Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
    Zresztą widać to nawet na tym forum, gdzie forpoczta totalnej opozycji zarzuca Kaczyńskiemu... podjęcie decyzji w imieniu spółki, do której reprezentowania nie miał praw.
    Przecież to w sensie nawet nie prawnym, ale ludzkim, powodować może tylko załamanie rąk nad stanem umysłu pewnych osób.
    )
    To załamując te ręce przeczytaj art 39 par 1 kodeksu cywilnego:
    "Kto jako organ osoby prawnej zawarł umowę w jej imieniu nie będąc jej organem albo przekraczając zakres umocowania takiego organu, obowiązany jest do zwrotu tego, co otrzymał od drugiej strony w wykonaniu umowy, oraz [B]do naprawienia szkody, którą druga strona poniosła przez to, że zawarła umowę nie wiedząc o braku umocowania."
    Przeczytaj jeszcze kometarze do tego art to może zdasz sobie sprawę ze stanu swojego umysłu (a przede wszystkim wiedzy).

Komentarz

• Zamieszczone przez KrzychuS Zobacz posta
      To załamując te ręce przeczytaj art 39 par 1 kodeksu cywilnego:
      "Kto jako organ osoby prawnej zawarł umowę w jej imieniu nie będąc jej organem albo przekraczając zakres umocowania takiego organu, obowiązany jest do zwrotu tego, co otrzymał od drugiej strony w wykonaniu umowy, oraz [B]do naprawienia szkody, którą druga strona poniosła przez to, że zawarła umowę nie wiedząc o braku umocowania."
      Przeczytaj jeszcze kometarze do tego art to może zdasz sobie sprawę ze stanu swojego umysłu (a przede wszystkim wiedzy).
      ahahahhaahahahahhahahaahahahahhaahahhahahahahaahah hahahahahahahahahahahahahahahahahahhahahahahahahah ahahahaha
      czekam na tą umowę zawartą z Kaczyńskim
      Kodziarstwo to jednak stan umysłu
      Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez AGZI Zobacz posta
        Specjalistą nie jestem,ale chyba ziemia w takiej lokalizacji może być warta wiele milionów,więc czemu nie? A zresztą,czy z jakichś ujawnionych danych wynika,że "normalnie" by tego kredytu nie dostali? Serio pytam,nie za bardzo orientuję się w tych kwestiach...
        Rok temu ludzie biegali z katalogami tej działki z upoważnienia Srebrnej - chcieli 160 baniek.
        "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
        „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

Komentarz

• Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
          Jeżeli nie był umocowany do reprezentownaia spółki, to de facto nie podjął decyzji w jej imieniu, a jego działanie nie było niezgodne z prawem, lecz prawnie irrelewantne.
          Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
          podjęcie decyzji w imieniu spółki, do której reprezentowania nie miał praw.
          czekam na tą umowę zawartą z Kaczyńskim
          Czekaj ... czekaj ...
          Polemika dotyczy tego, że twierdzicie, że skoro nie reprezentował spółki, to nie mógł podjąć w jej imieniu decyzji. A jeżeli podjął, to ta decyzja nie ma skutków prawnych.
          Jak widać z KC, mógł podjąć, co więcej decyzja ta mogła rodzić skutki prawne. Dla Twojej wiedzy - są na to wyroki Sądu Najwyższego.

Kodziarstwo to jednak stan umysłu
          Niewiedza to stan umysłu

Komentarz

Czekaj ... czekaj ...
            Polemika dotyczy tego, że twierdzicie, że skoro nie reprezentował spółki, to nie mógł podjąć w jej imieniu decyzji. A jeżeli podjął, to ta decyzja nie ma skutków prawnych.
            Jak widać z KC, mógł podjąć, co więcej decyzja ta mogła rodzić skutki prawne. Dla Twojej wiedzy - są na to wyroki Sądu Najwyższego.

Niewiedza to stan umysłu
            Czekaj.. czekaj... a jaką to umowę JK zawarł "jako organ Srebrna sp. z o.o." albo "przekraczając zakres umocowania tego organu" ? O czywiście ze skutkiem prawnym dla Srebrna sp. z o.o.?
            I jak rozumiem oświadczenie JK, że działa jako organ Srebrnej albo powołanie się na jakieś umocowanie będzie w kolejnych odcinkach tej crime story

Jak myślicie, czy jak powiem dzisiaj komuś przez telefon, że Agora mu nie zapłaci, a innemu, że Coca Cola mu zapłaci, to moje decyzje będą rodziły skutki prawne dla tych spółek?

Zamieszczone przez KrzychuS Zobacz posta

Niewiedza to stan umysłu
            Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
            St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

• Nie wiem kto zlecił pracę temu Austriakowi. Wiesz, że nie JK? Jest gdzieś skan umowy? Była pisemna czy ustna? Ja nie wiem ale chętnie się dowiem.

Komentarz

Czekaj ... czekaj ...
                Polemika dotyczy tego, że twierdzicie, że skoro nie reprezentował spółki, to nie mógł podjąć w jej imieniu decyzji.
                Z mojej strony polemika dotyczy tego, co się faktycznie stało, a nie gdybania. Dlatego pisałem, by odwołać się do zapisu rozmowy:

(Kaczyński)
                "Jestem gotów w tym sądzie zeznać, że ta robota była robiona dla nas, znaczy dla Srebrnej. Ja to zeznam, bo tak jest. Wy macie mocne argumenty w postaci uchwały zarządu [Srebrnej]. Macie pełnomocnictwa, czyli sytuację prawną macie dobrą".

O drodze sądowej zaś mówi: "Według mnie to jest najprostsza droga, żeby tę sprawę załatwić. Ja wtedy będę mógł być może w takiej sytuacji też jakoś przekonać zarząd do tego, żeby też jakoś poszedł na ugodę".
                Proste.
                My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Konkluzja:
                  Skoro PO po udowodnionej aferze reprywatyzacyjnej bez większego problemu otrzymała mandat Warszawiaków na sprawowanie władzy przez Trzaskowskiego, to po tak "ogromnej aferze taśmowej" Jarosław Kaczyński z PiSem mogą być całkowicie spokojni o tegoroczne wybory...

Komentarz

Czekaj ... czekaj ...

Wyroki SN w sprawie Kaczyński vs Austriak ?
                    O czym Ty piszesz do mnie ?
                    Jaka umowa ?
                    Jakie decyzje ?

Przecież biznesowo case Srebrnej jest ultra prosty (tam w tyk konkretnym wypadku jest praktycznie tylko jedna rzecz do której na siłę można się przyjebać).

Srebrna podpisuje umowę z Austriakiem.
                    W związku z "okolicznościami" zewnętrznymi biznes się nie spina.
                    Srebrna macha na to ręką.
                    Austriak który w głowie zaksięgował już swój potencjalny zarobek się wkurwił i szukał supportu - dotarł do JK.
                    JK spuścił go na drzewo
                    Austriak się wkurwił jeszcze bardziej poleciał do Giertycha
                    The End

I teraz tak
                    Jeśli napisałem gdzieś nieprawdę - wskaż to konkretnie
                    Jeśli mam coś rozwinąć - z przyjemnością
                    Jeśli widzisz gdzieś
                    - złamanie przepisów
                    - działanie wątpliwe moralnie
                    wskaż gdzie konkretnie.
                    Lieber tot als rot!!

Komentarz

Nie wiem kto zlecił pracę temu Austriakowi. Wiesz, że nie JK? Jest gdzieś skan umowy? Była pisemna czy ustna? Ja nie wiem ale chętnie się dowiem.

A ja nie wiem kto zlecił przemyt broni dla ISIS w Syrii. Skąd wiadomo, że nie KrzychuS? jest gdzieś skan umowy? Była pisemna czy ustna? Ja nie wiem ale chętnie się dowiem.

Pogrążasz się w oparach absurdu
                      ...ta ziemia do Polski należy
                      choć Polska daleko jest stąd,
                      bo wolność krzyżami się mierzy
                      historia ten jeden ma błąd!!!!

Better Dead Than Red!!!

Komentarz

• Zamieszczone przez mort Zobacz posta
                        Pogrążasz się w oparach absurdu
                        Kilka autorytetów prawnych na tym forum twierdziło, że decyzje podjęte przez osoby nie uprawnione do reprezentowania spółki nie rodzą skutków prawnych. Co więcej wypowiedzi jasno wskazywały, że autorzy tych tez nie mówią o konkrentym przypadku zapłaty czy też braku zapłaty za usługi zamówione przez Srebrną tylko mają na myśli szerszy kontekst prawny. Pokazałem, że to nie prawda.
                        Wcześniej jeden z tych autorytetów twierdził, że Kaczyński podjął decyzję w imieniu spółki, po czym zreflektował się, że nie mógł tego zrobić więc zmienił narrację na "mediował". Cała sytuacja to oczywiście skrót myślowy.
                        Absurd powiadasz ...

Komentarz

Kilka autorytetów prawnych na tym forum twierdziło, że decyzje podjęte przez osoby nie uprawnione do reprezentowania spółki nie rodzą skutków prawnych. Co więcej wypowiedzi jasno wskazywały, że autorzy tych tez nie mówią o konkrentym przypadku zapłaty czy też braku zapłaty za usługi zamówione przez Srebrną tylko mają na myśli szerszy kontekst prawny. Pokazałem, że to nie prawda.
                          Wcześniej jeden z tych autorytetów twierdził, że Kaczyński podjął decyzję w imieniu spółki, po czym zreflektował się, że nie mógł tego zrobić więc zmienił narrację na "mediował". Cała sytuacja to oczywiście skrót myślowy.
                          Absurd powiadasz ...
                          Czy Ty znasz "formalnoprawne" znaczenie słowa decyzja ?
                          I czy wiesz, że odbiega ono z lekka od tego znanego z mowy potocznej ?
                          Lieber tot als rot!!

Komentarz

Czy Ty znasz "formalnoprawne" znaczenie słowa decyzja ?
                            I czy wiesz, że odbiega ono z lekka od tego znanego z mowy potocznej ?
                            Istnieje też słowo "pełnomocnictwo", o którym do tej pory chyba nikt nie wspomniał. Może być na przykład ustne.
                            "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                            Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                            Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                            Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                            "
                            Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

Wyroki SN w sprawie Kaczyński vs Austriak ?
                              O czym Ty piszesz do mnie ?
                              Jaka umowa ?
                              Jakie decyzje ?

Przecież biznesowo case Srebrnej jest ultra prosty (tam w tyk konkretnym wypadku jest praktycznie tylko jedna rzecz do której na siłę można się przyjebać).

Srebrna podpisuje umowę z Austriakiem.
                              W związku z "okolicznościami" zewnętrznymi biznes się nie spina.
                              Srebrna macha na to ręką.
                              Austriak który w głowie zaksięgował już swój potencjalny zarobek się wkurwił i szukał supportu - dotarł do JK.
                              JK spuścił go na drzewo
                              Austriak się wkurwił jeszcze bardziej poleciał do Giertycha
                              The End

I teraz tak
                              Jeśli napisałem gdzieś nieprawdę - wskaż to konkretnie
                              Jeśli mam coś rozwinąć - z przyjemnością
                              Jeśli widzisz gdzieś
                              - złamanie przepisów
                              - działanie wątpliwe moralnie
                              wskaż gdzie konkretnie.

Ja wiem, że dla kibola dużym problemem będzie kupienie wyborczej, a przeczytanie takiej ilości tekstu może stać się życiowym wyzwaniem, ale proszę cię - przeczytaj co jest w tych rozmowach, a później się wypowiadaj.

Komentarz

• Zamieszczone przez WhiteWarrior Zobacz posta

Ja wiem, że dla kibola dużym problemem będzie kupienie wyborczej, a przeczytanie takiej ilości tekstu może stać się życiowym wyzwaniem, ale proszę cię - przeczytaj co jest w tych rozmowach, a później się wypowiadaj.
                                Jak sam zauwazyles, dla nas kiboli kupienie GoWna nie wchodzi w gre, ale sadzac po wpisie ty czytales - stresc wiec nam, prostym, niepismiennym kibolom, co czuchnowski napisal.

Jako, ze mamy tez do czynienia z wyjatkowym umyslem i to zaszczyt dla nas goscic na forum dla plebsu tak oswiocenogo przedstawiciela gatunku ludzkiego jak ty, bialy wielkopolski wojowniku, to fajnie by bylo, jakbys nam wytlumaczyl jak komu dobremu do jakich konkluzji doszedles po lekturze tego wiekopomnego dziela Michnika&Co i rzucil nowe swiatlo na te dzisiejsza bombe. Z gory dzieki.

Komentarz

Pracuję...
                                X