Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
    Widzę, że wyborcza głęboko wydrenowała mózgi tym podziałem na warszawiaków i nie-warszawiaków...
    Ach te ścierwa czytające gówno...
    Musimy strząsnąć ze zdrowego drzewa naszego państwa tęczową szarańczę !

Komentarz

• Zamieszczone przez WhiteWarrior Zobacz posta
      Ale ten Tusk musi boleć pis, i jeszcze te rude włosy xD Elektorat to głównie wsie, a tam jeszcze wierzą, że rudy = szatan.
      A ty tak serio uważasz,że "działalność" Tuska i jego kolesi była OK?
      #MioduskiOut

Komentarz

• Zamieszczone przez WhiteWarrior Zobacz posta
        (...), ale nie bój się, na doktorat wybiorę jeszcze bardziej prestiżową uczelnię
        Nie boję się

Zamieszczone przez johnsmith Zobacz posta
        Tak szczerze teraz... Czy moglby w koncu PROSZE jakis Mod tutaj zrobic porzadek? Foxx, Jaco i inni mogli sie wyzyc, wszyscy sie posmiali i w ogole bylo fajnie ale to juz trwa od poczatkz kampannii - juz wystarczy. Wyjebcie ich wszystkich. Jak kiedys ktos powiedzial "tu jest Legia Warszawa - faszyzm i dyktatura a nie jakies pedalskie dyskusje. Chcecie dyskutowac to wypi*** na inne forum.
        Tzn. w ramach braku demokracji na Legii chciałbyś wywalić stąd mnie i Jaco? Powodzenia
        My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
          Nie boję się

Tzn. w ramach braku demokracji na Legii chciałbyś wywalić stąd mnie i Jaco? Powodzenia
          Raczej tych z ktorymi polemizujesz, zwolennikow tuska itp. Jedynie bloniaq ma czesto cos madrego do napisania.
          Poprzedni post pisany chaotycznie, fakt, ale szama dochodzila w piekarniku
          Ostatnio edytowany przez johnsmith; [ARG:4 UNDEFINED]. Powód: kh

Komentarz

• Zamieszczone przez johnsmith Zobacz posta
            to juz trwa od poczatkz kampannii
            To trwa już od kilkunastu lat.
            Zamieszczone przez johnsmith Zobacz posta
            - juz wystarczy. Wyjebcie ich wszystkich.
            Tak się nie godzi.
            Sami się z czasem wyjebią. Taka tradycja tego forum
            "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
            Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
            Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
            Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
            "
            Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Nie mam pojęcia, czy to prawda. Wrzucam na razie jako ciekawostkę historyczną:
              https://www.tvp.info/40002159/pawel-...eraz-tylko-vat
              "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
              Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
              Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
              Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
              "
              Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
                Nie mam pojęcia, czy to prawda. Wrzucam na razie jako ciekawostkę historyczną:
                https://www.tvp.info/40002159/pawel-...eraz-tylko-vat
                Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
                Tylko czekać na odpowiedz Samuela z nowymi taśmami.

Meritum: przecież wiadomo, że to prawda. Grubasy nie robią już w drugach, tylko przewalają inaczej kasę.
                JPK zmniejszył skalę, uwalił małolatów chcących zrobić wałki na fakturach. Grubasy dalej są i będą.
                A PiS chwali się uszczelnieniem VATu i wysyła KAS do walki z mafią ciągając mechanika wymieniającego żarówkę po godzinach.
                "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
                „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

Komentarz

• Odkopię troszkę niedawną wymianę zdań, ale raczej w roli suplementu, a nie kontynuacji - znalazłem tekst, którego wtedy szukałem i nie mogłem znaleźć.
                  Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
                  Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
                  Podpowiadam: gdybyśmy robili z Chińczykami interesy intensywniej, dziś USA, w obliczu ostatnich wystąpień, które jasno deklarują, że robienie biznesu z Chińczykami jest niemile widziane, prawdopodobnie musiałaby by nas przekonywać BARDZIEJ do odpuszczenia sobie tego biznesu, niż w sytuacji, w której już dawno jesteśmy "ich".
                  Ciekawe. Pomijam już inne kwestie - pozostaje techniczna. Chińczycy w przekonaniu, że mają czas, cały czas macają potencjalnych partnerów w regionie.
                  https://nowakonfederacja.pl/wess-mit...olski-zwornik/

Zamieszczone przez Bartłomiej Radziejewski
                  (...)

Po czwarte, Amerykanie zdają sobie sprawę, że muszą odpowiedzieć na powyższe wyzwania również w kategoriach „miękkiej potęgi”, a więc gospodarczych zachęt i rekompensat dla sojuszników. Mitchell wskazał między innymi na program BUILT, wspomagający rozwój infrastruktury w tzw. krajach rozwijających się, oraz na dofinansowanie OPIC (Overseas Private Investment Corporation – rządowy fundusz wspierający prywatne inwestycje amerykańskie za granicą) dodatkowymi 31 mld. dolarów (wobec 29 mld. dziś), ze szczególnym wskazaniem na Europę Środkowo-Wschodnią jako region „wrażliwy” na wpływy chińskie i rosyjskie. Otwarcie i wyraźnie wspomniał o założeniu, że nowa fala amerykańskich inwestycji ma budować nie tylko współzależności gospodarcze, ale też zwiększać polityczne i strategiczne wpływy USA.

(...)

Amerykański przekaz jest coraz jaśniejszy: Europo, skończ z hamletyzowaniem i roszczeniowością. Jeśli chcesz nadal korzystać z dobrodziejstw sojuszu z USA, musisz wybrać stronę i znacznie więcej wnieść do wspólnej walki ze wschodnim zagrożeniem.

Polska, dla odmiany, odpowiedziała, zanim padło pytanie. O ile „pivot na Atlantyk” był słuszny, o tyle jego jednostronność i naiwność osłabia dziś naszą pozycję negocjacyjną. Nowa fala amerykańskich inwestycji i innych zachęt będzie musiała pójść przede wszystkim tam, gdzie straty z tytułu wstrzymania czy wręcz zwinięcia interesów z Chinami będą duże. To samo dotyczy generalnej reorientacji na Waszyngton przez kraje dotąd opierające się bardziej na Berlinie i Brukseli.

(...)
                  Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
                  -------------
                  Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
                    Odkopię troszkę niedawną wymianę zdań, ale raczej w roli suplementu, a nie kontynuacji - znalazłem tekst, którego wtedy szukałem i nie mogłem znaleźć.
                    Niby suplement, a wrzuciłeś cytat ze mnie odnoszący się do tego, że Chiny aktualnie po prostu nie są specjalnie zainteresowane angażowaniem się w Polsce. Ale działają. Blisko. I w znanym stylu:

https://polskatimes.pl/chinczycy-kol...ami/ar/1043575

Po czym dodałeś opinię zupełnie ignorującą ten drobiazg. Pogląd z "Nowej Konfederacji" ciekawy, jednak wróciłbym do tematu, gdy pojawią się konkretne informacje o skali zaangażowania jankesów w naszym regionie. Na razie mamy np. takie coś (nie podaję linka, bo "koszerny" )

O ponad 20 proc. tańszy od gazu z Rosji będzie skroplony gaz z USA, który przez 20 lat będzie kupować PGNiG od spółek amerykańskiej firmy Venture Global LNG.

W środę Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo ogłosiło, że zawarło wiążące umowy na zakup przez 20 lat 2 mln ton (ok. 2,7 mld m sześc.) skroplonego gazu LNG rocznie od spółek amerykańskiej firmy Venture Global LNG. Połowa surowca ma być dostarczana od 2022 r. z eksportowego terminalu Calcasieu Pass, a reszta od 2023 r. z terminalu Plaquemines. Oba te terminale powstaną w amerykańskim stanie Luizjana nad Zatoką Meksykańską. PGNiG będzie kupować gaz od spółek firmy Venture Global LNG na zasadzie FOB (Free on Board), czyli polski koncern będzie mógł dostarczyć ten surowiec do gazoportu w Świnoujściu lub do innych odbiorców na całym świecie. Z giełdowego komunikatu PGNiG wynika, że kontrakty podpisano 28 września, ale informację o tym ujawniono teraz.
                    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Napisałeś, że zdaniem Chińczyków, mają oni czas - ja to odpierałem to tym, że Amerykanie w ostatnim czasie oznajmili wszystkim, że jednak nadszedł czas wyboru miedzy nimi a Chińczykami, a chyba obaj wiemy, że dla nas wybór w tym momencie jest jeden. Czyli nadszedł czas na tę deklarację, którą my już chyba złożyliśmy, i o ile dobrze pamiętam, to należy ją kojarzyć z okresem sprawy terminala kolejowego w Kutnie i Macierewiczem. W każdym razie nas nie "macają" już od dłuższego czasu. A po analizowanym przemówieniu chyba można się pozbyć w naszym przypadku jakichkolwiek złudzeń. W związku z tym, to co myślą na temat ogólnego "macania" Chiny, nie ma wiekiego znaczenia, w kontekście naszej polityki. Wrzuciłem po prostu podpórkę w formie jakiejś poważniejszej analizy niż moja forumowa pisanina.

Nie było moją intencją stwierdzanie, że chińskie inwestycje to jakiś dar niebios (a rozumiem, że w tą stronę jest zwrócone "ostrze" cytatu z tajmsa). Po prostu każda szersza forma współpracy, z której teraz, "z bólem serca" byśmy się wycofali, byłaby podbiciem naszej ceny. Skoro tak czy wspak - wiedzieliśmy że skończymy z Jankesami, to czemu nie pokombinować ze skośnymi? Może jest jakaś odpowiedź na to pytanie, ale chyba nie jest nią wypowiedź Wiktora co przepracował 20 lat w jakimś ukraińskim pegieerze. Przynajmniej nie dla mnie.

Nie twierdzę, również, że zupełnie ominą nas frukta i inwestycje (które ilustruje koszerny cytat) - ale uważam, że "odwiecznym prawem transakcji" jest to, że nie oferuje się zwykle wyższej ceny sprzedawcy, niż ta za którą się zgodził na transakcję. Nie mam, szczerze mówiąc pomysłu jak się o tym przekonać czy zachodzi to w omawianym przypadku konsolidowania świata przez USA przeciw Chinom - może coś przyniesie rzeczywistość, ale teoretycznie chyba możnaby się spodziewać, że administracja USA podejdzie raczej "rynkowo" do tego komu i ile, skoro cały czas mówią o tym, żeby wszyscy ponosili koszty solidarnie, i w ogóle na ich czele stoi biznesmen, a nie jakiś marzyciel od sprawiedliwości dziejowej. Np myślisz, że wypną się jakkolwiek na przyszły niemiecki gazoport, bo byliśmy wierniejsi?
                      Ostatnio edytowany przez bloniaq; [ARG:4 UNDEFINED].
                      Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
                      -------------
                      Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Zgadzam się z tymi opiniami, zgodnie z którymi trwa otwarty konflikt o wpływy w Europie między Niemcami i Francją z Rosją w tle a jankesami. W związku z tym, podobnie jak przez lata w przypadku Izraela, czy Turcji w czasie wojny w Iraku, w różnych kwestiach w postawie USA interes strategiczny może dominować nad ekonomicznym. No i przed regresem spowodowanym przez Obamę, jankesi dobrze sobie radzili z łączeniem obu tych kwestii. Tak oceniam ich zaangażowanie w "Trójmorze". Poza tym, oni doskonale wiedzą, że ewentualna zmiana władzy w Warszawie, to powrót do pozycji satelity Berlina tylko w stopniu znacznie większym, niż wcześniej - dynamika wydarzeń na europejskiej scenie przyjmuje coraz większe tempo. Nie zdziwiłbym się więc, gdyby coś "koszernego" przed końcem tej kadencji Sejmu nam jeszcze wpadło.

Jeżeli chodzi o ewentualny terminal w Niemczech, na dzisiaj z wielu powodów uważam, że to medialna bańka i żadna ze stron nie jest tematem zainteresowana.

EDIT: ot, taki zbieg okoliczności po niedawnych komentarzach o naszym MN w mediach niemieckich...

Ronald Lauder, przywódca Światowego Kongresu Żydów, skrytykował Niemcy, gdzie cały czas można spotkać się z grupami neonazistów.

Ronald Lauder udzielił wywiadu „Welt am Sonntag", w którym skrytykował ruchy neonazistowskie występujące w Niemczech. Jego zdaniem takie manifestacje przypominają najgorsze wydarzenia z przeszłości. "Gdy my jako Żydzi widzimy te marsze i słyszymy antysemickie slogany jak „Heil Hitler”, przypomina nam się to, co się stało podczas „nocy kryształowej” w 1938 roku" – ocenił Lauder.

Przywódca Światowego Kongresu Żydów stwierdził, że "wszystko jest ze sobą powiązane", a skoro dzisiejsze Niemcy zezwalają na takie manifestacje, to wysyłają w świat sygnał, że "uchylają się od odpowiedzialności".

Lauder ponadto skrytykował niemiecki rząd za jego podejście do zrabowanych w czasie II wojny światowej dzieł sztuki. Jego zdaniem Niemcy za opieszale postępują w kwestii dokumentowania zrabowanych dzieł sztuki. "Niemcy są historycznie odpowiedzialne za ten stan rzeczy. Wiemy, że Holocaust tutaj się rozpoczął i stąd się rozszerzył" – podkreslił Lauder.
                        https://dorzeczy.pl/swiat/84274/Przy...ysztalowa.html
                        Ostatnio edytowany przez Foxx; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Rośnie nam nowe pokolenie Ryszardów Swetru, tym razem ze strony PiSu. Syn Mariusza Kamińskiego, Kacper Kamiński w banku światowym, wiek: 29 lat, a wszystko dzięki rekomendacji NBP

Dodajmy typ to zwykły hipokryta:
                          Ostatnio edytowany przez Peace; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Ja tam nie wiem, ale jakoś nie zdziwił mnie fakt, że we spaniałym źródle, z którego screena tu wrzuciłeś zabrakło np. takiego motywu:

(...) wykształcenie: studia prawnicze ze specjalizacją prawo gospodarcze. - Przez ostatnie 3,5 roku był zatrudniony w Parlamencie Europejskim w Brukseli jako doradca Komisji Budżetowej PE. Zatrudnienie to uzyskał w drodze konkursu, przeprowadzonego zgodnie z procedurami.
                            Z pewnością tam klepał biedę, więc musiał dostać kopa w górę... w lipcu, na stanowisko... doradcy jednego z dyrektorów wykonawczych.

A problem przypadkowo mamy dzisiaj. Ech, ci misiewicze...

Komentarz

• czy typ faktycznie zapracowal na to stanowisko czy nie - nie mam pojecia.
                              Co natomiast widze to bezradnosc informacyjna PiS w tej sytuacji. Zamiast wskazywac, ze ma faktycznie kompetencje do zajmowania tego stanowiska widze cos innego:
                              - dzieci politykow musza gdzies pracowac (wypowiedz posla PiS)
                              - dzieci politykow to wrecz przyszla elita, nie mozna ich wywiezc na bezludna wyspe, musza gdzies pracowac (rzecznik prasowy rzadu)
                              - oczywiscia cala armia ludzi wrzucajacych, ze za PO byl nepotyzm
                              - jego profil na linkedin zniknal - no na pewno to pomaga zalagodzic sytuacje jak sa screeny w artykulach

Gdzies mi tez wpadlo w oczy, ze zona Mariusza Kaminskiego jest zatrudniona w NBP. Czy on, jako polityk, koordynator sluzb, a w przeszlosci szef CBA, nie ogarnia, ze najblizsza rodzina zatrudniona dzieki prezesowi NBP smierdzi z daleka niezaleznie od intencji?

Komentarz

• Naprawdę ktoś musi być mocno posrany, żeby do Kamińskiego takimi kapiszonami strzelać
                                "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

Komentarz

Pracuję...
                                X