Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Przecież trwa V4 - Węgry, Czechy, Słowacja i... Izrael  Jak krytykowałem przez lata Orbana (na forum często) to jednak z perspektywy czasu muszę przyznać, że trafił im się sprawny gracz.

  PS. A na Nowogrodzkiej małe V4 bez bankiera.
  Pod nieobecność premiera Mateusza Morawieckiego w siedzibie PiS na Nowogrodzkiej dojść ma dzisiaj do pilnego spotkania Jarosława Kaczyńskiego z najbliższymi współpracownikami - dowiedziało się „Do Rzeczy”. Tematem ma być kolejny kryzys polsko-izraelski. Z kolei cześć współpracowników Mateusza Morawieckiego przekonuje, że to standardowe, cotygodniowe spotkanie prezydium Komitetu Politycznego PiS.
  Ostatnio edytowany przez midzi; 23991.

  Komentarz


  • Bosakowanie nie czyni nas zajebistymi.
   Nie tylko Orban tam jest. Powinniśmy wysłać kogoś niższego rangą.
   Za nami nikt się nie wstawi, a za nimi - mimo, że wszyscy będą wiedzieć, że są bydlakami - wszyscy.
   Po raz drugi ponieśliśmy totalną klęskę wizerunkową i hektolitry błota wylewne są na nas w ichnich mediach. Nie mamy najmniejszych szans w starciu z nimi, oczernią nas, przeżują i wyplują mimo, że prawdą jest po naszej stronie. Niestety to oni mają monopol na przekaz światowy.
   Życie będzie toczyć się dalej i z podkulonym ogonem stawimy się za kilka miesięcy z dużo słabszą pozycją.
   Niedawno odbył się szczyt V4 z Niemcami. Przyjmując jedną miarę, tam też nie powinniśmy pojechać. Niemieckie media jadą po nas codziennie jak po burej suce. Może łaskawa Angela nie wali bezpośrednio między oczy jak Żydzi, ale przez swoje der czasopisma mąci jak może. Niemcy do dzisiaj nie rozliczyli się z nami, nie zwrócili co nam zrabowali. Dymają nas cały czas a my zachwycamy się nimi i kupujemy ich 10 letnie Passaty w kombiaku z wypierdzianymi przez nich fotelami.
   Tak naprawdę to z połową Europy nie powinniśmy się spotykać, bo przecież Angole....... ech.
   Żeby była jasność, nie ma w tym co się dzieje żadnej naszej winy, powinniśmy twardo stać przy swoim stanowisku. Nie możemy jednak prowadzić polityki a'la twitterowe bosakowanie.
   Odnoszę wrażenie, że znowu ktoś nas rozegrał jak małe dzieci i osiągnął zamierzony cel z nawiązką.

   Komentarz


   • Moze ktoś zorientowany i zdradzi dlaczego spotkanie Grupy Wyszehradzkiej zaplanowano w IZRAELU ?!?
    Bede wdzieczny za odp.
    http://www.youtube.com/watch?v=0ILbDMeXEtA

    Komentarz


    • Zamieszczone przez (L)eniuch Zobacz posta
     Moze ktoś zorientowany i zdradzi dlaczego spotkanie Grupy Wyszehradzkiej zaplanowano w IZRAELU ?!?
     Bede wdzieczny za odp.
     Spotkanie w Izraelu zaproponował Orban, ale jakie to ma znaczenie?. Akurat w takich spotkaniach nie ma niczego nadzwyczajnego. Jakąś pozycję ta grupa ma. Spotyka się z Niemcami, wcześniej coś tam było z przystąpieniem Włoch. Temu ona powinna służyć, by załatwiać interesy. Więcej państw - silniejszy głos.
     Trzeba pamiętać, że za poprzedniej władzy Kopaczowa prawie wygasiła grupę ku radości postępowej Europy.

     Komentarz


     • Wbrew pozorom znaczenie V4 jako realnej siły wpływy na cokolwiek jest iluzoryczne, żeby nie powiedzieć żadne. Natomiast kwestia relacji wewnętrznych między tymi krajami, a także tworzeniu wspólnej polityki w regionie CEE może owocować dążeniu do równowagi jeśli chodzi o poziom życia w Europie. Pytanie tylko na ile wykorzystujemy te relacje? Orban jak widać gra na wielu skrzypcach (diaspora chińska na Węgrzech, dobre stosunki z Putinem i Erdoganem, wzorowe relacje z Izraelem, a także balansowanie na antyunijnych i prounijnych nastrojach z Brukselą), a my niestety jesteśmy obecnie podnóżkiem amrykańskim opluwanym w biały dzień przez kolejnych polityków izraelskiego rządu.

      Komentarz


      • No dobra. Faktycznie o 13 wyglądało to trochę lepiej niż później.
       Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
       -------------
       Jedynie prawda jest ciekawa

       Józef Mackiewicz

       Komentarz


       • Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
        No dobra. Faktycznie o 13 wyglądało to trochę lepiej niż później.
        Pełna zgoda. Do południa wyglądało to naprawdę dobrze. Potem jak zwykle garace glowy, husaria i szabelka.

        Komentarz


        • A ja, szczerze, takich komentarzy totalnie nie łapię. Jest jasne, że gdyby ktokolwiek od nas tam pojechał, to:

         1. Na forumce nadal padałyby teksty o "półśrodkach", "zwrocie przez rufę" i "udawaniu, że pada deszcz".

         2. A teraz ważniejsze - ten polski przedstawiciel na miejscu w imieniu RP doznawałby tego, co tam się dzieje - prawdopodobnie w jeszcze większym stopniu, bo przez samą swoją obecność robiłby za piorunochron, a jego relatywnie niska ranga technicznie uniemożliwiłaby choćby w ułamku adekwatne reakcje. Równie poważną kwestią byłoby automatyczne uczynienie z Orbana lidera obecnych tam państw V4.

         3. W wyniku wszystkiego, co się w tej sprawie zadziało wzmagają się głosy roszczeniowców, którzy zdają sobie sprawę, że taki rozwój wydarzeń podważa dekady urabiania przez nich Polaków, byśmy na miękko łykali ich narrację i finalnie sypnęli $. Czyli misterne soft-power idzie na spacer... Świeżynka:

         Członek Jewish Defense League miażdży skandaliczną wypowiedź Katza: To jest rasistowskie i oszczercze stwierdzenie

         "Nawet nie chce mi się komentować takich rasistowskich i skandalicznych wypowiedzi. To jest rasistowskie i oszczercze stwierdzenie. Polskie podziemie walczyło z kolaborantami"
         – powiedział Eli Bartłomiej Zolkos z Jewish Defence League w programie "Warto rozmawiać".

         "Nie można mówić, że państwo polskie kolaborowało z Niemcami. Nie jest prawdą, że Polacy wysysają antysemityzm z mlekiem matki. Czego dowodem jest współczesna Polska. Polska jest krajem, w którym odnotowuje się najmniej aktów antysemickich w Europie" – stwierdził Zolkos.
         Gdy wskazywałem na pierwsze symptomy takiej postawy międzynarodowego żydostwa, czytałem, że zaklinam rzeczywistość w obliczu oczywistej kompromitacji "rządu PiS". No i z "obserwatora" stałem się "obrońcą partii"

         Otóż w żadnym wypadku nie jesteśmy sami, bo Żydzi nie stanowią jednego frontu. Żeby się nie rozwodzić - nie trzeba specjalnie bystrego wzroku, by zauważyć, że interesy powiązanego z Demokratami Sorosa i jego organizacji, czy skupionych na zapleczu jankeskich neokonów organizacji roszczeniowych są sprzeczne z celami aktualnych władz Izraela na całym globie, wyłączywszy zaangażowanie w przetrwanie tego państwa, czyli kwestie związane z rozgrywkami na Bliskim Wschodzie. Konferencję warszawską i aranżację niedoszłego szczytu w Jerozolimie nakręciła druga ze wspomnianych grup, a - po jednak lightowym wyskoku Pompeo - Netanjahu z otoczeniem koncertowo to wszystko spieprzyli. Nie - to nie my jesteśmy w aktualnej sytuacji (niemal) sami.

         "Relacje polsko-izraelskie przechodzą kolejną trudną próbę. Podobnie jak w przeszłości, chodzi o historię. To bardzo niefortunne" - ocenia w swoim stanowisku Komitet Żydów Amerykańskich (AJC).

         "Polska i Izrael łączy głęboka przyjaźń i strategiczne partnerstwo. (...) Ostatnio, pomimo presji ze strony niektórych innych krajów, Polska zgodziła się zorganizować międzyrządową konferencję na temat Bliskiego Wschodu, zwłaszcza Iranu, do której to kwestii Izrael przywiązywał największą wagę. W tym tygodniu przywódcy Grupy Wyszehradzkiej, w której Polska jest największym krajem, mieli odbyć kluczową rundę spotkań w Jerozolimie z premierem Netanjahu, ale, niestety, szczyt został odwołany z powodu ostatniego sporu dotyczącego historii" - pisze w swoim oświadczeniu Komitet Żydów Amerykańskich (AJC), podkreślając, że "nie ma żadnej organizacji pozarządowej, która poświęciłaby więcej czasu i uwagi na relacje między Polską a narodem żydowskim".


         Izraelski dziennikarz i komentator Rawiw Drucker pisze dziś w dzienniku "Haarec", że premier Benjamin Netanjahu "robi wszystko sam i to jest przerażające". Jak podkreśla, obecny p.o. szefa MSZ Israel Katz "wejdzie do najsłabszego resortu w historii Izraela".
         Mamy więc reset relacji z Izraelem, w konteście którego ewentualne kolejne naciski w sprawie roszczeń, szczególnie dot, tzw. "mienia bezspadkowego" nie dość, że trafiają na znacznie sztywniejszą reakcję w Polsce - dyplomacja przestała mieć związane ręce - ale również będą inaczej odbierane na świecie. Zwłaszcza przy aktualnym poziomie antysemityzmu w zachodniej Europie, zarówno ze strony oburzającego się na spadające na palestyńskich cywili rakiety europejskiego lewactwa, jak i rosnącego proislamskiego lobby.

         Gizo - jakie porównanie z Niemcami? Oni, pomijając miganie się od reparacji, ostatnio werbalnie na każdym kroku podkreślają, że nie negują swojej odpowiedzialności. No, i co niemniej ważne - raczej nie chcą od nas $.

         Może warto sie zdecydować, czy przy recenzowaniu poczynań polityków robimy to w oczekiwaniu asertywności i, obserwując np. poczynania Turcji, stwierdzamy że jeżeli jankesi uznają kogoś za sojusznika strategicznego, ewentualne postawy odbierane jako brak lojalności wobec nich, ostatecznie nie przeszkodzą w realizacji wspólnych motywów. Czy też może jednak mamy siedzieć w kącie, "bo i tak zostaniemy sami".

         Tymczasem, jankesi jako wylobbowany przez Żydów żyrant konferencji warszawskiej i niedoszłego szczytu padli ofiarą kampanii wyborczej w Izraelu. Mija kolejny dzień - słyszał ktoś o jakimś oświadczeniu Departamentu Stanu w sprawie tego całego bajzlu?


         PS O niuansach związanych z charakterem Grupy Wyszehradzkiej nie chce mi się pisać w kółko tego samego. Nic nie poradzę jednak, że koncepcja zakładająca, że Orbanowi do forsowania swoich - nie zawsze zgodnych z naszym interesem - politycznych akcji potrzebne są szczyty w świetle reflektorów z mojej strony budzi jednak lekki uśmiech. "Mam przekonanie graniczące z pewnością", że jest akurat dokładnie odwrotnie.
         My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

         Komentarz


         • Żydzi jankescy i podpalmiani, Foxxie, mają tak samo rozbieżne interesy, jak rząd RFN i Komisja Europejska - na podobnej zasadzie.

          O jakim potencjalnym oświadczeniu Departamentu Stanu piszesz?
          Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
          -------------
          Jedynie prawda jest ciekawa

          Józef Mackiewicz

          Komentarz


          • Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
           Żydzi jankescy i podpalmiani, Foxxie, mają tak samo rozbieżne interesy, jak rząd RFN i Komisja Europejska - na podobnej zasadzie.
           To dopiero egzotyczna opinia, ale trzeba przyznać, że stanowcza Skoro jednak tak by miało być, połowa argumentacji Gizo staje się nietrafiona. Jakieś rozwinięcie na przykładach proszę. Chodzi o zestawienie z relacjami RFN i KE (w dzisiejszym składzie). Do tego - "na podobnej zasadzie".

           Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
           O jakim potencjalnym oświadczeniu Departamentu Stanu piszesz?
           Jakimkolwiek dotyczącym Polski po poniższym:

           Dzień przed rozpoczęciem szczytu ds. Bliskiego Wschodu, który odbędzie się w Warszawie, Departament Stanu USA wystosował oświadczenie, w którym podkreślono wagę obustronnych relacji z Polską. „Przez całe dziesięciolecia Stany Zjednoczone wspierały Polaków w walce o prawa polityczne, gospodarcze, religijne oraz prawa człowieka. Tak samo dzisiaj stoimy ramię w ramię jako sojusznicy” – podkreślono. W dalszej części oświadczenia Departament Stanu USA zaznaczył, że „Polska zasługuje na szczególne wyróżnienie jako ważny sojusznik w NATO oraz państwo, które wypełnia założenia inwestycyjne Sojuszu”.
           My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

           Komentarz


           • Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
            To dopiero egzotyczna opinia, ale trzeba przyznać, że stanowcza Skoro jednak tak by miało być, połowa argumentacji Gizo staje się nietrafiona. Jakieś rozwinięcie na przykładach proszę. Chodzi o zestawienie z relacjami RFN i KE (w dzisiejszym składzie). Do tego - "na podobnej zasadzie".
            Komisja reprezentuje interesy brukselskiej biurokracji, Rząd RFN interesy niemieckiego biznesu. Dla Ciebie to to samo. A interesy różnych grup żydowskich rozróżniasz.

            Ja się pod argumentację kolegi Gizo nie podpinam, ani on pod moją więc nie wiem czemu służyć miała ta uwaga.
            Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
            -------------
            Jedynie prawda jest ciekawa

            Józef Mackiewicz

            Komentarz


            • Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
             Komisja reprezentuje interesy brukselskiej biurokracji, Rząd RFN interesy niemieckiego biznesu. Dla Ciebie to to samo. A interesy różnych grup żydowskich rozróżniasz.
             Nie podałeś przykładu porównania tych mechanizmow, bo nawet teoretyczny po prostu nie istnieje. W obu przypadkach rozróżniam interesy różnych grup. W przypadku Żydów mamy trzy wymienione przeze mnie strony. Projekt UE dla odmiany, inaczej niż wskazujesz, moderują strony dwie, jednak w mocnym sojuszu. Pierwszą z nich jest... pierwsza z wymienionych wcześniej żydowskich grup, czyli liberalni fanatycy od inżynierii społecznej za $ Sorosa. Druga - co najmniej od momentu wprowadzenia Euro jest maszynką ekonomicznego IV Reichu. By mogła działać sprawnie, w Warszawie "powinien być" rząd nie sprawiający problemów. Schetyna z kolegami spotyka się z Merkel w niemieckiej ambasadzie skarżąc się na niedostatki polskiej demokracji. Jednocześnie niemieckie fundacje finansują wykłady Gersdorf & Co, a ostatnio konwencję "Wiosny". Na każdy sygnał "kasty", Timmermans zapowiada kolejne próby ingerencji w nasz ustrój prawny de facto próbując destabilizować sytuację wewnętrzną (zaczęło się jeszcze przed konkretnymi prawnymi ruchami PiS po wyborach). Fundacje Sorosa robią to samo, bo potrzebuje podobnej zmiany, tym razem motywowanej tęczowym ideolo, co już mamy okazję obserwować w Warszawie. Nie ma etatów dla dentystów, czy szkolnych psychologów? Spokojnie, na tęczowe wsparcie dzieci, niezależnie od woli ich rodziców - ratusz kasę znajdzie. Jeszcze 5 lat temu nikt by nie wpadł, że PO pójdzie tak daleko akurat w tę stronę. Można?

             Niemcy promują Tuska na stanowisko przewodniczącego RE. Rzeczony Tusk w żadnej sprawie nie zajmuje stanowiska podobnego do polskiego rządu (czasem po prostu sprzyjającego Polsce), dla odmiany będąc pasem transmisyjnym inicjatyw i postaw Berlina. Jeden z właścicieli szwajcarsko-niemieckiego koncernu posiadającego w Polsce kilka dużych wirtualnych i papierowych tytułów w mainstreamie, wydaje obiegówkę dla swoich pracowników, by - m.in. polską - rzeczywistość opisywali z perspektywy "proeuropejskiej" (czyli niemiecko-centralistycznej). Pisałeś wcześniej o Nord Stream 2, jako przykładzie rozbieżności między KE i Niemcami. Owszem, bywają takie. Zwykle kończą się jednak tak samo.

             Przedstawiciele Parlamentu Europejskiego, krajów członkowskich (Rada UE) i Komisji Europejskiej porozumieli się w Strasburgu w nocy z wtorku na środę ws. projektu nowelizacji dyrektywy gazowej, który dotyczy gazociągu Nord Stream 2.

             Według źródeł PAP, kompromis w sprawie dyrektywy jest zbliżony do mandatu ustalonego przez ambasadorów państw członkowskich w ubiegły piątek. Wtedy to, po miesiącach impasu w pracach nad przepisami, dali oni „zielone światło” do rozmów z europarlamentem i KE nad ostatecznym kształtem przepisów. Wprowadzili jednak do projektu niemiecko-francuską poprawkę zawężającą stosowanie unijnego prawa wobec gazociągów na morzach.
             W Strasburgu porozumienie PE, Rady UE i KE ws. dyrektywy dot. Nord Stream 2 Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska Przedstawiciele Parlamentu Europejskiego, krajów członkowskich (Rada UE) i Komisji Europejskiej porozumieli się w Strasburgu w nocy


             Liberalna demokracja w praktyce.

             Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
             Ja się pod argumentację kolegi Gizo nie podpinam, ani on pod moją więc nie wiem czemu służyć miała ta uwaga.
             Niczemu konkretnemu. Waszą wymianę zdań rozumiem, jako zgodę w podobnej ocenie sytuacji, więc się odniosłem do jednego z jej istotnych elementów - wyartykułowanego akurat przez Gizo.

             PS Pisząc o reakcjach z za oceanu spodziewałem się czegoś takiego, albo innego. Coś musiało się pojawić.

             My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

             Komentarz             • Victor Orbán poinformował podczas wspólnej konferencji z Benjaminem Netanjahu, że rząd węgierski otworzy w Jerozolimie przedstawicielstwo handlowe. Jak dodał, będzie to krok na drodze do zacieśnienia stosunków węgiersko-izraelskich.

              Premier Węgier podkreślił, że na Węgrzech działa obecnie 210 izraelskich firm. Rząd węgierski pragnie zacieśnić współpracę dwustronną w sferze nowych technologii.
              Ostatnio edytowany przez WhiteWarrior; 68649.

              Komentarz
              • - wziął i zacytował połowę newsa

               Premier Węgier Viktor Orban wyraził we wtorek pogląd, że byłoby lepiej, gdyby do Izraela przyjechali przedstawiciele wszystkich krajów Grupy Wyszehradzkiej. Mówił o tym na wspólnej konferencji prasowej z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu.

               Orban oznajmił, że planowano, by premierzy V4 razem przybyli do Jerozolimy i to się "prawie udało", ale ostatecznie szczyt został przełożony. W jego opinii byłoby lepiej, gdyby przyjechali wszyscy, bo zawsze lepiej żyć razem niż odczuwać czyjś brak.

               Węgry łączy z Polską dobra przyjaźń, ściśle współpracują także w UE - przytacza agencja MTI wypowiedź węgierskiego premiera. Agencja Reutera napisała, że Orban dodał, iż Węgry łączy dobra przyjaźń także z Izraelem.

               "Kiedy dwoje naszych przyjaciół dyskutuje między sobą, można tylko mieć nadzieję, że będą rozmawiać ze sobą bezpośrednio i poprawią sytuację. Ja też mam taką nadzieję" - zacytowała słowa Orbana agencja Reutera.

               Jak dodał Reuters, stojący obok Orban Netanjahu nie odpowiedział wprost, gdy zadawano pytanie o tę sprawę. Powiedział tylko, że węgierski przywódca jest "świetnym dyplomatą".
               Całość: https://fakty.interia.pl/swiat/news-...cy,nId,2844404
               My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

               Komentarz


               • PiS na listach do PE wystawia 10 kobiet na 26 miejsc:
                "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                "
                Janusz Waluś - czekaMY!

                Komentarz

                Pracuję...
                X