Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Midzi - a po co mam przeredagowywać rzeczy na potrzeby jedynego innego forum, na którym w sprawach polityki się udzielam (poza własnym blogiem) pisząc dokładnie o tym samym? Jeżeli takie rzeczy budzą "absmak", to gratuluję. Tak się składa, że obaj dobrze wiemy, że akurat tam - zwłaszcza od 2014 - moje polemiki się toczą głównie z proputinowską trollownią. No, ale skoro "absmak" budzą akurat moje wpisy...

To sam w sobie ciekawy komunikat. Dzięki za to info.

Skąd masz wiedzieć, co moje? No, odpowiedź na takie pytanie pozostawiam innym Czytelnikom tematu (cytaty zaznaczam szyfrem). O, np. tak:

Kancelaria Premiera Izraela: Wypowiedź została błędnie zrozumiana

- Podczas rozmowy z dziennikarzami premier Benjamin Netanjahu mówił o Polakach, nie polskim narodzie ani państwie; jego wypowiedź została błędnie zrozumiana i zacytowana w prasie - oświadczyła w piątek kancelaria szefa izraelskiego rządu
    .

"Podczas rozmowy z dziennikarzami premier Netanjahu mówił o Polakach, nie polskim narodzie ani państwie. Jego wypowiedź została błędnie zrozumiana i zacytowana w prasie. W skutek interwencji później zostało opublikowane sprostowanie" - brzmi pełna treść oświadczenia Kancelarii Premiera Izraela, które późnym popołudniem w piątek zostało zamieszczone w języku angielskim na Twitterze izraelskiego MSZ.

Stanowisko to zostało następnie udostępnione przez ambasadę Izraela w Warszawie oraz szefową placówki Annę Azari. "Mam nadzieję, że to wyjaśnia wszelkie nieporozumienia" - skomentowała słowa oświadczenia dyplomatka, która przed południem została wezwana do polskiego MSZ w związku z artykułem izraelskiej gazety dotyczącym wypowiedzi premiera Izraela Benjamina Netanjahu.

Jak poinformował później wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk, podczas spotkania resort wyraził wobec Azari oczekiwanie, że strona izraelska jednoznacznie odniesie się do tego, co miał na myśli premier Benjamin Netanjahu, uznając wcześniejsze wyjaśnienia w tej sprawie za nieczytelne.
    https://fakty.interia.pl/swiat/news-...um,nId,2837988

PS Nie chodzi o to jakie sondaże przytaczasz, tylko z jakiej perspektywy komentujesz te przytaczane
    Ostatnio edytowany przez Foxx; [ARG:4 UNDEFINED].
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Trollownia proputinowska jest wszędzie, zapewne tutaj także pojawiają się jacyś czerwoni dysydenci. Nie zmienia to faktu, że jak doceniałem wpisy dotyczące Ukrainy - sensu stricte pożyteczne przy kompletnym banie na zweryfikowane informacje z Kresów - tak w kwestii tematyki dotyczącej aktualnej sytuacji politycznej widzę zaszufladkowanie w wojnie plemiennej.

Mnie tak jak mówiłem ona nie dotyczy pod tym względem, że nadal należę do opcji soft, nie wiem na kogo będę głosował w maju, nie wiem na kogo będę głosował na jesieni, a także wbrew pozorom co się tutaj o mnie pisze mam dużo więcej znajomych z prawej niż z lewej strony, także wśród czynnych, bądź już nieaktywnych polityków. Również z Nowogrodzkiej w przenośni i dosłownie.

A że chcę usunięcia PiS-u w niebyt? Tego samego przecież chce 3/4 sceny politycznej

Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
      PS Nie chodzi o to jakie sondaże przytaczasz, tylko z jakiej perspektywy komentujesz te przytaczane
      Z perspektywy antypisowskiej - jedynej słusznej jaką znam od ok. 12-13 lat

Zamieszczone przez AGZI Zobacz posta
      Ale wybory do PE nie muszą przełożyć się na parlamentarne.Przeważnie mają znacznie niższą frekwencję i raczej łatwo się domyślić która opcja głosuje w nich liczniej...
      Tydzień temu o tym pisałem. Prawdopodobnie będzie inny układ sił i inne partie/koalicje na jesieni.
      Ostatnio edytowany przez midzi; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Bardzo się cieszę, że do tej wymiany zdań doszło

Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
        Trollownia proputinowska jest wszędzie, zapewne tutaj także pojawiają się jacyś czerwoni dysydenci.
        Obaj wiemy, że tam jest wyjątkowo aktywna - co zresztą było powodem mojej rejestracji - a tu praktycznie nieobecna. O ile na siłę nie będziemy przypinać takich łatek przelatującym korwinowym, czy narodowym "meteorom", co ma się nijak do sytuacji na tamtym forum. Najśmieszniejsze, że tam przez dobre kilka lat poza temat ukraiński wyszedłem nie więcej, niż dziesięć razy, a szyjesz mi taki propagandowy garniturek. Ale, jak wspomniałem, poznawczo ta sytuacja ma swoją wartość

Mnie tak jak mówiłem ona nie dotyczy pod tym względem, że nadal należę do opcji soft
        Ależ pisałeś wiele rzeczy. Na naszym forum jesteś "w pierwszej linii", włącznie z wrzutkami, które dla odmiany - jak ja pisałem - zeszły do poziomu "soku z buraka", czy "okopressa". Czyimi tubami są te źródła mające "kontrować" oddolne netowe poparcie dla PiS w 2015? (pytanie retoryczne )

Pisz więc, co chcesz. Tak, czy inaczej - uwagi związane z obserwacją mojej aktywności na "militarnych" oraz skrajna manipulacja na jej temat świetnie dopełniają obraz, chociaż nie ukrywam, że zupełnie się nie spodziewałem, że z politycznych dyskusji w tym temacie wyjdzie akurat taki pasztet.

My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Na millitarium rejestrowałem się kilkanaście lat temu, ale nie pisałem na nim od wielu miesięcy. Czytając o ostatnich "zakupach" zobaczyłem, że jednak tematy pozaukraińskie także nie są Tobie tam obce. A że toczka w toczkę przypominały legijny polityczny - ot zapewne taki zbieg przypadków

Przypisywanie mi jakiś "okopressów" jest naprawdę zabawne, gdyż prawdopodobnie nigdy nie byłem na tej stronie, bo z natury unikam takiego szamba, podobnie jak portalu Karnowskich, czy Sakiewicza. Jeśli już coś wrzucałem to pewnie jakieś twitterowe - parafrazując TNTP "insajderskie" wrzutki.

PS. A dzisiejszych wcześniej nie widziałem. Jednak toczka w toczkę

Osobiście mi się w głowie nie mieści żebym przeklejał te same info na różne portale, czy fora. Wszak to w sumie jedynie miejsce gdzie piszę o polityce ogólnopolskiej, nie licząc prywatnych rozmów via sms, mail, msg, czy discord (telegrafa specjalnie nie wpisałem, a miałem przez miesiąc i ani razu nie użyłem, bo gryzł się z BB).

Niech inni to ocenią. Dla mnie nie ma tematu. Rób jak uważasz.

Komentarz

• Jednak Kaczyński to geniusz. Przed wyborami do PE opozycję upchał do dwóch koszyków. Pierwsi to ci przy stole bilardowym - Korwiny, narodowcy, wolnościowcy itp. Drudzy to ci na scenie zegnani przez Grzegorza ze Schetyna- eseldowcy, peowcy, peeselowcy i reszta tej padliny politycznej.
            Jedni i drudzy z pianą na mordzie, jakby ktoś im powiedział, że jak nie wysadzą pisiorów, to im tlen odetnie.
            Dobra, stawiam dolary przeciw orzechom, że może już przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi zobaczymy te dwie bandy na jednej scenie, a po konferencji TVN będzie relacjonował wywiad Tomasza Lisa z Krzysztofem Bosakiem. Komentatorami u Stokrotko będzie Międlar z Koziejem.
            Piszę to całkiem poważnie.

Komentarz

• Możemy się założyć, że tak nie będzie, ale to nie ze względu na niemożliwość zaistnienia takiej sytuacji, a przez to, że Konwent Św. Katarzyny wieczny i za dużo samców alfa przez Korwina po Jurka i Brauna.

Na ten moment wiosna wpłynęła na to, że bez Kukiza nie ma koalicji. A nie wiadomo, czy sam Kukiz nie zostanie skonsumowany przez Bezpartyjnych razem z Gwiazdowskim.

Komentarz

• Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
                Możemy się założyć, że tak nie będzie,
                Nie szkoda Ci orzechów?

Komentarz

• Zamieszczone przez gizo Zobacz posta
                  Nie szkoda Ci orzechów?
                  Mam jeszcze kilka sztuk na czarną godzinę.

Komentarz

• Zamieszczone przez AGZI Zobacz posta
                    Ale wybory do PE nie muszą przełożyć się na parlamentarne.Przeważnie mają znacznie niższą frekwencję i raczej łatwo się domyślić która opcja głosuje w nich liczniej...
                    Si, ale np. ja z Żoną pójdę pierwszy raz na wybory do eurokołchozu, mam nadzieję, że po prawej stronie znajdzie się więcej takich. Naprawdę wygląda na to, że w tych wyborach ofensywa neomarksistowskiej hołoty spod znaku UE może zostać powstrzymana i szkoda by było zaprzepaścić taką okazję.
                    "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Komentarz

• Zamieszczone przez gizo Zobacz posta
                      Jednak Kaczyński to geniusz. Przed wyborami do PE opozycję upchał do dwóch koszyków. Pierwsi to ci przy stole bilardowym - Korwiny, narodowcy, wolnościowcy itp. Drudzy to ci na scenie zegnani przez Grzegorza ze Schetyna- eseldowcy, peowcy, peeselowcy i reszta tej padliny politycznej.
                      Jedni i drudzy z pianą na mordzie, jakby ktoś im powiedział, że jak nie wysadzą pisiorów, to im tlen odetnie.
                      Dobra, stawiam dolary przeciw orzechom, że może już przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi zobaczymy te dwie bandy na jednej scenie, a po konferencji TVN będzie relacjonował wywiad Tomasza Lisa z Krzysztofem Bosakiem. Komentatorami u Stokrotko będzie Międlar z Koziejem.
                      Piszę to całkiem poważnie.
                      Najgłupszy post tygodnia, piszę to całkiem poważnie

Komentarz

• Szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz był w piątek, przy okazji konferencji ws. bezpieczeństwa w Monachium, pytany przez Deutsche Welle o słowa sekretarza stanu USA Mike’a Pompeo, dotyczące zwrotu mienia ofiar Holokaustu. Jak informowaliśmy, Pompeo wezwał Polskę do poczynienia postępów ws. „kompleksowego ustawodawstwa o restytucji mienia prywatnego” Żydów, którzy utracili swoją własność w czasach Holokaustu.

Minister Czaputowicz przyznał, że Pompeo poruszył problem zwrotu. Zastrzegł jednak, że zrobił to, jak pisze DW, „w ramach wizyty dwustronnej, a nie podczas konferencji bliskowschodniej”.

– Stany Zjednoczone prowadzą prace, rozmawiają z wieloma państwami na temat zwrotu majątku ofiarom Holokaustu – mówił szef MSZ. – My prowadzimy te prace, mamy pewne dokumenty wskazujące na to, że Polska tak samo traktuje obywateli polskich okresu międzywojennego, czy to są obywatele Polacy narodowości polskiej, czy żydowskiej, czy też ukraińskiej.

Zdaniem Czaputowicza, Polska realizuje te główne założenie, by „nie dyskryminować żadnej grupy polskiej”. Przyznał jednak, że „tu się ze Stanami Zjednoczonymi różnimy”.

Przypomniał, że Polska podpisała traktat ze Stanami Zjednoczonymi regulujący „raz na zawsze” kwestie odszkodowań za majątki amerykańskich obywateli i uznaje tę sprawę za rozwiązaną. Przyznał również, że „została podniesiona” przez administrację amerykańską.

– Wyjaśnienie zostanie złożone, my tak to interpretujemy – powiedział podkreślając, że nie uważa postępowania polskich władz za niewłaściwe. Podkreślał, że Polska musi tak samo traktować każdą grupę. – Nie możemy się zgodzić na działania dyskryminacyjne, że będziemy na przykład lepiej traktować grupę Polaków narodowości żydowskiej, im będziemy poza kolejnością, zwracać majątki, niż innych Polaków. Dla nas ta sprawa jest jasna.

Szef MSZ wyraził też ubolewanie z powodu wypowiedzi premiera Izraela Benjaminia Netanjahu ws. udziału Polaków w Holokauście. – One były bardzo niewłaściwe, bowiem utożsamianie czy określanie Polaków jako współsprawców Holokaustu jest nie do przyjęcia dla nas – powiedział.
                        https://kresy.pl/wydarzenia/czaputow...odczas-rozmow/

Komentarz

• Myślę, że Czaputowicz powinien pierwszy polecieć nie za sam "szczyt", mimo iż uważam, że jest sporo lepszy od Waszcza, czy kiedyś Fotygi. Niestety, albo stety nie zdał egzaminu po szczycie zarówno swoimi wypowiedziami, jak też dysfunkcją polskiej dyplomacji, albo jej brakiem.

"Czaputowicz zastrzegł, że Pompeo poruszył‚ problem zwrotu mienia w ramach wizyty dwustronnej, a nie podczas konferencji bliskowschodniej"
                          Oryginał z DW:
                          https://www.dw.com/pl/czaputowicz-o-...ach/a-47544097

Na deser latająca po necie przeróbka:

Komentarz

• Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
                            Myślę, że Czaputowicz powinien pierwszy polecieć nie za sam "szczyt", mimo iż uważam, że jest sporo lepszy od Waszcza, czy kiedyś Fotygi. Niestety, albo stety nie zdał egzaminu po szczycie zarówno swoimi wypowiedziami, jak też dysfunkcją polskiej dyplomacji, albo jej brakiem.
                            Nie jestem jego fanem, ale nie wiem co mieliby więcej zrobić, niż wezwanie Azari do MSZ, mimo jej nocnych tłumaczeń, i wysłanie noty protestacyjnej. Jeżeli chodzi o jankesów, od początku była mowa o traktacie z 1960, który zamyka temat w kwestii restytucji dla Żydów z paszportem USA. No, Czapa mógł wdać się w jakąś polemikę z Pompeo w czasie konferencji prasowej albo może do niego strzelić z ukrytego pistoletu

Patrząc na wcześniejsze zachowania obu jestem niemal pewien, że i tak przycisnął go Morawiecki. Teraz jasna wypowiedź dla DW w - nomen-omen - Monachium. Szczególnie wątek dot. braku zgody na preferencje dla Żydów.

W oryginale ta wypowiedź brzmi tak samo, jak w przytoczonym przeze mnie cytacie. Jeżeli podważasz zgodność z faktami jego słów:

​Podczas środowego spotkania w Warszawie sekretarza stanu USA Mike’a Pompeo i szefa polskiego MSZ Jacka Czaputowicza padły słowa o restytucji mienia ofiar Holokaustu. Pompeo "zachęcił polskich kolegów", by wprowadzili prawo pozwalające na zwrot majątków "tym, którzy je stracili".
                            https://rmf24.pl/fakty/polska/news-p...tu,nId,2835840

Podkreślenie z dedykacją dla Z

A na deser, również latające po necie - bez przeróbek. Zbieramy owoce "dyplomacji" oraz kulturkampfu kilku dekad.

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta

Patrząc na wcześniejsze zachowania obu jestem niemal pewien, że i tak przycisnął go Morawiecki.
                              Obstawiam, że mogły być grane czynniki jeszcze wyższej rangi

a kluczowe w Twojej wypowiedzi jest

Zbieramy owoce "dyplomacji" oraz kulturkampfu kilku dekad.

co oczywiście nie zwalnia od oceny polityki zagranicznej obecnej ekipy rządzącej, tutaj porównałbym nas do...amerykanów...i nie, nie jest to komplement
                              Lieber tot als rot!!

Komentarz

• No i w takiej ocenie możemy się zgodzić

Chociaż, gdyby mi ktoś 10 lat temu powiedział, że pewne wewnętrzne uwarunkowania (włącznie z bodźcami zewnętrznymi) będą powodowały podobne problemy władzom USA i RP - raczej puknąłbym się w czoło

Komentarz

Pracuję...
                                X