Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
    I tak do knędzy jeśli nie trafiają do Ciebie żadne argumenty, to w swojej naiwności myślałem że argument w stylu - wszędzie na świecie tak robią, może jednak przekona Cię, że coś jest na rzeczy. Ale Ty najwidoczniej jesteś najmondrzejszy i doszedłeś do sedna materii wbrew wszelkim światowym trendom.
    Musisz być w takim razie niesamowicie naiwną osobą, skoro chyba już od lat wytykam konkretnie Tobie, że "argument w stylu wszędzie na świecie" to jest pseudoargument, a Ty mimo to liczyłeś, że tym razem...

Poza tym, nie będę cytował reszty Twoich wypocin, bo najwyraźniej nawet nie przeczytałeś dokładnie tego co napisałem. Powtórzę tylko, że ja nie dyskutuję na temat zasadności wprowadzenie tych subsydiów, tylko śmieję się z nazywania się antykomunistą, przy jednoczesnej aprobacie rozwiązań komunistycznych. Skoro lubisz łopatologię, a na dodatek jesteś raczej na czasie z trendami w internecie to rozpiszę to, w pewien mocno upraszczający schemat:
    >antykomunizm
    >subsydia i ingerencja w umowy już zawarte
    >pick one

I tu muszę podkreślić, bo to najwyraźniej nie jest jasne - tu nie ma złego wyboru. Nie bycie antykomunistą, to ogólnie nic ujmującego.
    Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
    -------------
    Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Tyle, że po raz kolejny próbujesz na piszących tu antykomunistach wyegzekwować przyjęty przez siebie teoretyczny model, zgodnie z którym między darwinizmem społeczno-gospodarczym, a komunizmem nie ma innych opcji. Żeby było zabawniej, model ten zakłada, że dzisiaj gdziekolwiek na świecie w oficjalnym obrocie działają mechanizmy wolnorynkowe

A ja proponuję przykładową inną rozpiskę:

> komunizm
      > czerwona gwiazda
      > tradycje stalinowskie
      > ludobójstwo np. na Czeczenach
      > "Nie chciałbym, żeby jakiegokolwiek przywódcę nazywać zbrodniarzem, stąd nacisk, żeby tak nazywać Putina, jest karygodny" - J. Kulesza z partii "Wolność" dzisiaj rano u Rachonia

I tu muszę podkreślić, bo najwyraźniej nie jest jasne - wielu uważa, że są lepsze wybory
      My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
        Tyle, że po raz kolejny próbujesz na piszących tu antykomunistach wyegzekwować przyjęty przez siebie teoretyczny model, zgodnie z którym między darwinizmem społeczno-gospodarczym, a komunizmem nie ma innych opcji. Żeby było zabawniej, model ten zakłada, że dzisiaj gdziekolwiek na świecie w oficjalnym obrocie działają mechanizmy wolnorynkowe

A ja proponuję przykładową inną rozpiskę:

> komunizm
        > czerwona gwiazda
        > tradycje stalinowskie
        > ludobójstwo np. na Czeczenach
        > "Nie chciałbym, żeby jakiegokolwiek przywódcę nazywać zbrodniarzem, stąd nacisk, żeby tak nazywać Putina, jest karygodny" - J. Kulesza z partii "Wolność" dzisiaj rano u Rachonia

I tu muszę podkreślić, bo najwyraźniej nie jest jasne - wielu uważa, że są lepsze wybory
        Można do tego dodać wizyty w ambasadzie Rosji na dobrą szamkę.
        Takie antykomunistyczne.
        "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
        Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
        Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
        Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
        "
        Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
          Musisz być w takim razie niesamowicie naiwną osobą, skoro chyba już od lat wytykam konkretnie Tobie, że "argument w stylu wszędzie na świecie" to jest pseudoargument, a Ty mimo to liczyłeś, że tym razem...

Poza tym, nie będę cytował reszty Twoich wypocin, bo najwyraźniej nawet nie przeczytałeś dokładnie tego co napisałem. Powtórzę tylko, że ja nie dyskutuję na temat zasadności wprowadzenie tych subsydiów, tylko śmieję się z nazywania się antykomunistą, przy jednoczesnej aprobacie rozwiązań komunistycznych. Skoro lubisz łopatologię, a na dodatek jesteś raczej na czasie z trendami w internecie to rozpiszę to, w pewien mocno upraszczający schemat:
          >antykomunizm
          >subsydia i ingerencja w umowy już zawarte
          >pick one

I tu muszę podkreślić, bo to najwyraźniej nie jest jasne - tu nie ma złego wyboru. Nie bycie antykomunistą, to ogólnie nic ujmującego.
          hahahahahahahahahahahahahahah końcówka roku w Twoim wykonaniu naprawdę jest wyborna, masz jeszcze 34-35h żeby Twój strumień świadomości przebijał kolejne granice absurdu w roku Pańskim 2018 więc nie spierdol tego

No ale masz rację argument wszędzie na świecie to dla debila który nie jest w stanie przeczytać ze zrozumieniem tekstu pisanego, też nie będzie żadnym argumentem.
          Tylko jakbyś miał trochę większe kompetencje czytelnicze, tudzież zdolności interpretacyjne to byś zauważył, iż sam przyznałem się do karygodnego błędu - "w swojej naiwności"

Rozumiem, że nie zadałeś sobie trudu żeby choćby kliknąć w przesłane przez mnie linki, ale jako że w mojej opinii jesteś sztandarowym przykładem na ignoranta, to mnie to wcale nie dziwi, ale łap jeszcze jedne jak to nazwałeś wypociny tym razem made by OECD
          http://www.oecd.org/env/45575666.pdf

To, że nie będziesz dyskutował na temat zasadności wprowadzenie tych subsydiów to mnie również w kontekście powyższego kompletnie nie dziwi

Zaś co do antykomunizmu, to zaczynając od tego, że sam prezentujesz typowo lewacką postawę (tak, tak ignorancja i nie przywiązywanie wagi do faktów jest li tylko tego przykładem), to raczej w Twoim wypadku doszukiwanie się zachowaniu X, genezy w Y jest to przypadek psychiczny (fobia ?), niż jakaś głębsza myśl polityczna.

Także jeszcze gwoli ścisłości zarówno "subsydia" jak i "ingerencja w umowy już zawarte" są normalnym elementem stosunków społeczno gospodarczych czy to w Polsce 2018 roku, czy to w Niemczech 1908 roku, czy też WSZĘDZIE NA ŚWIECIE.
          To że Ty wszędzie na świecie widzisz czerwone łapy Marksa i Engelsa (obstawiam przy tym, że w tym zapale antykomunistycznym nie przeczytałeś żadnej pracy teoretyków komunizmu - co nie ? ) to tak jak już pisałem jest to raczej Twój problem i nie specjalnie czuję się władny, żeby się nad tym pochylać

Natomiast logika Twojej wypowiedzi "śmieję się z nazywania się antykomunistą, przy jednoczesnej aprobacie rozwiązań komunistycznych" jest koronnym argumentem na to, że z Twoimi procesami pojęciowymi/myślowymi jest po prostu coś nie tak.
          Ale ok jak PiS będzie gazyfikował kraj (no ba już to zapowiedział w Halinowie) to też jest to najlepszy przykład na opcje kryptokomuszą. Mosty też mają budować komuchy.
          Za to w USA w Kongresie myją zęby i spuszczają wodę w kiblu, to też jest komunistyczne rozwiązanie, nie schodź do piwnicy bo tam też się możesz natknąć na komunistów, albo ich macki...
          Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zgodnie z definicją PWN:

prawica, zróżnicowany wewnętrznie nurt aksjologii politycznej, który głosi potrzebę ustanowienia i utrzymywania hierarchicznego ładu społecznego oraz przywiązanie do tradycji, przede wszystkim zaś akceptuje istnienie nierówności społecznych.
            Określenie to wywodzi się z okresu rewolucji francuskiej 1789–99, kiedy przedstawiciele stanu pierwszego (szlachty) i drugiego (duchowieństwa) zasiadali po prawej stronie sali parlamentarnej, a reprezentanci stanu trzeciego — po lewej; w XIX w. można utożsamić prawicę z konserwatyzmem; w XX w. do programowych postulatów społecznych prawicy zalicza się: dążenie do utworzenia z wolnego przedsiębiorstwa podstawy gospodarki, ograniczenie roli państwa w gospodarce, dążenie do maksymalnego obniżenia i spłaszczenia podatków, ideę „prawa i porządku”, uznanie dla autorytetu (rodziny, narodu, państwa), nacjonalizm (wyrażający się m.in. w negatywnym stosunku do imigrantów), rolę tradycji jako głównego spoiwa każdej wspólnoty, akcentowanie znaczenia religii i Kościoła w życiu publicznym, potępienie ateizmu oraz krytyczny stosunek do procesów modernizacyjnych; prawica to także ogólne określenie partii i ruchów politycznych, stanowiących przeciwwagę dla lewicy (przede wszystkim ugrupowania konserwatywne, chrześcijańsko-demokratyczne, konserwatywno-liberalne oraz ultraprawicowe — neofaszystowskie i skrajnie nacjonalistyczne).
            Zgodnie z tą definicją PIS to nie jest prawica. Kiedyś można się było spierać co do światopoglądu (tu już maski spadły - przykład aborcji). PIS to partia jeżeli nie socjalistyczna to przynajmniej skrajnie etatystyczna gospodarczo - ideologiczny Keynisizm. Jeżeli chodzi o poglądy światopoglądowe to nie wiem czy posiada jakiekolwiek poza takim, że państwo musi mieć dominującą rolę.

Bycie socjalistą to żadna zbrodnia. Piłsudski nim był, a ludzie go szanują i stawiają mu pomniki.
            Chodzi o to, żeby wyborcy PISu stanęli w prawdzie i nie nazywali siebie prawicowcami.

Komentarz

• Ja dalej nie rozumiem, z jakich to powodów niektórzy forumowicze z taką determinacją próbują dekretować, co mają myśleć o sobie wyborcy PiS (już nie będę pisał, z czym mi się to kojarzy ). Do tego stopnia, że już występuje totalne mieszanie systemów walutowych. Dyskusja o naturze komunizmu i antykomunizmu ma być "przekierowana" na inną - o miejscu PiS na osi lewica-prawica.

Może ktoś tego nie zauważył, ale żaden z piszących tu wyborców PiS nie ma ze sobą żadnego problemu w żadnej z tych kwestii. I przede wszystkim - nie narzucamy nikomu, co ma myśleć (w tym - o sobie). Najwyraźniej jesteśmy na to zbyt mało prawicowi.

Tekst, że w sprawie zakresu ochrony życia jakieś "maski opadły" sprawia wrażenie, że autor najwyraźniej nie śledził stanowiska PiS w tej sprawie od początku powstania partii Kaczyńskich.

PS Sorry, ale definicji prawicowości w obrębie samej politologii jest tyle, że przytaczanie na forumce definicji PWN przypomina przywoływanie w dyskusji o naturze homoseksualizmu stanowiska Światowej Organizacji Zdrowia. Do końca lat '70 uważany był za chorobę. A potem przegłosowano, że nią nie jest. No i co z tego?
              Ostatnio edytowany przez Foxx; [ARG:4 UNDEFINED].
              My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• PiS z prawicą ma wspólny wyłącznie światopogląd - klęczący przed kościołem ( nie mylić z wiara chrześcijańska) oraz daleko idący patriotyzm. Reszta, czyli gospodarka i sprawy zagraniczne to w czystej postaci socjalizm.
                "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
                „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

Komentarz

Ja dalej nie rozumiem, z jakich to powodów niektórzy forumowicze z taką determinacją próbują dekretować, co mają myśleć o sobie wyborcy PiS (już nie będę pisał, z czym mi się to kojarzy ). Do tego stopnia, że już występuje totalne mieszanie systemów walutowych. Dyskusja o naturze komunizmu i antykomunizmu ma być "przekierowana" na inną - o miejscu PiS na osi lewica-prawica.

Może ktoś tego nie zauważył, ale żaden z piszących tu wyborców PiS nie ma ze sobą żadnego problemu w żadnej z tych kwestii. I przede wszystkim - nie narzucamy nikomu, co ma myśleć (w tym - o sobie). Najwyraźniej jesteśmy na to zbyt mało prawicowi.

Tekst, że w sprawie zakresu ochrony życia jakieś "maski opadły" sprawia wrażenie, że autor najwyraźniej nie śledził stanowiska PiS w tej sprawie od początku powstania partii Kaczyńskich.

PS Sorry, ale definicji prawicowości w obrębie samej politologii jest tyle, że przytaczanie na forumce definicji PWN przypomina przywoływanie w dyskusji o naturze homoseksualizmu stanowiska Światowej Organizacji Zdrowia. Do końca lat '70 uważany był za chorobę. A potem przegłosowano, że nią nie jest. No i co z tego?
                  To, że ktoś w ogóle wrzuca ENCYKLOPEDYCZNE NOTKI jako próbę przeanalizowania tak jakby nie było złożonego zagadnienia jakim jest myśl polityczna, czy tam zarządzanie państwem jest mhhh daremne.
                  Tak samo jak przykładanie etykiet lewica prawica we wpisie Hazardzisty do polityki zagranicznej

A teksty w stylu " dążenie do utworzenia z wolnego przedsiębiorstwa podstawy gospodarki" są cudowne...jeszcze lepsza jest ich próba konfrontacji z tym co robi PiS

Ps. Zaś od homoseksualizmu jeszcze lepsze są cyrki związane z definicją rasy - która według najnowszych trendów w ogóle nie istnieje...co było nie było oznacza, że nie istnieje również coś takiego jak rasizm
                  Ostatnio edytowany przez TNTP; [ARG:4 UNDEFINED].
                  Lieber tot als rot!!

Komentarz

Ja dalej nie rozumiem, z jakich to powodów niektórzy forumowicze z taką determinacją próbują dekretować, co mają myśleć o sobie wyborcy PiS (już nie będę pisał, z czym mi się to kojarzy ). Do tego stopnia, że już występuje totalne mieszanie systemów walutowych. Dyskusja o naturze komunizmu i antykomunizmu ma być "przekierowana" na inną - o miejscu PiS na osi lewica-prawica.
                    Jak to powiedział Konfucjusz:

Naprawę państwa należy zacząć od naprawy pojęć
                    Z tego co pamiętam rządzi Polską Zjednoczona Prawica, więc PIS samo narzuca na siebie łatkę prawicy. Według mnie to nie jest zgodne z prawdą, ponieważ działania tej partii nie są zgodne, a wręcz są przeciwstawne działaniom jakie z definicji powinna wykonywać partia prawicowa.

Może ktoś tego nie zauważył, ale żaden z piszących tu wyborców PiS nie ma ze sobą żadnego problemu w żadnej z tych kwestii.
                    Akurat to mnie nie dziwi

Ciężko śledzić stanowisko PISu, bo każdego dnia bywa inne. Poza tym mnie żadne stanowiska nie interesują tylko czyny. Przez wiele lat stanowisko PO było takie, że jest to partia konserwatywno - liberalna - ktoś nadal w to wierzy?

Proszę przytocz mi definicję prawicy, która według Ciebie jest najtrafniejsza.
                    Mi się wydaje, że komplikowanie pojęć jest w tym przypadku celowe, bo ludzie wypierają z siebie myśl, że nie mają poglądów prawicowych, a chcą być nazywani prawicą.

Na koniec przy niedzieli cytat z ewangelii św. Mateusza 5,33-37:

Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi€.
                    Ostatnio edytowany przez sephrioth; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• TVPis jak zawsze na poziomie wyborców partii rządzącej

- Dlaczego akurat dwutlenek węgla został wybrany na tego czarnego luda? Ja spoglądam do mojej szklanki, mam akurat wodę niegazowaną, ale mógłbym mieć też gazowaną. Dwutlenek węgla jest też w wodzie gazowanej. To na czym polega problem? - spytał Rachoń. - On jest trujący? - dopytywał.

- Nie, nie jest trujący - stwierdził Szwed.

- To o co chodzi? No przepraszam, że zadaję proste pytania - dopytywał gwiazdor TVP Info.
                      https://opinie.wp.pl/absurdalna-dysk...wb3eQ50Z3HmVQE

Komentarz

• Stan gry na koniec roku wg. Marcina Palade.

Komentarz

• Zamieszczone przez sephrioth Zobacz posta
                          Z tego co pamiętam rządzi Polską Zjednoczona Prawica, więc PIS samo narzuca na siebie łatkę prawicy. Według mnie to nie jest zgodne z prawdą, ponieważ działania tej partii nie są zgodne, a wręcz są przeciwstawne działaniom jakie z definicji powinna wykonywać partia prawicowa.
                          Naprawdę? I wygrała wybory dzięki opowiadającym się za partią prawicową identyfikującym się z tym pojęciem. Rebusik

Zamieszczone przez sephrioth Zobacz posta
                          Ciężko śledzić stanowisko PISu, bo każdego dnia bywa inne. Poza tym mnie żadne stanowiska nie interesują tylko czyny. Przez wiele lat stanowisko PO było takie, że jest to partia konserwatywno - liberalna - ktoś nadal w to wierzy?
                          Jeżeli stanowiska partii nie interesują, to o czym tu gadać? PiS od początku stało na pozycji, że w temacie zaostrzenia przepisów antyaborcyjnych w przypadku zmiany władzy liberałowie odwrócą to o 180 stopni, czego efektem będzie "aborcja na życzenie". Stanowisko PiS jako partii nigdy nie było inne. Wypowiedzi polityków z ultrakonserwatywnej frakcji tej partii owszem. Jak widać, nie wszyscy ogarniają, że polityka to nie tylko idee, ale również osiąganie w największym możliwym stopniu strategicznych celów.

Proszę przytocz mi definicję prawicy, która według Ciebie jest najtrafniejsza.
                          Mi się wydaje, że komplikowanie pojęć jest w tym przypadku celowe, bo ludzie wypierają z siebie myśl, że nie mają poglądów prawicowych, a chcą być nazywani prawicą.
                          Ależ ani mnie, ani ich nie obchodzi problem przeciwników PiS z pojęciami. Wiem swoje, swoje przeczytałem i przeżyłem. Za prawicowca uważam się od '88. Żeby było śmieszniej, jak już w tym temacie kilka razy padło, po "transformacji ustrojowej" działałem na zapleczu UPR.

Na koniec przy niedzieli cytat z ewangelii św. Mateusza 5,33-37:
                          No to "mówcie" za siebie zamiast dekretować innym, co mają myśleć o sobie.

Zamieszczone przez WhiteWarrior Zobacz posta
                          TVPis jak zawsze na poziomie wyborców partii rządzącej
                          Najwyraźniej nie zrozumiałeś sensu tej wymiany zdań... ja bym się tym nie chwalił, ale jak tam który chce Kolejny rebus - jak to się dzieje , że rozmaite ograniczenia nie dotyczą wielkich koncernów produkujących napoje z CO2, a skupiają się np. na Polsce? Ile w globalnej skali jest CO w produktach Pepsi & Coke? Trudne to strasznie

Komentarz

• Także trzeba trzymać kciuki na utrzymani dryfującego trendu w 2019
                            Ostatnio edytowany przez midzi; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
                              Także trzeba trzymać kciuki na utrzymani dryfującego trendu w 2019
                              No racja, powrót tych kretynów z POKO czy innego SROKO to wszak byłaby "znakomita" informacja dla Polski...
                              Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Komentarz

• Raczej mowa o dryfującym trendzie Prawych i Sprawiedliwych

Komentarz

Pracuję...
                                X