Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez KrzychuS Zobacz posta
    Do zweryfikowania takze taka informacja:
    https://auto.dziennik.pl/paliwo/arty...ankowanie.html
    Wygląda na to, że tam cena spada jeszcze szybciej. Ciekawe dlaczego.
    To może napisz cenę benzyny w Szwabii. Ta jest zdecydowanie wyższa niż u nas. Jak byś miał w Polsce zakaz wjazdu diesli do miast, to jak myślisz, jaka cena by była?

Komentarz

• Zamieszczone przez gizo Zobacz posta
      Jak byś miał w Polsce zakaz wjazdu diesli do miast, to jak myślisz, jaka cena by była?
      Zakaz wjazdu diesli do miast w Niemczech? A napiszesz do których? I jakich diesli?
      Na razie są to pojedyńcze ulice np.: Berlin - 11 odcinków ulic, Hamburg, który był pierwszy i po którym pojawiły się nagłówki w gazetach, że zamykają miasta dla diesli, zamknął 2 ulice (słownie: dwie) o łącznej długości 2,5 km; w Berlinie dodatkowo rozważają (rozważają a nie zamknęli) łącznie 15 km ulic.
      Aha ... i oczywiście mowa o dieslach poniżej EURO 6.
      Jest to oczywiście wystarczający powód do tak znacznego zmniejszenia się różnicy między ceną w PL i DE.
      A poza tym powszechnie wiadomo, że to wina Brukseli, Berlina i Tuska
      Podwyżka akcyzy z 2018 roku nie ma z tym nic wspólnego.

Komentarz

To może napisz cenę benzyny w Szwabii. Ta jest zdecydowanie wyższa niż u nas. Jak byś miał w Polsce zakaz wjazdu diesli do miast, to jak myślisz, jaka cena by była?
        Diesel obecnie tańszy w Szwabii niż w Polszy. Benzyna trochę droższa, ale niewiele.
        Ostatnio edytowany przez midzi; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• KrzychuS - zobaczysz co za moment będzie się działo. Niektóre landy w Niemczech wniosły sprawy do sądów przeciwko wprowadzania ograniczeń wjazdu dla diesli i to trochę wstrzymało akcje. Kilka miesięcy temu Sąd Najwyższy w Lipsku orzekł, że miasta mogą legalnie wprowadzać takie zakazy. Teraz pójdzie już szybko - tak przynajmniej twierdza Niemcy.
          Zadzwoniłem do znajomego w Sztuttgarcie, tankuje diesla średnio za 1.20E. Gdzie ta różnica? Nie rozumiem tego szumu, że jakaś stacja przy granicy, robi dil na paliwie od Turka spod Berlina i sprzedaje pare groszy taniej niż u nas. No ale ok, GW ma o czym pisać.

Komentarz

• Kukiz w mediach porównuje strzelanie do prośnych loch dzika do ludobójstwa na Wołyniu
            Kukiz krytycznie o odstrzale dzików: Potem równie dobrze można dać pomysł, byśmy redukowali CO2 poprzez wymordowanie woj. zachodniopomorskiego i śląskiego, bo ludzie wydzielają najwięcej CO2. To jest jak Bandera kiedyś robił i jego UPA z Polakami. Locha prośna to jest święte.
            https://twitter.com/i/status/1083273711942275073

A przy okazji: Można temu zawierzyć? Wydaje się logiczne:

Komentarz

• Można.
              Znowu totalni walą fejkiem w Rząd .

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
              "Lubię sobie jebnąć piwo"

Komentarz

• Zagadką jest tylko, dlaczego PSL się nie wypowiada.
                Może dlatego:
                https://www.tygodnik-rolniczy.pl/art...-w-podlaskiem/
                "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                "
                Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Zamieszczone przez Raczej Zobacz posta
                  Kukiz w mediach porównuje strzelanie do prośnych loch dzika do ludobójstwa na Wołyniu

https://twitter.com/i/status/1083273711942275073

A przy okazji: Można temu zawierzyć? Wydaje się logiczne:
                  Tu jest ciekawa prezka: https://slideplayer.pl/slide/10719912/

Dziki to nie moja bajka, ale gdzieś mi migneła informacja że populacja ma być zmniejszona do 0,1 na km2. A to chyba oznacza wyrżnięcie większości. Patrząc na prezke z załącznika te 300k dzików daje zagęszczenie od 4,8 do nawet 18 sztuk na km2.
                  "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
                  „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

Komentarz

• To dodam jeszcze to:

Komentarz

• Ale tu nie chodzi chyba o to, że mają odstrzelić 'tyle a tyle', a raczej o fakt, że mają strzelać również do prośnych (co raczej nie idzie w parze z /hmm../ 'kodeksem honorowym' myśliwych.
                      Poza tym, co innego jest odstrzelić 10 dorosłych sztuk, a co innego 10 mamusiek z jakąś setką młodych w brzuchach (bo o ile się nie mylę, to średnio rodzą po 10 prosiąt?).

Ja tam nie mam zdania. Z jednej strony dla mnie dzik to szkodnik (prócz tego że porządkuje las), ale z drugiej właśnie bulwersuje (?) pozwolenie na odstrzał mamusiek.
                      Pytanie, czy tak sie robiło też do tej pory i to norma, ale nie było to nagłośnione.

Komentarz

A do jakich miast jest ten zakaz ??

Komentarz

• @Raczej
                          Z tej ostatniej tabelki czegoś nie łapię: dlaczego odnośnie roku/sezonu 2017/18 jest tam mowa o planowanym pozyskiwaniu (odstrzale), skoro on juz się skończył, a plany mogą dotyczyć ew. 2018/19. Ponadto dane liczbowe (liczba żyjących i odstrzeliwywanych) odbiegają od danych z notki, którą wrzucałeś kilka postów wcześniej.
                          Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
                          St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

• Powinienem to wrzucić razem z wcześniejszym postem. Tam Zadałem pytanie czy można temu zawierzyć i teraz napisałem, że "to dodam jeszcze to" bo coś mi się gryzło.

Komentarz

• Bo to jakieś bzdury .
                              W ubiegłym roku było ok 370k do odstrzału.

https://pomorska.pl/odstrzal-dzikow-...je/ar/13255856

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
                              "Lubię sobie jebnąć piwo"

Komentarz

• Cała sytuacja z "aferą dzik" dowodzi wyłącznie tego że polskie społeczeństwo w ogromnej masie, polskie media w znakomitej większości i polscy tzw. ekolodzy* w 95% są idiotami.

Plan odstrzałów jest i tak zbyt niski dla kraju takiego jak Polska, dodatkowo PZŁ od lat nie wykonuje planów - a co za tym idzie powinno ponosić kary.
                                Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

Pracuję...
                                X