Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
    Tylko, że w energetyce jądrowej nikt czegoś takiego z wiadomych względów nie stosuje masz mhh do dziesięciu państw które rozwijają /rozwijały własną technologię w tym zakresie - budowy reaktora (to zależy jak się liczy - USA, Kanada, Francja, Rosja, Wielka Brytania, Niemcy, Chiny, Korea, Japonia)
    Realnie to wygląda to tak, że kupujesz go w jednym z nich i na tym ten cały transfer technologi się kończy.
    Zresztą o samej technologii też można by dużo pisać.

Dlaczego mamy być uzależnieni od importu energii (i to raczej nie ze wschodu...) ? To już sto lat temu można było budować elektrownie to my sami nie możemy ich zbudować w Polsce ?
    Te światowe trendy - są NARZUCANE przez różne grupy interesu pod płaszczykiem jakiejś śmiesznej ekologii.
    Nie chce mi się teraz rozpisywać o rynku energii w Polsce/na świecie, bo to temat mocno skomplikowany ale
    - nie na żadnych przeszkód technicznych w rozwijaniu bloków węglowych
    - OZE to w dalszym ciągu melodia przyszłości i sam nie wiem co pod względem systemowym o tym myśleć
    - w rządowych projektach mamy mieć atom, i to nawet nie jeden ale (chyba ) dwa

Ja już o tym pisałem - dziś nie jest żadnym problemem produkować względnie tanio energię - tylko, że pójściu w OZE (co jest nieuniknione) pojawia się kluczowy systemowy problem - czyli magazynowanie tego wszystkiego - co na dzień dzisiejszy oprócz ponad 100 letniej technologii szczytowo-pompowych to realnie nie ma możliwości tego ogarnięcia.
    A ja to się spytam wręcz czemu w Niemczech gdzie zainstalowane w OZE jest jakieś 70 GW mocy, które rzekomo jest tak tanią energią, jej cena jest raptem kilka euro niższa niż w Polsce?
    "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
      A nie sądzisz, że minęło trochę mało czasu, by oceniać skutki? Samo oczekiwanie na to, czy program zadziała i czy szybko nie zostanie ograniczony ma wpływ na podejmowanie strategicznych decyzji rodzicielskich
      Bardzo, ale to bardzo możliwe. Tylko, że koledze Maksi nie wytknąłeś, że zbyt wcześnie na oceny, a to on napisał, że program okazał się sukcesem.
      O tu: http://forum.legionisci.com/showthre...=1#post1631592
      Jest jakieś rozsądne wyjaśnienie, dlaczego zwracasz się z taką uwagą właśnie do mnie, skoro tylko komentuję czyjąś ocenę, którą ten ktoś uznał, za uprawnioną? Bo chyba nie napiszesz, że na oceny pozytywne za wcześnie nie jest...
      Ostatnio edytowany przez bloniaq; [ARG:4 UNDEFINED].
      Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
      -------------
      Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Zamieszczone przez Kawa Zobacz posta
        A ja to się spytam wręcz czemu w Niemczech gdzie zainstalowane w OZE jest jakieś 70 GW mocy, które rzekomo jest tak tanią energią, jej cena jest raptem kilka euro niższa niż w Polsce?
        Dlatego, ze maja tyle OZE placa drozej za prad ...

Komentarz

• Zamieszczone przez Kawa Zobacz posta
          Tylko, że to 70GW to przecież moc szczytowa - czyli znając specyfikę OZE jest to wartość totalnie z księżyca - stąd te elektrownie rezerwowe na brunatny (czyli wątek magazynowania się kłania)

Ta jej cena to też jest z dupy - bo w detalu to jest ona znacznie droższa niż w Polsce, a na rynku energii taki neptek jak ja to nie jestem w stanie tego rozkminić czy ona jest realnie tańsza, czy droższa niż w PL (oba te rynki zupełnie innymi prawami się rządzą w stylu niemieckie kontrakty 15 minutowe) - ogólnie można przyjąć, że jest on mhh taka sama.

Żeby jeszcze bardziej skomplikować to wszystko to przypomnę o subwencjach które powodują to, że realna cena-koszt energii jest praktycznie nie do wyliczenia."

Ogólnie to patrząc na niemiecką politykę - zarówno europejską, jak i energetyczną, to odnoszę wrażenie, że cały ten ich projekt OZE ma na celu jeszcze większe ekonomiczne podporządkowanie sobie sąsiadów/Europy.
          Ostatnio edytowany przez TNTP; [ARG:4 UNDEFINED].
          Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Oczywiście, że powinniśmy się opierać na węglu - bo go mamy, więc nikt nam nic nie zakręci. Mimo tego, że chyba tylko Bogdanka jest dochodowa i ten ze Śląska podobno kiepskiej jakości. Tylko po ch... podpisujemy jakieś zobowiązanie cieplarniano-klimatyczne?

Nie zmienia to faktu, że jakaś atomówka by się przydała. A inne źródła to nie wiem. Na Kanarach wiatraków jest od cholery, więc tam gdzie konkretnie wieje zapewne ma to sens.
            "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Komentarz

• Zamieszczone przez BlackAdder Zobacz posta
              Oczywiście, że powinniśmy się opierać na węglu - bo go mamy, więc nikt nam nic nie zakręci. Mimo tego, że chyba tylko Bogdanka jest dochodowa i ten ze Śląska podobno kiepskiej jakości. Tylko po ch... podpisujemy jakieś zobowiązanie cieplarniano-klimatyczne?

Nie zmienia to faktu, że jakaś atomówka by się przydała. A inne źródła to nie wiem. Na Kanarach wiatraków jest od cholery, więc tam gdzie konkretnie wieje zapewne ma to sens.
              Kto sprzedaje paliwo do elektrowni atomowych ??

Komentarz

Oczywiście, że powinniśmy się opierać na węglu - bo go mamy, więc nikt nam nic nie zakręci. Mimo tego, że chyba tylko Bogdanka jest dochodowa i ten ze Śląska podobno kiepskiej jakości. Tylko po ch... podpisujemy jakieś zobowiązanie cieplarniano-klimatyczne?

Imho dochodowe są wszystkie - tylko tutaj pojawia się wątek zarządzania całej branży.
                Węgiel ze Śląska jest jakościowo normalny-dobry (wiadomo, że to nie antracyt , ale lepszy niż stokowy rosyjski)
                Te zobowiązania to ciężki temat - bo to nie chodzi tylko o gospodarkę, ale też o inne watki - ja ogólnie jestem przeciw.
                Atomówka tak jak pisałem niby ma za 100 lat być i to nie jedna.
                Wiatraki też mają być, chyba nawet na lądzie - tylko, że się powtórzę u progu III dekady XXI wieku nie jest problemem produkować energię elektryczną - w miarę tanio/w miarę ekologicznie. Problemem jest spiąć to w system - może nie problemem, co rzeczą w @%$ drogą (co nawet Niemcy mają z tym problem)
                Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez Abrams Zobacz posta
                  Kto sprzedaje paliwo do elektrowni atomowych ??
                  Kanada, Kazachstan, Rosja, USA, Australia, RPA i jeszcze kilka by się znalazło
                  Lieber tot als rot!!

Komentarz

Tylko po ch... podpisujemy jakieś zobowiązanie cieplarniano-klimatyczne?
                    Bo narzuca to nam UE,której prawo ma niestety obecnie pierwszeństwo przed krajowym.I jedynym sposobem,żeby to zmienić byłoby wzięcie przykładu z UK...
                    A w kwestii kupowania paliwa jądrowego,to nie dałoby się wydobywać u nas? Ruscy zdaje się w latach 50tych wydobywali.
                    Ostatnio edytowany przez AGZI; [ARG:4 UNDEFINED].
                    #MioduskiOut

Komentarz

• Zamieszczone przez Abrams Zobacz posta
                      Dlatego, ze maja tyle OZE placa drozej za prad ...
                      To takie prowokacyjne pytanie było
                      Wszyscy entuzjaści OZE nie wiedzą, że pod każdy 1 MW zainstalowany w takim źródle, trzeba postawić backup w postaci 1 MW np w gazie, ponieważ elektrownie na tym paliwie szybciej "wstają" w przypadku zaniku produkcji.
                      Natomiast temat magazynowania to melodia odległej przyszłości, przy obecnych cenach magazynów, widzę i role jedynie jako stabilizatora częstotliwości w sieci. Oczywiście duże OSD będą macać temat bo bawią się nie za swoje, ale wykorzystanie tego przy farmach wiatrowych w tej chwili zupełnie się nie opłaci.
                      "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Komentarz

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
                        Bardzo, ale to bardzo możliwe. Tylko, że koledze Maksi nie wytknąłeś, że zbyt wcześnie na oceny, a to on napisał, że program okazał się sukcesem.
                        O tu: http://forum.legionisci.com/showthre...=1#post1631592
                        Jest jakieś rozsądne wyjaśnienie, dlaczego zwracasz się z taką uwagą właśnie do mnie, skoro tylko komentuję czyjąś ocenę, którą ten ktoś uznał, za uprawnioną? Bo chyba nie napiszesz, że na oceny pozytywne za wcześnie nie jest...
                        Czym innym jest stwierdzenie, że po przekręceniu kluczyka w stacyjce silnik odpalił, a czym innym serwowanie w takim momencie opinii, ile z furki da się wycisnąć na autostradzie i po jakim czasie osiągnie "max"
                        My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Nadal nie widzę, żebyś mitygował kolegę Maksiego, w związku z odtrąbianiem sukcesu polegającego na wydaniu kupy pieniędzy na samochód, w którym odpala się silnik. Ja tylko napisałem, że to żaden sukces. Że nadal nic z tego nie wynika. Skąd te biedne żuczki mają wiedzieć, że nie jesteś tu od przekazów dnia, skoro reagujesz właśnie w taki, moim zdaniem ewidentnie stronniczy, sposób?
                          Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
                          -------------
                          Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Nie wiem, skąd mają wiedzieć, ale w głębokiej tajemnicy napiszę, że mi wystarczy wiedza tych, którzy mnie na Legii znają. Akurat na tej płaszczyźnie zgadzam się z logiką Pawełka, chociaż podtrzymuję głos odrębny w sprawie banowania żuczków.
                            My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
                              Nadal nie widzę, żebyś mitygował kolegę Maksiego, w związku z odtrąbianiem sukcesu polegającego na wydaniu kupy pieniędzy na samochód, w którym odpala się silnik. Ja tylko napisałem, że to żaden sukces. Że nadal nic z tego nie wynika. Skąd te biedne żuczki mają wiedzieć, że nie jesteś tu od przekazów dnia, skoro reagujesz właśnie w taki, moim zdaniem ewidentnie stronniczy, sposób?
                              Strzelam, że za Foxxa na biegu może poręczyć szereg osób decyzyjnych na Legii, w tym wielokrotni wyjazdowicze.

Jak również osoby, które poznały go przy innych, związanych z Legią okazjach
                              "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Komentarz

• Zamieszczone przez AGZI Zobacz posta
                                A w kwestii kupowania paliwa jądrowego,to nie dałoby się wydobywać u nas? Ruscy zdaje się w latach 50tych wydobywali.
                                Rudy są, w sumie nawet są wydobywane - to znaczy nie ruda, tylko urobek z uranem (na ZG Polkowice-Sieroszowice, chyba na Rudnej też), tylko, że to jest skomplikowane, bo przecież to nie jest tak, że wydobywa się węgiel/złoto/żelazo/uran tylko wydobywa się rudę/kamień z którego w wyniku mniej lub bardziej skomplikowanych procesów powstaje efekt końcowy.
                                W przypadku polskiego Uranu to on był wydobywany nawet nie jako ruda, tylko jakieś cholera wie jak to się nazywało. Dopiero później ekstraktowano z tego niskoprocentową rudę którą później (mechanicznie chyba ?) jakoś tam wzbogacano.
                                Tylko pomijając nawet rodzaj reaktora - i zapotrzebowanie na określony typ paliwa, to żeby mieć własne paliwo to trzeba się trochę narobić i nie wiem czy jest większy sens ekonomiczny, żeby to robić z polskiego uranu.
                                Dodam, że się na tym kompletnie nie znam - w sensie, że to jest wiele niuansów technicznych które średnio mnie interesują
                                Lieber tot als rot!!

Komentarz

Pracuję...
                                X