Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Protoplasta może?

  Komentarz


  • Tak myślałem, że mi odpiszesz.
   Jednak jesteś przewidywalny do bólu
   "Więcej niż 3 mln Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy ich nękać tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym."

   Israel Singer na Światowym Kongresie Żydów

   Komentarz


   • Zamieszczone przez Noris Zobacz posta
    Tak myślałem, że mi odpiszesz.
    Jednak jesteś przewidywalny do bólu
    Chyba nie powiesz mi teraz, że się wstydzisz iż głosujesz na ewidentnie prożydowskich polityków?

    Komentarz


    • midzi, wymienisz chociaż jednego polityka którejkolwiek partii, który będąc w pałacu nie zapali świeć? Uwzględnij również krzykliwych wodzów RN.

     Komentarz


     • Spółki energetyczne przeznaczą 1 miliard na rekompensaty związane ze wzrostem cen energii, którą same sprzedają.

      To tak jakby sprzedawca przeznaczał część zysków ze sprzedaży produktu, aby zrekompensować wysoką cenę tego produktu.

      Oczywiście „rekompensaty” dostaną Ci co na to najbardziej „zasługują”, a tym się zajmie specjalnie powołany do tego fundusz.

      K.u.r.w.a Tchórzewski nie przestaje zadziwiać.

      Czy te głąby i debile z ME mogliby się zająć dobrym zarządzaniem sektorem za który odpowiadają zamiast bawić się w komunistów?

      Komentarz


      • Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
       W dzisiejszych warunkach widać, że jest to jedyne skuteczne narzędzie. Gdyby był wolny rynek, można by pomyśleć o innych wariantach.
       Niektórzy ludzie widzą w takich przypadkach zawsze tylko jedno skuteczne narzędzie, tylko powody się zmieniają.

       Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
       Bartosiak od lat ma fiksację na punkcie Chin i od lat wieszczy ich mocarstwową ekspansję ekonomiczną na zachód i w kontrze przeorientowanie jankesów na tę Azję - również militarne. Właśnie ich okręty płyną na Morze Czarne, a dwa dni temu Turcja oświadczyła że uznaje pełną integralność Ukrainy włącznie z Krymem. Podczas niedawnego incydentu przy wejściu do Cieśniny Kerczeńskiej zostały przechwycone rozmowy dowódców okrętów FSB Moskwą i opublikowane przez ukraińską bezpiekę. Amerykański samolot wywiadowczy akurat wtedy przelatywał nad granicą wód międzynarodowych w tamtej okolicy "z tragarzami"...

       Sytuacja jest dynamiczna. W następstwie polityki Niemiec i Francji, jankesi nie dość, że odstąpili od pomysłu Obamy, by wycofać się z rywalizacji o wpływy w Europie, to bardzo aktywnie zmienili postawę o 180 stopni. Do tego stopnia, że moim zdaniem - o czym parokrotnie pisałem - odpalili duże aktywa spośród agentury wpływu w naszym regionie. Ledwo opcja niemiecka utraciła żyrandol - od razu odpalono projekt, którego "gospodarzami" stał się prezydent Polski i pani prezydent Chorwacji. Dosłownie w ciągu kilku miesięcy. Choćby po kontraktach na dostawy gazu widać, że USA traktują inwestycje w nasz region na poziomie strategicznym. Ponad rok temu na plażach Bułgarii NATO zorganizowało pierwsze bardzo duże manewry wyłącznie rakietowej broni antyokrętowej. Nie sądzę, by to wszystko było możliwe, bez akceptacji deep state, czyli tych spośród rządzących za oceanem, którzy nie potrzebują do tego demokratycznego mandatu.
       Zgadzam się w 100%, tylko co w przypadku gdy Jankesi zmienią zdanie? Robili to już wielokrotnie - RESET Obamy, pivot na pacyfik, powrót do Europy. Za chwilę możemy się obudzić z ręką w nocniku i sforą wilków dookoła.


       Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
       Spytałeś, to odpowiedziałem. Co do kryzysu - z jakiegoś powodu ta kasa z prywatnych kont w OFE została ukradziona.
       Zamieszczone przez Alexis de Tocqueville
       Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy.
       Z tego co pamiętam sytuacja budżetowa zbliżała się szybko do 60% długu w stosunku do PKB, po czym następny budżet musiałby zostać uchwalony bez deficytu, co oznaczało cięcia i niezadowolenie społeczeństwa. Przy okazji można było coś przytulić.

       Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
       Jeżeli komuś obojętny jest np. ustrój państwa, pewnie tak.
       Jest mi obojętne czy jest system prezydencki, kanclerski czy jakikolwiek inny. Państwo ma być skuteczne, szybkie i możliwie tanie w działaniu. Nikt nie traktuje na poważnie składania interpelacji czy ustalanie porządku obrad - i tak większość przegłosuje jak zechce.

       Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
       Ale jakiego pomysłu?
       https://ruchnarodowy.net/wp-content/...Narodowego.pdf

       Komentarz


       • https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/c...s-obronia.html

        Zamieszczone przez NIK
        Najwyższa Izba Kontroli uważa za niecelowe i niegospodarne również finansowanie z budżetu państwa szkoleń strzeleckich dla uczniów klas wojskowych, w których przeznacza się 60 sztuk amunicji na jednego uczestnika oraz bezpłatne udostępnianie amunicji dla organizacji proobronnych (250 sztuk na osobę), w sytuacji gdy liczba dostępnych nabojów na jednorazowe szkolenie żołnierza zawodowego wynosi 6 sztuk.
        Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
        -------------
        Jedynie prawda jest ciekawa

        Józef Mackiewicz

        Komentarz


        • Zamieszczone przez sephrioth Zobacz posta
         Niektórzy ludzie widzą w takich przypadkach zawsze tylko jedno skuteczne narzędzie, tylko powody się zmieniają.
         Ładne haiku W taki sposób można skwitować cokolwiek.

         Zamieszczone przez sephrioth Zobacz posta
         Zgadzam się w 100%, tylko co w przypadku gdy Jankesi zmienią zdanie? Robili to już wielokrotnie - RESET Obamy, pivot na pacyfik, powrót do Europy. Za chwilę możemy się obudzić z ręką w nocniku i sforą wilków dookoła.
         Pivot na Pacyfik zrobił raczej Bartosiak, niż Jankesi (chyba, że mówimy o wojnie celnej, ale ona też nie dotyczy przecież tylko Chin). Jedyną tego typu i skali zmianą był "reset" i jego odkręcenie, o czym sam pisałem. Najlepsze, że działania związane z Trójmorzem i ściąganiem tu jak największej infrastruktury wojskowej USA jest realizacją postulatów zawartych w publicystyce z linka, który wrzuciłeś na końcu. Generalnie jest to suma różnych uzgodnień, czy działań bilateralnych, oktagonalnych, heksagonalnych, itp. Tworzą one różne siatki wspólnych interesów i prowadzą do tworzenia strategicznej infrastruktury na osi północ-południe jako konkurencyjnej dla wielowiekowego tranzytu "wschód-zachód". A jak wiemy, konkurencja to raczej zdrowe zjawisko. Jeżeli Niemcy i Francja będą kontynuowały próby wypchnięcia Jankesów z europejskiej strefy wpływów - pogłębią zupełnie nową sytuację geopolityczną, w której choćby lobby zbrojeniowe działające na zapleczu obu partii w Waszyngtonie, nie mówiąc o zwykłym biznesie, będzie moderować sytuację. Taki scenariusz uważam dzisiaj za najbardziej prawdopodobny.

         O wiele bardziej się obawiam odzyskania władzy przez opcję niemiecką w Warszawie. I taki jest realny wybór w przyszłorocznych kampaniach.

         I Twoim zdaniem RN podejmuje jakiekolwiek działania, by ludzi przekonać do takiej "wizji"? Interesuję się tematem i jedyne, co widzę, to krytyka polityki imigracyjnej, czy np. postawy wobec Ukrainy. Tyle, że autorom tego tekstu unikają drobiazgi w rodzaju tego, że kultu Bandery i Szuchewycza nie wprowadzają banderowcy (poza Wiatrowyczem), tylko "liberałowie" z premierem i prezydentem na czele. Na smyczy Niemiec i eurofederastów z Sorosem jako istotnym sponsorem. Skoro tego nie wiedzą - jak można ich, nawet publicystyczne w formie, pomysły traktować poważnie? Obszernej krytyce "polityki jagiellońskiej" towarzyszy jakaś oderwana od rzeczywistości mania wielkości. Trzy konkurujące frakcje nad Dnieprem - niemiecka, rosyjska i amerykańska - dostarczają swoim słupom tyle $ i towaru, że nasza ewentualna "warunkowa" oferta ma się jak zegarek Nowaka do kryształowego fortepianu Poroszenki. Kilku z ich oligarchów (na pewno Poroszenko i Achmetow) ma majątki porównywalne z dużą częścią polskiego budżetu. W większości w rajach podatkowych.

         Oczywiście, ktoś mógłby spytać o paradoks, że moderowani przez Niemcy "liberałowie" z ostentacją akceptują nie tylko promowany banderyzm, ale i symbolikę SS Galizien. Gotowy pomysł np. na zamrożenie szerszych relacji biznesowych przez Polaków. W PiS też ma o tym pojęcie jedna osoba na zapleczu Dudy, a nie MSZ, ale na szczęście jest to gość zajmujący się będącą jeszcze w powijakach polską soft-power na wschodzie. Po ponad dwóch dekadach zaniedbań.

         Na tym wycinkowym przykładzie najlepiej widać brak orientu w elementarnych aspektach zagadnień, którymi się ma ambicje zajmować. Tam w sondażach wygrywa Tymoszenko, przed komikiem i Poroszenką (8%). Jedyna licząca się partia nacjonalistyczna balansuje na krawędzi progu 5% i jest... jedyną tam siłą propolską (forsują własną wizję Międzymorza z Ukrainą i Polską w centrum - nie oceniam, informuję).
         My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

         Komentarz


         • Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
          I Twoim zdaniem RN podejmuje jakiekolwiek działania, by ludzi przekonać do takiej "wizji"? Interesuję się tematem i jedyne, co widzę, to krytyka polityki imigracyjnej, czy np. postawy wobec Ukrainy. Tyle, że autorom tego tekstu unikają drobiazgi w rodzaju tego, że kultu Bandery i Szuchewycza nie wprowadzają banderowcy (poza Wiatrowyczem), tylko "liberałowie" z premierem i prezydentem na czele. Na smyczy Niemiec i eurofederastów z Sorosem jako istotnym sponsorem. Skoro tego nie wiedzą - jak można ich, nawet publicystyczne w formie, pomysły traktować poważnie? Obszernej krytyce "polityki jagiellońskiej" towarzyszy jakaś oderwana od rzeczywistości mania wielkości. Trzy konkurujące frakcje nad Dnieprem - niemiecka, rosyjska i amerykańska - dostarczają swoim słupom tyle $ i towaru, że nasza ewentualna "warunkowa" oferta ma się jak zegarek Nowaka do kryształowego fortepianu Poroszenki. Kilku z ich oligarchów (na pewno Poroszenko i Achmetow) ma majątki porównywalne z dużą częścią polskiego budżetu. W większości w rajach podatkowych.
          Ale dlaczego oczekujesz wnikania w drobiazgi? Przecież autorom tekstów ustaw PiSu też umykają pewne drobiazgi, ale to nie przeszkadza jednego dnia mówić "Ani kroku w tył z reformą sądów", żeby kolejnego mówić "Musimy taktycznie się cofnąć". Kolejny przykład - ustawa o IPN. Gowin idzie do radia i mówi, że podwyżki cen energii nie wpłyną na ceny innych produktów. RN nie może być cyniczny w budowaniu swojego poparcia, i posługiwać się socjotechniką, żeby wytworzyć jakiś swój obraz, na który target będzie się ustawiał? Przecież PiS ustabilizował ileś procent poparcia Sakiewiczem i, w dalszym ciągu nieudowodnioną, posiadając wszelkie do tego narzędzia, tezą o zamachu spowodowanym przez Rosjan. Nie umknęły tam jakieś drobiazgi w tej wizji? Obiecywano ujawnienie aneksu do raportu WSI. No chyba komuś coś umknęło jak wypowiadał tę deklaracje, skoro wszystkie warunki które pdoawał zostały spełnione, a jednak aneksu nie ujawniono. Jednak w dalszym ciągu uznajesz, że nic złego się nie dzieje.

          Zaznaczam, że ja nie twierdzę, że mi takie budowanie poparcia przez PiS przeszkadza - są w tym skuteczni i bardzo możliwe, że faktycznie - nic złego się nie dzieje. Ale odnoszę wrażenie, że standardy masz w tej kwestii Foxxie, podwójne. Inne ugrupowania też chcą siąść przy stole.
          Ostatnio edytowany przez bloniaq; 48555.
          Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
          -------------
          Jedynie prawda jest ciekawa

          Józef Mackiewicz

          Komentarz


          • Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
           Pivot na Pacyfik zrobił raczej Bartosiak, niż Jankesi (chyba, że mówimy o wojnie celnej, ale ona też nie dotyczy przecież tylko Chin).
           Nie sądzę, że Bartosiak sam to wymyślił. Wystarczy wpisać w googla: "Obama pacific pivot" i dostaniesz mnóstwo artykułów na ten temat. Pierwszy, który znalazłem był z 2011.

           Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
           O wiele bardziej się obawiam odzyskania władzy przez opcję niemiecką w Warszawie. I taki jest realny wybór w przyszłorocznych kampaniach.
           Wiadomo, że z trzech bandytów Jankesi są dla nas "najlepsi". Chodzi o to, że jak zechcą nas zostawić/sprzedać/porzucić musimy być gotowi, a nie widzę żeby rząd PISu przygotowywał się na taki scenariusz.

           Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
           I Twoim zdaniem RN podejmuje jakiekolwiek działania, by ludzi przekonać do takiej "wizji"?
           Baloniaq to świetnie wytłumaczył. Przecież RN nie będzie tłumaczył, że ZUS za kilka lat zbankrutuje, że z krzywej Laffera wynika, że podatki możemy obniżać, że ideologia która przychodzi do nas z zachodu to zakamuflowana wersja marksizmu. Większość ludzi albo tego nie rozumie, albo tego nie chce słuchać. Więc RN znalazł widoczny dla każdego problem, z którym PIS sobie nie radzi i w to uderza.

           Komentarz


           • Zamieszczone przez sephrioth Zobacz posta
            Nie sądzę, że Bartosiak sam to wymyślił. Wystarczy wpisać w googla: "Obama pacific pivot" i dostaniesz mnóstwo artykułów na ten temat. Pierwszy, który znalazłem był z 2011.
            Ale Bartosiak to bardzo lansował jako pewnik, wręcz doktrynalnie. A, niezależnie od liczby artykułów prawda jest taka, że w wyniku asekuranckiej polityki Obamy to właśnie za jego kadencji Chińczycy zbudowali i uzbroili sztuczne wyspy na Morzu Południowochińskim.

            Zamieszczone przez sephrioth Zobacz posta
            Wiadomo, że z trzech bandytów Jankesi są dla nas "najlepsi". Chodzi o to, że jak zechcą nas zostawić/sprzedać/porzucić musimy być gotowi, a nie widzę żeby rząd PISu przygotowywał się na taki scenariusz.
            Elastyczny charakter Trójmorza jest takim scenariuszem. Jak najlepiej wykorzystać aktualne historyczne "okno" i koniukturę w budowie siatek opartych na wspólnych interesach, a nie próby tworzenia "sztywnego" sojuszu, który nawet jeżeli by doszedł do skutku, z powodu oczywistych sprzeczności w interesach byłby fikcją. A tu np. Litwa przyznała częstotliwości kilku polskim kanałom, w tym TVP.INFO i TVP Historia. RN zatrzymał się na rugowaniu tam polskiego języka z całej przestrzeni publicznej.

            Zamieszczone przez sephrioth Zobacz posta
            Bloniaq to świetnie wytłumaczył. Przecież RN nie będzie tłumaczył, że ZUS za kilka lat zbankrutuje, że z krzywej Laffera wynika, że podatki możemy obniżać, że ideologia która przychodzi do nas z zachodu to zakamuflowana wersja marksizmu. Większość ludzi albo tego nie rozumie, albo tego nie chce słuchać. Więc RN znalazł widoczny dla każdego problem, z którym PIS sobie nie radzi i w to uderza.
            No to zobaczymy z jakim skutkiem, Bloniaqowi odpowiadam niżej. Swoją drogą nie mam wrażenia, że piszecie o tym samym

            Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
            (...) Obiecywano ujawnienie aneksu do raportu WSI. No chyba komuś coś umknęło jak wypowiadał tę deklaracje. A jednak w dalszym ciągu uznajesz, że nic złego się nie dzieje. (...)

            Zaznaczam, że ja nie twierdzę, że mi takie budowanie poparcia przez PiS przeszkadza - są w tym skuteczni i bardzo możliwe, że faktycznie - nic złego się nie dzieje. Ale odnoszę wrażenie, że standardy masz w tej kwestii Foxxie, podwójne.
            Nie, nie oceniam podwójnie. Oceniam na bieżąco. Prawie wszystkie wymienione przez Ciebie motywy wynikały z tarć frakcyjnych. Przy czym od początku zdecydowanie krytykowałem ustawy wychodzące z resortu Ziobry, paradoksalnie pisane często z podejściem do tematu własnie takim, jak RN. Czyli jest ogólny postulat, pisze się projekt, a w - ważnych - szczegółach ignorancja. Jeżeli chodzi o drugą część raportu o WSI - ufam L. Kaczyńskiemu. On oceniał, że Macierewicz w takim stopniu wymieszał w nim fakty z ich interpretacjami, że publikacja tego jako oficjalnego dokumentu może tylko zaszkodzić/nie obronić się prawnie. A Macierewicz deklarował publikację nie czekając na stanowisko wybranego już w 2015 nowego prezydenta.

            Nie mam zdania nt. wyjaśniania katastrofy smoleńskiej, ale twierdzenie, że mają wszystkie dostępne narzędzia w sytuacji nie tylko braku zwrotu wraku, ale odmowy wpuszczenia we wrześniu polskich prokuratorów i archeologów na teren katastrofy* (mimo wcześniejszej zgody)... uważam za umiarkowanie precyzyjne.

            PS Nigdzie nie pisałem o cyniźmie RN, tylko o chronicznym deficycie zaangażowania się w ciężką robotę daleko od kamer zauważalnym u jego liderów. Podobnie jak u JKM zresztą. Forma "prawicowego Antypisa" jest multimedialnym pójściem na łatwiznę. Życie zweryfikuje

            EDIT: *nie dawało mi to spokoju i jeszcze sprawdziłem - widziałem program z prokuratorem narzekającym na przeszkody przy organizacji tamtej wizyty. Jednak było coś takiego:

            07.09.2018, 18:09 |aktualizacja: 18:43

            Polscy prokuratorzy zakończyli oględziny wraku Tu-154M w Smoleńsku. Przedstawiciele prokuratury i technicy kryminalistyczni przez pięć dni, od poniedziałku do piątku, prowadzili oględziny m.in. elementów konstrukcyjnych tupolewa.
            https://www.tvp.info/38891465/polscy...wa-w-smolensku
            Ostatnio edytowany przez Foxx; 739.
            My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

            Komentarz


            • Cytat Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
             Spytałeś, to odpowiedziałem. Co do kryzysu - z jakiegoś powodu ta kasa z prywatnych kont w OFE została ukradziona.
             Cytat Zamieszczone przez Alexis de Tocqueville
             Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy.
             Z tego co pamiętam sytuacja budżetowa zbliżała się szybko do 60% długu w stosunku do PKB, po czym następny budżet musiałby zostać uchwalony bez deficytu, co oznaczało cięcia i niezadowolenie społeczeństwa. Przy okazji można było coś przytulić.

             Wyszedłeś wtedy na ulicę ? Przestań pierdolić Bolesław, bo żółć się ulewa.
             E: to jest odpowiedz do sephiotroth, pogrubiłem cytowaną treść.
             „Na gruzach starego świata powstał nowy, znacznie gorszy, skażony anglosaskim cynizmem, zakłamaniem i podłością. Bez porównania więcej zła wyrządzili na świecie anglosascy mężowie stanu niż Hitler i Stalin razem wzięci. Tamci zabili ciała, ci zabili dusze milionów.” Zbigniew Blichewicz "Szczerba".

             Komentarz


             • http://barometrprawa.pl/?fbclid=IwAR...HA-SL4ns2YNanQ

              Takie tam, ciekawostki.
              Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
              -------------
              Jedynie prawda jest ciekawa

              Józef Mackiewicz

              Komentarz


              • Taki tam niepozorny artykulik z interii:
               https://biznes.interia.pl/podatki/ne...w,2595854,4211
               "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
               Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
               Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
               Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
               "
               Janusz Waluś - czekaMY!

               Komentarz


               • Rząd przyjął ustawę o waloryzacji rent i emerytur, która wpisuje się w socjalistyczno-komunistyczną strategię "żeby wszyscy mieli po równo".

                Komentarz

                Pracuję...
                X