Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Umieściłem później, ale po edycji. Nie pisałem wyłącznie o zupełnie nowych politycznych tworach, bo niektóre to owszem ogrzewane kotlety, ale jednak te od Biedronia i ewentualnie Gwiazdowskiego będą miały efekt nowości tak jak kiedyś Palikot, Kukiz, czy Petru, a jeszcze wcześniej PiS i PO.

Na ten moment szacuje się, że elektorat zmiany to 15% wyborców. Połowę powinien zagospodarować Biedroń.

Komentarz

• Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
      Umieściłem później, ale po edycji. Nie pisałem wyłącznie o zupełnie nowych politycznych tworach, bo niektóre to owszem ogrzewane kotlety, ale jednak te od Biedronia i ewentualnie Gwiazdowskiego będą miały efekt nowości tak jak kiedyś Palikot, Kukiz, czy Petru, a jeszcze wcześniej PiS i PO.

Na ten moment szacuje się, że elektorat zmiany to 15% wyborców. Połowę powinien zagospodarować Biedroń.
      O ile dotrwa jako osobny byt co jest nie na rękę PO, która w międzyczasie zmieniła swój profil z chadeckiego na lewicowo-liberalny

Komentarz

• Gdyby mieli profil liberalny to pewnie bym na nich głosował. Zwykli lewacy jak PiS tylko jedni kościołkowi, a drudzy laiccy.

Komentarz

• Zamieszczone przez Maksi Zobacz posta
          Dokładnie tak jest - no ale to chyba lepiej niż 2 takie same światy, prawda? No i zawsze można sprawdzić który jest bliżej prawdy samemu porównując dostępne dane - choćby finansowe
          Ale mając dziennie powiedzmy 1 H wolnego czasu i chcąc się dowiedzieć co się dzieje na świecie,chciałbym obejrzeć wiadomości z których wynika że jak Jarek dał dupy to dał...jak Donek czy Jurek dał to samo.Ale jak Jarek czy Jurek zrobili coś fajnego też super,podać to w tych wiadomościach.Tylko tyle i aż tyle,a nie że ktoś musi być pisowcem albo kodziarzem no ludzie...

Komentarz

Gdyby mieli profil liberalny to pewnie bym na nich głosował. Zwykli lewacy jak PiS tylko jedni kościołkowi, a drudzy laiccy.
            Nawet jeśli lewicowość definiujesz wyłącznie przez pryzmat gospodarki to w moim odczuciu PiS wprowadził więcej liberalnych reform niż PO (nie liczyłem ale możemy to zrobić)

Komentarz

• Zamieszczone przez hajti Zobacz posta
              Ale mając dziennie powiedzmy 1 H wolnego czasu i chcąc się dowiedzieć co się dzieje na świecie,chciałbym obejrzeć wiadomości z których wynika że jak Jarek dał dupy to dał...jak Donek czy Jurek dał to samo.Ale jak Jarek czy Jurek zrobili coś fajnego też super,podać to w tych wiadomościach.Tylko tyle i aż tyle,a nie że ktoś musi być pisowcem albo kodziarzem no ludzie...
              Rozumiem, popieram ale niestety tak nie ma i to śmiem twierdzić, że na całym świecie...

Komentarz

• Najwięcej wprowadziła Gilowska, która z PiS-em tak raczej średnio była związana. Drugi o dziwo będzie Gowin, który jednak tą deregulacją zrobił krok w dobrą stronę.

Natomiast obecnie mamy najardziej czerwoną ekipę w przenośni i dosłownie od trzech dekad

Komentarz

Najwięcej wprowadziła Gilowska, która z PiS-em tak raczej średnio była związana. Drugi o dziwo będzie Gowin, który jednak tą deregulacją zrobił krok w dobrą stronę.

Natomiast obecnie mamy najardziej czerwoną ekipę w przenośni i dosłownie od trzech dekad
                  Nawet biorac pod uwagę tylko obecna kadencję jestem w stanie wymienić no powiedzmy z 10 zmian liberalnych w stosunku do tego co bylo

Komentarz

• Czekam

Ps. Tylko bez quasiliberalnych proszę takich jak kwota wolna od podatku, ktorą mi przykładowo zlikwidowano oraz tego, że TVP jest teraz pluralistyczna
                    Ostatnio edytowany przez midzi; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Czekam

Ps. Tylko bez quasiliberalnych proszę takich jak kwota wolna od podatku, ktorą mi przykładowo zlikwidowano oraz tego, że TVP jest teraz pluralistyczna
                      Oj tam, ta mała złośliwostka nie była potrzebna

Komentarz

• Zamieszczone przez Budyń_70 Zobacz posta
                        No właśnie.....dwa skrajne, różniące się od siebie, popierające dwa różne, walczące ze sobą obozy.
                        Tylko, że za przekaz jednego z nich płacą wszyscy w postaci podatków a druga to stacja komercyjna. Taka drobna różnica.

Komentarz

• Rządowe Lex Developer weszło w życie w połowie zeszłego roku:

Na podstawie nowych przepisów inwestorzy będą mogli budować sprzecznie z już uchwalonymi planami zagospodarowania. Nowy blok będzie mógł powstać np. na terenach przeznaczonych na park albo zabudowę jednorodzinną.

Musi na to zgodzić się rada gminy, ale w postępowaniu mocno uproszczonym. – Radni mogą odmówić, tylko jeśli uznają, że w gminie nie potrzeba więcej mieszkań. Ale wojewoda lub sąd będą mogli tę opinię podważyć. Do tego w przeciwieństwie do uchwalania planu nie trzeba brać pod uwagę głosów mieszkańców – mówi Jakub Nowotarski z Akcji Miasto.
                          Projekt poszerza też mocno zakres budowania na terenach, gdzie planu nie ma. – Oznacza to, że np. w polu na skraju miasta będzie mógł powstać wysokościowiec, bo ustawa nie ogranicza wysokości dla dużych miast – mówi dr Łukasz Pancewicz, architekt i urbanista z Politechniki Gdańskiej.
                          ładnie to sobie rozegrali pod budowę...

Gdyby łajza Czuchnowski nie spierdolił tematu i inaczej go przedstawił to mogłoby coś z tego być więcej. Może się to jeszcze przebije, ale dużo impetu już stracono.

Można byłoby to wszystko sprawdzić ale:

szef CBA - to były pełnomocnik spółki Srebrna;
                          szef ABW - również

Ostatnio edytowany przez Hazardzista; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
                            Widzisz, część widzi to co sam JK powiedział: "to jest nie do obrony".
                            Gówno prawda, że tak delikatnie zacznę. Kodomici wiedzą, że mają nienawidzić JK, ale po taśmach nadal nie wiedzą za co, więc Wyborcza od kilkunastu godzin produkuje kolejne teksty i felietony, w których "tłumaczy o co chodzi na taśmach".

JK mówił, że jest to "nie do obrony" w określonym kontekście politycznym. Że kodomici i i wrogie media rozegrają to tak, że może być potężny problem wizerunkowy. Na razie życie pokazuje, że zwyczajnie się pomylił. Ale to dobrze, bo to znaczy że traktuje przeciwników poważnie, nie ma mowy o "nie mamy z kim przegrać". Druga opcja jest taka, że przyjął określoną retorykę w rozmowach ze swoim interlokutorem. Być może tego typu tezy miały pomóc osiągnąć cel założony przed rozmową.

Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
                            Wieżowiec czy inne prowadzenie DG przez fundację to nic innego jak dorobienie się na polityce przez PiS. Co z tego że wykroili działki i przekazali je fundacji - toć to zwykłe wyprowadzenie majątku celem zarobku. A że według prawa legalne? Moralnie też? Zwykłe obejście przepisów - jak prowadzenie spółki na Cyprze celem optymzalizacji podatkowej. Nie ma żadnej różnicy.
                            Dopóki kodomici będą jechać na kliszach "PiS poszedł do polityki po kasę" dopóty jestem spokojny. To świadczy bowiem o tym, że dalej nic nie zrozumieliście i mierzycie wszystkich swoją miarą.

PiS potrzebuje kasy, bo gra w określonych warunkach i doskonale wie, że w odróżnieniu od partii dziwnego (służbowego) lub zagranicznego pochodzenia bez kasy się nie utrzyma, gdy przyjdzie posucha wyborcza. A Kaczyński od zawsze ma fisia polegającego na zabezpieczaniu interesów partii, bo tylko to pozwala na realizację bardzo szerokiej i kompleksowej koncepcji politycznej.

Info za darmo. Nie dziękuj, bo nie chcę.

Jedni idą do polityki po zegarki, inni żeby zmieniać rzeczywistość.

Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
                            Twój bożek okazał się wstrętnym, cynicznym oligarchą - ale ty dalej przymkniesz oko bo obiecał Ci stop in-vitro, brak migrantów i muzeum Żołnierzy Wyklętych.
                            A to wcześniej nie był? Lubiłeś go? Możesz mieć pod górkę w środowisku (chyba lepiej w "towarzystwie").

Myślę, że kilka osób z tego forum uśmiechnęło się pod nosem jak zobaczyło skierowany do mnie zwrot, że JK to "mój bożek". Zwłaszcza w kontekście tutejszych dyskusji w latach 2007-2015.

Zamieszczone przez KrzychuS Zobacz posta
                            Tylko, że za przekaz jednego z nich płacą wszyscy w postaci podatków a druga to stacja komercyjna. Taka drobna różnica.
                            I robią wszystko wyłącznie przez pryzmat portfela
                            Ostatnio edytowany przez Z.; [ARG:4 UNDEFINED].
                            "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Zamieszczone przez Z. Zobacz posta

Myślę, że kilka osób z tego forum uśmiechnęło się pod nosem
                              Ja nawet parsknąłem głośnym śmiechem ;-).
                              "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                              Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                              Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                              Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                              "
                              Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

Czekam

Ps. Tylko bez quasiliberalnych proszÄ™ takich jak kwota wolna od podatku, ktorÄ… mi przykÅ‚adowo zlikwidowano oraz tego, Åźe TVP jest teraz pluralistyczna
                                Rynek mediÃłw na pewno staÅ‚ siÄ™ bardziej pluralistyczny a co do zmian to (zapewne m.in.):

1. Ulga na start dla przedsiÄ™biorcÃłw
                                2. "Co nie jest zabronione, jest dozwolone"
                                3. Mały ZUS
                                4. ObniÅźka akcyzy na prÄ…d
                                5. ObniÅźka CIT
                                6. PodwyÅźszenie limitu kosztÃłw uzyskania przychodÃłw dla twÃłrcÃłw
                                7. NiÅźsza akcyza dla maÅ‚ych browarÃłw
                                8. Ulga na innowacje
                                9. Ulga na termomodenizacjÄ™
                                10. Zniesienie obowiÄ…zku posiadania przy sobie dowodu rejestracyjnego i OC

Komentarz

Pracuję...
                                X