Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• A ok czyli te 2 razy to sobie tak z suftu wziąłeś...można i tak.

Zaś co ceny energii to jest to z jednej strony rzecz prosta - z drugiej ultra skomplikowana.

Sam koszt produkcji jednej kWh to jest na moje oko ~14 groszy w sensie mówimy o elektrowni węglowej - cenie samego surowca.
    Także dodając koszty pracy/utrzymania/remontów zakładam, że to zamyka się w okolicach 20 groszy za kWh.

Tylko tutaj zaczynają się poważne problemy.
    Jak sam zauważyłeś koszt samej elektrowni - inwestycji jest wykurwiście duży, więc niby należało to jakoś rozłożyć w cenie tej kWh, żeby się to amortyzowało.
    Tylko, że zarówno w modelu polskim, jak i "unijnym" jest to praktycznie nie do policzenia bo
    - historycznie Elektrownie to inwestycje państwowe (w każdym razie w modelu polskim), a nie "spółek"
    - sektor energetyczny jest subsydiowany z kasy państwowej na poziomie z tego co pamiętam przeszło 600 miliardów pln rocznie (mowa o całej UE)

Dodatkowo, żeby to jeszcze bardziej skomplikować to mówimy tylko i wyłącznie producencie energii - do tego musimy przecież dodać dystrybucje czyli zarówno OSD i OSP.
    Tutaj nie chce mnie się tego liczyć, bo to jest po ch.. skomplikowane

Żeby jeszcze bardziej to skomplikować to dodajmy do tego
    - uprawnienia do emisji
    - specyfikę samego sektora - czyli z jednej strony udział podmiotów państwowych, a po drugiej praktyczny monopol ze strony "dostawców/producentów"
    - ostatni bastion PSL czyli URE

Nie chce mi się rozpisywać o modelu jaki byłby dla Polski najlepszy - bo przez zjebaną "pomoc publiczną" i inne wspólnotowe regulacje (które w mojej opinii mają tylko i wyłącznie podporządkowywać takie rynki jak polski silniejszym - czyli w naszym wypadku Niemcom) jest on praktycznie niemożliwy do realizacji.
    Ale patrząc na dzisiejsze potrzeby państwa - gospodarki, wydaje mi się, że Twoja teza o potrzebie dużego wzrostu cen energii w celu "inwestycji" jest nie do obrony.
    O samych inwestycjach (czy tam sposobie ich finansowania) to też można by sporo napisać, ale nie wiem czy komuś się chce to czytać

Reasumując to z różnych względów jesteśmy jeżeli chodzi o sektor energetyczny w lekkiej dupie i czekają nas w najbliższym czasie poważne decyzje.

Edyta - jebnalem sie w początkowych obliczeniach bo zapomniałem, że sprawności elektrowni węglowej jest odpowiednio mniejsza, niż kotła węglowego
    Ostatnio edytowany przez TNTP; [ARG:4 UNDEFINED].
    Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
      Faktycznie, inni politycy na swoich konwencjach zwykle mówią "Nie tylko my możemy zmieniać Polskę" albo wprost "My nie jesteśmy w stanie zmienić Polski". Szczególnie Winnicki z Korwinem. Każdy zmienia w swojej skali. Przerażające
      Mam nadzieję, że nie będziesz gołosłowny i przytoczysz wypowiedzi Korwina lub Winnickiego, gdzie mówią że tylko oni mają rację.

Komentarz

• Zamieszczone przez sephrioth Zobacz posta
        Mam nadzieję, że nie będziesz gołosłowny i przytoczysz wypowiedzi Korwina lub Winnickiego, gdzie mówią że tylko oni mają rację.
        Generalnie, z zasady, staram się nie być gołosłowny. Mimo ograniczonego czasu. Na początek coś skromnego

Korwin:

"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Niestety, często mam rację o 20 lat wcześniej, niż inni..."

https://twitter.com/jkmmikke/status/836637832135462912

"Chciałbym odebrać prawo wyborcze wielu osobom, nie tylko kobietom." (Źródło: Jaś Kapela, Niema kampania, krytykapolityczna.pl, 21 maja 2010)

"Obywatele to bydło, które państwo hoduje"

https://gazetawroclawska.pl/janusz-k...oto/ar/1012171

"Niestety polscy politycy, zamiast szukać poparcia u Rosji, na polecenie amerykańskie, bo to nie jest nijak uzasadnione, wykorzystując dawne urazy w stosunku do Rosji, ci ludzie wbrew interesowi Polski ujadają na Rosję"

https://pl.sputniknews.com/polska/20...urg-komentarz/

Winnicki:

"Budujemy siłę, której tak bardzo boją się lewaki i pedały. Nie będzie grubej kreski. Nie będzie porozumienia. Wszyscy zapłacą za te 20 lat!"

(źródło: Źródło: Wieczny student obala republikę, "Polityka", 20 listopada 2012)

"Ruch Narodowy tworzy społeczno-polityczną nieumundurowaną armię, która ma w Polsce przywrócić porządek w państwie, w którym wszystko postawione jest na głowie."

(źródło: I kongres narodowców: „Tworzymy armię, która przywróci porządek”, wyborcza.pl, 8 czerwca 2013.)

do Tarczyńskiego: "Łżesz w żywe oczy"

https://dorzeczy.pl/kraj/75051/Winni...zywe-oczy.html

„Rząd, który miał wstać z kolan, dzisiaj pełza przed środowiskami żydowskimi i banderowcami. I taka jest prawda. Taka jest prawda, którą większość patriotycznego elektoratu widzi na wasz temat”

https://nczas.com/2018/06/27/winnick...rowcami-video/

W przypadku Winnickiego warto porównać ton zapowiedzi i jej moment z jej realizacją na dzisiaj. Srogo
        My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
          "Obywatele to bydło, które państwo hoduje"

https://gazetawroclawska.pl/janusz-k...oto/ar/1012171
          Zamieszczone przez Gazeta Wrocławska
          Korwin-Mikke długo mówił także, co sądzi na temat Polski, która według niego jest państwem opiekuńczym i traktuje obywateli jak bydło. - Nie jesteśmy traktowani jak ludzie, którzy mają swoje zasady i myślą. Jesteśmy traktowani jak bydło, które trzeba hodować.

Czytaj więcej: https://gazetawroclawska.pl/janusz-k...oto/ar/1012171
          Naprawdę Foxxie Twoim zdaniem to co wstawiłeś należy interpretować jako tezę Korwina o własnej nieomylności???
          Proszę, powiedz, że się po prostu pomyliłeś.
          Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
          -------------
          Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Pomyliłem się Pisałem przecież, że szukałem w pośpiechu.
            My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• a nie można by wrzucić cały tekst? Zacytować? I podać źródło? Tyczy się to wszystkich tematów na forum. Przynajmniej część zacytować żeby było wiadomo ocb i czy chcę klikać czy nie w jakiś link.

Komentarz

• Gdybym wrzucił w poprzednim poście całe teksty, zająłby on pół strony na forum. A akurat ja źródła wrzucam regularnie.

Komentarz

• Kabaretu ciąg dalszy:
                  Urząd Regulacji Energetyki (URE) wezwał sprzedawców energii oraz operatorów systemów elektroenergetycznych do uzupełnienia informacji związanych z wnioskami o zatwierdzenie taryf. Na odpowiedzi przedsiębiorstw czeka do 3 stycznia 2019 r., w związku z czym nowe taryfy nie wejdą w życie z początkiem roku, podał Urząd.
                  https://wysokienapiecie.pl/feeds/ure...do-3-stycznia/

Nie byłoby w tym nic śmiesznego gdyby nie robił tego po raz drugi, typowe granie na czas.

Komentarz

• Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
                    Kabaretu ciąg dalszy:
                    https://wysokienapiecie.pl/feeds/ure...do-3-stycznia/

Nie byłoby w tym nic śmiesznego gdyby nie robił tego po raz drugi, typowe granie na czas.
                    A co,tak ci się spieszy,żeby wyższe rachunki płacić?Bo nie bardzo rozumiem...
                    #MioduskiOut

Komentarz

• Zamieszczone przez AGZI Zobacz posta
                      A co,tak ci się spieszy,żeby wyższe rachunki płacić?Bo nie bardzo rozumiem...
                      a) co ma piernik do wiatraka?
                      b) co będziemy płacić i ile to nie wie teraz pewnie nikt

Komentarz

• Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
                        b) co będziemy płacić i ile to nie wie teraz pewnie nikt
                        To tak, jak z akcjami PEKAO. Człowiek nie zna dnia ani godziny.
                        Aha, to był żart z mojej strony. Wyjaśniam żeby uniknąć bezproduktywnej dyskusji.
                        "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                        Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                        Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                        Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                        "
                        Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Słabiutki

Komentarz

• To URE, czy rząd jest winny tej degrengoladzie? Myślę, że akurat Bando w ten sposób ratuje rządowi dupę.

Komentarz

• URE tylko kupiła rządowi czas (już dwukrotnie).

Komentarz

• Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
                                To URE, czy rząd jest winny tej degrengoladzie? Myślę, że akurat Bando w ten sposób ratuje rządowi dupę.
                                nie ma to jak PSL i na gnojówce się znacie i na energii, że też zagraniczne koncerny nie biją się o te wyśmienite kadry spod znaku koniczynki :lol
                                Lieber tot als rot!!

Komentarz

Pracuję...
                                X