Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Cóż, nie ukrywam, że celu działania to się akurat domyślałem. Bardziej interesuje mnie teentepizm tej kwestii ( ), czyli: czy jest przykład innego państwa (tradycyjnie oprócz Mołdawii i Czarnogóry), które w ten sposób okazuje swoją dezaprobatę wobec jakiegoś, porównywalnie protekcjonalnego w treści, przejawu komunikacji dyplomatycznej?
    Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
    -------------
    Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Polskie samozwańcze elity to jedna wielka patologia. Nie ma znaczenia z której strony, wszyscy są siebie warci.
      Polityka wstawania z kolan pełną gębą
      Gdyby taki numer 4-5 temu odstawiła ambasada Niemiec to kilku najkoszerniejszych pisiaków w geście protestu rytualnie wyrwało by sobie wszystkie włosy z głowy i genitaliów lamentując pod niebiosa.
      Podejrzewam że po takiej akcji nawet król Makumba z Zimbabwe potrafiłby odpowiednio zareagować.
      Gdy pierwszy raz usłyszałem określenie G.Brauna PIS= grupa rekonstrukcji historycznej sanacja uznałem to za przesade. Po 3 latach mogę tylko przed Panem Grzegorzem ukłonić sie nisko w pas i liczyć po cichu ze może nie wszystko jeszcze stracone.

"Glejt" na bezkarność dla tvn oznacza koniec pisu szybciej niż to się niektórym wydaje.
      Ostatnio edytowany przez Marks; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Na razie pomijam resztę (oraz kwestię istnienia takiego glejtu), ale...

Zamieszczone przez Marks Zobacz posta
        "Glejt" na bezkarność dla tvn oznacza koniec pisu szybciej niż to się niektórym wydaje.
        Może wskażesz przewidywany przez siebie zakres czasu i wtedy wrócimy do tematu?

EDIT: a życie jak zwykle dopisuje swoje: ambasador USA w Niemczech straszy Niemcy i Francję sankcjami za handel z Iranem. Żródło najbardziej koszerne z możliwych

The US will consider sanctions on those entities participating in these tactics, Grenell said, adding the French and German activities “would not be a smart move".
        https://www.jpost.com/Diaspora/Germa...ls-Post-573054

Ostatnio edytowany przez Foxx; [ARG:4 UNDEFINED].
        My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zamieszczone przez Marks Zobacz posta
          Polskie samozwańcze elity to jedna wielka patologia. Nie ma znaczenia z której strony, wszyscy są siebie warci.
          Polityka wstawania z kolan pełną gębą
          Gdyby taki numer 4-5 temu odstawiła ambasada Niemiec to kilku najkoszerniejszych pisiaków w geście protestu rytualnie wyrwało by sobie wszystkie włosy z głowy i genitaliów lamentując pod niebiosa.
          Podejrzewam że po takiej akcji nawet król Makumba z Zimbabwe potrafiłby odpowiednio zareagować.
          Gdy pierwszy raz usłyszałem określenie G.Brauna PIS= grupa rekonstrukcji historycznej sanacja uznałem to za przesade. Po 3 latach mogę tylko przed Panem Grzegorzem ukłonić sie nisko w pas i liczyć po cichu ze może nie wszystko jeszcze stracone.

Marks was wrong
          Przechodniu, Pochyl Czoło, Wstrzymaj Krok Na Chwilę
          Tu Każda Grudka Ziemi Krwią Męczeńśką Broczy
          To jest Służewiec To są Nasze Termopile
          Tu Leżą Ci, którzy Chcieli Bój Do Końca Toczyć.
          Nie Odprowadzał Nas Tu Kondukt Pogrzebowy
          Nikt Nie Miał Honorowej Salwy Ani Wieńca
          W Mokotowskim Więzieniu Krótki Strzał W Tył Głowy
          A Potem Mały Kucyk Wiózł Nas Do Służewca

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
            EDIT: a życie jak zwykle dopisuje swoje: ambasador USA w Niemczech straszy Niemcy i Francję sankcjami za handel z Iranem. Żródło najbardziej koszerne z możliwych
            Może źle zrozumiałem, ma to jakiś związek z listem Pani ambasador w Polsce?

Komentarz

• Jasne, szczególnie w kontekście powyższej dyskusji. Tym razem już nie będę próbował wyjaśniać rzeczy oczywistych.
              My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

Tym razem już nie będę próbował wyjaśniać rzeczy oczywistych.
                Szkoda, bo pozycjonowanie Polski przez Amerykę Trumpa na równi z Niemcami i Francją to jednak nowa sytuacja
                "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Nie wiem, skąd wniosek o takim samym pozycjonowaniu (takie kwestie regulują np. podpisywane kontrakty i odbywające się negocjacje). Miałem na myśli raczej wątek związany z królem Makumbą i takimi tam

Minęła niemal doba.

Komentarz

Nie wiem, skąd wniosek o takim samym pozycjonowaniu (takie kwestie regulują np. podpisywane kontrakty i odbywające się negocjacje). Miałem na myśli raczej wątek związany z królem Makumbą i takimi tam

Minęła niemal doba.
                    Doba w Bantustanie nie jest 48h?

Komentarz

• Jak wrzucisz tu jakiś konstruktywny koment, wszystkie plemiona z okolicy odjebią turboracowisko nad całą pustynią

PS Ale co na to żyrafy...

Komentarz

• Wchodzą do szafy

Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
                        Nie wiem, skąd wniosek o takim samym pozycjonowaniu (takie kwestie regulują np. podpisywane kontrakty i odbywające się negocjacje). Miałem na myśli raczej wątek związany z królem Makumbą i takimi tam
                        Tak zrozumiałem poprzednią wymianę zdań.

Z jednej strony złość na konkretne zachowanie ambasadora USA względem majestatu RP. Z drugiej prezentacja, że ambasador USA gra również ostro przeciwko Niemcom i Francji.

No, to z mojej strony lekkie zdziwienie co do tej prezentacji.
                        Ostatnio edytowany przez Z.; [ARG:4 UNDEFINED].
                        "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
                          Tak zrozumiałem poprzednią wymianę zdań.

Z jednej strony złość na konkretne zachowanie ambasadora USA względem majestatu RP. Z drugiej prezentacja, że ambasador USA gra również ostro przeciwko Niemcom i Francji.

No, to z mojej strony lekkie zdziwienie co do tej prezentacji.
                          Wiadomo, że z mojej strony nie było żadnej "złości". Jeżeli ktoś dalej nie rozumie - jako ilustrację twierdzeń o tym, że nawet afrykański wódz zareagowałby bardziej zdecydowanie na paternalistyczną postawę jankesów, podałem przykład dwóch najbardziej wpływowych państw UE, w tym jednego lokalnego mocarstwa, które na otwarty dyktat w sprawie bardzo intratnych interesów prowadzonych przez ich biznes (a nie bliżej nieokreślony "immunitet" dla jakiejś TV) reagują znacznie mniej asertywnie, niż my. Np.

Prof. Paruch: Reakcja premiera na list Mosbacher nie jest potrzebna. Jego odbiór w KPRM jest wyjątkowo negatywny. Ambasador USA wyszła z roli ambasadora państwa sojuszniczego wobec Rzeczypospolitej — tak pełnomocnik premiera ds. Centrum Analiz Strategicznych prof. Waldemar Paruch skomentował w środę list Georgette Mosbacher do premiera Mateusza Morawieckiego.
                          https://wpolityce.pl/polityka/423149...jest-potrzebna

czy:

https://wpolityce.pl/polityka/423313...scie-mosbacher

Mosbacher jest pustakiem, więc prawdopodobnie jakąś instrukcję Departamentu Stanu, by ichnia dyplomacja przyjęła w Europie postawę "ofensywną" zrealizowała jak potrafiła. Dzięki całej sytuacji poznaliśmy też kontekst:

Inną sprawą, którą trzeba mieć na uwadze jest to, że jest bliską przyjaciółką Davida Zaslowa, CEO Discovery Communication. To z kolei członek establishmentowej lewicy w USA. Zachowuje się jak lobbysta jego interesów, które są zupełnie inne niż Trumpa i jego popleczników.
                          Beznadzieją byłaby jakakolwiek reakcja Morawieckiego. Natomiast taki publiczny odbiór "listu" spowodował pytanie o sprawę dziennikarza Associated Press na konferencji rzeczniczki Departamentu Stanu w Waszyngtonie. Nie pytał o problem działalności Wafel SS w Polsce, tylko o list.

Suma tej sekwencji wydarzeń raczej działa na niekorzyść Mosbacher - i prawdopodobnie TVN-u - a nie międzynarodowego statusu Polski. A Niemcy i Francja w sprawie dyktatu dot. interesów z Iranem milczą. Takie to porównanie.

I niczego dziwnego w tym wszystkim nie ma

EDIT:

Departament Stanu zatwierdził sprzedaż Polsce systemu mobilnych wyrzutni HIMARS, czyli rakiet, które są zdolne razić cele na odległość do 300 km; to duży krok w stronę finalizacji tego przełomowego dla Wojska Polskiego kontraktu - poinformował w piątek na Twitterze szef MON Mariusz Błaszczak.

Administracja prezydenta Donalda Trumpa zgodziła się sprzedać Polsce 20 wyrzutni rakietowych M124 systemu HIMARS - poinformowała Agencja Bezpieczeństwa Współpracy Obronnej (DSCA).
                          https://fakty.interia.pl/swiat/news-...tn,nId,2704752

EDIT 2:

(...) Do Rzeczy: Wiem, że nie chciałaby pani tłumaczyć treści swojego listu, jednak muszę spytać…

Mosbacher: Jest pan dobrym dziennikarzem, rozumiem, że będzie pan drążył (śmiech).

To w końcu główne pytanie, jakie ludzie sobie teraz zadają. Treść treścią, ale te literówki w nazwiskach? Pomylenie funkcji członków naszego rządu. Zostało to odebrane jako brak szacunku.

Byłoby nieprofesjonalne z mojej strony komentować dyplomatyczną korespondencję. Wyjdę jednak nieco z mojej roli i powiem wprost.

To jest nieco nietypowa sytuacja.

Jest nietypowa dlatego, że nastąpił wyciek listu do mediów. Jednak wbrew zaleceniom moich doradców powiem tak… Nie ma wytłumaczenia dla moich literówek… Pisownia jest chaotyczna, jestem tym zażenowana. Nie da się tego bronić.

Dziękuję za szczerość.

Jestem tym zawstydzona i nie mogę tego wyrazić bardziej wprost niż teraz. W końcu to moja odpowiedzialność.

Literówki to może jednak nie najważniejsza ze spraw, które narosły po opublikowaniu korespondencji.

To jest bardzo ważna sprawa dla mnie.

Chyba nikt w Polsce nie odbiera prezydentowi Trumpowi prawa do krytyki np. CNN. Podczas wizyty w Polsce i spotkania z Andrzejem Dudą poruszył on nawet bezpośrednio temat „fake newsów”. Pytam jednak o co innego: Jeśli Donald Trump może być krytyczny wobec krajowych mediów, dlaczego np. minister Joachim Brudziński nie może robić tego samego w stosunku do stacji TVN?

O mój Boże, to chyba sedno naszej debaty i nieporozumienia. On ma absolutnie prawo powiedzieć, co mu się podoba, i wyrażać krytyczną postawę. To wolność słowa. Mogę się nie zgadzać z tym, co pan o mnie mówi, ale będę walczyć o pana prawo do wyrażania swojej opinii, tyle że, jak wcześniej powiedziałam, ono działa również wobec mnie. Ja też mogę wyrazić swoje zdanie. Wolność słowa nie dotyczy jednej firmy, nie jest subiektywna – to nienaruszalna wartość. Jeśli stajesz w obronie wolności słowa lub wolności prasy, to dotyczy to wszystkich mediów w równym stopniu. To prawda, dbam o amerykańskie interesy, ale robię to w tej samej przestrzeni swobodnej debaty co każda inna osoba czy każdy polityk w Polsce. Siedzę tutaj przecież z panem i cieszę się, że mogliśmy się poznać. Dał mi pan w kilku tekstach wycisk, ale szanuję pana, bo ma pan do tego prawo.

„Do Rzeczy” doniosło również o pani spotkaniu z przedstawicielami polskiego rządu dotyczącym podatku dochodowego i zmian w tym zakresie, które uznała pani za niekorzystne dla amerykańskiego biznesu. Nasze źródła z rządu donoszą, że pani interwencja została odebrana jako wyjście poza prerogatywy ambasadorskie oraz ingerencja w wewnętrzne prawo podatkowe. Miała się pani domagać wsparcia m.in. dla Ubera. Jaka jest pani perspektywa odnośnie do tego spotkania?

Mój punkt widzenia jest bardzo prosty. W USA mamy 64 tys. stron tekstu dotyczącego prawa podatkowego. Gdyby ktoś chciał zliczyć, ile razy inne rządy w Waszyngtonie interweniowały u nas w tej sprawie, chyba nie dałby rady – tak wygląda życie i polityka. Proszę mnie dobrze zrozumieć. Ja muszę reagować, gdy widzę, że jakieś prawo może być niekorzystne dla amerykańskich firm. Tak samo zapewne robią inni ambasadorzy. Nie mówię jednak Polakom, co mają robić. Nie jestem tutaj, żeby mówić innym, jak mają urządzać swoje państwo, i nie mam takiej mocy, ale mam zobowiązania, z których muszę się wywiązać. Dlatego podnoszę te kwestie otwarcie.

Jedną z pierwszych zapowiedzi, która padła z Pani ust już w Polsce, była osobista obietnica zniesienia wiz dla naszych rodaków. Z tym problemem borykali się już poprzedni ambasadorzy i prezydenci. Dlaczego akurat pani ma się udać?

Wiem, że będzie mnie pan teraz trzymał za słowo i jak nie dam rady dotrzymać tej obietnicy, nawet sobie nie wyobrażam, co o mnie napiszecie. Ale trudno, jestem gotowa wziąć na siebie tę odpowiedzialność. Oczywiście za zniesienie wiz odpowiada Kongres, istnieje kilka prawnych obostrzeń, które muszą zostać spełnione. Zarówno prezydent Trump, jak i Duda – a rozmawialiśmy na ten temat – chcą, aby tak się stało. Pewne kroki zostały już poczynione, ze strony obu państw zawiązano grupy zadaniowe, które pracują nad kwestią wizową. Została stworzona „mapa drogowa”, z konkretnymi datami i punktami do wykonania. Jedyna rzecz, jakiej oba rządy nie są w stanie kontrolować, to konieczność zejścia Polski poniżej progu 3 proc. odrzucenia wniosków wizowych. Na szczęście wszystko idzie w tej sprawie w dobrym kierunku. Jesteśmy bardzo blisko celu. Jestem przekonana i wiem, że damy radę. Może pan napisać, że zobowiązuję się, iż wizy zostaną zniesione do końca przyszłego roku. A potem piszcie, co chcecie, jeśli tego nie dopnę.
                          https://dorzeczy.pl/kraj/85535/Mosba...o-obronic.html

Całość w papierowym "DoRz" w poniedziałek...
                          Ostatnio edytowany przez Foxx; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Świetny tekst RAZa:

https://fakty.interia.pl/opinie/ziem...ni,nId,2704800

Komentarz

• Do poczytania i do posłuchania, jeśli komuś się nudzi. "Mąż stanu" i oligarcha:
                              https://www.tvp.info/40247270/kontro...rwy-jak-trzeba
                              "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                              Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                              Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                              Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                              "
                              Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• PMM chyba jeszcze nie wrócił z Torunia skoro plecie takie androny na tematy związane z globalnym ociepleniem. Jakie ******* liderowanie?

Rozumiem bronienie węgla, bo to nasze czarne złoto - ale nie róbmy z siebie (PMM) i słuchaczy idiotów.

-----
                                moje dzieci nie dostały w tym miesiącu sławnego 500+ - po kontakcie z urzędem dostaliśmy informacje że trzeba poczekać. Skończyły się środki serio.
                                Ostatnio edytowany przez Hazardzista; [ARG:4 UNDEFINED].
                                "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
                                „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

Komentarz

Pracuję...
                                X