Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Beziooo Zobacz posta
    Takie działania mają szansę realnie poprawić sytuację wielu ludzi, już nawet na przykładzie energetyki widać co się dzieje jak uprzemy się na wspieranie nieefektownych rozwiązań zamiast rozwijać nowsze technologie.
    O jakim rozwijaniu mówisz, bo zakup paneli w Chinach w walnięcie ich na dach to żaden rozwój technologii tylko transfer pieniędzy za granicę bez szans ich powrotu.
    "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Komentarz

• Zamieszczone przez Maksi Zobacz posta
      Faktycznie ładny wzrost. Uważasz, że współczynnik dalej będzie rósł w takim tempie i za mniej niż 10 lat dojdziemy do poziomu 2, który da nam zastępowalność pokoleń?

Komentarz

Są różne modele funkcjonowania państw. Ten który próbuje się wprowadzać w naszym kraju to model państwa opiekuńczego, z natury hamującego przedsiębiorczość i uzależniającego ludzi od państwa.

Idealnym modelem jest państwo, które pieniądze przeznacza nie na wspieranie ludzi, którzy śmiało mogą zarobić sami na siebie oraz na reanimowanie nierentownych państwowych przedsiębiorstw które oferują ceny często większe od renomowanych światowych producentów tylko na pobudzenie innowacyjności i przedsiębiorczości. Takie działania mają szansę realnie poprawić sytuację wielu ludzi, już nawet na przykładzie energetyki widać co się dzieje jak uprzemy się na wspieranie nieefektownych rozwiązań zamiast rozwijać nowsze technologie.
        Jak już pisałem wielokrotnie w moim odczuciu "socjalisci" z PiS wprowadzili więcej zmian wolnorynkowych(które w różnych obszarach popieram - jak widać można być w kwestiach gospodarczych i socjalistą i liberałem ) niż ich jedyna w zasadzie realna alternatywa, która tytułuje się mianem "liberałów" - także nie jest to takie proste jak to próbujesz przedstawić - nawet w nowych propozycjach programowych znalazło się zwolnienie z PIT - jak to nazwać jak nie zmiana wolnorynkowa? Dodatkowo mówi się o obniżeniu pierwszego progu podatkowego do 17%

Co do modelu państwa to z tego co napisałem wyżej wynika że w każdym modelu państwa, w którym następuje pobór podatków nigdy nie będzie w 100% sprawiedliwie w Twoim rozumowaniu sprawiedliwości...

Komentarz

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
          Czyli zrobiliśmy z wskaźnika dzietności 1,25, wskaźnik 1,45. A potrzeba nam 2,1 o ile dobrze pamiętam. To jest sukces Twoim zdaniem?

Wskaźniki ubóstwa malały i maleją nadal. Tyle, że w szybszym tempie, ale nie jakoś diametralnie. No i statystyki nie wskazują na ile jest to dzięki programowi. Analogicznie w przypadku wzrostu konsumpcji.
          Można np prześledzić rok 2014 i 2015 oraz 2016 i sprawdzić czy te wskaźniki rosną proporcjonalnie itd ale wiadomo że wpływu 500+ na nie w 100% nie oszacujesz tak samo jak nie masz pojęcia jakie by były te wskaźniki bez 500+ niemniej zmiany są zauważalne - gdyby nie były wtedy można by pisać o porażce

Komentarz

• Zamieszczone przez Kawa Zobacz posta
            O jakim rozwijaniu mówisz, bo zakup paneli w Chinach w walnięcie ich na dach to żaden rozwój technologii tylko transfer pieniędzy za granicę bez szans ich powrotu.
            Mówię o rozwijaniu własnych technologii przydatnych przy wprowadzaniu źródeł odnawialnych oraz przede wszystkim rozwijaniu energetyki atomowej.

Niestety dla obecnej władzy ważniejsze są głosy elektoratu związanego z węglem, którego dalsze użytkowanie będzie nas coraz więcej kosztować.
            Zamieszczone przez księciuniu
            Bo umieć opierdolić (Czerczesow), a nie tylko się drzeć (Hasi), to też jest sztuka.

Komentarz

• Zamieszczone przez itakpowiem Zobacz posta
              Faktycznie ładny wzrost. Uważasz, że współczynnik dalej będzie rósł w takim tempie i za mniej niż 10 lat dojdziemy do poziomu 2, który da nam zastępowalność pokoleń?
              Nie mamy pojęcia jaki by był bez 500+ więc takie gdybanie nie ma większego sensu tym bardziej, że ktoś w ogóle podjął się próby rozwiązania tego problemu

Komentarz

Jak już pisałem wielokrotnie w moim odczuciu "socjalisci" z PiS wprowadzili więcej zmian wolnorynkowych(które w różnych obszarach popieram - jak widać można być w kwestiach gospodarczych i socjalistą i liberałem ) niż ich jedyna w zasadzie realna alternatywa, która tytułuje się mianem "liberałów" - także nie jest to takie proste jak to próbujesz przedstawić - nawet w nowych propozycjach programowych znalazło się zwolnienie z PIT - jak to nazwać jak nie zmiana wolnorynkowa? Dodatkowo mówi się o obniżeniu pierwszego progu podatkowego do 17%

Co do modelu państwa to z tego co napisałem wyżej wynika że w każdym modelu państwa, w którym następuje pobór podatków nigdy nie będzie w 100% sprawiedliwie w Twoim rozumowaniu sprawiedliwości...
                Co do obniżki PIT bym się zgodził, ale znowu - zmiana dotyczy tylko pewnej grupy. Sam pomysł nie jest zły, tylko po prostu znowu jest to kolejna kiełbasa wyborcza mająca zachęcić określoną grupę do głosowania. Do tego ta zmiana jest korzystna przede wszystkim dla tych, którzy bardzo wcześnie zaczną pracę, czyli głównie dla pracowników z niskimi kwalifikacjami. Mało skorzystają na tym osoby zdobywające wyższe wykształcenie (oprócz tych pracujących i studiujących jednocześnie, ale to jest często praca na niepełny etat więc jest to mniejszy zysk).

Mówione było przez obecny rząd tyle czasu o zwiększeniu kwoty wolnej od podatku, to mogłoby realnie pomóc wielu osobom, ale zamiast tego mamy rozszerzenie 500+. Ewidentnie widać w którym kierunku zmierzają, i nie widzę w tym wolnego rynku.

Jeszcze co do alternatywy - PO nią nie jest, także dołączyło do wyścigu na obietnice, mocno naciskane przez równie socjalnie nastawionego Biedronia.
                Bo umieć opierdolić (Czerczesow), a nie tylko się drzeć (Hasi), to też jest sztuka.

Komentarz

Mówię o rozwijaniu własnych technologii przydatnych przy wprowadzaniu źródeł odnawialnych oraz przede wszystkim rozwijaniu energetyki atomowej.

Niestety dla obecnej władzy ważniejsze są głosy elektoratu związanego z węglem, którego dalsze użytkowanie będzie nas coraz więcej kosztować.
                  O moja ulubiona energetyka wjeżdża - my mamy rozwijać własne technologie w oparciu o rozwijanie energetyki atomowej ?

Co jedno ma wspólnego z drugim ?
                  Czemu użytkowanie węgla - najtańszego na dziś źródła energii miałaby nas coraz więcej kosztować ?
                  Ty się znasz na tym zagadnieniu w ogóle ? Ale tak szczerze napisz
                  Bo widzę, że samo pojęcie znaczeniowe słowa redystrybucja jest dla Ciebie lekko enigmatyczne
                  Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
                    Pisaliśmy - i ja, i Ty i x innych użytkowników setki razy.

Ja znam odwieczny dylemat ludzie vs ustrój (w sensie co jest ważniejsze w kontekście prawidłowego funkcjonowania organizmu).
                    Tylko, że to wszystko sprowadza się do jednej prawdy - jeżeli coś nie funkcjonuje i jest przeżarte od wewnątrz - to KONIECZNA jest również wymiana kadr.
                    Oczywiście tutaj pojawia się milionpińcet schematów, jakaś dynamika sytuacji, relacje międzyludzkie (często wręcz ludzkie dramaty) - ale to są detale, o których faktycznie możemy pitolić godzinami, ale koniec końców niewiele z tego wynika.

Tutaj użyje forumowego odniesienia - jest x wątków w których piszemy o działaniach klubu - często krytykując, takie, a nie inne decyzje Mioduskiego - a każdy z nas ma super receptę na sukces. Tylko, że jakby przyszło co do czego to 90% osób by za przeproszeniem ***** zrobiło z setek przyczyn.
                    Ja to często gadam z osobami "decyzyjnymi" (czy to z dzisiejszych czasów, czy tych przeszłych) i bardzo łatwo przychodzi mi komentowania ich decyzji, czy tam doradzanie - ale wiem, że jak się bierze za coś odpowiedzialność to wygląda to troskę inaczej
                    Ja nie przeczę, że kadry trzeba zmienić. Ale w sytuacji, w której to okazja czyni złodzieja (na co wskazują upadłe legendy Solidarności w rodzaju jakichś tam senatorów np), to nie od tego się zaczyna, tylko od naprawy instytucji. I wcale nie podejmuje się tu podawać recept. Po prostu w ogóle nie widzę, żeby ktoś w ten sposób myślał.

Zamieszczone przez Maksi Zobacz posta
                    Można np prześledzić rok 2014 i 2015 oraz 2016 i sprawdzić czy te wskaźniki rosną proporcjonalnie itd ale wiadomo że wpływu 500+ na nie w 100% nie oszacujesz tak samo jak nie masz pojęcia jakie by były te wskaźniki bez 500+ niemniej zmiany są zauważalne - gdyby nie były wtedy można by pisać o porażce
                    Panie kolego. Nie po to zmieniamy trenerów w Legii, żeby wskaźnik zwycięstw był lepszy, tylko po to, żeby zdobyć mistrza. A jak nie zdobywamy, to uznajemy to za porażkę, i źle wydane pieniądze. Te pieniądze można było wydać inaczej. Można było nie zabrać ich obywatelom. I też konsumpcja by wzrosła. Być może gospodarka przyspieszyłaby znaczniej, i wskaźnik poprawiłby się bardziej w dłuższej perspektywie dzięki temu. Nikt (rozsądny) nigdy nie mówił, że wskaźnik urodzeń nie drgnie przez taki ruch, za to wszyscy którzy krytykowali twierdzili, że nie rozwiąże to problemu jakim jest brak zastępowalności pokoleń. Bo to jest problem, i jest on nadal.

@down
                    Ja chce, żeby nie zabierać tej kwoty obywatelom, a nie żeby nie dostać nic. Przecież te pieniądze są z naszej pracy, a nie z kieszeni Morawieckiego. Dlaczego ten "ktoś" tego nie rozumie, że on te pieniądze już miał. W pensji na umowie.
                    Ostatnio edytowany przez bloniaq; [ARG:4 UNDEFINED].
                    Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
                    -------------
                    Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

• A tak w ogóle(ponieważ muszę już kończyć na jakiś czas) to przecież wszyscy wiemy że nie żyjemy w świecie idealnym, gdzie politycy są rycerzami na białych koniach a ich nieskazitelni wyborcy dywagują nad kolejną utopijną wizją funkcjonowania państwa tylko w określonych warunkach ukształtowanych przez określone wpływy wobec czego nie dziwi mnie absolutnie, że ktoś woli otrzymać 500zł na dziecko niż nie otrzymać nic bo dlaczego miałby wybrać nic?

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
                        O moja ulubiona energetyka wjeżdża - my mamy rozwijać własne technologie w oparciu o rozwijanie energetyki atomowej ?

Co jedno ma wspólnego z drugim ?
                        Czemu użytkowanie węgla - najtańszego na dziś źródła energii miałaby nas coraz więcej kosztować ?
                        Ty się znasz na tym zagadnieniu w ogóle ? Ale tak szczerze napisz
                        Bo widzę, że samo pojęcie znaczeniowe słowa redystrybucja jest dla Ciebie lekko enigmatyczne
                        Jest to dość proste - musimy najpierw nawiązać współpracę z kimś, kto zaoferuje nam technologię, w oparciu której będziemy mogli rozwijać później swoje własne rozwiązania. Rzecz powszechnie stosowana na całym świecie w różnych dziedzinach

Węgiel na razie jest najtańszym źródłem, ale ewidentnie widać w jakim kierunku zmierzają światowe trendy - do dekarbonizacji. Jeśli to prześpimy zwyczajnie staniemy się krajem uzależnionym od importu energii z zagranicy (nasi wschodni sąsiedzi posiadający elektrownie atomowe już od dłuższego czasu wspominają o takiej możliwości).

Komentarz

Panie kolego. Nie po to zmieniamy trenerów w Legii, żeby wskaźnik zwycięstw był lepszy, tylko po to, żeby zdobyć mistrza. A jak nie zdobywamy, to uznajemy to za porażkę, i źle wydane pieniądze. Te pieniądze można było wydać inaczej. Można było nie zabrać ich obywatelom. I też konsumpcja by wzrosła. Być może gospodarka przyspieszyłaby znaczniej, i wskaźnik poprawiłby się bardziej w dłuższej perspektywie dzięki temu. Nikt (rozsądny) nigdy nie mówił, że wskaźnik urodzeń nie drgnie przez taki ruch, za to wszyscy którzy krytykowali twierdzili, że nie rozwiąże to problemu jakim jest brak zastępowalności pokoleń. Bo to jest problem, i jest on nadal..
                          Tylko, że Legia to jest ligowy potentat z budżetem o jakim może pomarzyć każdy inny klub w Polsce, także takie porównanie nie jest w żaden sposób adekwatne...

Komentarz

Tylko, że Legia to jest ligowy potentat z budżetem o jakim może pomarzyć każdy inny klub w Polsce, także takie porównanie nie jest w żaden sposób adekwatne...
                            Nie traktuj tego dosłownie, bo nie o to chodzi. Wydajemy kupę pieniędzy, którego wydawania żaden rząd nie zaprzestanie, bo mamy demokrację, a nasz problem nadal jest nierozwiązany. Jest nieznacznie mniejszy.
                            Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
                            -------------
                            Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

Jest to dość proste - musimy najpierw nawiązać współpracę z kimś, kto zaoferuje nam technologię, w oparciu której będziemy mogli rozwijać później swoje własne rozwiązania. Rzecz powszechnie stosowana na całym świecie w różnych dziedzinach

Węgiel na razie jest najtańszym źródłem, ale ewidentnie widać w jakim kierunku zmierzają światowe trendy - do dekarbonizacji. Jeśli to prześpimy zwyczajnie staniemy się krajem uzależnionym od importu energii z zagranicy (nasi wschodni sąsiedzi posiadający elektrownie atomowe już od dłuższego czasu wspominają o takiej możliwości).
                              Tylko, że w energetyce jądrowej nikt czegoś takiego z wiadomych względów nie stosuje masz mhh do dziesięciu państw które rozwijają /rozwijały własną technologię w tym zakresie - budowy reaktora (to zależy jak się liczy - USA, Kanada, Francja, Rosja, Wielka Brytania, Niemcy, Chiny, Korea, Japonia)
                              Realnie to wygląda to tak, że kupujesz go w jednym z nich i na tym ten cały transfer technologi się kończy.
                              Zresztą o samej technologii też można by dużo pisać.

Dlaczego mamy być uzależnieni od importu energii (i to raczej nie ze wschodu...) ? To już sto lat temu można było budować elektrownie to my sami nie możemy ich zbudować w Polsce ?
                              Te światowe trendy - są NARZUCANE przez różne grupy interesu pod płaszczykiem jakiejś śmiesznej ekologii.
                              Nie chce mi się teraz rozpisywać o rynku energii w Polsce/na świecie, bo to temat mocno skomplikowany ale
                              - nie na żadnych przeszkód technicznych w rozwijaniu bloków węglowych
                              - OZE to w dalszym ciągu melodia przyszłości i sam nie wiem co pod względem systemowym o tym myśleć
                              - w rządowych projektach mamy mieć atom, i to nawet nie jeden ale (chyba ) dwa

Ja już o tym pisałem - dziś nie jest żadnym problemem produkować względnie tanio energię - tylko, że pójściu w OZE (co jest nieuniknione) pojawia się kluczowy systemowy problem - czyli magazynowanie tego wszystkiego - co na dzień dzisiejszy oprócz ponad 100 letniej technologii szczytowo-pompowych to realnie nie ma możliwości tego ogarnięcia.
                              Lieber tot als rot!!

Komentarz

Nie traktuj tego dosłownie, bo nie o to chodzi. Wydajemy kupę pieniędzy, którego wydawania żaden rząd nie zaprzestanie, bo mamy demokrację, a nasz problem nadal jest nierozwiązany. Jest nieznacznie mniejszy.
                                A nie sądzisz, że minęło trochę mało czasu, by oceniać skutki? Samo oczekiwanie na to, czy program zadziała i czy szybko nie zostanie ograniczony ma wpływ na podejmowanie strategicznych decyzji rodzicielskich
                                My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

Pracuję...
                                X