Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Nie, nie uważam za bardziej rzetelne.
    A nacjonalizację OFE (łacznie z wyrokiem TK) uznaje za wystarczający powód do odsunięcia PO od władzy, co już kiedyś tutaj pisałem. Kiedyś była atomówka Grada teraz są dwórki Glapińskiego (swoja droga ciekawe co on wie, że PiS to toleruje), kariery Misiewiczow, mnóstwo kolesiostwa w coraz większej liczbie państwowych spółek. Swoja droga wydaje mi się, że historia ostatnich 100 lat udowodniła, że własność państwowa się nie sprawdza. Jak widać są ludzie, którzy nadal wierzą, że jednak można.

Twój wpis to klasyczne postawienie tezy, z którą ja nie mam nic wspólnego a potem polemika z nią. Jak widac nauka jaką serwuje propaganda trafia na podatny grunt. Ciemny lud to kupi.
    Ostatnio edytowany przez KrzychuS; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta

Cóż, ja finansowałem wcześniejszą trzodę dworaków i przeżyłem. Tyle, że wtedy panował informacyjny oligopol informacyjno-biznesowy i nawet rozwój technologiczny pilotów w niczym nie pomagał. A dzisiaj większość rynku jest antyrządowa. Swoją drogą nie przypominam sobie, byś tu narzekał na finansowanie z podatków projektów w rodzaju elektrowni atomowej Grada, przejedzenia kasy z OFE, czy obsługi prawnej tzw. "warszawskiej reprywatyzacji". Myślę, że jakoś przeżyjesz tę Apokalipsę.
      Pięknie napisane, z przekąsem - sama prawda!

Komentarz

• Zamieszczone przez KrzychuS Zobacz posta
        Nie, nie uważam za bardziej rzetelne.
        A nacjonalizację OFE (łacznie z wyrokiem TK) uznaje za wystarczający powód do odsunięcia PO od władzy, co już kiedyś tutaj pisałem. Kiedyś była atomówka Grada teraz są dwórki Glapińskiego (swoja droga ciekawe co on wie, że PiS to toleruje), kariery Misiewiczow, mnóstwo kolesiostwa w coraz większej liczbie państwowych spółek. Swoja droga wydaje mi się, że historia ostatnich 100 lat udowodniła, że własność państwowa się nie sprawdza. Jak widać są ludzie, którzy nadal wierzą, że jednak można.

Twój wpis to klasyczne postawienie tezy, z którą ja nie mam nic wspólnego a potem polemika z nią. Jak widac nauka jaką serwuje propaganda trafia na podatny grunt. Ciemny lud to kupi.
        Ale tak samo było za PO-PSL i wówczas Cię to nie bolało...

Komentarz

• Zamieszczone przez Budyń_70 Zobacz posta
          Ale tak samo było za PO-PSL i wówczas Cię to nie bolało...
          Kolejny raz to samo. Jeżeli chcesz że mną polemizować to polemizuj z tym co napisałem, a nie z tym co Ci się wydaje, że napisałem.

Komentarz

Kolejny raz to samo. Jeżeli chcesz że mną polemizować to polemizuj z tym co napisałem, a nie z tym co Ci się wydaje, że napisałem.
            Chwila, to ten fragment, który wytłuściłem, to nie jest Twojego autorstwa, to czyjego zatem?

Komentarz

Chwila, to ten fragment, który wytłuściłem, to nie jest Twojego autorstwa, to czyjego zatem?
              No to jeszcze raz, łopatologicznie:
              Przeszkadzało mi, że PO/PSL obstawia swoimi, często miernymi ludzmi, stanowiska w spółkach państwowych.
              Przeszkadza mi nawet bardziej, że ludzie PiSu są jeszcze gorsi (choć kilka lat temu wydawało się to niemozliwe). Co wiecej, przeszkadza mi, że tworzone są spółki i stanowiska tylko po to, aby zmieścić tam swoich ludzi, bo takie jest parcie na publiczną kasę. Takze Twoją. Jeżeli nie przeszkadza Ci, że finansujesz prywatne folwarki, kariery Misiewiczow, Andruszkiewiczow, panien w NBPie, Twoja sprawa. Ale proszę, nie zmuszaj mnie do tego samego. Zawsze możesz dokonać na nich prywatnej wpłaty.
              Dotarło?
              Czy może dotrze dopiero jak TVPiS to potwierdzi?

Komentarz

Jeżeli nie uważasz, po co łączysz akurat z Urbanem, a nie z Dworakiem lub Kwiatkowskim? To dopiero "wystawienie piłki" "ciemnemu ludowi".

Zamieszczone przez KrzychuS Zobacz posta
                To ja dokonałem wspomnianej w powyższej mojej odpowiedzi operacji z porównaniem akurat do Urbana? I teraz poleciałem "ciemnym ludem" w bonusie? Naprawdę nie widzisz, że dopiero po dopytaniu deklarujesz postawy, których wcześniej nawet nie sygnalizujesz wrzucając obraz czarno-biały?

Media państwowe są osadzone w takim samym systemie od przełomu '80/'90.
                My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

No to jeszcze raz, łopatologicznie:
                  Przeszkadzało mi, że PO/PSL obstawia swoimi, często miernymi ludzmi, stanowiska w spółkach państwowych.
                  Przeszkadza mi nawet bardziej, że ludzie PiSu są jeszcze gorsi (choć kilka lat temu wydawało się to niemozliwe). Co wiecej, przeszkadza mi, że tworzone są spółki i stanowiska tylko po to, aby zmieścić tam swoich ludzi, bo takie jest parcie na publiczną kasę. Takze Twoją. Jeżeli nie przeszkadza Ci, że finansujesz prywatne folwarki, kariery Misiewiczow, Andruszkiewiczow, panien w NBPie, Twoja sprawa. Ale proszę, nie zmuszaj mnie do tego samego. Zawsze możesz dokonać na nich prywatnej wpłaty.
                  Dotarło?
                  Czy może dotrze dopiero jak TVPiS to potwierdzi?
                  To również łopatologicznie:

Owszem, przeszkadza, ale to nie ja nawiązując do owych nieprawidłowości wyzywam ludzi od ciemnego ludu, bo skoro tak bardzo piętnujesz poczynania obecnej władzy i uważasz, że ciemny lud to kupi, to tak samo musisz niestety się pogodzić z tym, że swego czasu również byłeś przedstawicielem ów ciemnego ludu, który wówczas to kupował.

I zalecam nieco więcej powściągliwości.
                  Ostatnio edytowany przez Budyń_70; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

... tak samo musisz niestety się pogodzić z tym, że swego czasu również byłeś przedstawicielem ów ciemnego ludu, który wówczas to kupował.
                    Po pierwsze, to przedstawiciel Twojego obozu mówił o swoich wyborcach per "ciemny lud". Mnie do tego nie mieszaj.
                    Po drugie wciąż nie wiem skąd wniosek, że propagandę PO przyjmowalem (a może nadal przyjmuję) tak bezkrytycznie, jak niektórzy tutaj przyjmują propagandę PiS. Wydaje mi się, że mój stosunek do poprzednich rządów określiłem dość jasno (kilkukrotnie). Wiem, że to się kłóci z Twoimi tezami ale na to nic już nie poradzę.

Komentarz

• Swoją drogą nie przypominam sobie, byś tu narzekał na finansowanie z podatków projektów w rodzaju elektrowni atomowej Grada, przejedzenia kasy z OFE, czy obsługi prawnej tzw. "warszawskiej reprywatyzacji".
                      minely ponad 3 lata od zmiany wladzy. To gdzie wylewaja te fundamenty pod elektrownie?

Komentarz

To czemu mają tak rewelacyjne wyniki finansowe w porównaniu z rządami PO-PSL? No i kiedyś już pytałem ale nie doczekałem się odpowiedzi - do jakiej partii Ci najbliżej na polskiej scenie politycznej?

Komentarz

Po pierwsze, to przedstawiciel Twojego obozu mówił o swoich wyborcach per "ciemny lud". Mnie do tego nie mieszaj.
                          Po drugie wciąż nie wiem skąd wniosek, że propagandę PO przyjmowalem (a może nadal przyjmuję) tak bezkrytycznie, jak niektórzy tutaj przyjmują propagandę PiS. Wydaje mi się, że mój stosunek do poprzednich rządów określiłem dość jasno (kilkukrotnie). Wiem, że to się kłóci z Twoimi tezami ale na to nic już nie poradzę.
                          Poprostu zakładam, może błędnie, że skoro do obecnie panującej władzy odnosisz się bardzo negatywnie, być może przy urnie okazałeś litość oraz wybaczenie za te niegodne czyny dla tej panującej poprzednio.
                          Ewentualnie, tak jak kolega poprosił, może byś się określił, do której opcji politycznej Ci najblizej, to by wiele wyjaśniło.
                          Ostatnio edytowany przez Budyń_70; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez beka Zobacz posta
                            minely ponad 3 lata od zmiany wladzy. To gdzie wylewaja te fundamenty pod elektrownie?
                            Oczywiście wiesz, że celowo "skręcasz" dyskusję. Nie pisałem o fundamentach, tylko o pomyśle na fotel dla Grada i kolegów po odejściu z rządu. W tej kadencji decyzje w tej sprawie zapadają zupełnie gdzie indziej i żeby się dowiedzieć, jak to wygląda na dzisiaj naprawdę wystarczy wujek "Google"...

https://inzynieria.com/wpis-branzy/w...ranzy-weglowej

https://www.money.pl/gospodarka/wiad...0,2422262.html
                            My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zamieszczone przez Maksi Zobacz posta
                              To czemu mają tak rewelacyjne wyniki finansowe w porównaniu z rządami PO-PSL? No i kiedyś już pytałem ale nie doczekałem się odpowiedzi - do jakiej partii Ci najbliżej na polskiej scenie politycznej?
                              Rewelacyjne wyniki finansowe? Przeczytaj np to:
                              https://www.parkiet.com/Analizy/3111...nwestorom.html
                              Sytuacja jest średnia, w jednych spółkach lepsza w innych gorsza. Jakiś czas temu mieliśmy tutaj dyskusję nt cen paliw. Lotos i Orlen są wśród tych firm, ktore dały nieźle zarobić. Może m.in. właśnie dlatego różnica w cenie paliwa w Polsce i Niemczech tak bardzo się zmniejszyła? Krótko mówiąc, za te dobre wyniki płacisz takze Ty w cenie paliwa i każdego innego towaru, gdzie cena transportu ma znaczenie. To jest droga do pokazania, że jest tam dobry management?
                              A tutaj masz ciekawe podsumowanie zmian w kierownictwach firm:
                              https://www.pb.pl/nowy-szef-co-dwadziescia-dni-910355
                              Uważasz, że takie zmiany doprowadziły to tych "rewelacyjnych wyników finansowych"? A może jednak jest coś innego?

A do jakiej partii mi najbliżej? Jestem zwolennikiem gospodarki wolnorynkowej z jak największym ograniczeniem socjalu. Podatki bezpośrednie powinny być ograniczone do minimum, a większość dochodow budzetowych pochodzić z podatków pośrednich (VAT) Ta sytuacja powoduje opodatkowanie konsumpcji (im więcej konsumujesz, tym większy płacisz podatek) a nie dochodu. Rola państwa w gospodarce ograniczona do minimum. Na chwilę obecną nie widzę na polskiej scenie partii z takim programem. A po działaniach PiSu żadna partia nie wyjdzie do ludzi z takim programem bo przegra z kretesem. To uważam za największą szkodę wyrządzoną przez PiS. Pod względem światopoglądowym i spolecznym mam trochę większy problem z określeniem swoich preferencji pewnie dlatego, że uważam, iz to sprawy gospodarcze są najważniejsze. Określił bym nawet siebie jako osobę dość konserwatywną. I dlatego jeżeli Barbara Nowacka lub SLD pójdą do wyborów razem z PO, to na nich nie zagłosuję.
                              Czy jest na polskiej scenie partia, która odpowiada takim poglądom? Ja takiej nie znam. Jeżeli Ty taką znasz (oczywiście taką, gdzie głos nie pójdzie na zmarnowanie), to chętnie ją poznam. Wydaje mi się, że taka miała być Platforma ale na pewno już nie jest. Mogę jeszcze dodać, że uważam, że nieprawdopodobna szkodę poglądom wolnorynkowym zrobił Janusz Korwin Mikke, który przedstawiał jest w taki sposób, że teraz poglądy te kojarzą się z byciem idiotą.
                              Dla mnie wybór między PO i PiS to wybór między dżumą a cholerą.

Komentarz

• Pytałem o to niedawno w tym temacie któregoś ze zwolenników JKM. Czy możesz w dzisiejszej rzeczywistości wskazać sferę oficjalnego obrotu, w której panuje wolny rynek?

Komentarz

Pracuję...
                                X