Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Średnie dochody w PL są wyższe niż oficjalne. Gro osób zarabiających minimalną dostaje tez kopertę od Januszy biznesu co by kilka złotych na zusach zaoszczędzić.
  "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
  „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

  Komentarz


  • Zamieszczone przez Beziooo Zobacz posta
   Cóż, słyszałem że około połowy osób w tym kraju zarabia poniżej 2500 zł na rękę i to wydaje się o wiele bardziej możliwe niż ta cała średnia pensja, która jest jedną wielką bzdurą.
   Zakladając 2500 daje to 5000 w dwie osoby i moje wyliczenia pozostają na poziomie 3% (gdy 100% podwyżki), oraz mniej niż 1% (gdy 20% podwyżki). Wcześniej zaokrągliłem do góry, aby się nie bawić w 2,3% itd.
   Zamieszczone przez Beziooo Zobacz posta
   Do tego ta dwójka może mieć też dzieci, więc mamy dodatkowe koszty
   Jest już 500+ i wyprawka+, poza tym zakładam, że Polak i Polka wiedzą co robią gdy płodzą dzieci.
   Zamieszczone przez Beziooo Zobacz posta
   są też osoby samotne oraz emeryci, oni akurat nie są głównym obiektem zainteresowania obecnego rządu i na pomoc raczej nie mogą liczyć.
   To już granie na emocjach, słabe.. poza tym emeryci dostali podwyżki, a Ci najbardziej leniwi nawet powyżej 6%.
   Zamieszczone przez Beziooo Zobacz posta
   Jak widać ciężko stwierdzić, czy faktycznie jesteśmy w stanie ponieść takie koszty. Moim zdaniem pieniądze na cele transformacji energetycznej należy pozyskać z innych źródeł niż kieszenie przedsiębiorców i gospodarstw domowych.
   Powinni również monitorować ceny i refundować częściowo (a emerytom, rencistom, samotnym i rodzinom wielodzietnym całościowo) zakup lodówki, pralki, suszarki, żarówek, dużego telewizora, laptopa i kina domowego, wszakże prąd jest bezużyteczny bez sprzętu .

   Komentarz


   • Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
    Powinni również monitorować ceny i refundować częściowo (a emerytom, rencistom, samotnym i rodzinom wielodzietnym całościowo) zakup lodówki, pralki, suszarki, żarówek, dużego telewizora, laptopa i kina domowego, wszakże prąd jest bezużyteczny bez sprzętu .
    Nie stosujmy takiej słabej ironii, w mojej wypowiedzi nie chodziło mi o refundowanie czegokolwiek gdyż socjalizmu nie popieram, a co za tym idzie nie popieram dowalania kolejnych podatków i opłat (szczególnie związanych z klimatem). Dlaczego od razu wyciąga się łapy w kierunku przedsiębiorców i gospodarstw domowych wydając w międzyczasie miliardy na dotowanie górnictwa i sprowadzanie węgla z Rosji?

    Opodatkowanie w tym kraju już jest totalnie przesadzone (dlatego patrzę przychylnym okiem na pomysł redukcji akcyzy na prąd, to pomoże w redukcji wzrostu cen prądu), prawie połowę pensji przejadają wszelkie możliwe podatki (a przedsiębiorcy mają jeszcze wyższe koszty) i nagle teraz mamy się zrzucać na transformację, którą wszystkie rządy konsekwentnie od 30 lat olewają? Gdzie są elektrownie atomowe, o których od tylu lat się dyskutuje? Czemu utrudnia się życie właścicielom lądowych farm wiatrowych?
    Ostatnio edytowany przez Beziooo; [ARG:4 UNDEFINED].
    Zamieszczone przez księciuniu
    Bo umieć opierdolić (Czerczesow), a nie tylko się drzeć (Hasi), to też jest sztuka.

    Komentarz


    • Przerażająca jest ta pewność PISu co do własnych racji:

     Tylko my możemy zmieniać Polskę, zapewnić Polakom lepszy los, ale nie uczynimy tego bez wysiłku intelektualnego, moralnego, organizacyjnego; musimy wykazać się determinacją i mieć przeświadczenie, że zwycięstwo jest w zasięgu ręki - dodał prezes PiS.
     https://businessinsider.com.pl/polit...a-2018/48crkht

     Przy takich okazjach zawsze mi się przypomina Łona:

     Kiedy wszyscy wokół ciebie równiuteńko idą
     Przyjacielu ty bądŹ uprzejmy mieć wątpliwość
     I kiedy bronisz prawdy mając ją za jedynie prawdziwą
     Ty bądŹ uprzejmy mieć wątpliwość
     I gdy już wierzysz, że twoja perspektywa jest jedyną perspektywą
     Ty bądŹ uprzejmy mieć wątpliwość
     I zanim uznasz tych co mają ją za zbędne ogniwo
     Przyjacielu, ty bądŹ uprzejmy mieć wątpliwość
     Ostatnio edytowany przez sephrioth; [ARG:4 UNDEFINED].

     Komentarz


     • Faktycznie, inni politycy na swoich konwencjach zwykle mówią "Nie tylko my możemy zmieniać Polskę" albo wprost "My nie jesteśmy w stanie zmienić Polski". Szczególnie Winnicki z Korwinem. Każdy zmienia w swojej skali. Przerażające.

      Zamieszczone przez Beziooo Zobacz posta
      Dlaczego od razu wyciąga się łapy w kierunku przedsiębiorców i gospodarstw domowych wydając w międzyczasie miliardy na dotowanie górnictwa i sprowadzanie węgla z Rosji?
      Było w tym temacie, ale przypomnę. PO w ramach "wygaszania górnictwa" zatrzymała tworzenie nowych ścian wydobywczych w kopalniach. Aktualnie więc nie starcza krajowego węgla. No, ale w zamian postawili na energię atomową

      https://www.bankier.pl/wiadomosc/Ato...i-3351336.html

      To raz. Dwa - w 2008 przyklepali "pakiet klimatyczny" uniemozliwiający Polsce walkę o własne interesy ze względu na wielkie różnice w strukturze źródeł energii w porównaniu z państwami... posiadającymi atom.

      Regulacje przygotowywane przez Komisję Europejską w ramach tzw. Pakietu Zimowego jednoznacznie wyznaczają kierunek: przyszłością są rozproszone, efektywne źródła energii. Brukseli udało się zwiększyć koszty uprawnień CO2 – emisja jednej tony to wydatek rzędu ponad 18 euro i to nie koniec podwyżek. Taki wzrost to dla polskich spółek, które ok. 80 proc. prądu wytwarzają z węgla, utrata konkurencyjności. Wraz z wyższymi cenami bardziej atrakcyjną alternatywą stają się import oraz OZE.

      W polskich realiach na te powszechnie widoczne zjawiska nakładają się strukturalne problemy z górnictwem węgla. Mimo że państwowe firmy energetyczne zostały zmuszone do wsparcia kopalń kwotą niemal 3 mld zł (dzięki temu udało się uratować przed upadłością Kompanię Węglową i jej spadkobierczynię – Polską Grupę Górniczą), to z powodu niedoinwestowania sektora zaczyna brakować krajowego surowca i trzeba coraz więcej importować go z zagranicy (głównie Rosji). Jednocześnie, wraz ze wzrostem gospodarczym, Polska bije kolejne rekordy zapotrzebowania na moc. Konieczne są nowe źródła energii. Jak je sfinansować? Inwestowanie w nowe bloki było przez wiele lat nieopłacalne. Bolączką sektora od lat jest syndrom „missing money” – brakujących przychodów, które zagwarantowałyby rentowność.

      Zachodnie koncerny szybciej reagują na zmieniające się realia rynkowe. Inwestują w nowe technologie, mierzą się z wyzwaniami gospodarki cyfrowej, rozproszonych źródeł energii czy elektromobilności. Tymczasem polska energetyka, zdominowana przez własność państwową, dopiero zaczyna sobie odpowiadać na pytanie – co dalej? Jak ugryźć temat innowacji? W jaki sposób zagwarantować ich opłacalność? I wreszcie – co zrobić, by przetrwać w szybko zmieniającym się świecie? Wiadomo już, że model funkcjonowania musi się zmienić.
      https://forsal.pl/biznes/energetyka/...i-zyskami.html

      Zamieszczone przez Beziooo Zobacz posta
      Czemu utrudnia się życie właścicielom lądowych farm wiatrowych?
      Utrudnia "się"? 2017:

      Rolnicy budowali zielone megawaty, ręcząc swoim majątkiem. Dziś nie mają pieniędzy na spłatę rat kredytów i boją się przejęć za bezcen swoich wiatraków.

      Właściciele wiatraków dotują je z innych działalności, np. rolniczej czy przetwórczej. To często biznesy rodzinne. Stawiając pojedyncze turbiny osoby te lokowały w nich oszczędności życia lub zadłużały się. Dzisiaj mają problemy ze spłatami i walczą o przetrwanie - pisze "Rzeczpospolita".
      https://www.agropolska.pl/zielona-en...ructwa,73.html
      My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

      Komentarz


      • Foxx dalej ze ściemami leci
       http://www.planergia.pl/post/zwolenn...tr-w-oczy-2525

       Wszyscy uciekają po zmianie przepisów, a ten swoje.

       Komentarz


       • Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
        150 złotych na gospodarstwo domowe to istotne obciążenie budżetu? Dwoje pracujących przy średniej pensji w kraju ma 6500 złotych razem na rękę, czyli ich obciążenie wyniesie mniej niż 3%. Przy 20% podwyżce byłoby to mniej niż 1%.
        Tylko ile osób tę "srednią" pensję zarabia?Zdajesz sobie sprawę,że nie obejmuje ona pracowników najmniejszych przedsiębiorstw ani pracujących na umowy cywilnoprawne?A to właśnie te grupy zarabiają najmniej.
        #MioduskiOut

        Komentarz


        • Midzi - wskaż, co w moim wpisie nie jest prawdą albo zawieś wrzucanie swoich ściem na forumce na tydzień
         My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

         Komentarz


         • Zamieszczone przez AGZI Zobacz posta
          Tylko ile osób tę "srednią" pensję zarabia?Zdajesz sobie sprawę,że nie obejmuje ona pracowników najmniejszych przedsiębiorstw ani pracujących na umowy cywilnoprawne?A to właśnie te grupy zarabiają najmniej.
          Podałem w dalszym poście również medianę. Statystyki również nie uwzględniają szarej strefy oraz faktu, że JDG wrzuca dużo rzeczy w koszty sztucznie pokazując, że niewiele zarabia. Jak na wszystko będziemy patrzeć, że „stara babcia nie ma na leki, dzieci będą głodować, niektórych nie będzie na to stać” to nic nigdy w tym kraju na lepsze się nie zmieni. Nadal w Warszawie będziesz palił 10 papierosów dziennie nie paląc, a Janusze będą palić śmieciami. Mamy niskie bezrobocie trzeba się też lekko życiowo ogarnąć i nie myśleć w kółko, że moje zarobki to wina wszystkich dookoła, a nie mnie samego.

          Komentarz


          • Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
           Midzi - wskaż, co w moim wpisie nie jest prawdą albo zawieś wrzucanie swoich ściem na forumce na tydzień
           Może i prawda, ale poleciałeś populizmem kierowanym do wybranych jak z propagandy w TVPiS. A glowny powód jest inny:


           W rozstrzygniętych tydzień temu rządowych aukcjach, farmy wiatrowe okazały się najtańszym źródłem energii elektrycznej w Polsce. Dwa dni później Ministerstwo Energii zakomunikowało, że wszystkie działające już wiatraki na lądzie zostaną usunięte, a w ich miejsce nie powstaną już nowe. To realizacja obietnic przedwyborczych PiS - tłumaczy minister energii.

           W środę rząd zakontraktował u inwestorów budowę kilkuset nowych turbin wiatrowych (ok. 1 GW mocy). Zaoferowane przez inwestorów ceny, po których zobowiązali się sprzedawać prąd, wyniosły średnio niespełna 197 zł/MWh. To mniej od obecnej ceny energii na rynku (250 zł/MWh) i dużo taniej od całkowitych kosztów produkcji w nowych elektrowniach węglowych (350 zł/MWh).

           W piątek Ministerstwo Energii zaprezentowało natomiast projekt polityki energetycznej Polski, z którego wynika, że wszystkie istniejące turbiny wiatrowe zostaną zezłomowane do 2035 roku, a te, które rząd właśnie zakontraktował, kilka lat później. Na ich miejsce nie powstaną już żadne inne wiatraki.

           – Spadek produkcji z elektrowni wiatrowych wymuszony jest naszymi zobowiązaniami politycznymi – tłumaczył, prezentując projekt „Polityki energetycznej Polski do 2040 roku”, minister energii Krzysztof Tchórzewski.
           "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
           „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

           Komentarz


           • Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
            Podałem w dalszym poście również medianę. Statystyki również nie uwzględniają szarej strefy oraz faktu, że JDG wrzuca dużo rzeczy w koszty sztucznie pokazując, że niewiele zarabia. Jak na wszystko będziemy patrzeć, że „stara babcia nie ma na leki, dzieci będą głodować, niektórych nie będzie na to stać” to nic nigdy w tym kraju na lepsze się nie zmieni. Nadal w Warszawie będziesz palił 10 papierosów dziennie nie paląc, a Janusze będą palić śmieciami. Mamy niskie bezrobocie trzeba się też lekko życiowo ogarnąć i nie myśleć w kółko, że moje zarobki to wina wszystkich dookoła, a nie mnie samego.
            Szkoda tylko, że przez wzrost cen prądu wiele rzeczy też podrożeje, na przykład żywność czy komunikacja miejska. Patrzenie na całą sprawę tylko przez pryzmat wzrostu cen samych rachunków za energię jest bardzo krótkowzroczne. Koszty życia i tak dużo się zmienią, przez wzrost cen dla biznesu możemy mieć załamanie gospodarcze a bezrobocie wtedy już nie będzie takie niskie jak mówisz. Co wtedy? Dalej będziemy wmawiać ludziom, że dla przyszłych pokoleń mamy robić z siebie biedaków? Czy raczej będziemy walczyć o obniżenie celów w polityce klimatycznej dla państw takich jak my (uzależnionych od węgla) i rozpoczniemy transformację w tempie możliwym do wytrzymania dla naszej gospodarki?
            Zamieszczone przez księciuniu
            Bo umieć opierdolić (Czerczesow), a nie tylko się drzeć (Hasi), to też jest sztuka.

            Komentarz


            • Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
             Może i prawda, ale poleciałeś populizmem kierowanym do wybranych jak z propagandy w TVPiS. A glowny powód jest inny:
             Ja rozumiem, że wzorem "dziennikarzy" "śledczych", jeżeli nie ogarniasz związku przyczynowo-skutkowego w jakiejś sytuacji, lecisz inwektywami - również identycznymi, jak serwowane przez nich. Ale jeżeli nie dostrzegasz go w cytacie, który sam wrzucasz...

             W sprawie energetyki wiatrowej okres rządów premier Szydło cechował zdrowy rozsądek i zamiar dotrzymania złożonej w 2015 r. obietnicy wyborczej. To dzięki aktywności posłów PiS udało się przeforsować przez Sejm, zbawienną dla polskiej wsi ustawę odległościową, która zatrzymała niekontrolowaną ekspansję wiatraków w Polsce i dała szansę na ucywilizowanie procesu inwestycyjnego.
             http://stopwiatrakom.eu/aktualnosci/...ak%C3%B3w.html
             My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

             Komentarz


             • Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
              Podałem w dalszym poście również medianę. Statystyki również nie uwzględniają szarej strefy oraz faktu, że JDG wrzuca dużo rzeczy w koszty sztucznie pokazując, że niewiele zarabia. Jak na wszystko będziemy patrzeć, że „stara babcia nie ma na leki, dzieci będą głodować, niektórych nie będzie na to stać” to nic nigdy w tym kraju na lepsze się nie zmieni. Nadal w Warszawie będziesz palił 10 papierosów dziennie nie paląc, a Janusze będą palić śmieciami. Mamy niskie bezrobocie trzeba się też lekko życiowo ogarnąć i nie myśleć w kółko, że moje zarobki to wina wszystkich dookoła, a nie mnie samego.
              Ale ta wspomniana przez ciebie babcia nie może się "życiowo ogarnąć".Ma emeryturę,jaką ma i musi z tego wyżyć.Zresztą nie muszą niczego ludziom wypłacać.Wystarczyłoby obniżyć opodatkowanie.
              #MioduskiOut

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
               Ja rozumiem, że wzorem "dziennikarzy" "śledczych", jeżeli nie ogarniasz związku przyczynowo-skutkowego w jakiejś sytuacji, lecisz inwektywami - również identycznymi, jak serwowane przez nich. Ale jeżeli nie dostrzegasz go w cytacie, który sam wrzucasz...


               http://stopwiatrakom.eu/aktualnosci/...ak%C3%B3w.html
               Dostrzegam za to, że chcąc pozyskać głosy rolnika głosującego wczesniej na PSL zrobiło się głupotę i uwaliło wiatraki w Polsce. Może dałoby się zrobić jedno i drugie? A może wiatraki są ważniejsze niż kilka głosów mniej?

               Zamiast dla grupki, poczytaj jaki to ma dla całej gospodarki: https://wysokienapiecie.pl
               Ostatnio edytowany przez Hazardzista; [ARG:4 UNDEFINED].
               "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
               „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

               Komentarz


               • Zamieszczone przez AGZI Zobacz posta
                Ale ta wspomniana przez ciebie babcia nie może się "życiowo ogarnąć".Ma emeryturę,jaką ma i musi z tego wyżyć.Zresztą nie muszą niczego ludziom wypłacać.Wystarczyłoby obniżyć opodatkowanie.
                Teraz nie ma, teraz zbiera żniwa swojej kariery zawodowej. Wielu moich rówieśników też omija opodatkowanie i ma więcej na rękę, nie widzę powodu dla którego za 30-40 lat mieliby dostawać taką samą emeryturę jak ja.

                Komentarz

                Pracuję...
                X