Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
  Jeśli tak, to należy to dla porządku pojęciowo oddzielić. Podkreślone są zwroty wskazujące że jest praktyka "komunizmu" korzysta z innej teorii.
  Praktyka wynikała z rozporządzeń Centrali, a nie listów Marksa do Engelsa, "dzieł" Lenina, czy jakiejś "innej teorii".

  Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
  Zakładam, że tego nie przyznasz
  Czego "nie przyznam"? - sam od początku wskazuję, że ten oczywisty rozdźwięk między przytaczaną w tej dyskusji teorią i praktyką jest cechą komunizmu, na której proponowane przez Ciebie "naukowe" podejście się rozjeżdża (jak też wspomniałem - jest ono niezgodne nawet z metodą z przytoczonego cyber-linka, bo zamiast empirycznie opisać zjawisko jako takie, koncentrujesz się na niewdrażanej teorii, ignorując stosowaną szeroko i powtarzalnie praktykę).

  Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
  , więc możemy raczej zakończyć wątek, powrócić do status quo, i uznaję, że skoro nie ma problemu z nazywaniem Jaruzela komunistą, to nie powinno być też z nazywaniem PiSu komunistami, na użytek równie propagandowy.
  Jak również wspomniałem, nie wiem po co w celach propagandowych nie dość, że próbujesz wyważać otwarte drzwi, to jeszcze wykonujesz rozmaite figury intelektualne. Komunizm został opisany bardzo dobrze. Dokonania Jaruzela też. Jak już parokrotnie padło, ja nie mam żadnego problemu z tym, że masz swój pogląd na ten temat

  Czarna Księga komunizmu podzielona jest na pięć części. W pierwszej czytelnik będzie mógł poznać historię terroru komunistycznego w Rosji, od rewolucji październikowej aż po stalinizm. Autorzy części drugiej opisali dzieje komunistycznej rewolucji z perspektywy Kominternu - główne kierunki działań, plany, wytyczne, zadania i założenia przekazywane do realizacji ruchom komunistycznym. Z tego fragmentu czytelnik dowie się także o działaniach podejmowanych przez komunistów podczas wojny domowej w Hiszpanii. Część trzecia, którą przygotowali Andrzej Paczkowski i Karel Bartosek, dotyczy działalności komunistów w Europie Środkowo-Wschodniej, w tym również w Polsce. W części czwartej opisana została historia komunizmu w Azji. Autorzy bardzo zgrabnie i treściwie ujęli dzieje oraz największe w historii ludzkości zbrodnie tego ruchu w Chinach, Kambodży, Korei, Laosie i Wietnamie. Część piąta dotyczy natomiast innych regionów świata: Afryki, Ameryki Łacińskiej a także m.in. Afganistanu, czyli nieco bardziej egzotycznych miejsc w których komunizm zebrał prawdziwie tragiczne żniwo.
  Jedna z najbardziej wpływowych ideologii, a zarazem jeden z najbardziej zbrodniczych systemów w dziejach świata. Oto jedna z najbardziej klasycznych p


  Międzynarodowa konferencja „Komunistyczny aparat bezpieczeństwa w Europie Środkowo-Wschodniej 1944/45-1989” – Warszawa, 16–18 czerwca 2005

  (...) W trakcie konferencji wygłoszonych zostało 35 referatów w pięciu sekcjach tematycznych:

  „Miejsce komunistycznego aparatu bezpieczeństwa w strukturze władzy” (relacje aparatu bezpieczeństwa z partią komunistyczną, administracją państwową, wojskiem, milicją, rola służby bezpieczeństwa w państwie).

  „Portret zbiorowy komunistycznego aparatu bezpieczeństwa” (pochodzenie społeczne, wykształcenie, drogi kariery, przynależność do partii politycznych, płeć, wzory kulturowe).

  „Działalność komunistycznego aparatu bezpieczeństwa państw Europy Środkowo-Wschodniej poza obszarem bloku sowieckiego” (szpiegostwo wojskowe i gospodarcze, inwigilacja środowisk emigracyjnych, tajne operacje poza blokiem wschodnim – porwania, zabójstwa, rola komunistycznych służb specjalnych w krajach trzeciego świata).

  „Współpraca struktur komunistycznego aparatu bezpieczeństwa państw bloku sowieckiego” (rola ZSRR, wzajemna kontrola, współpraca dwustronna i wielostronna).

  „Główne kierunki działania komunistycznego aparatu bezpieczeństwa” (działania skierowane przeciwko podziemiu zbrojnemu, opozycji, kościołom, mniejszościom narodowym, ochrona przemysłu, kontrwywiad).


  Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
  1. W skrócie: autor twierdził, że kształcenie się w filozofii jest ułudą, ponieważ filozofia nie jest nauką, a, tu nie pamiętam, sztuką, lub czymś pośrednim, między sztuką, a nauką.
  Toteż wrzucił Platona z Arystotelesem, Hume'a z Nietzsche'm, itd "do jednego wora". To dopiero empiria

  Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
  2.
  Miło, że cytujesz, ale chyba Ci umknęło, że to Ty tu próbujesz nie tylko sądzić innych, ale nawet wyrokować, podpierając się źródłem, w którym autor robi to samo. Nie wiem, czy zauważyłeś, ale ja pisząc o "dokształceniu" po prostu przytoczyłem jego zbiorczy postulat pod adresem filozofów, z którego wprost wynika, że ów autor czuje się lepiej wykształcony np. w porównaniu z przytoczonymi.

  Najwyraźniej samopoczucie mu dopisuje
  My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

  Komentarz


  • Co się dzieja? Jakie 300% normy?


   Ciekawe jaki pomysł teraz? Likwidacja opłat za prąd, likwidacja URE, a może likwidacja resortu eksperta Tchórzewskiego i jego synka?

   PS. Pierwsza dymisja w rządzie w 2019. Ciekawe ile dni wytrzyma Andruszkiewicz?
   Ostatnio edytowany przez midzi; 23991.

   Komentarz


   • MidI - z Twojej bajki: Stadnina w Janowie poinformowała swojego nadzorcę o trudnej sytuacji i możliwości utraty płynności finansowej.

    Dobra zmiana nie wyszla najlepiej.
    "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
    „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

    Komentarz


    • Czemu z mojej bajki?

     Wieść gminna niesie, że hitem stają się takie zegary. Ciekawe, czy Jaco już się zaopatrzył?

     Komentarz


     • Nieśmiało wtrącę, że kandydat na prezydenta niejaki Grzegorz Braun dołączył do eurosceptycznej koalicji partii Wolność i Ruchu Narodowego. Może się coś wykluje na prawej stronie, które da jakieś widoczne punkty procentowe, a nie przedziały 0-1%.
      LEGIA TO MY
      Freedom for Mary Wagner!!!

      Komentarz


      • Rządy PiS a słowa roku wybrane przez kapitułę. Znamienne.

       2018: Konstytucja
       2017: Puszcza, Smog, Konstytucja
       2016: Trybunał
       "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
       „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

       Komentarz


       • Zamieszczone przez lukasz9209 Zobacz posta
        Nieśmiało wtrącę, że kandydat na prezydenta niejaki Grzegorz Braun dołączył do eurosceptycznej koalicji partii Wolność i Ruchu Narodowego. Może się coś wykluje na prawej stronie, które da jakieś widoczne punkty procentowe, a nie przedziały 0-1%.
        Szury i fani teorii spiskowych niech nie liczą na więcej niż 1-2%.

        Komentarz


        • Wbrew pozorom cały elektorat antyUE w takiej mieszance może jednak nie zagłosować na nich ze względu na to, że jeden nie lubi Korwina, drugi Brauna, a trzeci narodowców. Nie moja estetyka kompletnie, ale nie wrócę sukcesu. Myślę, że poziom 3-4% max.

         Komentarz


         • Wiosna nadchodzi szybkimi krokami:
          Największa grupa respondentów (39,1 proc.) w wyborach do Sejmu oddałaby glos na PiS, a 26,3 proc. głosowałoby na PO – wynika z badania IBRiS przeprowadzonych w styczniu na zlecenie „Rz”.
          W styczniowym sondażu PiS uzyskał o 1,9 proc. więcej niż w badaniu z 7-8 grudnia. Platforma Obywatelska ma 26,3 proc poparcia. W grudniu partia ta miała 31,3 proc. Nowoczesna uzyskała 0,9 proc., podczas gdy według grudniowego badania miała 4 proc. Kukiz’15 ma obecnie 5,5 proc. SLD – 5 proc., a PSL 6,7 proc. Na Partię Razem zagłosowałoby 1,4 proc. a na Teraz! Ryszarda Petru 0,5 proc. Wolność uzyskała 2,8 proc. głosów.
          Według sondażu wzrosła liczba wyborców niezdecydowanych. W grudniu było to 6,4 proc, obecnie 11,9 proc. nie wie na kogo oddać głos. „Rz” podaje, że gdyby wybory do Sejmu odbywały się w najbliższą niedzielę, zdecydowanie wzięłoby w nich udział 38,6 proc. respondentów, a 25,4 proc. zdecydowanie nie.
          Badanie IBRiS dla „Rz” przeprowadzono metodą CATI 3 i 4 stycznia 2019 r. na grupie 1100 respondentów.
          "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
          Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
          Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
          Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
          "
          Janusz Waluś - czekaMY!

          Komentarz


          • Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
           Rządy PiS a słowa roku wybrane przez kapitułę. Znamienne.

           2018: Konstytucja
           2017: Puszcza, Smog, Konstytucja
           2016: Trybunał
           "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

           Komentarz


           • Odnośnie dyskusji sprzed mniej więcej 6 miesięcy odnośnie ceny paliw w 2019 roku. Jak zwykle, czasem warto odczekać kilka dni/tygodni/miesięcy, żeby "zaimponować" fajnym postem:
            Ceny paliw na stacjach benzynowych należących do PKN Orlen spadają od listopada i w najbliższych dniach należy spodziewać się ich dalszych obniżek - poinformował prezes Orlenu Daniel Obajtek. Jego zdaniem przy sprzyjającej sytuacji makroekonomicznej, ta tendencja utrzyma się też w przyszłości.
            Oczywiście informacja pana Obajtka do zweryfikowania za jakiś czas.
            "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
            Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
            Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
            Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
            "
            Janusz Waluś - czekaMY!

            Komentarz


            • Do zweryfikowania takze taka informacja:
             Tego jeszcze nie było. Kierowcy z Polski coraz częściej wybierają się do Niemiec, żeby tam zatankować swoje samochody pod korek. Powód? Cena paliwa.

             Wygląda na to, że tam cena spada jeszcze szybciej. Ciekawe dlaczego.

             O tym, że prąd nie podożeje nie wspominając. PMM powiedział, że cena nie wzrośnie. A on przecież nie kłamie.

             Komentarz


             • Zamieszczone przez KrzychuS Zobacz posta
              Do zweryfikowania takze taka informacja:
              Tego jeszcze nie było. Kierowcy z Polski coraz częściej wybierają się do Niemiec, żeby tam zatankować swoje samochody pod korek. Powód? Cena paliwa.

              Wygląda na to, że tam cena spada jeszcze szybciej. Ciekawe dlaczego.
              Akurat do mojego posta ma się to nijako. Ale zachęcam kolegę do tankowania w Niemczech. Na bank się opłaci. Chyba, że mieszkasz w Zgorzelcu, to 50 groszy na litrze warte podróży na 100%, skrobidupo.
              "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
              Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
              Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
              Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
              "
              Janusz Waluś - czekaMY!

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
               Ale zachęcam kolegę do tankowania w Niemczech. Na bank się opłaci. Chyba, że mieszkasz w Zgorzelcu, to 50 groszy na litrze warte podróży na 100%, skrobidupo.
               Akurat do mojego posta ma się to nijako.
               Ale zachęcam Kolegę do dalszej wiary we wszystko czym karmi Cię propaganda sukcesu.

               Komentarz


               • Zamieszczone przez KrzychuS Zobacz posta
                Akurat do mojego posta ma się to nijako.
                Ale zachęcam Kolegę do dalszej wiary we wszystko czym karmi Cię propaganda sukcesu.

                Odnośnie dyskusji sprzed mniej więcej 6 miesięcy odnośnie ceny paliw w 2019 roku.
                Śpij słodko.
                "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                "
                Janusz Waluś - czekaMY!

                Komentarz

                Pracuję...
                X