Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
    Widzisz, część widzi to co sam JK powiedział: "to jest nie do obrony".
    Wieżowiec czy inne prowadzenie DG przez fundację to nic innego jak dorobienie się na polityce przez PiS. Co z tego że wykroili działki i przekazali je fundacji - toć to zwykłe wyprowadzenie majątku celem zarobku. A że według prawa legalne? Moralnie też? Zwykłe obejście przepisów - jak prowadzenie spółki na Cyprze celem optymzalizacji podatkowej. Nie ma żadnej różnicy.

Twój bożek okazał się wstrętnym, cynicznym oligarchą - ale ty dalej przymkniesz oko bo obiecał Ci stop in-vitro, brak migrantów i muzeum Żołnierzy Wyklętych.
    Przed tygodniem był krwawym dyktatorem a przed dwoma - nieudacznikiem bez konta, ciekawe kim będzie za tydzień?

A tak na poważnie - jesteś w stanie wskazać kto konkretnie dorobił się na tej fundacji?

Komentarz

• Zamieszczone przez KrzychuS Zobacz posta
      Pytałem bardziej o pogląd na walki za PiSu. Nie przeszkadzają? Czy ich nie ma?
      Napisz proszę - na jaką partię głosować w nadchodzących wyborach?

Komentarz

• @KrzychuS: A nie dociera do Ciebie, że jak ktoś jest przeciwko PO to nie musi być od razu murem za PiS?
        Dzisiaj Misiek wyłapał sanki i ja nie płaczę z tego powodu - wprost przeciwnie, jeżeli wolny i niezawisły (he he) sąd tak zdecydował, niech pierdzi w pasiak.
        Kto walczy z potworami, ten niechaj baczy, by przy tym samemu nie stać się potworem.
        Fryderyk Nietzsche, Poza dobrem i złem

Komentarz

• Zamieszczone przez aDHd Zobacz posta
          @KrzychuS: A nie dociera do Ciebie, że jak ktoś jest przeciwko PO to nie musi być od razu murem za PiS?
          No własne do mnie dociera. Ale to także działa w drugą stronę, co nie bardzo jest rozumiane przez część osób tutaj.

Zamieszczone przez Maksi Zobacz posta
          Napisz proszę - na jaką partię głosować w nadchodzących wyborach?
          Głosuj na PiS bo za PO kradli. Tak samo mądry argument jak ten, by głosować na PO bo robią wałki za PiSu.

Komentarz

No własne do mnie dociera. Ale to także działa w drugą stronę, co nie bardzo jest rozumiane przez część osób tutaj.

Głosuj na PiS bo za PO kradli. Tak samo mądry argument jak ten, by głosować na PO bo robią wałki za PiSu.
            Ja najprawdopodobniej zagłosuję na PiS ponieważ rządzą najlepiej państwem po 89 a co do wałków to mam zaufanie do CBA i koordynatora służ specjalnych - Mariusza Kamińskiego - swoją drogą pamiętasz w jakich okolicznościach został odwołany ze stanowiska szefa CBA przez Tuska?

Nie chcę też się tu rozpisywać czym różnią się taśmy Kaczyńskiego od taśm PO - bo to również powinno być oczywiste zarówno w kwestii ich zawartości jak i reakcję na ich publikację ale załóżmy czysto teoretycznie że spora część wyborców odwraca się od PiS - jak obstawiasz kto wygra wybory?

Także skoro zadajesz sobie tyle trudu by negować PiS przy każdej okazji spróbuj zaproponować coś konstruktywnego

Komentarz

• Zamieszczone przez Maksi Zobacz posta
              Także skoro zadajesz sobie tyle trudu by negować PiS przy każdej okazji spróbuj zaproponować coś konstruktywnego
              Mam nieco inne zdanie na temat jakosci rządów PiS i Mariusza Kamińskiego.
              Przy każdej okazji neguje PiS? A nie przeszkadza Ci pokazywanie tutaj tylko jednej strony sporu? Np od kilku dni jedna z osób wciąż daje cytaty do newsa o aferze w Lotosie. "Afera" dotyczy rzekomego wyprowadzenia około 250 tyś. PLN. W tym samym czasie media podają temat byłego rzecznika MON,w kontekście narażenia na straty PGZ na kwotę blisko 500 tys. PLN. Ten sam użytkownik nawet nie zająknie się na ten temat. Czysty obiektywizm rodem z Wiadomości i TVP Info.
              Obie strony mają swoje za uszami. I warto miec tego swiadomosc. Tylko tyle i aż tyle.

Komentarz

• Zamieszczone przez Maksi Zobacz posta
                Ja najprawdopodobniej zagłosuję na PiS ponieważ rządzą najlepiej państwem po 89 a co do wałków to mam zaufanie do CBA i koordynatora służ specjalnych - Mariusza Kamińskiego - swoją drogą pamiętasz w jakich okolicznościach został odwołany ze stanowiska szefa CBA przez Tuska?
                Kamiński - prawomocnie skazany i ułaskawiony w dziwnych okolicznościach. Autorytet.
                Zaufanie do CBA jest takie, że jak zawijają kogoś swojego, to pewniaczkiem jest że nastepnego dnia wjedzie CBA o 6 rano do konkurencji politycznej co by sprawę przyktyć. Jak obecnie, w poniedziałek Misio, we wtorek Lotos. Miosio zajebał 3 bańki w rok, a Olechowicz - prezes przez 14 lat - musi sie wyspowiadać z faktury na 250 tysięcy, gdzie robił plan inwestycyjny w Lotosie za kilkanaście czy kilkadziesiąt miliardów.
                Ostatnio edytowany przez Hazardzista; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Czysty obiektywizm rodem z Wiadomości i TVP Info.
                  Napisz proszę, czy wobec Twojej powyższej tezy, uwazasz stację TVN24 za obiektywną?

Komentarz

Mam nieco inne zdanie na temat jakosci rządów PiS i Mariusza Kamińskiego.
                    Przy każdej okazji neguje PiS? A nie przeszkadza Ci pokazywanie tutaj tylko jednej strony sporu? Np od kilku dni jedna z osób wciąż daje cytaty do newsa o aferze w Lotosie. "Afera" dotyczy rzekomego wyprowadzenia około 250 tyś. PLN. W tym samym czasie media podają temat byłego rzecznika MON,w kontekście narażenia na straty PGZ na kwotę blisko 500 tys. PLN. Ten sam użytkownik nawet nie zająknie się na ten temat. Czysty obiektywizm rodem z Wiadomości i TVP Info.
                    Obie strony mają swoje za uszami. I warto miec tego swiadomosc. Tylko tyle i aż tyle.
                    Nikt nie broni Ci przecież pisać o czymkolwiek chcesz ale ja prosiłem o zaproponowanie czegoś lepszego niż PiS i uzasadnienie tego albo chociaż uzasadnienie dlaczego głosować na PO a nie na PiS

Komentarz

• Zamieszczone przez Budyń_70 Zobacz posta
                      Napisz proszę, czy wobec Twojej powyższej tezy, uwazasz stację TVN24 za obiektywną?
                      Nie uważam i już kiedyś o tym pisałem. Wyjaśniałem takze różnice. Mogę to zrobić jeszcze raz - jak nie podoba mi się przekaz TVN24 mogę to wyłączyć i to koniec mojego związku z tą stacją. W przypadku TV "Publicznej" wyłączenie niczego nie daje bo jestem zmuszony łożyć (w formie abonamentu lub podatków) na to "dziennikarstwo".
                      A poza tym po raz kolejny mamy tę samą narrację: Publiczna jest nieobiektywna bo komercyjna jest nieobiektywna. Na pewno jest to prawidłowy tok rozumowania? Dla mnie nie. I to jest największa różnica między mną a kilkoma najaktywniejszymi w tym temacie wyznawcami PiSu. Zawsze jest tak samo: PiS coś zrobił źle, więc bronicie tego przez "a za PO było jeszcze gorzej" lub "TVN24 też jest nieobiektywny". Jeżeli to są jedynie argumenty na obronę PiS, no to trochę kiepsko.

Komentarz

• Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
                        Kamiński - prawomocnie skazany i ułaskawiony w dziwnych okolicznościach. Autorytet.
                        Zaufanie do CBA jest takie, że jak zawijają kogoś swojego, to pewniaczkiem jest że nastepnego dnia wjedzie CBA o 6 rano do konkurencji politycznej co by sprawę przyktyć. Jak obecnie, w poniedziałek Misio, we wtorek Lotos. Miosio zajebał 3 bańki w rok, a Olechowicz - prezes przez 14 lat - musi sie wyspowiadać z faktury na 250 tysięcy, gdzie robił plan inwestycyjny w Lotosie za kilkanaście czy kilkadziesiąt miliardów.
                        Dla porządku dyskusji może byś najpierw odpowiedział na zadane Ci bezpośrednio pytanie?

Komentarz

Nie uważam i już kiedyś o tym pisałem. Wyjaśniałem takze różnice. Mogę to zrobić jeszcze raz - jak nie podoba mi się przekaz TVN24 mogę to wyłączyć i to koniec mojego związku z tą stacją. W przypadku TV "Publicznej" wyłączenie niczego nie daje bo jestem zmuszony łożyć (w formie abonamentu lub podatków) na to "dziennikarstwo".
                          A poza tym po raz kolejny mamy tę samą narrację: Publiczna jest nieobiektywna bo komercyjna jest nieobiektywna. Na pewno jest to prawidłowy tok rozumowania? Dla mnie nie. I to jest największa różnica między mną a kilkoma najaktywniejszymi w tym temacie wyznawcami PiSu. Zawsze jest tak samo: PiS coś zrobił źle, więc bronicie tego przez "a za PO było jeszcze gorzej" lub "TVN24 też jest nieobiektywny". Jeżeli to są jedynie argumenty na obronę PiS, no to trochę kiepsko.
                          Nie, nie jedyne.
                          Interesuje mnie wobec tego jeszcze Twoja ocena obiektywizmu TVP za rządów PO-PSL.
                          Czy wówczas była obiektywna?

Komentarz

• Zamieszczone przez Budyń_70 Zobacz posta
                            Nie, nie jedyne.
                            Interesuje mnie wobec tego jeszcze Twoja ocena obiektywizmu TVP za rządów PO-PSL.
                            Czy wówczas była obiektywna?
                            Tylko, że zawsze ten argument sie pojawia. Na ogół na końcu dyskusji, gdy innych argumentow już brakuje. To już 3 lata waszych rządów. Po ilu przestaniecie się porównywać do PO? Po ilu latach to juz nie bedzie wina Tuska? A poza tym przecież miało być inaczej.
                            A odpowiadając na pytanie - nie, nie była obiektywna. Brak obiektywizmu był znacznie mniejszy niż za Kurskiego.

Komentarz

Tylko, że zawsze ten argument sie pojawia. Na ogół na końcu dyskusji, gdy innych argumentow już brakuje. To już 3 lata waszych rządów. Po ilu przestaniecie się porównywać do PO? Po ilu latach to juz nie bedzie wina Tuska? A poza tym przecież miało być inaczej.
                              A odpowiadając na pytanie - nie, nie była obiektywna. Brak obiektywizmu był znacznie mniejszy niż za Kurskiego.
                              Ja np przestanę porównywać rządy PiS do PO wtedy kiedy PO przestanie być jedyną realną alternatywą dla PiS
                              Co do znacznie mniejszej obiektywności to pokaż mi coś takiego w obecnej:

https://www.youtube.com/watch?v=mef3G0Io0dk

Komentarz

• Pamiętajmy, że mamy 2019 rok, a nie 2015. Połowa partii, które wystartują na jesieni w wyborach to będą nowe, bądź połączone twory. W wyborach 1997 roku startowały jedynie dwie partie z obecnego parlamentu (SLD i PSL), a PO, czy PiS nie istniały jako takie.

Dlatego nie rozumiem tendencyjnego stawiania sprawy, żeby głosować na kogoś, bo jest to wybór bezalternatywny. Osobiście sam głosuję głównie na mniejsze partie (żadna nie uzyskała nigdy 10% w skali kraju) i z miłą chęcią pogoniłbym PiS i PO na szczaw, ale sytuacja jest taka jaka jest, że chwilowo mamy szkodników z PiS u sterów i najpierw ich trzeba pogonić.
                                Ostatnio edytowany przez midzi; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Pracuję...
                                X