Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Foxx, a co mają jakieś linki z wojska do elektrowni atomowej? Akurat PiS w tej sprawie jest jakieś 100 razy gorszy od PO, tamci przynajmniej siedzieli cicho, a Tchórzewski chodzi po mediach i pieprzy jak poje..ny działając na szkodę całego sektora i udowadniając wszem i wobec, że mają niezły bałagan w tej sprawie i absolutnie żadnej koncepcji (zakładam, że brak koncepcji to nie koncepcja).

  Komentarz


  • Zamieszczone przez Tuzin Zobacz posta
   Foxx, przecież jaja sobie robiłem.
   No, widzisz - po tym, gdy się tu czyta że coś się pali albo że Tusk jest dobrym politykiem (tzn. z perspektywy polskiej racji stanu, a nie racji stanu posiadania swojej rodziny ), czasami trudno odróżnić co tu pada serio, a co dla jaj

   Zamieszczone przez Tuzin Zobacz posta
   A co do baby, to może to jest właśnie element dealu Jakiego z Guziałem. Druga możliwość jest taka, że w PiS nie są tak głupi jak nam się wydaje. Są głupsi.
   Nie wiem, nie znam tematu. Gołym okiem widać, że rozmaite frakcje u nich działają różnie. Jedne mądrzej a inne "mądrze inaczej".

   Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
   Foxx, a co mają jakieś linki z wojska do elektrowni atomowej? Akurat PiS w tej sprawie jest jakieś 100 razy gorszy od PO, tamci przynajmniej siedzieli cicho, a Tchórzewski chodzi po mediach i pieprzy jak poje..ny działając na szkodę całego sektora i udowadniając wszem i wobec, że mają niezły bałagan w tej sprawie i absolutnie żadnej koncepcji (zakładam, że brak koncepcji to nie koncepcja).
   Tak się "wzmogłeś" tym sektorem, że nawet nie zauważyłeś drobiazgu, że linki dot. dużych zamówień dla zbrojeniówki były dopełnieniem podanego przez Bekę przykładu z odzyskaniem Polskich Kolei Linowych - czyli podejścia polegającego w skrócie na budowie/odbudowie rozwalanej przez poprzedników polskiej infrastruktury traktowanej przez Morawieckiego jako inwestycja, czyli wkłady, które mają się zwrócić w czasie dłuższym, niż 5 minut. I raczej zwrócić państwu, niż panującym oligarchom. Do tego nowe miejsca pracy, wzrost konsumpcji wewnętrznej i takie tam.

   Reagujesz tak elektrycznie, jak byś miał pakiet kontrolny połowy spółek z GPW Fajnie, że wolisz, gdy kradną po cichu, niż gdy ich działania można oceniać na bieżąco. No to np. taka ocena:

   Pierwsza aukcja rynku mocy na korzyść energetyki
   20 listopada, 2018

   Pierwsza, historyczna aukcja w ramach rynku mocy za nami. Zdaniem ekspertów to pozytywny sygnał dla sektora energetycznego, który potrzebuje pieniędzy na inwestycje – pisze Piotr Stępiński, redaktor BiznesAlert.pl

   Na ten moment czekały przede wszystkim spółki energetyczne. W ubiegły czwartek Polskie Sieci Elektroenergetyczne przeprowadziły aukcję główną na dostawę mocy w 2021 roku, która miała przynieść odpowiedź na pytania o to, jak sprawdzi się ten mechanizm, ale także na ile gracze wycenią energię. Poznaliśmy tę wycenę: cena zamknięcia aukcji mieści się w przedziale 218,56 – 240,40 złotych/kW/rok. Spółki pozytywnie oceniły przebieg aukcji. Natomiast analitycy zgodnie twierdzą, że osiągnięta cena zamknięcia to więcej, niż można było się spodziewać.

   Analitycy: Jest powód do optymizmu

   – Poziom ceny za kW w aukcji na 2021 rok jest w mojej opinii jednoznacznie pozytywnym zaskoczeniem. Wspiera on przyszłe wyniki spółek energetycznych, posiadających duże moce wytwórcze – stwierdził Paweł Puchalski, kierownik Zespołu Analiz w biurze maklerskim Santander, w rozmowie z BiznesAlert.pl. Jego zdaniem, osiągnięta w aukcji cena jest na tyle wysoka, że spółki energetyczne powinny być z niej zadowolone.

   Również zdaniem Kamila Kliszcza, dyrektora biura analiz giełdowych mBanku, rozstrzygnięcie aukcji to pozytywne zaskoczenie. – Oczekiwaliśmy niższych cen. Nasze prognozy były ostrożne, a obawy dość duże. Osiągnięte w aukcji ceny są na poziomie, który powinien stanowić zachętę do inwestowania w nowe elektrownie i zapewnić środki na projekty – uważa rozmówca naszego portalu.

   Zaznaczył, że strumień przychodów wytwórców energii w 2021 roku będzie pochodził z dwóch źródeł: rynku mocy oraz ceny energii i handlu nią na rynku hurtowym. – Pełen obraz uzyskamy dopiero wówczas, gdy będziemy mieli jasność co do cen sprzedawanej energii oraz marż w 2021 roku. Wtedy będziemy mieli dwa kompletne elementy, które powiedzą, jaka jest rentowność sektora. Na razie mamy jeden element. Kontrakty na sprzedaż energii na 2021 rok nie są na razie zbyt płynne. Z obecnych poziomów cen trudno wyciągać wnioski. Można jednak powiedzieć, że po zakończonej aukcji mocowej są powody do optymizmu – stwierdził.

   Zgodnie z założeniami rynek mocy ma pełnić rolę finansowego wsparcia dla spółek energetycznych, które otrzymają je z tytułu gotowości do dostarczenia i zapewnienia dostaw mocy w momencie, gdy wystąpią problemy z bilansem mocy. Za wspomnianą gotowość zapłacą konsumenci energii, którzy w ten sposób złożą się na inwestycje w sektor energetyczny. W aukcji zwyciężają natomiast te jednostki, które oferują najniższy koszt dostawy. Przy czym istotnym kryterium rynku mocy jest ich neutralność technologiczna. Kontrakty mocowe są udzielane odpowiednio na 1 rok, 5 i 10 lat. W pierwszym przypadku dotyczą one instalacji już istniejących, w pozostałych odpowiednio: modernizowanych oraz nowych jednostek.

   PGE zgarnia większość

   Zgodnie z rozporządzeniem ministra energii, zapotrzebowanie na moc w aukcji głównej dla okresu dostaw przypadającego na 2021 rok wynosi 22 732 MW. Najwięcej udało się zdobyć największej w Polsce spółce energetycznej – PGE, która zakontraktowała 11 651 MW, a więc 51,25 proc. wszystkich zakontraktowanych mocy. Pozostałe dwa miejsca na podium zajęły Enea i Tauron, które zakontraktowały odpowiednio 3 746 MW (15 proc.) oraz 2 673 MW (12 proc.).   (...) Paweł Puchalski z biura maklerskiego Santander ocenił, że moce zgłoszone do zeszłotygodniowej aukcji są mniejsze niż te, którymi dysponują spółki. – Na przykład Enea otrzymuje środki w ramach innych mechanizmów, a w każdym razie w ten sposób spółka wyjaśniała, dlaczego nie wystawiła całości dostępnych mocy. Najważniejsze dla spółki kontrakty na 1GW na 15 lat (nowy blok) i na 2,4 GW na 5 lat (zmodernizowane bloki) otrzymały w mojej ocenie bardzo satysfakcjonującą cenę. Tauron wystawił zaledwie ok. 2.7GW mocy, pozostaje pytanie, jakimi mocami spółka zamierza dysponować po 2020 roku. Rzeczywiście, w porównaniu z dzisiejszymi mocami, wolumeny zgłoszone do aukcji są mniejsze, ale być może plan spółki zakłada startowanie (i wygrywanie) dodatkowych aukcji, zapowiedzianych na kolejne kwartały 2021 roku i kolejnych lat – stwierdził.

   http://biznesalert.pl/rynek-mocy-pie...ja-energetyka/

   No, po prostu zapaść sektora...
   My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

   Komentarz


   • Ponoć jednak nie będziemy przenosić w stan spoczynku sędziów SN. Zdaje się, że UE dyktuje nam, co mamy robić w kwestii naszego sądownictwa. Czyli ta szopka skończyła się tylko utratą wizerunku w pewnym stopniu, i dalej kasta będzie się miała dobrze, tak?

    Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
    -------------
    Jedynie prawda jest ciekawa

    Józef Mackiewicz

    Komentarz


    • Kasta będzie się miała dobrze do kolejnej nowelizacji.
     A po dzisiejszych zmianach w ustawie Timmermans może nas pocałować w dupę, jeśli chodzi o postępowanie przed TSUE.
     "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
     Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
     Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
     Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
     "
     Janusz Waluś - czekaMY!

     Komentarz


     • Foxx wrzuciłeś przykład Grada z atomówką, beka odpisał Ci o atomówce to wrzuciłeś tekst o zbrojeniówce, ja Ci odpowiedziałem o atomówce to teraz wrzucasz link do przetargu na rynek mocy. Jak taką dyskusję można traktować poważnie?

      Komentarz


      • Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
       Foxx wrzuciłeś przykład Grada z atomówką, beka odpisał Ci o atomówce to wrzuciłeś tekst o zbrojeniówce, ja Ci odpowiedziałem o atomówce to teraz wrzucasz link do przetargu na rynek mocy. Jak taką dyskusję można traktować poważnie?
       Nie wiem. Nie mam tu narzędzi do rozrysowania, to może posłużę się tym co mamy na forumce:

       W odpowiedzi na wątek o atomówce oraz utajnianiu zarobków nominatów PiS przez Szydło i ujawnieniu przez Morawieckiego odpisałem:

       Beka - masz oczywiście rację. Jest to drobna, ale jedna z istotnych różnic w mojej pozytywnej ocenie zmiany na Morawieckiego. W krytyce PiS w sprawie elektrowni również się zgadzam. Znalazłbym jednak ze trzy różnice w podejściu do tematu w porównaniu z poprzednikami

       Po czym zacytowałem komentarz Beki do przytoczonego przeze mnie wątku rozsprzedawania ważnych elementów majątku narodowego za bezcen (do kieszeni państwa) na przykładzie Polskich Nagrań:

       Zamieszczone przez beka Zobacz posta
       zeby sie nie okazalo w przyszlosci, ze symbolem tej wladzy sa transakcje w druga strone w stylu odkupienia spolki Polskie Koleje Liniowe, ktora to transakcje ciezko uzasadnic (nie wspominajac o przewijajacych sie kwotach)
       A tu się różnimy w ocenie. Ja to raczej łączę z szerszym zjawiskiem:

       https://www.defence24.pl/53-tys-kara...rakt-podpisany

       http://www.polska-zbrojna.pl/home/ar...ontrakt-Jelcza

       (tu wprawdzie wojsko-przemysł, ale myślę że tok myślenia czytelny)


       Na Twoje:

       Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
       Foxx, a co mają jakieś linki z wojska do elektrowni atomowej? Akurat PiS w tej sprawie jest jakieś 100 razy gorszy od PO, tamci przynajmniej siedzieli cicho, a Tchórzewski chodzi po mediach i pieprzy jak poje..ny działając na szkodę całego sektora i udowadniając wszem i wobec, że mają niezły bałagan w tej sprawie i absolutnie żadnej koncepcji (zakładam, że brak koncepcji to nie koncepcja).
       Podałem przykład opinii o stanie ważnych elementów sektora opublikowanej... wczoraj. Jeżeli nie rozumiesz związków tych odpowiedzi z pytaniami, nikt poza Tobą nie będzie w stanie odpowiedzieć zrozumiale dla Ciebie na pytanie o sens takiej dyskusji


       PS Bloniaq, Jaco już odpowiedział. Ja dodam tylko dwie kwestie. Liczą się nie tylko deklarowane cele, ale również oferowane środki do ich realizacji... Swoją drogą RAZ w swoim aktualnym komentarzu do tej sytuacji przytaczanym na DRZ.pl się po prostu ośmieszył jako analityk nie sprawdzając tego aspektu oraz nie oddzielając reakcji na środek zapobiegawczy TSUE (jako uniwersalne narzędzie) od stanowiska rządu w kwestii uznania jego kompetencji do merytorycznego moderowania konkretnego tematu - porządku prawnego w państwie członkowskim (a to już znamy z omówień dokumentu przesłanego KE i TSUE). Druga rzecz, sytuacja zaczęła nieco przypominać w wykonaniu władzy szachowy tzw. gambit hetmański. To jest gra, a partyjka jeszcze nawet nie w połowie
       My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

       Komentarz


       • Ciekawe są te umysłowe wywijanki przy niekorzystnych tematach. Porażki przekuwać w sukces tez trzeba umieć. Tylko Polski żal.

        Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
        Kasta będzie się miała dobrze do kolejnej nowelizacji.
        A po dzisiejszych zmianach w ustawie Timmermans może nas pocałować w dupę, jeśli chodzi o postępowanie przed TSUE.
        Jak nie lubię pijaka to wyszło na jego. Niestety te pocałunki poszły w druga stronę.
        "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
        „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

        Komentarz


        • No, widzisz - po tym, gdy się tu czyta że coś się pali albo że Tusk jest dobrym politykiem (tzn. z perspektywy polskiej racji stanu, a nie racji stanu posiadania swojej rodziny ), czasami trudno odróżnić co tu pada serio, a co dla jaj
         Gwoli scislosci - w naszej dyskusji nazwalem Tuska czolowka polskiej sceny politycznej. Nigdzie nie odnosilem sie do jego skutecznosci z perspektywy polskiej racji stanu, a jedynie jako kogos, kto sama swoja osoba jest w stanie pociagnac cale ugrupowanie polityczne. Ba, sam przyznales, ze roznimy sie na poziomie kryteriow.

         Komentarz


         • Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
          PS Bloniaq, Jaco już odpowiedział. Ja dodam tylko dwie kwestie. Liczą się nie tylko deklarowane cele, ale również oferowane środki do ich realizacji... Swoją drogą RAZ w swoim aktualnym komentarzu do tej sytuacji przytaczanym na DRZ.pl się po prostu ośmieszył jako analityk nie sprawdzając tego aspektu oraz nie oddzielając reakcji na środek zapobiegawczy TSUE (jako uniwersalne narzędzie) od stanowiska rządu w kwestii uznania jego kompetencji do merytorycznego moderowania konkretnego tematu - porządku prawnego w państwie członkowskim (a to już znamy z omówień dokumentu przesłanego KE i TSUE). Druga rzecz, sytuacja zaczęła nieco przypominać w wykonaniu władzy szachowy tzw. gambit hetmański. To jest gra, a partyjka jeszcze nawet nie w połowie
          Bardzo jestem ciekaw, czy PO i ich akolici zagłosują za przyjęciem ustawy (zgodnie z wolą TSUE) czy przeciwko.
          "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
          Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
          Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
          Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
          "
          Janusz Waluś - czekaMY!

          Komentarz


          • @Foxx, Jaco
           Moim zdaniem przede wszystkim liczą się zyski. Skoro wróciliśmy do punktu wyjścia - a straty, choćby zbagatelizować je maksymalnie, jakieś są - to jak obronić dodatni bilans, bo przyznam, że nie potrafię. A jeśli bilans nijak nie wychodzi dodatni, to po co to było? Czy nie można było wprowadzić tej izby dyscyplinarnej, czy tam czegoś, obsadzić po swojemu, i pozwolić im po prostu wymrzeć bez tej całej afery z burkselczykami?
           Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
           -------------
           Jedynie prawda jest ciekawa

           Józef Mackiewicz

           Komentarz


           • Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
            @Foxx, Jaco
            Moim zdaniem przede wszystkim liczą się zyski. Skoro wróciliśmy do punktu wyjścia - a straty, choćby zbagatelizować je maksymalnie, jakieś są - to jak obronić dodatni bilans, bo przyznam, że nie potrafię. A jeśli bilans nijak nie wychodzi dodatni, to po co to było? Czy nie można było wprowadzić tej izby dyscyplinarnej, czy tam czegoś, obsadzić po swojemu, i pozwolić im po prostu wymrzeć bez tej całej afery z burkselczykami?
            Przede wszystkim, o czym pisano tu już wcześniej, zawalił prezydent swoimi vetami.
            Cała reszta jest tego konsekwencją. Ale nie ma tego złego. Timmermans ze swoją fanatyczną wyznawczynią Thun otrzymali solidny sierp na wątrobę. A po maju może nastąpić diametralna zmiana prawa w UE i dopiero zacznie się prawdziwy lament.

            No i jako bonus: jak zagłosuje PO i jej pieski.
            "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
            Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
            Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
            Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
            "
            Janusz Waluś - czekaMY!

            Komentarz


            • Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
             Przede wszystkim, o czym pisano tu już wcześniej, zawalił prezydent swoimi vetami.
             O, przepraszam - vetum separatum Od początku pisałem, że prezydent uratował obóz rządzący przed dramatycznymi projektami Ziobry/Jakiego w dwóch płaszczyznach.

             Przede wszystkim doprowadził do zmiany przepisów jawnie niekonstytucyjnych i łamiących trójpodział władz poprzez ustawowe wpisanie Ziobry w kompetencje konstytucyjnie zarezerwowane dla prezydenta.

             Druga rzecz, o której również pisałem. Aktualnie procedura jest rozgrzebana na pół roku przed wyborami do PE, więc mamy znacznie większą swobodę ruchów, niż byśmy mieli rok wcześniej. No i w sytuacji prawnej zaserwowanej w pierwotnych projektach. Duda wygrał więc bardzo istotny czas w decydującym momencie.

             Wprowadzając aktualną nowelizację robią w poprzek wnioskowi KE do TSUE, w którym twierdzono że KE uważa zmianę przepisów by przywrócic stan "by było jak było" za zbędną. Innymi słowy czynią obecny wniosek KE do TSUE bezprzedmiotowym wobec nowego stanu prawnego.

             W tle personalnych gierek pozostaje istota reformy SN - wprowadzenie i obsadzenie Izby Dyscyplinarnej oraz Izby Kontroli Nadzwyczajnej. Realnego bicza na "kastę".

             Jak by to ująć... Jest to średni "powrót do punktu wyjścia"
             My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

             Komentarz


             • Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
              O, przepraszam - vetum separatum
              Tradycyjnie niech rozsądzi Midzi.
              "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
              Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
              Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
              Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
              "
              Janusz Waluś - czekaMY!

              Komentarz


              • Skoro te Izby to taki bicz, a całe to pierdolenie medialnie opozycji wspartej brukselczykami dotyczyło wyjebania jakichś gersdorfów, to czemu nie można było przeprowadzić tej reformy od razu w taki sposób, na jaki teraz trzeba ją poprawiać?
               Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
               -------------
               Jedynie prawda jest ciekawa

               Józef Mackiewicz

               Komentarz


               • Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
                Skoro te Izby to taki bicz, a całe to pierdolenie medialnie opozycji wspartej brukselczykami dotyczyło wyjebania jakichś gersdorfów, to czemu nie można było przeprowadzić tej reformy od razu w taki sposób, na jaki teraz trzeba ją poprawiać?
                To tajemnica gabinetów.
                A propos gabinetów, to dzisiaj bardzo ciekawie zeznawała była pani minister:
                https://wpolityce.pl/polityka/422113-mafia-vat-dyktowala-ustawy-tuskowi


                "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                "
                Janusz Waluś - czekaMY!

                Komentarz

                Pracuję...
                X