Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
    Np. takie, że to są rzeczy mierzalne ... Pewną różnicę stanowi również szczegół, że w przypadku "liberałów" mamy do czynienia z mechanizmami stricte mafijnymi, a nie po prostu nepotyzmem. Przypomnę, że mafia to styk gangsterki, biznesu i władzy (w tym sądowniczej).

"Riposta"? A np. taka świeżynka z dzisiaj:
    Twoja riposta, to dokładnie to o czym pisałem, czyli "A oni byli/są jeszcze gorsi". Powtórzę - jakie to ma znaczenie przy ocenie PiSu?

A co do Twojego mierzenia - rozumiem, że "przypadkiem" zapomniałeś wymienić kilka problemów utożsamianych z PiSem i poprzednikami?
    O mechanizmach mafijnych napiszę tylko jedno - jeżeli uważasz, że istotą afery KNFu jest propozycja korupcyjna, to jesteś naiwny. Rozumiem, że wierzysz, że Chrzanowski sam wyszedł z taką iniciatywą, a istotą problemu nie jest to czego oczkiwano od Czarneckiego w zamian za odstąpienie od przejęcia jego banków za 1 PLN i kto tak naprawdę tego oczekiwał? Jaka jest różnica pomiędzy Czarneckim a Solorzem? Rozumiem, że wierzysz, że to wszystko zostanie wyjaśnione przez najlepszego prokuratora generalnego? Czy może nie trzeba tego wyjaśniać? Faktycznie gangsterki tutaj jeszcze nie widać ... jeszcze. Tylko czy to co widać jest lepsze?

Komentarz

• No proszę w jakim tempie "nożyce się odezwały" Dla mnie jest oczywiste, że musicie dewaluować porównania do przeszłych i aktualnych poczynań "liberałów", bo bez nich kompromitujące osiągi aktualnej władzy staną się w tej kategorii absolutem Sorry, no bonus.

Jak wcześniej wspomniałem, to "liberałowie" sięgnęli po tą broń. Gdy przeciwnik wybrał pistolet, trudno, żebym operował szpadą

Jeżeli chodzi o interesy Czarneckiego niczego nie zakładam, tylko tradycyjnie czekam. Na dzisiaj widzę tylko, że afera została odpalona w wielkim pośpiechu, z amatorskim opracowaniem pociętego stenogramu przez dwa główne medialne "cyngle" "G.W." (którym już udowadniano kłamstwa), "wnioskami" nie mającymi poparcia w materiałach ("karteczka" i jej zawartość)... oraz reprezentowanie Czarneckiego przez Giertycha. "Ofiarą" jest szemrany gość, który tuż po osiągnięciu pełnoletności zgłosił chęć współpracy z SB. I to wszystko się dzieje na finiszu prac nad ustawowym rozszerzeniem kompetencji KNF.

Sprawa jest tak fastrygowana, że jej wyjaśnienia spodziewam się dość szybko. Zajmuje się nią nie tylko prokuratura, ale również sprawniejsze służby. No i w każdej jacyś dziennikarze mają swoich informatorów.

Co do KNF, był taki typ. Niezdymisjonowany:

W Wyroku Trybunał orzekł, że Rzeczpospolita Polska wywłaszczyła Inwestora (PL Holdings S.à r.l. z siedzibą w Luksemburgu) z akcji FM Bank PBP bez odszkodowania i naruszyła tym umowę międzynarodową zawartą w dniu 19 maja 1987 r. pomiędzy Rządem Rzeczpospolitej Polskiej a Rządem Królestwa Belgii i Rządem Wielkiego Księstwa Luksemburga w sprawie popierania i wzajemnej ochrony inwestycji (dalej „Umowa BIT”). Trybunał stwierdził w Wyroku, że Komisja Nadzoru Finansowego (kierowana wówczas przez Przewodniczącego Andrzeja Jakubiaka), będąca organem Rzeczypospolitej Polskiej, swoim traktowaniem Inwestora naruszyła prawo międzynarodowe i polskie. Trybunał orzekł, że za szkody spowodowane bezprawnymi działaniami KNF, Rzeczpospolita Polska ma zapłacić Inwestorowi odszkodowanie. Zgodnie z treścią art. 6 zdanie pierwsze Umowy BIT Wyrok jest ostateczny i wiążący dla Stron. (…) Wartość odszkodowania, o które Inwestor wnosił w postępowaniu to 2.131 mld. zł.
      Ostateczny wyrok zapadł już w aktualnej kadencji i to raczej tą kasą powinien się Morawiecki martwić. Tak się składa, że spodziewany deficyt budżetu państwa za 2018 będzie stanowił ok. 50% zaplanowanego w ustawie. Przewidywany PKB również jakoś przesadnie nie załamuje.
      My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

Co do roli samego Ziobry w obozie rządzącym, pełna zgoda. W tej kadencji wszystkie kryzysy wywołał on lub ludzie z jego frakcji: beznadziejnie ułomne pierwotne projekty ustaw o sądownictwie, totalnie nieprecyzyjna nowelizacja ustawy o IPN (w wątku ukraińskim nawet dzisiaj penalizująca heroizację ludzi z formacji walczących z NKWD nawet w późnych latach '50 XX w., którzy w większości nie byli z Wołynia czy Małopolski Wschodniej, a często w czasie Rzezi Wołyńskiej byli dziećmi), nagrody Szydło (ta sama frakcja) i nawet ten pieprzony Chrzanowski z KNF to człowiek ZZ.
        Mówisz "PJoteNem" z 2010 roku! Wreszcie!

To co, do TVN?
        "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• No widzisz ... tylko problem jest taki, że to właśnie nożyce odzywają się za każdym razem, kiedy PiS coś zmajstruje. Zawsze z tym samym przekazem "a za poprzedników było jeszcze gorzej".

Różnica między nami jest taka, że Ty w swojej retoryce widzisz (albo tylko przedstawiasz) tylko jedną stronę medalu.
          Z mojego punktu widzenia problemów za rządów PO było mnóstwo - wymieniłeś kilka z nich (także sprawę FM Banku). Dla mnie największym "przekrętem" była nacjonalizacja pieniędzy z OFE dokonana wspólnie z Trybunałem Konstytucyjnym. I tylko za to należała im się czerwona kartka. W żaden sposób nie usprawiedliwia to jednak poczynań obecnej władzy, które w niektórych obszarach są wyjątkowo nieudolne, w innych po prostu bezczelne, a jeszcze w innych po prostu głupie. Broni jej tylko sytuacja ekonomiczna. Niestety bardzo trudno powiedzieć na ile jest to efekt obecnych rządów, na ile sytuacji międzynarodowej a na ile rozwiązań wprowadzanych jeszcze przez poprzedników, które działają z opóźnieniem - pewnie po trochu wszystkiego

Komentarz

Ostateczny wyrok zapadł już w aktualnej kadencji i to raczej tą kasą powinien się Morawiecki martwić. Tak się składa, że spodziewany deficyt budżetu państwa za 2018 będzie stanowił ok. 50% zaplanowanego w ustawie. Przewidywany PKB również jakoś przesadnie nie załamuje.
            wiesz kogo wywłaszczyli i co to ma wspólnego z GetBackiem dla którego senior Morawiecki chodził po kredyty?
            "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
            „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

Komentarz

nawet ten pieprzony Chrzanowski z KNF to człowiek ZZ.
              Ostatnio tak się zastanawiam, czy to tylko takie słodkie pieprzenie, czy jakaś dezinformacja? Chrzanowski człowiekiem Ziobry?

Na ile go znam z uczelni to raczej trzymał się on Glapińskiego i jego kolegów za sukienkę, czemu zawdzięcza habilitację i profesurę w wieku 35 lat, a także stanowisko żony jako dyrektora w NBP. Przecież to zwykłe ordynarne kolesiostwo karierowicza, któremu drogę utorował jeden z żelaznych żołnierzy z zakonu PC.

Okradają Polaków, kłamią i żywcem działają na szkodę Polski - wszystkiemu winny oczywiście Ziobro

Komentarz

• Ja mam jedno pytanie do wszystkich tych, których bulwersują stwierdzenia (wraz oczywiście z dowodami na to), że za PO było gorzej (np Hazardzista, KrzychuS, midzi itd) - z kim wy się utożsamiacie na polskiej scenie politycznej? (ew na kogo głosujecie?) Bo wiecie, czytam ten temat od dawna (rzadko zabieram głos) i o ile jestem w stanie określić użytkowników mniej lub bardziej popierających obecny rząd (pozdrawiam ) o tyle nie chce mi się wierzyć, że Ci którzy go tu praktycznie cały czas atakują reprezentują jakieś krystalicznie czyste środowisko, bez żadnych wad, słabych ogniw, nie popełniające żadnych błędów itd Ba, z tego co widzę to na chwilę obecną jedyną realną alternatywą dla rządów PiS są rządy Koalicji Obywatelskiej(co przecież pokazały wybory samorządowe), której np kandydat w Warszawie uzyskał 54,1% poparcia czyli można powiedzieć, że ponad połowa głosujących jednak ma coś wspólnego z PO Dla mnie oczywistym jest, że punktem odniesienia dla rządów obecnej władzy są jej konkurenci, którzy w dodatku zostawili po sobie 8-letni materiał porównawczy No ale może to jest tak, że "za PO było gorzej ale mi to nie przeszkadzało a teraz przeszkadza mi wszystko"

Komentarz

• Zdecydowanie mi bliżej do polityki samorządowej niż jakiejkolwiek partii centralnej. Ogólnie popieram komitety bezpartyjne, a z żadną partią centralną się nie utożsamiam.

Komentarz

• Czyli nie bierzesz udziału w wyborach parlamentarnych, dobrze rozumiem?

Komentarz

• Zamieszczone przez Maksi Zobacz posta
                      Ja mam jedno pytanie do wszystkich tych, których bulwersują stwierdzenia (wraz oczywiście z dowodami na to), że za PO było gorzej (np Hazardzista, KrzychuS, midzi itd)
                      Kolejny który pod płaszczem - PO to zło - wybacza wszystko co robi PiS. PiS rządzi 3 lata i to jego działania oceniamy obecnie. 3 lata temu oceniliśmy PO i już ich nie ma.

A moje poglądy to liberalizm gospodarczy i konserwatyzm społeczny przy czym nie stawiam na pierwszym miejscu ideologii.
                      "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
                      „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

Komentarz

• Głosowałem ostatnio na kandydatów od Korwina. W ostatnich kilku latach. Politycznie poglądy pewnie gdzieś w okolicach Tea Party.

Komentarz

• Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
                          Kolejny który pod płaszczem - PO to zło - wybacza wszystko co robi PiS. PiS rządzi 3 lata i to jego działania oceniamy obecnie. 3 lata temu oceniliśmy PO i już ich nie ma.

A moje poglądy to liberalizm gospodarczy i konserwatyzm społeczny przy czym nie stawiam na pierwszym miejscu ideologii.
                          Ja po prostu widzę dużą różnicę pomiędzy PiS a PO na korzyść tych pierwszych co jestem w stanie merytorycznie wytłumaczyć a mimo to jedyną realną alternatywą jest powrót PO do władzy. "Wybacza wszystko" w moim przypadku znaczy ocenia całościowo (bo są też oczywiście minusy) A na moje pytanie nie odpowiedziałeś...

Komentarz

• Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
                            Głosowałem ostatnio na kandydatów od Korwina. W ostatnich kilku latach. Politycznie poglądy pewnie gdzieś w okolicach Tea Party.
                            Spoko, akurat oni jeszcze nie rządzili więc i odpowiedzialność mniejsza ale myślę, że też by się działo (szczególnie jakby zaczęli de-regulować wszystko)

Komentarz

• Jednak szczytem niekonsekwencji jest stawianie cały czas tezy "bo za PO było tak", w momencie, gdy już mamy 3 lata rządów PiS (samodzielnych dodajmy).

Nie jest tak, że obecne afery to wymysł Tuska i ferajny. PiS naprawdę kradnie na potęgę sam z siebie

Komentarz

• Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
                                Jednak szczytem niekonsekwencji jest stawianie cały czas tezy "bo za PO było tak", w momencie, gdy już mamy 3 lata rządów PiS (samodzielnych dodajmy).

Nie jest tak, że obecne afery to wymysł Tuska i ferajny. PiS naprawdę kradnie na potęgę sam z siebie
                                3 lata vs 8 lat + realne przejęcie władzy w przyszłym roku - (edycja) gdyby po swoich rządach PO balansowała w okolicach progu wyborczego a realną możliwość przejęcia władzy miał np Korwin wtedy faktycznie uznałbym stosowanie argumentów "a za PO..." za bezzasadne...

Co do meritum to wszelkie afery z tego co widzę są traktowane poważnie - nie ma "przykrych spraw" do których premier odniesie się w poniedziałek, nie ma murem za Gawłowskim(tylko jest dymisja Chrzanowskiego), nie ma przymykania oczu (ponad 2 lata zanim uruchomiono śledztwo w sprawie Amber Gold) itd
                                Gdyby PiS kradł na potęgę to by budżet nie odczuł różnicy (w szczególności w kwestii dochodów) a tymczasem wystarczy porównać nawet tylko 2015 do 2016
                                Ostatnio edytowany przez Maksi; 6329.

Komentarz

Pracuję...
                                X