Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
    W kontekście utylizacji odpadów, tym razem - w punkt
    Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

• Zamieszczone przez midzi Zobacz posta

PS. Nie chce mi się już wklejać linków z lokalnych samorządów, ale wkleję "fotkę dnia"

Połowa premierów III RP...
      "Precz z dyktaturą kobiet!" :ucieszony"

Komentarz

• Zapominacie, że w wyborach do PE struktura wyborców jest inna niż we wszystkich innych. Nadprezentacja wyborców 40+ i miejskich. Młodzi i wieś głosowały iluzorycznie.

Odgrzewane kotlety akurat w tego typu wyborach mogą mieć znaczenie przy frekwencji rzędu 20%. Plus jest to odbieranie głosów na lewicy (SLD i Biedroń).

http://www.csw.umk.pl/pobierz.php?id=146

Komentarz

Sytuacja była trudna od 2-3 lat. W związku z ustawą stała się bardzo trudna. Stąd podwyżki od kilkudziesięciu do kilkuset procent.

Nie pierwszy bubel prawny tego nierządu, z którego muszą się mimochodem wycofywać, ale mamy już styczeń, koperty pootwierano, a rady gmin podniosły już stawki w większości przypadków.
          Ja tak trochę nieśmiało - kto w takim razie pozostawił po sobie taki bałagan, że tak trudno to teraz posprzątać...

Komentarz

• Każdy sobie może odpowiedzieć na to pytanie samemu. Na pewno jest wielu winowajców. PO, PiS, UE, czy samorządy, ale także sektor prywatny. Natomiast ustawa z połowy ur. dolała oliwy do ognia. Takich podwyżek i zamieszania śmieciowego nie było nigdy w historii. Nic dziwnego, że rakiem wycofują się już w styczniu.

Interpretacje może sobie robić każdy jak z Sanem i Bugiem.

Natomiast sytuacja jest klarowna.
            1. Pilna nowelizacja (tak samo jak z ustawą dotyczącą cen energii) na początku roku.
            2. Podwyżki w przeważającej część gmin w Polsce.
            3. Zamieszanie w związku za zamykanymi/nieotwieranymi wysypiskami śmieci.

No i PO już nie rządzi od przeszło 3 lat, ale myślę, że to jednak nie dociera
            Ostatnio edytowany przez midzi; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Nie rządzi, to prawda ale przez osiem lat tak się starali "rozwiązać" ten problem, że koniec końców postawili i zostawili wielkiego kleksa Polakom w tym temacie

Komentarz

• Problem nie jest tak stary jak piszesz. Raczej dotyczy kilku, a nie kilkunastu lat. Myślę, że będzie jeszcze gorzej.

Komentarz

Zapominacie, że w wyborach do PE struktura wyborców jest inna niż we wszystkich innych. Nadprezentacja wyborców 40+ i miejskich. Młodzi i wieś głosowały iluzorycznie.
                  To jest takie trochę salonowe "pierdu-pierdu", bo w poprzednich wyborach PiS o włos przegrał,a sytuacja była nieco inna.
                  "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• W 2014 roku przez większość czasu PiS miał lepsze sondaże od PO. W okolicach wyborów (czytaj maj) wyrównało się. Wbrew pozorom sytuacja między rokiem 2014, a 2019 daje pewne podstawy do analogii.

Komentarz

Połowa premierów III RP...
                      Sugerujesz, jak Pani Kopacz, że trzeba rzucać kamieniami w dinozaury?

Komentarz

• Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
                        Sugerujesz, jak Pani Kopacz, że trzeba rzucać kamieniami w dinozaury?
                        No ja na pewno na nich nie zagłosuję. Myślę, że jest spora szansa, że nie będzie na kogo głosować. Co do efektu pijarowego to dobrze chyba przykryli premierę Biedronia, bo Gawkowski miał minę nie tęgą.

Data ogłoszenia na 48h przed Torwarem. Z pewnością nieprzypadkowa.

Ps. Dobrze ten tydzień podsumował Warzecha - przykrywanie przykrywanego przykrywania.

Łukasz Warzecha
                        @lkwarzecha

Kaczyńskiego nagrano jak mówi o jurnym Stefanie, który wsypał Ewę Kopacz, że mówiła o rzucaniu kamieniami w mecenasa Nowaczyka, komentując zatrzymanie przez CBA Bartka M. za to, że całował się z psem. Czy coś w ten deseń.
                        2:21 AM - 1 Feb 2019

Komentarz

• Grzegorz Braun MEGA wykład o koalicji z Korwinem, wyborach, Jakubiaku i Kaczyńskim! + pytania

Komentarz

• midzi - najzabawniejsze, że wydajesz się "nie dostrzegać" (albo raczej zakładasz, że to nie rzuca się w oczy )

1. Cały czas centralnie jedziesz narracją Antypisa w rodzaju "soku z buraka", czy innego oko.pressa. Odpowiedzi na pytanie ile spalarni i innej infrastruktury wybudowała Warszawa w porównaniu z Krakowem i jaki to ma wpływ na aktualne podwyżki, jak nie było, tak nie ma (dysproporcja w wielkości miast przekładając się na możliwości budżetowe tylko podbija całą historię)

2. Wciąż wytykasz TVP, czy tam Karnowskim chroniczne kłamstwa i manipulacje, "nie zauważając" podobnych kwestii u "liberalnej" medialnej konkurencji.

3. Kaczyńskiemu wytykasz udział w Okrągłym Stole jako dyskwalifikujący.

4. Wklejasz POstkomusze pandemonium dinozaurów wyciągniętych z politycznej naftaliny włącznie z genialną autorką tej lotnej metafory. Żadnego złośliwego, ani nawet krytycznego komentarza.

5. Na pierwszą uwagę, przyznającą rację w kontekście utylizacji odpadów, reagujesz... odpowiedzią, że PiS dba o emerytów (styl z soku ze świeżutkiego buraka ). Fakt, zamiast zarąbać kasę z OFE starają się coś robić. Dalej brak problemów z "bohaterami" fotki.

6. Po kolejnych postach, serwujesz podejście "analityczne" mające racjonalizować wprowadzenie na listy POKO programu 70+. Nadal bez cienia zastrzeżeń dot. doboru delikwentów. Inna rzecz, że te "analizy" nie biorą pod uwagę nowego czynnika. Frekwencji, w przypadku, gdy każde wybory w aktualnej sytuacji mają cechy plebiscytu - co świetnie było widać w ostatnich samorządowych.

7. Starasz się uzasadniać sens 70+ przykryciem konwencji Biedronia, raczej mimowolnie pisząc z pozycji kibica tych pierwszych. Tymczasem wiele wskazuje, że zwłaszcza młodsze lemingi mają dość tych zgranych twarzy. Schetyna, z właściwym sobie politycznym geniuszem, zwrócił się z polityczną ofertą do twardego postkomuszego elektoratu... a demografia, mimo starań PiS-u ( ), robi swoje. Na podobnej zasadzie (jak Biedroń) kiedyś weszła do Sejmu palikociarnia (w dużej części ci sami zresztą). Tego czynnika również "nie widzisz". A widzi go np. portal Politico, ciesząc się z "nowej nadziei europejskiego postępu". Nawet uznali, że jest "charyzmatyczny"... porównując go do Macrona

8. Po czym znów piszesz, że na nich nie zagłosujesz.

Nie wiem, jak to widzą inni, dla mnie zabawa jest przednia

Zamieszczone przez UlicznyObserwator Zobacz posta
                            Grzegorz Braun MEGA wykład (...)
                            A masz może wywiad dla Sputnika?
                            Ostatnio edytowany przez Foxx; [ARG:4 UNDEFINED].
                            My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta

Nie wiem, jak to widzą inni, dla mnie zabawa jest przednia
                              Dla mnie też

Produkujacy się tutaj kodziarze (midzi, muppet_show, KrzysiuS i paru innych), ktorym oczywiscie wstyd sie przyznać, ze są kodziarzami dostarczają rozrywki

Komentarz

• Zamieszczone przez b. Zobacz posta
                                Dla mnie też

Produkujacy się tutaj kodziarze (midzi, muppet_show, KrzysiuS i paru innych), ktorym oczywiscie wstyd sie przyznać, ze są kodziarzami dostarczają rozrywki
                                Nie tylko.
                                Prowokują i angażują Foxxa do wchodzenia na coraz wyższy poziom dyskursu, dzięki czemu można się dowiedzieć jeszcze wielu ciekawych rzeczy

Komentarz

Pracuję...
                                X