Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Jak chcą polonizować media to powinien kupić to PFR a nie prywatna spółka Karnowskich i Biereckiego na kredycie od banku załatwionego przez rząd.

Komentarz

• Gowin zapowiedział obniżki podatków.. bez podania żadnych szczegółów. Nie można siedzieć cicho i się chwalić dopiero gdy jest czym? Myślałem, że ostatni miesiąc cyrku z klaunami w sprawie energetyki powinien ich nauczyć pewnej powściągliwości w wypowiedziach.

Komentarz

• Oj tam, oj tam. Równie dobrze można obiecać przecież wyprawę Macierewicza na Marsa. Ten sam poziom abstrakcji w roku wyborczym.

Komentarz

• Może coś powiedzą na początku roku, aktualnie PMM i Czerwińska ciągną za uszy wyniki i kombinują jak tu zrobić dodatki wynik w budżecie w całym roku. Historyczny wynik braku deficytu byłby niezłym paliwem na 2019.

Komentarz

• Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
            Gowin zapowiedział obniżki podatków.. bez podania żadnych szczegółów. Nie można siedzieć cicho i się chwalić dopiero gdy jest czym? Myślałem, że ostatni miesiąc cyrku z klaunami w sprawie energetyki powinien ich nauczyć pewnej powściągliwości w wypowiedziach.
            Bo to chyba raczej rozpychanie się łokciami przed układaniem list, próba pozyskania jakiejś tam sympatii przedsiębiorców popierających PiS przed jesiennymi wyborami itp.

To nie jest propozycja programowa tylko sygnalizacja "oto jestem i zrobię Wam dobrze, niech mnie Jarosław nie marginalizuje, wyróżniam się.".
            "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• A wystarczyło sprawdzić, czy przypadkiem nie pojawiły się inne głosy na ten temat ze strony PiS, ale nie tylko
              My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• - Jestem po długiej rozmowie z ministrem skarbu i z prezesem PLL LOT. (...) jeśli nie chcemy dalej wrzucać do tej studni bez dna publicznych środków, to jedyną realną alternatywą dla scenariusza ciągle powtarzających się kłopotów jest prywatyzacja - Donald Tusk kwiecień 2013r.
                Pointa po 5,5 roku:
                http://www.radiomaryja.pl/informacje/lot-z-tytulem-najlepszej-linii-w-europie-wschodniej/

"Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                "
                Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Naprawdę uważasz to za sukces W artykule wymieniono trzy linie lotnicze jedna to moloch który w większości ma stare maszyny, druga LCC, a trzecia nie ma nawet większości w rynku w swoim kraju. Do tego pewnie w klasyfikacji było CSA, UAI i Bielavia, ewentualnie Air Balitc, bo z Finnair to LOT przegrywa w każdej dziedzinie. Polecam zerknąć na globalne zestawienia.
                  To taki sukces na miarę naszych możliwości, ale rozumiem nie ma innych powodów do radości więc należy go obtrąbić.
                  Owszem pokażesz zaraz propagandowe cyferki ale rynek i tak wie swoje i zweryfikuję ten burdel.

Komentarz

• Tam nie ma nic o rentowności. Nagroda jest za rozpoznawalność i docenienie przez "znawców branży", więc nie bardzo rozumiem co do tego ma wypowiedź Tuska.
                    Bazinga!
                    Przecież i im i mnie chodzi tylko o dobro naszego klubu.

Komentarz

• Dobre...
                      Przez ostatnie 1,5 roku latam mniej więcej raz na 2 tygodnie. Takich jaj zarówno z LOTem jak i lotniskiem Chopina nie pamiętam.
                      LOT - permanentne opóźnienia i odwoływania lotów. Jaja są takie, ze z jednego lotniska inne linie maja lot do Warszawy jakieś 45 minut po LOTcie. Zawsze wybieram te inne - i tak wylot jest wcześniej od opoznionego LOT. Ostatnio LOT jest tłumaczony jako "Late Or Tomorrow" i to nie przez Polaków.
                      Na Okęciu też koszmar - ostatnio pilot czeskich linii tak przeprosił za opóźnienie w odlocie: "Apologies for the delay due to slow handling at Warsaw airport". Innym razem po przylocie (planowym) czekaliśmy jakieś 30 minut w samolocie bo autobus nie został podstawiony na czas.

Ale propaganda działa. Jest nagroda. I to zasługa PiSu! A że nagrody sobie, a życie sobie...

Komentarz

• True story Bro!

Mam tak samo, ostatnio do wyboru miałem AF i LOT w podróży służbowej, bez wahania wybrałem AF, wracając spotkałem mojego Dyrektora, który jest obcokrajowcem i porównał LOT do linii LCC. On lata regularnie do Bukaresztu i podobno już za drugą szklankę napoju żąda się od pasażera opłaty.
                        Ja wiem że LOT teraz ciśnie na long haul SIN, MIA, LAX i to może przekłamywać ogólną ocenę, bo na trasach międzykontynenalnych jakość podobno OK, tylko ta cena. Nie dziwne że cyferki się zgadzają skoro ceny poszły w górę o jakieś 20-30%. Znalezienie lotu do USA/Kanady poniżej 2000pln bez promocji jest praktycznie niemożliwe. Z Wiednia, Berlina, czy nawet Pragi za lot za ocean 1600-1800zł to norma. W ostatniej promocji nawet poniżej 1000zł.

Komentarz

• Urzekły mnie wasze historie z mchu i paproci. A juz najbardziej tragedia obcokrajowcy dyrektora który musi płacić za druga szklankę napoju.
                          Rozumiem tez ze przed 2015 to raczono go szampanem, koksem, kawiorem i dziwkami
                          Jeśli idzie o światowe rankingi czy to linii lotniczych, czy samego Okęcia to od lat są one na podobnym poziomie, z tendencja wzrostową.

Nie da sie przy tym uciec od tego jak wyglądała sytuacja i pomysły dotyczące LOT przed 2015 rokiem, ale najwidoczniej niektórzy maja bardzo krótka pamięć, albo co 2 tygodnie latają dopiero od 2 lat.
                          Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
                            Urzekły mnie wasze historie z mchu i paproci. A juz najbardziej tragedia obcokrajowcy dyrektora który musi płacić za druga szklankę napoju.
                            Rozumiem tez ze przed 2015 to raczono go szampanem, koksem, kawiorem i dziwkami
                            Jeśli idzie o światowe rankingi czy to linii lotniczych, czy samego Okęcia to od lat są one na podobnym poziomie, z tendencja wzrostową.

Nie da sie przy tym uciec od tego jak wyglądała sytuacja i pomysły dotyczące LOT przed 2015 rokiem, ale najwidoczniej niektórzy maja bardzo krótka pamięć, albo co 2 tygodnie latają dopiero od 2 lat.
                            A ile trzeba było wsadzić żeby sytuacja wyglądała jak wyglada?

Dziś kolejna heca z prądem w sejmie.

Komentarz

• Skoro wzrost cen biletów przy obniżonym standardzie usług jest dla Ciebie ok to chyba nie ma o czym rozmawiać, przed kilkoma laty nawet na lotach krajowych w cenie biletu był poczęstunek i napoje do woli. Teraz na trasach europejskich standard zjechał do zera. Pomijam kwestie bagażu rejestrowanego na trasach krajowych i europejskich bo ogólnie linie które miały problemy finansowe podeszły do tego w ten sam sposób, jednak niektórzy już wracają do dobrych zwyczajów (SAS, cześciowo KLM i AF) że w cenie jest bagaż rejestrowany u nas to jeszcze melodia przyszłości. Standaer w LOT spada na łeb na szyję i słodkie pitolenie o sytuacji finansowej tego nie zmieni. Z punktu widzenia zwykłego pasażera sprzedaż nie byłaby złym rozwiązaniem. Zwykłego pasażera nie interesuje czy przewoźnik jest narodowy, państwowy czy jeszcze inny, rachunek cena->jakość musi się zgadzać.

A jeśli mowa o poważnych nagrodach:
                              https://www.worldairlineawards.com/b...018-by-region/ - ranking Skytrax wg regionów. Tu nawet Aeroflot jest wyżej i jest to w mojej opinii bardziej wiarygodne źródło.
                              Co ciekawe wyżej jest nawet EasyJet i nawet Ryanair pomimo ogromnych problemów z kompletowaniem załug

Faktem jest, że rankingi przez 2015 rokiem (jeśli chcesz takiego odniesienia) nie byłby dla LOTu przyjazne ze względu na brak dobrych maszyn do długich lotów. Dreamlinery dopiero przychodziły i nie mogły wypełnić całej siatki połączeń a jak wszyscy pamiętają miały też swoje problemy. Po dostawie kilku maszyn widać wzrost we wszystkich rankingach. Teraz jest ciekawie bo 3 787 nie latają a w zamian lata maszyna wyleasingowana z Air Malta. Przez zaniedbania w obsłudze maszyn LOT traci kilka baniek miesięcznie, ale o tym raczej nie usłyszysz w burdelowej czy radiu maryja.
                              No ale też po co wydawać kasę na naprawę maszyn jeśli nic się nie dzieje, pieniążki można przyksięgować do zysku i chrzanić kocopały o cudownej sytuacji finansowej.
                              Ale rozumiem że o lotnictwie cywilnym wiesz tyle co w TV powiedzą/pokażą więc uświadom sobie że to nie jest wszystko prawda i warto czasem nawet wsiąść do samolotu żeby się o tym przekonać dla porównania na tej samej trasie dwoma różnymi przewoźnikami. Widać, że aspirujesz do grona wszystkowiedzących i znasz się tak samo dobrze na kwestii aborcji, ściągalności VATu i sytuacji politycznej w Timorze Wschodnim jak i jeśli mnie pamięć nie myli na himalaiźmie, ale lotnictwo sobie odpuść albo doczytaj. Bez odbioru.
                              Ostatnio edytowany przez Mrugs; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
                                Urzekły mnie wasze historie z mchu i paproci. A juz najbardziej tragedia obcokrajowcy dyrektora który musi płacić za druga szklankę napoju.
                                To jeszcze jedna historia, która Cię urzeknie: 2-3 lata temu odszkodowania z tytułu opoznionych lotów płacone były w terminie. Teraz opóźnienia są 3 miesięczne. Razem z kasą dostaniesz maila z przeprosinami, że wydłużony czas oczekiwania na przelew wynika z wysokiej liczby reklamacji.
                                Ale oczywiście możesz wierzyć w nagrody, propagandę i niezwykłe umiejętności menadżerów z PiSu. Każdy wierzy w to co chce. Czasami lepiej jest zamknąć oczy i udawać, że rzeczywistość jest zgodna z tą podawana przez przewodnią i nieomylna siła narodu.
                                Ostatnio edytowany przez KrzychuS; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Pracuję...
                                X