Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Zamieszczone przez Stout Zobacz posta
  Takie samo bydle z niego ,jak z palikmiota.
  Słowa starego Jaco, żeby poczekać z osądami ok. 5 lat, sprawdzają się jak zwykle.
  "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
  Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
  Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
  Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
  "
  Janusz Waluś - czekaMY!

  Komentarz


  • Kukiz'15 jest największym przegranym wyborów samorządowych (0 miejsc w sejmikach). Paweł Kukiz przegrał w momencie gdy nie wział hajsu z budżetu i postanowił być stowarzyszeniem wolnych elektronów zamiast partią polityczną, przez co nie mógł stworzyć normalnych struktur w regionach, nie może kontrolować w żaden sposób swoich ludzi (przez co jest rozgrywany przez inne partie), a na koniec nie ma nawet kasy na kampanię.

   Komentarz


   • Tam jest burdel i machlojki. Prawa ręka Kukiza najwięcej mąci. Coś jak Wałęsa i jego szofer, takie tam relacje są. Haki na ludzi itp. Wiem bo mam tam w lubelskim dobrą znajomą w tych strukturach. Kulesza miał dosyć, jechali po nim strasznie ale tego światło dzienne nie widziało.

    Komentarz


    • Sprowadzanie wagonami Ukraińców już zaczyna przynosić "efekty". W kronikach kryminalnych...
     Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

     Komentarz


     • To jest dość duży poziom absurdu, że antyimigrancka partia króluje w zezwoleniach na pracę dla imigrantów i to króluje nawet w UE

      Komentarz


      • Jeszcze 2-3 lata temu opowiadano bajki jak to Polska ma rozkwitać dzięki rozwijaniu dużych, prywatnych, polskich firm oraz dzięki nowym technologiom, jednym z przykładów podawano Pesę. Dziś bankrutująca Pesa została przejęta przez państwo. Ot, kolejny sukces polskiej myśli zarządzania.

       Komentarz


       • Zamieszczone przez Raffels Zobacz posta
        Sprowadzanie wagonami Ukraińców już zaczyna przynosić "efekty". W kronikach kryminalnych...
        Lub Gruzinow na łódzkie budowy. Ostatni przyklad morderstwa mlodej dziewczyny.
        "Mamy tez ministra spraw zagranicznych specjalnej troski, ktory pod wzgledem emocjonalnym zachowuje sie jak nastolatek i to taki z zespolem ADHD"

        Komentarz


        • Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
         To jest dość duży poziom absurdu, że antyimigrancka partia króluje w zezwoleniach na pracę dla imigrantów i to króluje nawet w UE
         Możesz to powtarzać, ile chcesz Partia odrzucająca narzucane przez UE kwoty nachodźców z Syrii do gett na social (UE deklarowała, że za niego zapłaci), zgodnie ze znacznie wcześniej funkcjonującym prawem dot. legalnej migracji oraz poprawką sytuacji w Polsce systemowo są tu przyjmowani ludzie do pracy, którzy np. mocno podratowują ZUS.

         Tylko wyrywkowe info, sprzed kilku miesięcy:
         https://www.money.pl/gospodarka/wiad...0,2412137.html

         Możemy sobie tak pisać w nieskończoność
         My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

         Komentarz


         • Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
          Możesz to powtarzać, ile chcesz Partia odrzucająca narzucane przez UE kwoty nachodźców z Syrii do gett na social (UE deklarowała, że za niego zapłaci), zgodnie ze znacznie wcześniej funkcjonującym prawem dot. legalnej migracji oraz poprawką sytuacji w Polsce systemowo są tu przyjmowani ludzie do pracy, którzy np. mocno podratowują ZUS.
          Pytanie czy Ukry spełniają jakieś wymagania w obszarach których pracują. Rozumiem że na polu ich nie trzeba, ale np. zawód kierowcy to dzisiaj kilka tysięcy złoty wydane aby w ogóle go wykonywać. Dochodzą lewe prawka robione bez egzaminu.Tutaj Polak jest na starcie w gorszej sytuacji. Cały obszar logistyki wiąże się z szeregiem pozwoleń, badań, szkoleń. Czy Ukry je przechodzą? Uwierz że nie.

          Komentarz


          • Gospodarczo imigracja Ukraińców na pewno jest o.k. Gdzieś słyszałem plotkę, że 10% klientów PKO BP to oni... Natomiast jeśli chodzi o inne aspekty, to z pewnością jest to kontrowersyjne.
           Tym bardziej, że dotychczas brak było korelacji między szansą na dobrobyt jaką Rzeczpospolita daje Ukraińcom, a dbaniem o interesy Polski i Polaków na Kresach, tj. wykorzystywaniem naszej zdecydowanie silniejszej aktualnie pozycji w obustronnych kontaktach. Dobrym papierkiem lakmusowym będzie powracająca sprawa Lwów z Cmentarza Orląt, które mimo iż stoją w paździerzu kłują w oczy lwowskich rajców.
           Ważna też jest kwestia, czy ten milion który już u nas jest będzie się asymilował, tj. czy ich dzieci będą się czuły Polakami ukraińskiego pochodzenia, czy osobami żerującymi na ciele "kilkusetletniego okupanta". Na to chyba dzisiaj nikt nie jest w stanie odpowiedzieć.

           P.S. zie(L)ak ale to jest argument na uproszczenia dla Polaków, a nie utrudniania innym.
           "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

           WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

           Komentarz


           • B.A. - no widzisz, tyle że u nas w powszechnej nawalance, identycznej jak w wewnątrzpolskiej, najczęściej nikt nie sięga po głębsze info. Otóż cały patent z lwami polega na tym, że strona polska odnawiając Kwatery Orląt i Panteon umieściła lwy i Szczerbiec (który według legendy Bolesław Chrobry wyszczerbił uderzając w Złotą Bramę w Kijowie, gdy zdobywał to miasto) umieściła wbrew ustaleniom z Ukraińcami, wykorzystując lukę prawną. W ramach aktualnego napięcia po rozbiórkach pomników UPA banderowcy i, co ważne - na co każdorazowo staram się zwrócić uwagę - "liberałowie" z Bloku Poroszenki (którzy np. uczynili głównym marszem ichniej armii marsz OUN, czy zakazali ekshumacji Polaków), korzystają z pretekstu. Właśnie z prawnych przyczyn, nawet propolskie siły nad Dnieprem są w ciężkiej d.pie. Albo się uda po linii politycznej, albo wcale. Tak, czy inaczej, w połowie jest to efekt naszego podejścia do Kresów "bo nam się należy", bez realnego zabezpieczenia. Tyle w kwestii "papierka lakmusowego".

            Akurat aktualna władza robi najwięcej dla tamtejszych Polaków i polskiego dziedzictwa ze wszystkich poprzednich w III RP. A że niemiaszki i Soros skutecznie wbijają kij w szprychy, bo nie chcą polskich wpływów i inwestycji nad Dnieprem, bo sami są zainteresowani robieniem biznesu z bliską Moskwą to inna sprawa.

            Przykład polskich działań pierwszy z brzegu:

            Jeśli chodzi o polskie szkolnictwo na Ukrainie, też dochodziły nas niepokojące informacje…

            Ukraina uregulowała status szkół mniejszości, dbając o to, by język ukraiński był w tych szkołach obecny. Działanie to było skierowane przede wszystkim w stosunku do szkół mniejszości rosyjskiej, węgierskiej i rumuńskiej. Natomiast dzięki inicjatywie pani minister oświaty Anny Zaleskiej, która wielokrotnie rozmawiała z ukraińską odpowiednik Lilią Hryniewicz, doszło do podpisania polsko-ukraińskiej dwustronnej umowy oświatowej, która gwarantuje, że prawa oświatowe mniejszości polskiej na Ukrainie nie ulegną pogorszeniu.

            Zachowaliśmy właśnie zimną krew i przytomność w użyciu dostępnych środków politycznych, żeby zadbać o własny interes. Po drugie, trzeba powiedzieć, że inna jest struktura oświaty polskiej na Ukrainie, a inna szkolnictwa mniejszości węgierskiej, rumuńskiej, czy rosyjskiej. Oni mają dwieście szkół mniejszościowych. My mamy tych szkół 5–6, natomiast większą część procesu edukacji w przestrzeni kultury i języka polskiego realizujemy poprzez szkoły sobotnio-niedzielne. One w ogóle nie były objęte nową ustawą ukraińską. Warto dodać, że popularność języka polskiego w społeczeństwie ukraińskim rośnie i w tej chwili szacuje się, że 60 tysięcy Ukraińców uczy się języka polskiego jako obcego.

            Niezależnie od motywacji, bo zapewne część z nich uczy się polskiego, bo to jest język przyszłego pracodawcy, to jest bez wątpienia instrument do tego, by dokonywać popularyzacji kultury polskiej i budować pomost w relacjach polsko-ukraińskich. Wydaje mi się, że to też jest zadanie dla dyplomacji publicznej realizowanej przez ministra spraw zagranicznych, aby wykorzystać to zainteresowanie społeczeństwa ukraińskiego i spróbować zbudować na przykład programy, które obok nauki języka uczyłyby elementów kultury i historii polskiej. Byłoby to pierwszym pomostem między Polską a Ukrainą.
            Polecam zresztą całość: http://www.fronda.pl/a/rafal-dziecio...za,110878.html

            Tymczasem "fachowcy" z kresy.pl i inni mieszkający w Polsce "o kresowej wrażliwości" (czyli zwykle po prostu zafascynowani etosem) nawet pojęcia nie mają, że sprawa jest dawno załatwiona i jarają się Węgrami blokującymi komisję NATO-Ukraina właśnie z powodu tej ustawy. Liderzy Ruchu Narodowego są tu piętrowymi hipokrytami, bo nie robią literalnie nic dla tamtejszych Polaków. A roboty, również "pozarządowej" jest mnóstwo.

            Byłem na Ukrainie trzy tygodnie temu i mogłem na własne oczy zobaczyć np. centralny punkt Stanisławowa - Muzeum Potockich, w Pałacu Potockich, w Parku Potockich -dużą odnowioną tablicę poświęconą Sobieskiemu na centralnej parafii grekokatolickiej, czy mosiężną bramę z godłem I Rzeczypospolitej. Dowiedziałem się też, że w partnerstwie z Rzeszowem, powstanie w Stanisławowie drugi Dom Polski. To wszystko jest naprawdę znacznie bardziej złożone, niż się wydaje "na pierwszy rzut oka".

            Oczywiście jest przykro, gdy wokół takich pamiątek, wśród pięknej małopolskiej prowincjonalnej nieco zabudowy słyszysz obcy język, ale tego akurat nie odkręcisz.


            PS B.A. - jeżeli chodzi o "okupanta", wiesz może z jakich powodów Polska prowadziła wojskowe osadnictwo kresowe?

            PS 2 zie(L)ak - jak w każdej generalizacji jest różnie. Ja wiem, że w jednej z firm obsługujących linie autobusowe na liniach obsługujących jedną z południowych części lewobrzeżnej Warszawy - spełniają.
            Ostatnio edytowany przez Foxx; 739.
            My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

            Komentarz


            • Co do Ukraińców to tam jest ogólnie taka moda żeby chodzić z kamerką wycelowaną w ryj i gadać do niej, więc mnóstwo z nich, tych mieszkających w Polsce, prowadzi vlogi. Można sobie posłuchać co o nas myślą, bo język podobny. Baaaaardzo to przypomina to co mówili Polacy z UK +/- 10 lat temu.

             Komentarz


             • A co mówili?
              "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

              WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
               Możesz to powtarzać, ile chcesz
               A Ty możesz sobie wrzucać ile chcesz informacje o uchodźcach myśląc, że ludzie nie odróżniają sprawy uchodźców (słusznie zablokowanej), do największej imigracji w naszym kraju po 89, którą obserwujemy (i która będzie miała nieodwracalne społeczne skutki w przyszłości).

               Komentarz


               • - Jasiu, z jakiego powodu zapamiętasz święto Stulecia Niepodległości?

                - z powodu wolnego 12 listopada.                Jestem pod dużym wrażeniem rozmachu
                "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

                Komentarz

                Pracuję...
                X