Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Teoria spiskowa chwytliwa, ale niestety w przypadku ran w okolice klatki piersiowej, często "wybuch" adrenaliny maskuje powagę sytuacji. To się ponoć często zdarza na polu walki, gdzie ranni po postrzałach w te rejony ciała na minuty przed śmiercią normalnie nawijają, że "zabili mnie"/"już nie żyję"/"dostałem w serce" itp. natomiast są już nie do odratowania. Upiorna śmierć.

Komentarz

• Jutro kolejne srebrne taśmy.
      https://www.press.pl/tresc/56048,_ga...m-kaczynskiego

Komentarz

• Ciekawe czy tym razem okaże się, że Kaczyński zmywa po sobie naczynia czy też może przeprowadza staruszki przez ulicę?

Ja Cię nie mogę!
        "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Zamieszczone przez dilbert Zobacz posta
          Teoria spiskowa chwytliwa, ale niestety w przypadku ran w okolice klatki piersiowej, często "wybuch" adrenaliny maskuje powagę sytuacji. To się ponoć często zdarza na polu walki, gdzie ranni po postrzałach w te rejony ciała na minuty przed śmiercią normalnie nawijają, że "zabili mnie"/"już nie żyję"/"dostałem w serce" itp. natomiast są już nie do odratowania. Upiorna śmierć.
          Jestem fanem teorii spiskowych i taka mistyfikacja w świecie polityki w ogóle by mnie nie zdziwiła. Nie takie rzeczy świat widział.
          Już samo zachowanie "zamachowca" i ludzi wokół było mocno podejrzane. Od razu powiedział, że zabił Adamowicza za to i za to. Skąd wiedział, że zabił i prezydent nie przeżyje ? Samo ujęcie zamachowca (szaleńca !) wygląda mocno groteskowo.
          Co do wyrzutu adrenaliny, to scena WOŚP nie wyglądała jak pole walki, a prezydent stoi spokojnie z zimnym ogniem. Sam atak nie trwa długo. Za krótko na zadanie kilku ciosów dużym nożem, który ma przejść przez płaszcz, pewnie jakiś sweter i powłoki skórne i z powrotem, i tak kilka razy (nie pamiętam ile podawali trzy, cztery?). Żeby w taki sposób zadać śmierć trzeba być świetnie wyszkolonym zawodowcem albo ofiara musi mieć wyjątkowego pecha.
          Proszę traktować te moje wynurzenia z przymrużeniem oka, ale jest kilka dziwnych rzeczy w tej sprawie, a w świecie polityki, mediów i dużych pieniędzy wszystko jest możliwe.
          Jestem też świeżo po lekturze książki political fiction Mroza ("Władza absolutna"), więc fikcja miesza się z rzeczywistością

Komentarz

• Wydaje się, ze jednak kilku komentatorów (z różnych stron barykady) może mieć rację, iż z jednej strony cała ta afera to z dużej chmury mały deszcz, ale z drugiej strony może mieć długotrwałe i do końca nieoczekiwanie skutki.

1. Sekt nikt nie przekona. Dalej pisiory wierzą, że to tylko "JaCieNieMogę", a opozycja upatruje od nowej twarzy Kaczyńskiego do wielkie afery. W kraju, gdzie żyją dwa duże wrogie sobie narody, tego typu informacje mają raczej za zadanie skonsolidować wyznawców, a w dalszym kroku zmobilizować wyborców.

Nie dziwi więc, że intensywny styczeń (Adamowicz, Misiewicze, Lotos i Srebrna) nie dzieje się bez przyczyny.

Warto spojrzeć na to z perspektywy całego roku. Harmonogram wygląda tak, że mamy przystanek maj, a później długa jesień zwieńczona wyborami prezydenckimi za rok. Jednak to teraz zapadają kluczowe decyzje, które mogą zdecydować o takich niuansach jak 3-5% na wagę rządzenia, bycia w koalicji, albo opozycji.

Lada dzień oficjalnie startuje partia Biedronia (w ten weekend), prawdziwa prawica się konsoliduje z mniejszym, bądź większym sukcesem (Narodowy+Korwin+Braun et consortes), a Gwiazdowski może zostać wyciągnięty z kapelusza w razie potrzeby.

Stąd myślę, że ciekawostką jest fakt jak przez ostatnie 2 tygodnie robiona była przestrzeń na partię Biedronia. W połowie miesiąca PiS+KO miały około 60%, gdy pojawiła się partia Biedronia w sondażach. Zatem była to kreacja nowej rzeczywistości. Następnie 4 sondaże (wiadomo na CBOS nie ma co patrzeć) pokazywały, że bez partii Biedronia suma wyników skoczyła do poziomu nawet 65-75%. W ten sposób została zbudowana przestrzeń na partię Biedronia, gdzie 65%+10% będzie dawało właśnie sumę 75%.

https://www.wnp.pl/parlamentarny/son...-sile,418.html
            https://www.wnp.pl/parlamentarny/son...elnie,417.html
            https://www.wnp.pl/parlamentarny/son...ndazy,414.html
            https://www.wnp.pl/parlamentarny/son...czele,415.html
            https://www.wnp.pl/parlamentarny/son...pis-u,413.html

2. Zwracana jest uwaga na to, że dzięki GW odmitologizowano Kaczyńskiego, który utożsamiany był z kotem, dziurawymi butami i brakiem konta bankowego. Jawi się teraz niczym ojciec chrzestny, a minimum szara eminencja biznesowa, która jest ostatnią instancją w przypadku przedsięwzięć Srebrnej i fundacji związanych z PiS. Zatem można lecieć z kwiatami i dziękować za takie darmowe ocieplenie wizerunku.

W dłuższym terminie może być zgoła odwrotnie. W pewnym sensie wkopali się Karnowscy
            https://wpolityce.pl/media/431763-pi...acje-wyborczej

Wbrew pozorom ten argument o tym, że Kaczyński nie jest jednak ascetą i dobrze odnajduje się w biznesie może być cenny dla tych kilku procent wahających się wyborców. Na pewno dotyczy to grupy lepiej sytuowanej, bardziej centrowej i umiarkowanej, z jednej strony zniechęconej przez PO, a z drugiej bez entuzjazmu do PiS. Może się okazać, że trwałe skanalizowanie tych 3-5% może wpłynąć na najbliższe trio wyborcze.

Pierwszy sprawdzian w maju.
            Ostatnio edytowany przez midzi; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
              Ja Cię nie mogę!
              Widzisz, część widzi to co sam JK powiedział: "to jest nie do obrony".
              Wieżowiec czy inne prowadzenie DG przez fundację to nic innego jak dorobienie się na polityce przez PiS. Co z tego że wykroili działki i przekazali je fundacji - toć to zwykłe wyprowadzenie majątku celem zarobku. A że według prawa legalne? Moralnie też? Zwykłe obejście przepisów - jak prowadzenie spółki na Cyprze celem optymzalizacji podatkowej. Nie ma żadnej różnicy.

Twój bożek okazał się wstrętnym, cynicznym oligarchą - ale ty dalej przymkniesz oko bo obiecał Ci stop in-vitro, brak migrantów i muzeum Żołnierzy Wyklętych.
              "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
              „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

Komentarz

• Ale, że co?P.A. poświęcił się dla dobra...no właśnie nie wiem czego, chyba partii, czy jednak żyje tak jak Jackson i 2 Pac?Odlot
                #MuremZaBonusem

Komentarz

• Można nie używać k.... i ch..... na nagraniach? Można. Prezes Kaczyński to wyższy poziom polityki

Komentarz

• Zamieszczone przez muppet_show Zobacz posta
                    Twój bożek okazał się wstrętnym, cynicznym oligarchą
                    Mapet znowu zapomniales wziac tabletki

Komentarz

• Zamieszczone przez zie(L)ak Zobacz posta
                      Można nie używać k.... i ch..... na nagraniach? Można. Prezes Kaczyński to wyższy poziom polityki
                      A ja czekam na prywatne rozmowy, anie biznesowe deale

Komentarz

• Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
                        Widzisz, część widzi to co sam JK powiedział: "to jest nie do obrony".
                        Wieżowiec czy inne prowadzenie DG przez fundację to nic innego jak dorobienie się na polityce przez PiS. Co z tego że wykroili działki i przekazali je fundacji - toć to zwykłe wyprowadzenie majątku celem zarobku. A że według prawa legalne? Moralnie też? Zwykłe obejście przepisów - jak prowadzenie spółki na Cyprze celem optymzalizacji podatkowej. Nie ma żadnej różnicy.
                        Twój bożek okazał się wstrętnym, cynicznym oligarchą - ale ty dalej przymkniesz oko bo obiecał Ci stop in-vitro, brak migrantów i muzeum Żołnierzy Wyklętych.
                        Za to wszystkie pozostałe partie dorobiły się na żebraniu i sprzedaży własnoręcznie wykonanych na szydełku makatek.
                        Także tego...

Twój bożek od początku jest wstrętnym cynicznym oligarchą i jedyne co Ci obiecał, to że chce wrócić do władzy i usunąć PiS, żeby dalej robić wałki. Na ostatniej konwencji PO nie było wiele o gospodarce, edukacji, rolnictwie, obronności i co tam sobie jeszcze chcesz. Było o PiS i powrocie do władzy.
                        A Ty nie przymykasz oka nawet jak Ci ten Twój bożek pluje w twarz swoim poziomem dyskursu i pomysłami na nasz kraj.

To jest nie do obrony.
                        Kto walczy z potworami, ten niechaj baczy, by przy tym samemu nie stać się potworem.
                        Fryderyk Nietzsche, Poza dobrem i złem

Komentarz

• Zamieszczone przez aDHd Zobacz posta
                          Twój bożek od początku jest wstrętnym cynicznym oligarchą i jedyne co Ci obiecał, to że chce wrócić do władzy i usunąć PiS, żeby dalej robić wałki. Na ostatniej konwencji PO nie było wiele o gospodarce, edukacji, rolnictwie, obronności i co tam sobie jeszcze chcesz. Było o PiS i powrocie do władzy.

To jest nie do obrony.
                          Nie wiem czy dobrze zrozumiałem tę myśl więc dopytam: to, że za PO były walki i byłyby znowu po ich powrocie do władzy jest wystarczającym powodem do tolerowania wałków za PiSu? Czy może to są inne walki bo swoje? Można je tolerować bo są rzekomo mniejsze? Czy może te walki im się należały?
                          To jest do obrony?

Komentarz

Za to wszystkie pozostałe partie dorobiły się na żebraniu i sprzedaży własnoręcznie wykonanych na szydełku makatek.
                            Także tego...

A Ty nie przymykasz oka nawet jak Ci ten Twój bożek pluje w twarz swoim poziomem dyskursu i pomysłami na nasz kraj.

To jest nie do obrony.
                            Jedyny i zawsze aktualny program PO w nadchodzącej kampanii wyborczej:

Powrót do KORYTA za wszelką cenę

Komentarz

• Zamieszczone przez KrzychuS Zobacz posta
                              Nie wiem czy dobrze zrozumiałem tę myśl więc dopytam: to, że za PO były walki i byłyby znowu po ich powrocie do władzy jest wystarczającym powodem do tolerowania wałków za PiSu? Czy może to są inne walki bo swoje? Można je tolerować bo są rzekomo mniejsze? Czy może te walki im się należały?
                              To jest do obrony?
                              Źle zrozumiałeś.
                              Jest wystarczającym powodem, żeby na nich nie chcieć nawet splunąć.
                              Kto walczy z potworami, ten niechaj baczy, by przy tym samemu nie stać się potworem.
                              Fryderyk Nietzsche, Poza dobrem i złem

Komentarz

Źle zrozumiałeś.
                                Jest wystarczającym powodem, żeby na nich nie chcieć nawet splunąć.
                                Pytałem bardziej o pogląd na walki za PiSu. Nie przeszkadzają? Czy ich nie ma?

Komentarz

Pracuję...
                                X