Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
    Sprawa była i jest oczywista
    Jakby taka była to nie byłoby żadnych "sympatycznych" spotkań, bo i po co.

Chyba, że mam to wiązać z "ostatnią szansą" od Brukseli, no ale w takim przypadku oczekiwałbym innego rodzaju "wstawania z kolan" niż spotykania się z bohaterką zaprezentowanych przez Ciebie "dowcipnych" memów

Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
    Złapać się na wizję "porozumienia" zaserwowaną przez Stankiewicza jako rzecz do wdrożenia mogli się tylko stali czytelnicy Onetu
    Być może - nie znam. Sam korzystałem z dorzeczy.pl.
    "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
      Jakby taka była to nie byłoby żadnych "sympatycznych" spotkań, bo i po co.

Chyba, że mam to wiązać z "ostatnią szansą" od Brukseli, no ale w takim przypadku oczekiwałbym innego rodzaju "wstawania z kolan" niż spotykania się z bohaterką zaprezentowanych przez Ciebie "dowcipnych" memów
      Tak, zauważyłem już przy okazji dyskusji o nowelizacji ustawy o IPN Całe szczęście Morawiecki ma nieco inne podejście
      My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zostawmy już te wygibasy na swoim miejscu
        "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

Sprawa była i jest oczywista.
          Widzę, że humor dopisuje w piątek

Komentarz

• A dlaczego ma nie dopisywać? Zwłaszcza, że Morawiecki wykorzystał okazję, by sami dziennikarzole przypomnieli, że zmiana wieku przejścia sędziów w stan spoczynku, jeżeli jest elementem zmiany ustroju sądów, jest wpisana w KON-STY-TU-CJĘ (odpowiednie jej zapisy regulujące tę sprawę cytowałem w tym temacie już dwukrotnie).

Ciekawe, że nie zauważyli, że rzekomy "kompromis" ze strony rządu był po prostu zapowiedzią realizacji tych zapisów, do której i tak byli zobligowani. Jest to jedna z rzeczy, która podoba mi się w akcjach Morawieckiego. A do tego piąteczek
            My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Podobnie jak wpisana w Konstytucję jest długość kadencji I Prezesa SN

Chyba, że ustawą można zmienić długość kadencji Prezydenta RP wysyłając go na emeryturę?
              A jeszcze się nie da

Komentarz

• Tyle, że po wejściu w życie reformy ustroju SN prezydent nie powołał żadnego prezesa A Gersdorf w ramach swojego psychicznego slalomu nie skorzystała z procedury umożliwiającej sprawowanie stanowiska w dalszym ciągu. Z wyboru własnego (czy też może "totalnych" popychaczy) a nie "ustawy".

Oczywiście rozumiem "logikę", zgodnie z którą ktoś sprawuje stanowisko w jakiejś instytucji i po przejściu na emeryturę w wieku, który zgodnie z Konstytucją reguluje ustawa dalej "czuje się" "prezesem". Ale to raczej nie jest przypadek do rozpatrywania pod kątem prawnym

Komentarz

• nie pisz gdy pijesz
                  Ostatnio edytowany przez Hazardzista; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
                    Stojąca twardo na swym stanowisku przyjmuje na kawce gościa który chce coś przekombinował z nią pod stołem. Oczywistym jedt, ze chcą zachować twarz twardej, poleci z tym do mediów.
                    Napisz jutro na trzeźwo o co ci chodzi

Komentarz

Stojąca twardo na swym stanowisku przyjmuje na kawce gościa który chce coś przekombinował z nią pod stołem. Oczywistym jedt, ze chcą zachować twarz twardej, poleci z tym do mediów.
                      Jakimś KODem piszesz?
                      Przechodniu, Pochyl Czoło, Wstrzymaj Krok Na Chwilę
                      Tu Każda Grudka Ziemi Krwią Męczeńśką Broczy
                      To jest Służewiec To są Nasze Termopile
                      Tu Leżą Ci, którzy Chcieli Bój Do Końca Toczyć.
                      Nie Odprowadzał Nas Tu Kondukt Pogrzebowy
                      Nikt Nie Miał Honorowej Salwy Ani Wieńca
                      W Mokotowskim Więzieniu Krótki Strzał W Tył Głowy
                      A Potem Mały Kucyk Wiózł Nas Do Służewca

Komentarz

Sprawa była i jest oczywista.
                        Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
                        Tyle, że po wejściu w życie reformy ustroju SN prezydent nie powołał żadnego prezesa A Gersdorf w ramach swojego psychicznego slalomu nie skorzystała z procedury umożliwiającej sprawowanie stanowiska w dalszym ciągu. Z wyboru własnego (czy też może "totalnych" popychaczy) a nie "ustawy".

Oczywiście rozumiem "logikę", zgodnie z którą ktoś sprawuje stanowisko w jakiejś instytucji i po przejściu na emeryturę w wieku, który zgodnie z Konstytucją reguluje ustawa dalej "czuje się" "prezesem". Ale to raczej nie jest przypadek do rozpatrywania pod kątem prawnym
                        Nie kumam, sprawa jest oczywista (tak piszesz), a Gersdorf już nie jest prezesem (tak piszesz), a pomimo tego PAD nie powołał nowego prezesa (też tak piszesz dodając ""). Czemu?

(Pytam, bo się nie znam, a logiki w tym nie widzę).

Komentarz

• Naprawdę mam tu już etatowo robić na zastępcę wujka Google'a? No więc dwie strony wcześniej masz obowiązujący stan prawny ze wszystkimi potrzebnymi linkami do całości źródeł:

http://forum.legionisci.com/showthre...=1#post1609931

Zacytowane tam paragrafy Ustawy o Sądzie Najwyższym dokładnie opisują stan dzisiejszy. Aktualnie trwa proces rekomendacji KRS dla Prezydenta dot. sędziów mających objąć wakaty. Pod odpowiednim linkiem z tamtego postu znajdziesz inny przepis wzpomnianej wyżej ustawy:

§ 5.

Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Najwyższego wybiera i przedstawia Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej kandydatów, o których mowa w art. 12 tryb powoływania Pierwszego Prezesa SN § 1, niezwłocznie po obsadzeniu 2/3 liczby stanowisk sędziów Sądu Najwyższego wskazanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w rozporządzeniu wydanym na podstawie art. 4 regulamin SN. Zgromadzenie sędziów izby Sądu Najwyższego wybiera i przedstawia Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej kandydatów, o których mowa w art. 15 tryb powoływania i zadania Prezesa Sądu Najwyższego § 2, po powołaniu przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego.
                          Również się nie znam.

Komentarz

• No no no, Pan poseł Jarosław Kaczyński osobiście zajmuje się afera GetBack. Ciekawe co dalej.

Komentarz

• Wrzucę do polityki, bo tu mam nadzieję nie przejdzie to bez odzewu

Witam.
                              Z góry zaznaczam, że jeśli pisze w złym dziale to sorry - nie kibicuję Legii i nie siedzę na Waszym forum, jestem tu incydentalnie.
                              Nie jestem kibicem Waszego klubu, za to ponad podziałami - uważam, że może to wzbudzić zainteresowanie. Tym, którym bliskie jest dobre imię naszego kraju, nie będzie to raczej obojętne. Sam nie mieszkam w Polsce, więc jedyne co mogę to przekazać info.
                              22 listopada w Proximie w Waszym mieście ma grać rosyjska gwiazdeczka Feduk znany z hulającego wszedzie hitu "Rozove wino". Dlaczego o tym piszę?

Po Euro 2016 nagrał kawałek pochwalny dla rosyjskich huliganow pt. Tour de France. Oto fragment tekstu:

Звук сирены A.C.A.B, в них летит мусорный бак
                              Это Tour de France, мудак, - Russian Hooligans
                              Будь ты тупой поляк-курва, в "стоне" с капюшоном
                              Пизды получат все, и кто тут курва, ёба?

Polecam wrzucić sobie w translator. Dla leniwych: padają określenia jak głupia, polska ***** etc. Track wypuszczony w lipcu 2016.
                              Pomyślałem, że warto uprzedzić, a przecież nie będę pisał na forum Polonii.

Pozdrawiam, Wrocławiak

Komentarz

No no no, Pan poseł Jarosław Kaczyński osobiście zajmuje się afera GetBack. Ciekawe co dalej.
                                Robi to od czerwca, bynajmniej nie ze swojej inicjatywy ale plus za refleks

https://wpolityce.pl/polityka/399632...do-prezesa-pis

Komentarz

Pracuję...
                                X