna ciężko się wygrzebać.
    I taki suplement drobny:
    https://polskieradio24.pl/5/1222/Art...erzeje-Wislana
    Coś jednak w tej Brukseli kręcą.Znowu..

..Polska nie powinna podejmować żadnych pracy w sprawie budowy kanału przez Mierzeję Wiślaną; przedstawiciele Komisji Europejskiej nie potwierdzili na piątkowym spotkaniu konieczności realizacji tego projektu – przekazało źródło unijne

https://www.tvp.info/41552681/brukse...erzei-wislanej
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

Komentarz

• Zamieszczone przez Stout Zobacz posta
      Coś jednak w tej Brukseli kręcą.Znowu.. (...)
      Nie kręcą, a sabotują zgodnie z interesami Moskwy:

Unijni urzędnicy w komentarzu przesłanym dziennikarzom napisali, że do czasu wyjaśnienia wątpliwości środowiskowych Polska nie powinna podejmować żadnych prac przy przekopie Mierzei Wiślanej. W komentarzu podkreślono też, że Komisja nie potwierdziła konieczności realizacji tego projektu wbrew wcześniejszym oświadczeniom polskiej strony.
      https://www.polskieradio.pl/321/1223...erzei-Wislanej

Dziś pretekstem głównym była sprawa sztucznej wyspy na rzeczonym Zalewie. Słuchałem na żywo w PR24. Grubo po godzinie 14-stej dotyczącej linka, który wrzucił Jaco.
      Na razie do wyjaśnienia swych wydumanych wątpliwości domagają się zawieszenia wszelkich prac.

I tak możemy jechać z podobnymi tematami, dotyczącymi naszej politycznej rzeczywistości, w nieskończoność.

Ale na szczęście piękny dziś wieczór był na Łazienkowskiej – i tak jak napisał BA:

Cześć i chwała Bohaterom!

Skoro już mowa o młodych. Zawsze sobie mogą sobie wybrać tych pięknisi. Czaskoski premier, Biedrona vice, wnusio z Wehrmachtu "pą prezidą" – LGBT+ na maxa, homoseksualizm od żłobka, rekomunizacja wszystkiego i płynięcie w niemieckim prądzie unijnej rzeczki spychającym nas w łapy sowietów, czy jak wolicie moskali. Wtedy zapewne ta młodzież szybko dojrzeje. Chyba, ze jej to pasuje.

A wystarczy poznać historię najnowszą, tak „klatka po klatce”, a wszystko będzie jasne. I wtedy Szanowna Młodzież nie popełni żadnych błędów.

Hazardzista coś zamilkł. Szkoda. Ciekawe, gdzie był jak niektórych z nas, w tym mnie, na trybunach pałowało ZOMO za „NSZZ – Solidarność Mazowsze jest! i MO - gestapo!”

No, ale może niesiony falą niezbanowania, KrzychuS coś napisze.

OLD FASHION MAN CLUB

Komentarz

• Zamieszczone przez Pawełek Zobacz posta
        Hazardzista coś zamilkł. Szkoda. Ciekawe, gdzie był jak niektórych z nas, w tym mnie, na trybunach pałowało ZOMO za „NSZZ – Solidarność Mazowsze jest! i MO - gestapo!”

No, ale może niesiony falą niezbanowania, KrzychuS coś napisze.

Wedle życzenia.
        Na Legii jestem od poczatku lat 80-tych. I nie raz z ojcem, a potem z kumplami uciekalismy w ciasnym tłumie z trybun i przez ledwo co uchyloną bramę przy Łazienkowskiej aby uniknąć pałowania. Wystarczy? Jestem takim samym bohaterem i zasłużonym ja ty? Czy dopiero stanę się takim jak się zapiszę do PiSu? Czy też może, jak inny mądry inaczej zasugerował, nie mogę być kibicem Legii, bo nie popieram PiSu? Swoją drogą, zastanów się, gdzie byli w latach 80-tych ci wszyscy politycy z PiS, których tak popierasz. Nie przeszkadza ci, że donosili i oskarżali albo nie robili nic?
        A co do całokształtu dyskusji z ostatnich kilku dni - nie przeszkadza ci i kilku innym co się nagle tutaj uaktywnili to, że PiS robi z was debili, wasza sprawa. W tym wątku pojawia się mnóstwo manipulacji i błędnych informacji, powoływania się na źródła tak samo wiarygodne jak gw. Przyjmujecie wszystko bezkrytycznie nawet nie sprawdzając czy to ma logiczny sens. Jakby Foxx zrobił eksperyment i nagle w jego cytatach i argumentacji pojawiło się popieranie PO, część z was nawet by tego nie zauważyła. Nie chcesz burzyc swojego, jedynie słusznego postrzegania świat? Proszę bardzo. Z mojej strony koniec tematu.
        Ostatnio edytowany przez KrzychuS; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez KrzychuS Zobacz posta
          Wedle życzenia.
          Na Legii jestem od poczatku lat 80-tych. I nie raz z ojcem, a potem z kumplami uciekalismy w ciasnym tłumie z trybun i przez ledwo co uchyloną bramę przy Łazienkowskiej aby uniknąć pałowania. Wystarczy? Jestem takim samym bohaterem i zasłużonym ja ty? Czy dopiero stanę się takim jak się zapiszę do PiSu? Czy też może, jak inny mądry inaczej zasugerował, nie mogę być kibicem Legii, bo nie popieram PiSu? Swoją drogą, zastanów się, gdzie byli w latach 80-tych ci wszyscy politycy z PiS, których tak popierasz. Nie przeszkadza ci, że donosili i oskarżali?
          A co do całokształtu dyskusji z ostatnich kilku dni - nie przeszkadza ci i kilku innym co się nagle tutaj uaktywnili to, że PiS robi z was debili, wasza sprawa. W tym wątku pojawia się mnóstwo manipulacji i błędnych informacji, powoływania się na źródła tak samo wiarygodne jak gw. Przyjmujecie wszystko bezkrytycznie nawet nie sprawdzając czy to ma logiczny sens. Jakby Foxx zrobił eksperyment i nagle w jego cytatach i argumentacji pojawiło się popieranie PO, część z was nawet by tego nie zauważyła. Nie chcesz burzyc swojego, jedynie słusznego postrzegania świat? Proszę bardzo. Z mojej strony koniec tematu.
          Czyli Wejście Pawełka do tematu polityka na coś się przydało
          "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Komentarz

• Zamieszczone przez BlackAdder Zobacz posta
            Czyli Wejście Pawełka do tematu polityka na coś się przydało [emoji38]2:
            Cieszę się twoim szczęściem.

Komentarz

• Wjechał Pawełek na białym koniu i będzie porównywał kto jest większy kibic i większy patriota. Daj Pan spokój, przedszkole skończyłem ponad 30 lat temu.
              "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
              „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

Komentarz

• Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
                Wjechał Pawełek na białym koniu i będzie porównywał kto jest większy kibic i większy patriota. Daj Pan spokój, przedszkole skończyłem ponad 30 lat temu.
                A ten po wypłacie ruszył z nowym zapałem
                "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Komentarz

(...) Swoją drogą, zastanów się, gdzie byli w latach 80-tych ci wszyscy politycy z PiS, których tak popierasz. Nie przeszkadza ci, że donosili i oskarżali albo nie robili nic?
                  Problem polega raczej na tym, że my w tym temacie konsekwentnie odrzucamy takie postawy podobnych gości, w niczym ich nie relatywizując. A że przy okazji trochę śmiechu wzbudza jazda z tym, że jeden Kaczyński spał, a drugi "w ogóle się nie liczył", chociaż to na jego wykładach dla robotników we własnym mieszkaniu Anna Walentynowicz poznała TW "Bolka"... to szczegóły. Podobnie, jest z brakiem wniosków z porównania działań środowiska, któremu się wytyka podobne sprawy (jednocześnie likwidującego esbeckie przywileje emerytalne, otwierającego zbiór zastrzeżony; w poprzedniej swojej kadencji wprowadzającego pierwszą realną lustrację) z POstKOmunistami dającymi TW "jedynki" na swoich listach i broniącymi esbeckich przywilejów na wspólnych demonstracjach.

Zamieszczone przez KrzychuS Zobacz posta
                  A co do całokształtu dyskusji z ostatnich kilku dni - nie przeszkadza ci i kilku innym co się nagle tutaj uaktywnili to, że PiS robi z was debili, wasza sprawa.
                  Znowu mierzysz innych swoją miarą A nie przyszło ci do głowy, że niektórzy z nas mają o tych sprawach wiedzę z innych źródeł, niż media i czasami trzeba szukać jakiegoś "echa" medialnego, by formalnie "podeprzeć" przytoczenie jakiegoś faktu. o którym wiedziało się wcześniej i znacznie więcej?

W tym wątku pojawia się mnóstwo manipulacji i błędnych informacji, powoływania się na źródła tak samo wiarygodne jak gw. Przyjmujecie wszystko bezkrytycznie nawet nie sprawdzając czy to ma logiczny sens.
                  "Drobiazg" polega na tym, że ani razu w tych dyskusjach nie udało ci się takiego zjawiska wykazać. To kolejna różnica między nami.

Jakby Foxx zrobił eksperyment i nagle w jego cytatach i argumentacji pojawiło się popieranie PO, część z was nawet by tego nie zauważyła. Nie chcesz burzyc swojego, jedynie słusznego postrzegania świat? Proszę bardzo. Z mojej strony koniec tematu.
                  Albo mnie zaczepiasz, albo koniec tematu. Kolejny przykład "żelaznej logiki"

PS Pomijam już kolejny "drobiazg" - takie zjawisko na forum jak hazard esbecką inwigilacją, o ile miała uderzyć w przeciwnika politycznego. Tego jakoś nie poruszyłeś "kibicu od początku lat 80-tych". Brak wytknięcia takiego zjawiska albo zdradza, że "oszczędnie gospodarujesz prawdą" pisząc o swoim stażu na Legii, albo - jak tu już kilka razy padło - jesteś zwykłym propagandzistą. A być może jedno i drugie.
                  My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

Wedle życzenia.
                    Na Legii jestem od poczatku lat 80-tych. I nie raz z ojcem, a potem z kumplami uciekalismy w ciasnym tłumie z trybun i przez ledwo co uchyloną bramę przy Łazienkowskiej aby uniknąć pałowania. Wystarczy? Jestem takim samym bohaterem i zasłużonym ja ty? Czy dopiero stanę się takim jak się zapiszę do PiSu? Czy też może, jak inny mądry inaczej zasugerował, nie mogę być kibicem Legii, bo nie popieram PiSu? Swoją drogą, zastanów się, gdzie byli w latach 80-tych ci wszyscy politycy z PiS, których tak popierasz. Nie przeszkadza ci, że donosili i oskarżali albo nie robili nic?
                    Kompromitujesz się takimi wpisami. Może ojciec próbował cię wychować na prawilnego człowieka, zabierał na mecze jedynie słusznej drużyny i chwała mu za to. Nie musisz popierać PiS. Ty natomiast zostałeś lewackim pomiotem i tu ci bardzo współczuję. Nie wyskakuj błagam z Piotrowiczem, bo rzygnę. Nie można poważnie traktować wpisów kogoś, kto w tej chwili nad kartką zastanawia się, czy głos oddać na Senyszyn, Różę coś tak Thun, Rosatiegi, Hubner, Cimoszewicza, Biedronia, Lewandowskiego czy kogoś jeszcze innego z tej czerwonej trzody.
                    No a teraz do dzieła, wytęż mózg i jedziesz z odpowiedzią, że PiS........

Komentarz

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
                      Czyli zrobiliśmy z wskaźnika dzietności 1,25, wskaźnik 1,45. A potrzeba nam 2,1 o ile dobrze pamiętam. To jest sukces Twoim zdaniem?

Wskaźniki ubóstwa malały i maleją nadal. Tyle, że w szybszym tempie, ale nie jakoś diametralnie. No i statystyki nie wskazują na ile jest to dzięki programowi. Analogicznie w przypadku wzrostu konsumpcji.
                      Wracając jeszcze do tego tematu, to bardzo ciężko będzie uzyskać tą zastępowalność pokoleń nie dlatego że ludzie mają problemy finansowe, tylko z powodu zmian kulturowych które dokonały się w nowoczesnych społeczeństwach. Przez to ludzie, którzy mają finansowe możliwości by posiadać i utrzymywać liczne rodziny nie decydują się na dzieci wcale, natomiast liczba urodzeń zwiększa się wśród osób o niskich dochodach, choć w moim odczuciu te 500 złotych nie zapewni tym dzieciom odpowiednich warunków.

Pożądane z punktu widzenia państwa powinno być raczej zwiększenie przyrostu wśród grup, których dzieci mają szansę na przyzwoity start, ale na to raczej nie ma widoków z racji wspomnianych zmian kulturowych, a jedyne na co można liczyć to większy przyrost wśród nizin społecznych, którym w przyszłości trzeba będzie dalej pomagać żeby mieli w miarę równe szanse (co generuje dodatkowe koszty).

Nie widzę sensowności takiej polityki, chyba że postrzegamy dzieci tylko i wyłącznie w kategorii przyszłych pracowników płacących ogromne podatki, ale jest to według mnie podejście niemoralne.
                      Zamieszczone przez księciuniu
                      Bo umieć opierdolić (Czerczesow), a nie tylko się drzeć (Hasi), to też jest sztuka.

Komentarz

Wedle życzenia.
                        Na wstępie – nie kończ tematu. Wolą większości użytkowników, w tym Foxxa jest to, żebyś produkował się tu dalej. W sprawie wywalenia Ciebie z forum poparło mnie niewielu, więc przyjmuję to do wiadomości i odstępuję od tego postulatu. Jak będę miał czas, chętnie poczytam, a jak będę go miał za dużo, jak ostatnio, to i coś napiszę.

Nie jestem żadnym bohaterem, nie należę do PiS-u, fakt – miałem zaszczyt to i owo dla naszego kibolskiego środowiska zrobić. Tyle.

I pisałem wczoraj. Chodź sobie na mecze i miej z tego radość. Dziwi mnie tylko, że mając takie początki, dzięki swojemu ojcu, jesteś w tej chwili tam, gdzie jesteś. To co piszesz o PiSie to albo jakaś obsesja, albo realizacja zadania. A wiesz dlaczego tak twierdze? Bo ja wiem jak jest w PiSie, co tam się dzieje i Foxx również wie, że ja wiem. I to są źródła wiedzy z pierwszej ręki, ze świata rzeczywistego. A taki stan rzeczy już trwa lat kilkanaście.

Foxx, gdyby chciał, za swoją twórczość taką jak na tym forum, przycinałby teraz gruby hajs. Propozycje były. Odrzucił je, bo chce być niezależny od politycznych układów. Jest znakomitym, krystalicznie uczciwym analitykiem polityki wewnętrznej jak i zagranicznej. Z jego tekstów (np. Ukraina) korzystają wysoko umocowani fachowcy, którzy zęby zjedli w swoich branżach, a jednak coś zawsze użytecznego dla siebie u Foxxa znajdują.

Dla tego też nie kończ tematu. Jedźmy dalej.

Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
                        Wjechał Pawełek na białym koniu i będzie porównywał kto jest większy kibic i większy patriota. Daj Pan spokój, przedszkole skończyłem ponad 30 lat temu.
                        O, chyba jakaś freudowska pomyłka zaistniała. Pomylił mnie z Tuskiem! Przypadek? Nieee…

Jasne, że dam spokój. Przedszkole skończyłem niemal 45 lat temu. Zresztą muszę już lecieć. Koń mi uciekł. Biały.
                        OLD FASHION MAN CLUB

Komentarz

• Zamieszczone przez gizo Zobacz posta
                          Kompromitujesz się takimi wpisami. Może ojciec próbował cię wychować na prawilnego człowieka, zabierał na mecze jedynie słusznej drużyny i chwała mu za to. Nie musisz popierać PiS. Ty natomiast zostałeś lewackim pomiotem i tu ci bardzo współczuję. Nie wyskakuj błagam z Piotrowiczem, bo rzygnę. Nie można poważnie traktować wpisów kogoś, kto w tej chwili nad kartką zastanawia się, czy głos oddać na Senyszyn, Różę coś tak Thun, Rosatiegi, Hubner, Cimoszewicza, Biedronia, Lewandowskiego czy kogoś jeszcze innego z tej czerwonej trzody.
                          No a teraz do dzieła, wytęż mózg i jedziesz z odpowiedzią, że PiS........
                          Tak jak napisałem - z mojej strony koniec z merytoryczną częścią tego wątku. Żyj sobie w swoim świecie, świecie Rachoni, Holeckich, TVPiSu, TW Ryszardow i innych TWów, prokuratorów stanu wojennego, śpiochów, sternikow z tylnego siedzenia, itp itd. Widocznie dobrze ci w tym towarzystwie. Na szczęście masz wybór. Jeszcze.
                          A co do prywatnych wycieczek i lewackich pomiotów - niestety nie podejmę tematu. W przeciwieństwie do ciebie nie jestem ekspertem. Jestem natomiast pewien, że ty masz odpowiednią wiedze i mógłbyś wiele powiedzieć. Tylko, że ja nie jestem tego ciekawy. Najciemniej pod latarnią, a najgłośniej krzyczą ci, co mają najwięcej za uszami. Całuję cieplutko.

Komentarz

• Pozdrów prowadzącego...lekarza
                            Lieber tot als rot!!

Komentarz

Tak jak napisałem - z mojej strony koniec z merytoryczną częścią tego wątku. Żyj sobie w swoim świecie, świecie Rachoni, Holeckich, TVPiSu, TW Ryszardow i innych TWów, prokuratorów stanu wojennego, śpiochów, sternikow z tylnego siedzenia, itp itd. Widocznie dobrze ci w tym towarzystwie. Na szczęście masz wybór. Jeszcze.
                              A co do prywatnych wycieczek i lewackich pomiotów - niestety nie podejmę tematu. W przeciwieństwie do ciebie nie jestem ekspertem. Jestem natomiast pewien, że ty masz odpowiednią wiedze i mógłbyś wiele powiedzieć. Tylko, że ja nie jestem tego ciekawy. Najciemniej pod latarnią, a najgłośniej krzyczą ci, co mają najwięcej za uszami. Całuję cieplutko.
                              Żalisz się na prywatne wycieczki pod własnym adresem, kiedy sam nazywasz interlokutorów "debilami".
                              To się idealnie wpisuje w retorykę aktualnej opozycji, która atakuje rządzących wszelkimi możliwymi sposobami, mając samemu dużo więcej za uszami, jak to ująłeś.

Komentarz

[...] Całuję cieplutko.
                                Teraz to już powinien polecieć Admin
                                |||||||||||||||||||||||||| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
                                Better Dead Than Red

Komentarz

Pracuję...
                                X